Najlepsze okulary ochronne Uvex

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jakie okulary ochronne Uvex wybrać?

 

Okulary ochronne mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami mogącymi uszkodzić nasz wzrok, np. różnego rodzaju pyłami. W wielu zawodach stosowanie okularów jest wymagane i określone w zasadach BHP, ponieważ w wyniku długotrwałej ekspozycji na szkodliwe czynniki może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń wzroku. Aby zakup okularów przebiegł szybko i sprawnie, spróbujemy przekazać Ci informacje o cechach, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jako modele posłużą nam produkty marki Uvex. Są one cenione za jakość na całym świecie.

Marka Uvex oprócz okularów ochronnych produkuje także sprzęt narciarski, w tym popularne gogle wykorzystywane przez najpopularniejszych sportowców. Wszystkie produkty sygnowane znakiem Uvex są testowane i są jednymi z najchętniej wybieranych okularów na świecie.

Przy podejmowaniu decyzji zakupowej musimy wiedzieć, jakie będzie przeznaczenie okularów. Większość modeli ma za zadanie chronić nasze oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi, opiłkami czy pyłem. Jeśli w pracy będziemy się stykać z takimi zagrożeniami, jak wysokie temperatury musimy wybierać modele dedykowane właśnie temu typowi zagrożenia. Nawet najlepsze okulary ochronne Uvex nie zapewnią nam ochrony od czynników, na których działanie nie są odporne.

Przed zakupem przymierzmy kilka modeli, aby jak najlepiej wybrać wagę okularów. Nie mogą one być zbyt ciężkie. W zasadzie nie powinniśmy czuć, że mamy je na nosie. Wówczas nie będą nam one przeszkadzały w wykonywaniu pracy.

Najlepsze okulary ochronne Uvex w 2019 roku są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia. Jeśli ich szkła są bezbarwne, bardzo dobrze sprawdzą się one podczas pracy w pomieszczeniach. Gdy większość czasu pracy spędzamy na zewnątrz, zdecydujmy się na ciemniejsze soczewki przeciwsłoneczne wyposażone w specjalny filtr UV. Szkła w goglach spawalniczych chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem oraz urazami mechanicznymi. Z kolei, jeśli mamy styczność z wysokimi temperaturami najbardziej praktyczne będą dla nas soczewki, które zapobiegają parowaniu szkieł. Niektóre modele mają również wentylowane szkła, co znacznie zwiększa komfort ich noszenia. Jeśli obawiamy się, że w trakcie pracy nasze okulary mogą nam się zsunąć, zdecydujmy się na zakup gogli, których pasek dobrze przytrzyma szkła tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń wzroku. Ważny jest wówczas również materiał, z którego zostało wykonane obramowanie gogli. Ponieważ ściśle przylegają one do twarzy, nie powinny w żaden sposób odparzać skóry.

 

 

Okulary ochronne Uvex – ranking

 

 

Uvex I-VO 9160 076

 

Okulary Uvex I – VO 9160 076 chronią nasze oczy przed odpryskami oraz chemikaliami. Kąt nachylenia szybki jest regulowany, tak jak zauszniki, dzięki czemu produkt można idealnie dopasować do swojej głowy.

Model doskonale nadaje się do prac mechanicznych, takich jak szlifowanie czy rozdrabnianie. Obudowa jest wykończona miękkim materiałem w miejscach, które są szczególnie narażone na ucisk, czyli na czole, uszach i nosie. Zauszniki zostały wyposażone w technologię Quattroflex mającą redukować ucisk wrażliwych miejsc. Miękki nosek zapobiega zsuwaniu się okularów oraz powoduje, że nie czujemy okularów. Szybka ściemniająca chroni przed promieniami słonecznymi, możemy więc bez obawy pracować w okularach również na zewnątrz.

Osoby wykonujące pracę w prezentowanych okularach chwalą je za wygodę. Efekt ten  został uzyskany dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Nowoczesny design okularów przypomina nam, że okulary do pracy nie muszą wyglądać nieestetycznie i nudno.

 

 

 

 

Uvex Pheos 

 

Uvex Pheos to model przeciwodpryskowy z niezaparowującymi szkłami. Te okulary ochronne Uvex w dobrej cenie zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale są według wielu osób bardzo atrakcyjne.

Ten model jest przeznaczony do ochrony przed odpryskami i uderzeniami. Transparentna szybka z powłoką Supravision HC – AF nie zaparowuje. Jest ona również odporna na zarysowania. Sferyczne szkła zapewniają nieograniczone pole widzenia. Produkt będzie doskonały do prac mechanicznych – tokarskich, szlifowania i rozdrabniania. Nowoczesny design znacznie uprzyjemnia noszenie tego modelu okularów.

Zdaniem kupujących to jedne z najlepszych okularów dostępnych na rynku. Zauszniki wykonane z miękkiego materiału gwarantują wysoki komfort użytkowania modelu. Pojedyncza szybka pozwala na widzenie pomimo zaparowania czy zarysowań.  Poza tym szybka daje pole widzenia 180 stopni, co znacznie zwiększa komfort widzenia. Również filtry chroniące przed nadfioletem przyczyniają się do większego zainteresowania modelem. 

 

 

 

 

Uvex 9302 Ultrasonic 

 

Jeśli potrzebujesz sprzętu odpornego na odpryski, gogle Uvex 9302 Ultrasonic będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Prezentowany produkt to typ OTG, dzięki czemu można go nosić z okularami korekcyjnymi.

Model sprawdzi się dobrze wszędzie tam, gdzie oczy narażone są na zanieczyszczenie pyłami i kurzem. To dobry zakup dla pracowników branż, takich jak spawalnictwo czy budownictwo. Szybki nie zaparowują, a także są odporne na zarysowania. Pojedyncze szkła dają 180 stopniowe pole widzenia bez ryzyka zniekształceń optycznych.

Kupujący cenią model za lekkość. Również możliwość wymiany szybki jest wygodne, zwłaszcza gdy okularów używa się dość często i są one narażone na zniszczenie. Poza tym produkt ma certyfikaty, które potwierdzają jego innowacyjność. Filtry zawarte w szybkach chronią oczy przed nadfioletem. To innowacyjny produkt, który przypadnie do gustu pracownikom wykonującym intensywną pracę fizyczną.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...