ᐅ Dobre przesuwne drzwi pokojowe – Rankingi i opinie

Najlepsze pokojowe drzwi przesuwne

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jakie pokojowe drzwi przesuwne wybrać?

 

Drzwi przesuwne są dobrą alternatywą dla klasycznych skrzydeł. Sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr, jak i w dużych. Zanim dokonamy wyboru, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem, przedstawiającym cechy wyróżniające najlepsze pokojowe drzwi przesuwne w 2019 roku.

 

 

Skrzydła drzwi przesuwnych dostępne są w różnych wymiarach standardowych: najczęściej od 80 cm do 100 cm. Natomiast szerokość dwuskrzydłowych produktów nie może przekroczyć 240 cm. Istnieje również możliwość zamówienia skrzydeł o niestandardowych wymiarach.

Najlepsze pokojowe drzwi przesuwne poruszają się po szynie jezdnej, czyli tak zwanej prowadnicy i korzystają w ulokowanych w niej wózków z kółkami jezdnymi. Zwykle prowadnica znajduje się przy górnym otworze drzwiowym, a wózki jezdne mają dwie lub cztery rolki, które mocuje się najczęściej do górnej części drzwi. Jednak zdarza się, że zlokalizowane są na dole, wtedy jeżdżą, po szynie, która wpuszczona jest w posadzkę albo zamocowane są do niej. Takie rozwiązanie jest jednak rzadko stosowane, gdyż zakłóca ciągłość prowadnicy.

Drzwi przesuwne zwykle wykonywane są z płyty wiórowej, drewna lub PCV. Mogą być wyprodukowane z jednego materiału albo przeszklone. Produkuje się również modele bez ram usztywniających z tafli szkła hartowanego o grubości między 8 mm a 10 mm. Prowadnica, która też jest elementem wyposażenia, jest wykonana z materiałów stalowych lub aluminiowych. Tańszym rozwiązaniem, są drzwi z aluminiowymi prowadnicami, jednak przesuwają się po niej o wiele głośniej. Rozmiar takich typowych prowadnic to około 6 cm. Dostępne są również cieńsze oraz lżejsze prowadnice – 4 cm – przystosowane do modeli dwuskrzydłowych. Natomiast długość prowadnic jest uzależniona od otworu oraz ilości skrzydeł drzwi. Jeżeli są jednoskrzydłowe, to musi być dłuższa o kilkanaście centymetrów niż podwójna szerokość drzwi, tak by otwór mógł być w całości odsłonięty. Przy modelach dwuskrzydłowych nie jest krótsza niż długość czterech skrzydeł.

Oprócz walorów praktycznych drzwi przesuwne wyróżniają się też tymi estetycznymi. Dobrze wyglądają, zwłaszcza gdy są zrobione na całkowitą wysokość pomieszczenia, ponieważ po ich rozsunięciu powiększają powierzchnię.

 

 

Pokojowe drzwi przesuwne – Ranking

 

 

Artens DAVOS LM015163 

 

Szukasz drzwi, które nie będą zajmowały miejsca w i tak już małym pomieszczeniu lub może chcesz wymienić stare standardowe skrzydło na nowoczesne? W takim razie koniecznie sprawdź Artens DAVOS LM015163. Produkt pozwala optymalnie wykorzystać daną powierzchnię. Daje możliwość łączenia lub rozdzielania przestrzeni.

Model wykonany jest z płyty MDF. Zastosowany kolor to dąb silver. W ofercie producenta są zarówno skrzydła prawostronne, jak i lewostronne. Mamy też 3 wersje rozmiaru do wyboru: 70 cm x 203 cm, 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm, a całe skrzydło waży ok. 25 kg.

Te drzwi pokojowe przesuwne w dobrej cenie mają estetyczne, mleczne przeszklenia, co sprawia, że mają niepowtarzalny design. Dają więcej światła, jednak nie zabierają intymności i prywatności. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat tego produktu, ponieważ jest dokładnie wykonany, ładnie wygląda w pomieszczeniu, wpisując się w  aktualne trendy modowe.

 

 

 

 

Classen DIVA 2021708010 

 

Godnym polecenia produktem jest Classen DIVA 2021708010. Konstrukcja tych przesuwnych drzwi sprawia, że są one solidnie wykonane. Model dobrze się sprawdza, dzieląc lub łącząc pomieszczenia.

Produkt występuje w neutralnym białym kolorze, który będzie dobrze współgrał z każdym inny kolorem ścian. Konstrukcja drzwi wykonana jest w całości z płyty MDF. Produkt charakteryzuje się prostą formą bez wyżłobień. Wyróżniamy modele prawostronne i lewostronne. Drzwi przesuwne produkowane są w 2 wersjach szerokości: 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm. Natomiast całe skrzydło waży 36 kg.

Produkt Classen DIVA to chętnie wybierany model, ceniony za prosty design i dobre wykończenie. Co więcej, użytkownicy podkreślają, że skutecznie tłumią dźwięki z innych pomieszczeń.

 

 

 

 

Artens ETNA LM015158 

 

Artens ETNA LM015158 to produkt, który idealnie pasuje do małych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni. W zależności od potrzeb w łatwy i szybki sposób przedzielimy pokoje. Produkt ma stosunkowo cichą prowadnicę.

Są to drzwi jednoskrzydłowe w kolorze białym, który sprawia, że pasują do każdego wystroju i stylu. Typ surowca, z którego został wykonany produkt to MDF, czyli wykonana z włókien drzewnych płyta pilśniowa o średniej gęstości. Model produkowany jest w 3 wersjach: 70 cm x 203 cm, 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm. Poza tym Artens ETNA to pojedyncze skrzydła zarówno lewostronne, jak i prawostronne. Drzwi są lekkie – ważą tylko 24,5 kg.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że ten model pokojowych drzwi przesuwnych, to komfortowa propozycja, która zapewnia prywatność między pomieszczeniami w domu. Co więcej, konsumenci chętnie wybierają ten model ze względu na wyjątkowy design.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status