fbpx

Najlepsze schody strychowe Fakro

Ostatnio aktualizowane: 22.05.19

 

Jakie schody strychowe Fakro wybrać?

 

Każda osoba, która wchodzi na strych przez otwór sufitowy, z pewnością myśli o zakupie schodów strychowych. To bardzo ważna część każdego domu, ponieważ musi być bardzo stabilna i pozwalać bezpiecznie dostać się do strychu. Twoje schody wymagają wymiany, a może dopiero urządzasz dom?  Zajrzyj do naszego poradnika. Kierując się umieszczonymi w nim wskazówkami, na pewno trafisz na coś godnego uwagi.

 

 

Jaka jest firma Fakro, która przewija się w naszym przewodniku oraz opisach produktów? Jest to marka, która produkuje elementy do strychów i poddaszy. W ofercie Fakro są okna, schody, markizy, rolety, zasłony i wiele innych. Konsumenci lubią wybierać produkty tej firmy, ponieważ są bardzo dobrze wykonane, nie ulegają zniszczeniu oraz można na nich zawsze polegać.

Z czego są wykonane najlepsze schody strychowe Fakro w 2019 roku? Najczęściej spotkasz modele drewniane. Dużą zaletą konstrukcji wykonanych z takiego materiału jest to, że są mocne, a także bardzo ładnie wyglądają. Schody drewniane często są wykonane z buku, świerku lub sosny. Wadą może być konieczność wykonywania regularnej konserwacji. Jeżeli nie chcesz się o to martwić, możesz wybrać schody metalowe lub aluminiowe. Z tych dwóch jednak lepsze są aluminiowe, ponieważ są lżejsze i wysuwanie ich nie jest niebezpieczne.

Na rynku znajdziesz różnej wielkości modele. Mają one różną liczbę szczebli. Wybierz takie schody, które odpowiadają wymiarom otworu oraz jego odległości od podłogi Ważna jest także odległość pomiędzy danymi szczebelkami. Dobierz wszystkie wymiary tak, aby pasowały do możliwości Twojego domu (odległość klapy od ziemi, szerokość klapy). Nie zapominaj też o maksymalnym obciążeniu produktu. Najlepiej, aby mógł udźwignąć jak najwięcej, czyli około 150 kg.

Możesz się domyślić, że najlepsze schody Fakro są bezpieczne. Mocowania do klapy powinny być bardzo mocne i w żadnym wypadku nie mogą się samoistnie przesuwać. Z kolei na końcach drabiny powinny znajdować się specjalne antypoślizgowe nakładki, które zapobiegają przemieszczaniu się nóżek. Każdy szczebelek musi być dobrze zamontowany, a także nie może dopuścić do tego, aby noga wchodzącego poślizgnęła się podczas wchodzenia lub schodzenia.

 

 

Schody strychowe Fakro – ranking

 

 

Fakro LTK Energy

 

Fakro LTK Energy to schody, które zapewnią bezpieczeństwo podczas każdorazowego wchodzenia na strych. Pomagają zaoszczędzić miejsce w domu, ponieważ można je bardzo łatwo schować. Drążek dołączony do kompletu sprawia, że otwieranie oraz zamykanie klapy jest bardzo łatwe i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Istotną zaletą modelu jest to, że kupujemy go całkowicie złożony. Dlatego podczas montowania wystarczy jedynie przymocować schody do klapy strychu. Obsługa schodów jest bardzo łatwa. Produkt jest szczelny oraz odporny na działanie wilgoci. Dlatego też jest ceniony przez użytkowników i nie niszczy się podczas użytkowania.

Schody są bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi, a także mają specjalne certyfikaty. Każdy szczebelek jest odpowiednio zabezpieczony, a antypoślizgowe nakładki tym bardziej zabezpieczają przed przypadkowym poślizgiem. Schody są wykonane z drewna i często wybierane przez wiele osób. Użytkownicy chwalą właśnie bezpieczeństwo i dobre wykonanie.

 

 

 

 

Fakro Optistep OLS 861301

 

Fakro Optistep OLS 861301 to drabina, która zapewni Ci bezpieczeństwo. Jest to model składany, wykonany z drewna świerkowego i sosnowego. Schody są dobrze wykonane i nie uginają się pod dużym ciężarem. Długość modelu wynosi 280 cm i jest on przeznaczony do otworu strychowego o wymiarach 60 cm – 70 cm x 120 cm.  

Montaż modelu jest bardzo łatwy i nie zabiera zbyt dużo czasu. Warto wspomnieć, że do kompletu dołączono klapę. Schody strychowe Fakro w dobrej cenie są bardzo dobrze do niej przymocowane, więc masz pewność, że się od niej nie odczepią. Klapa jest termoizolowana, więc nie musisz się martwić, że po zamontowaniu ze strychu będzie dolatywał do Ciebie chłód.

Odległość między każdym stopniem wynosi 25 cm. Jest to bezpieczna odległość, więc nie musisz się martwić, że wchodzenie oraz schodzenie będzie dla Ciebie trudne. Właśnie dlatego użytkownikom podoba się właśnie ten produkt. Podoba się także dlatego, że jest dobrze wykonany.

 

 

 

 

Fakro Optistep Ost 860636

 

Fakro Optistep Ost 860636 to schody nożycowe. Model jest uważany za bardzo solidny oraz łatwy w obsłudze. Jego długość wynosi 280 cm. Produkt pasuje do wielu różnych otworów strychowych. Maksymalne obciążenie schodów może wynosić 160 kg. W komplecie jest również klapa o grubości 3,6 cm.

Klapa skutecznie izoluje strych od pozostałych pomieszczeń w domu. Drabina jest wykonana z metalu i została pomalowana proszkowo. Ten typ malowania stwarza tarcie podczas wchodzenia lub schodzenia, więc poślizgnięcie się jest mało prawdopodobne. Specjalny mechanizm sprawia, że złożenie drabinki nie jest skomplikowane.

Rolki na końcach modelu chronią sprzęt przed przesunięciem się, a także przed zniszczeniem podłogi. I to jest szczególnie chwalone przez osoby, które zaopatrzyły się w schody. Oprócz tego montaż modelu nie sprawia problemów i nie zajmuje dużo czasu, więc nie musisz znać się na majsterkowaniu. Użytkownikom podobają się również solidne listwy wykończeniowe oraz estetyczny design schodów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status