Najlepsze okno dachowe Velux

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jakie okno dachowe Velux wybrać?

 

Zapewnienie odpowiedniej ilości światła na poddaszu nie jest łatwe. Dlatego wybór odpowiedniego okna jest bardzo ważny. Jeżeli chcesz, aby produkt, który zamierzasz kupić, był funkcjonalny, a poza tym dobrze wyglądał, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Krok po kroku wyjaśniliśmy w nim, co jest najważniejsze podczas wyboru odpowiedniego produktu.

Okna, które opisaliśmy w naszym zestawieniu to produkty Velux. Jest to firma, która przez stosunkowo krótki czas zdobyła wielu zadowolonych klientów. Velux produkuje głównie okna dachowe oraz rolety i żaluzje, czyli obramowanie okien. Konsumenci uważają, że produkty tej firmy są dobrze wykonane i stanowią inwestycję na lata.

Na rynku znajdziemy 3 rodzaje okien dachowych: obrotowe, uchylno-obrotowe i wyłazowe. Te pierwsze otwierają się wokół osi obrotu, więc podczas otwierania musimy się trochę cofnąć. Z kolei modele uchylno-obrotowe można uchylić od góry lub tak samo, jak w przypadku poprzedniego modelu, wokół osi obrotu. Ostatni rodzaj, czyli okna wyłazowe zostały specjalnie wykonane tak, aby można było przez nie wygodnie przejść na dach.

Najlepsze okno dachowe Velux w 2019 roku nie przecieka. Ma ono solidnie wykonaną ramę (najczęściej z drewna sosnowego lub z PCV), która jest zabezpieczana aluminiową blachą. Wybierz ramę, w której nie zamontowano zbyt wiele wkrętów, które mogą powodować przecieki. Sprawdź również jakość kołnierza, który odprowadza wodę.

Wiele osób potwierdziło również, że najlepsze okno dachowe Velux przepuszcza wystarczającą ilość światła. Dlatego nie radzimy wybierać okien o powierzchni szyby mniejszej niż 1 m2. W przeciwnym razie nasze poddasze może być zacienione i będziemy musieli wspomagać się dodatkowymi źródłami światła, nawet w dzień.

Jeżeli chodzi o izolacyjność termiczną, to standard wynosi U=1,3 W/m2, gdzie U oznacza współczynnik przenikania ciepła. Jest to parametr zależny głównie od geometrii okna, uszczelek, a także profilu szyby. Jeżeli zależy Ci na oszczędzaniu energii, to wybierz okno, które ma jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła, czyli około 1 W/m2.

 

 

Okna dachowe Velux – ranking

 

 

Velux GPL 3050 MK08 

 

Velux GPL 3050 MK08 to bardzo wytrzymałe okno dachowe. Szyba jest hartowana, dzięki czemu nie ulega zniszczeniu. Rama produktu jest klejona warstwowo drewnem sosnowym, które zostało polakierowane 3 razy. Element ten jest odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia.

Wymiary prezentowanego okna wynoszą 70 cm x 140 cm. Jest to model uchylno-obrotowy, więc mamy dwie możliwości otworzenia go, a kąt rozwarcia skrzydła wynosi maksymalnie 45 st. Aby otworzyć okno, możemy użyć klamki lub uchwytu otwierającego z klapą wentylującą. Technologia Thermo Technology sprawia, że izolacja okna jest bardzo wysoka. W rezultacie na naszym poddaszu będzie ciepło. U wynosi 1,4 W/m2.

Produkt ma dodatkową uszczelkę, dzięki której jest bardzo szczelny. Jest to zaleta często wspominana przez osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w prezentowane okno. Użytkownicy oznajmiają również, że produkt ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Velux GZL 1051 

 

Velux GZL 1051 to obrotowe okno dachowe. Jego wymiary wynoszą 78 cm x 140 cm. Jest to więc propozycja do większego pomieszczenia. Tak duże okno zapewni nam wystarczające źródło światła, więc nie musimy wspomagać się lampkami. Uchwyt prezentowanego modelu został zaprojektowany w taki sposób, abyśmy mogli otwierać go jedną ręką.

Skrzydło możemy obrócić o 180 st. W rezultacie mamy dostęp do każdego punktu w oknie i możemy je dokładnie umyć. Z kolei dzięki modułowi wentylacyjnemu wszystkie zanieczyszczenia pozostają na zewnątrz, a my nie musimy tak często wycierać kurzu. Rama okna jest bardzo szczelna – została wykonana z trzywarstwowego drewna sosnowego, które jest dodatkowo zaimpregnowane. Dlatego ten element rzadko ulega uszkodzeniu.

Współczynnik przenikalności cieplnej wynosi 1,3 W/m2. Jest to jeden z najwyższych spotykanych wyników. Użytkownicy doceniają prezentowane okno dachowe Velux w dobrej cenie ze względu na zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza, a także za możliwość łatwego korzystania z produktu.

 

 

 

 

Velux GDL CARBIO 3066 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Velux GDL CARBIO 3066, uchylno-obrotowe okno dachowe, otwierające się na dwa sposoby. Wymiary produktu wynoszą 94 cm x 252 cm. Okno nadaje się do zamontowania w bardzo dużym pomieszczeniu, ze sporą wnęką na okno. Jest to produkt, który zapewni bardzo dobre oświetlenie na każdym poddaszu.

Drewno sosnowe, z którego wyprodukowano okno, jest bardzo wytrzymałe. Dodatkowo zostało ono zaimpregnowane, więc rama jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, które mogłyby ją uszkodzić (słońce, deszcz i wiatr). Dzięki dobrze wyprofilowanemu uchwytowi mamy możliwość łatwego otwierania okna.

Powłoka łatwozmywalna oznacza, że okno bardzo łatwo się oczyszcza. W zestawie znajdziemy wszystkie przyrządy potrzebne do montażu. Klapa wentylacyjna zapewnia cyrkulację powietrza nawet wtedy, kiedy okno jest zamknięte. Właśnie dlatego użytkownicy bardzo często decydują się na zakup prezentowanego okna. Internauci doceniają również duże wymiary produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...