fbpx

Najlepsze schody strychowe nożycowe

Ostatnio aktualizowane: 22.05.19

 

Jakie strychowe schody nożycowe wybrać?

 

Schody strychowe prowadzą na ostatnią kondygnację budynku i bardzo dobrze sprawdzają się jako wejście na poddasze użytkowe. Zwykle zajmują niewiele miejsca, więc nie ograniczają powierzchni dolnej kondygnacji. Na rynku znajdziemy kilka typów schodów strychowych, wśród nich typ nożycowy, którego konstrukcja ma wpływ na trwałość i komfort jego użytkowania. Jeśli nie wiesz, jakie są najlepsze strychowe schody nożycowe, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

 

 

Schody nożycowe mają specjalny mechanizm odciążający, dzięki któremu ich rozkładanie nie sprawia problemu. W efekcie z obsługą poradzą sobie nie tylko dorośli, ale również osoby starsze i nastolatki. Atutem modeli nożycowych jest to, że możemy je ustawić pod dowolnym kątem nachylenia.

Zacznijmy od materiału wykonania. Zwykle schody wykonuje się z drewna: bukowego, sosnowego czy świerkowego. Pasują wówczas do każdego wnętrza. W sklepach dostępne są modele gotowe do montażu oraz w surowej postaci, co oznacza, że muszą być odpowiednio zaimpregnowane. Jednak to nie jedyny materiał, z którego wykonuje się schody strychowe. Wykonywane są też z metalu odpornego na duże obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten nie wymaga konserwacji i specjalnej pielęgnacji.

Najlepsze strychowe schody nożycowe w 2019 roku mają barierki ochronne. Dzięki nim wchodzenie i schodzenie jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze. Mamy większą stabilność, więc ryzyko, że się potkniemy jest niewielkie. Takie zabezpieczenie przyda się, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci lub w przypadku osób, które mają problem z utrzymaniem równowagi na wąskich stopniach.

Co z klapą? Czy powinna być w jakiś sposób zabezpieczona? W sklepach dostępnych jest wiele modeli. Produkty nieizolowane montujemy w domu, gdzie temperatura powietrza między kondygnacjami ma podobną lub tę samą wartość. Natomiast modele, które są wyposażone w izolację są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zapobiec przedostaniu się chłodu ze strychu na niższe kondygnacje budynku. Modele ognioodporne zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo.

Co z rozmiarem? Ten parametr dobieramy do wielkości pomieszczenia. Wybierając schody trzeba mieć na uwadze: wymiary otworu w suficie, wysokość pomieszczenia, rozmiar skrzyni, odległość zamachową przy rozkładaniu oraz składaniu. Dużo osób bierze pod uwagę również grubość stopni i odległość między nimi.

 

 

Strychowe schody nożycowe – Ranking

 

 

Fakro Optistep Ost 860636 

 

Fakro Optistep Ost 860636 to schody nożycowe wyposażone w białą, termoizolacyjną klapę o grubości 3,6 cm. Cała skrzynia jest wykonana z drewna sosnowo-świerkowego. Mechanizm, który odciąża klapę dodatkowo utrzymuje ją w każdej pozycji uchylenia oraz w pozycji całkowitego otwarcia. Zapewnia to bezpieczne rozkładanie i składanie mechanizmu schodów.

Drabinka powstała z pomalowanego proszkowo metalu, więc jest odporna na korozję. Przystosowana jest do pomieszczeń o wysokości między 250 cm a 280 cm. Dopuszczalne obciążenie tego produktu to 160 kg. Ponadto niewymagane jest użycie zamka zabezpieczającego (przed przypadkowym złożeniem lub rozłożeniem).

Użytkownicy chwalą sobie produkt z uwagi na to, że drabinka jest wykończona rolkami, które chronią podłogę przed zarysowaniami. Osoby, które zdecydowały się na ten produkt uważają, że jego montaż jest łatwy i szybki. Ponadto schody mają solidną konstrukcję.

 

 

 

 

Oman Termo SCH165

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem schodów strychowych, zapoznaj się z Oman Termo SCH165, ponieważ jest to bardzo dobra alternatywa dla modeli segmentowych. Produkt ma ocieploną klapę, która zapewnia świetną izolację między strychem a dolną kondygnacją w domu.

Pochlebne opinie o schodach wspomnianego producenta zachęcają do ich zakupu. Użytkownicy chwalą antypoślizgowe stópki na końcu drabinki, gdyż zwiększają one stabilność konstrukcji i gwarantują komfort użytkowania. Dodatkowo szczeble są na tyle szerokie, że możemy na nich swobodnie ustawić stopę bez obawy o poślizgnięcie się.

Dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kg. Klapa jest wykonana z drewna, natomiast mechanizm nożycowy z metalu pomalowanego proszkowo. Te strychowe schody nożycowe w dobrej cenie są przystosowane do montażu w pomieszczeniu o wysokości do 290 cm. Dodatkowo prosta konstrukcja sprawia, że łatwo zamontujemy stelaż w domu.

 

 

 

 

Dolle Lusso 

 

Prezentujemy Dolle Lusso. Może spodoba Ci się ten produkt, gdy poznasz jego zalety. Schody zajmują niewiele miejsca, więc idealnie pasują do niewielkich pomieszczeń. Drabinka jest zakończona rolkami, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Klapę zamyka się przy pomocy drążka, który dołączono do zestawu.

Maksymalne obciążenie schodów w tym modelu to 150 kg. Do atutów produktu możemy zaliczyć możliwość montażu w pomieszczeniu o wysokości do 315 cm. Wymiary klapy to 120 cm x 70 cm. Cała skrzynia oraz klapa są pomalowane proszkowo na biały kolor. Stelaż schodów jest wykonany z metalu.

Opublikowane w Internecie opinie konsumentów dowodzą, że są to schody stabilne i o mocnej konstrukcji. Konsumenci uważają, że produkt tej marki bardzo dobrze się prezentuje. Warto również wspomnieć, że szczeble są na tyle szerokie, że nie ma ryzyka poślizgnięcia się na nich.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status