Najlepsze okno dachowe Roto

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jakie okno dachowe Roto wybrać?

 

Okno dachowe montuje się na skośnym suficie, dlatego doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie z dachem spadowym. Okna tego typu nie tylko lepiej doświetlają pomieszczenia, ale także dają nam przepiękny widok na niebo. Ponieważ produkty te są w różnych wymiarach i typach, w tym poradniku przedstawiliśmy podpowiedzi, czym kierować się podczas zakupów. Poniżej znajduje się poradnik oraz ranking prezentujący modele Roto, które są bardzo zachwalane przez konsumentów.

Dlaczego marka Roto? Jest to uznana na całym świecie firma zajmująca się produkcją okien dachowych, której mottem jest „kawałek nieba na poddaszu”. Założeniem Roto jest niesienie większego komfortu oraz swobody w domu. Produkty firmy są bardzo stylowe i przyjemne w obsłudze. W zależności od tego, co nas bardziej interesuje, Roto oferuje swoim klientom szeroką gamę okien różnego typu i wielkości.

Dodatkowym atutem okien dachowych jest ich energooszczędność. Położenie na skośnym suficie sprawia, że do pomieszczenia przedostaje się więcej światła, aniżeli w przypadku zwykłych okien ściennych. Dzięki temu w ciągu dnia pokój jest bardziej rozświetlony, a my możemy ograniczyć używanie sztucznego światła za dnia. Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń to podstawa urządzania mieszkania. Zanim zaczniemy myśleć o ustawieniu lamp, które zapewnią nam światło po zmroku, zdecydowanie lepiej jest zwrócić uwagę na rozmieszczenie okien. Nie zawsze są one umieszczone w odpowiednim miejscu, dlatego często w takich pokojach może być ciemno już za dnia. W przypadku okien dachowych, jak i innych doświetlenie zależy od wielkości szyby i ramy. Lepszym wyborem jest dobrze przeszklony model z wąskimi ramami, niż taki, który ma szeroką ramę, a małe przeszklenie.

Najlepsze okno dachowe Roto w 2020 roku ma łatwy system otwierania, a jeśli to możliwe uchylania. W sklepach nie brakuje modeli uchylno-obrotowych, które są bardzo praktyczne, a to dlatego, że łatwo się je czyści.

Okno dachowe ma nam zapewnić odpowiednią izolację termiczną, która latem będzie zapobiegać przedostawaniu się gorącego powietrza do domu, a zimą zachowa ciepło. Najlepsze okna dachowe Roto charakteryzują się wysokim współczynnikiem izolacyjnym, który odpowiada za przenikalność ciepła. Dlatego dobre modele posiadają podwójną szybę, często wypełnioną argonem. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale i bardzo energooszczędne.

 

 

Okna dachowe Roto – Ranking

 

 

ROTO 435 H 

 

Okno dachowe ROTO 435 H to model klasyczny, wykonany z drewna sosnowego dwukrotnie pokrytego specjalną powłoką chroniącą je przed surowymi warunkami klimatycznymi. Wymiary produktu to: szerokość – 114 cm i wysokość – 118 cm. Powierzchnia przeszklenia wynosi 1,00 m2.

Jest to model obrotowy, w którym okno obraca się dokładnie w połowie ramy. Ponadto został on wyposażony w podwójną szybę energooszczędną Alpine Start, która ze względów izolacyjnych wypełniona została argonem. Okno to jest bardzo łatwe w obsłudze – za pomocą jednej klamki wyprofilowanej tak, by dobrze leżała w dłoni. Ten model doskonale doświetli pomieszczenie i świetnie sprawdzi się w charakterze okna wentylacyjnego.

Według konsumentów model ROTO 435 H to dobre okno dachowe dostępne na rynku. Na tle innych produktów wyróżnia się wysoką jakością wykonania idącą w parze z niską ceną. Zawiasy obrotowe i regulowany hamulec ułatwiają otwieranie i zamykanie okna, a obrotowe skrzydło pozwala na szybkie umycie szyby.

 

 

 

 

Roto Designo R45 K WD 

 

Okno dachowe Roto Deisgno R45 K WD to model, który sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu: pokoju dziecka, sypialni, kuchni czy salonie. Produkt jest dostępny w wielu rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz coś pasującego do Twojego domu.

Specjalne uszczelki EPDM w kolorze czarnym gwarantują krótki czas montażu oraz trwałość naszego okna. Model ma podwójną szybę, która zapewnia dźwiękoszczelność oraz wodoszczelność. Samo okno jest obrotowe i odchyla się pod kątem od 15 do 85 stopni. To z pewnością ułatwi nam jego czyszczenie.

Według opinii konsumentów to okno dachowe Roto w dobrej cenie jest doskonałą propozycją zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń. Świetnie doświetla pokój i spełnia funkcje wentylacyjne. Okno jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, a jego cena jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

Roto Designo R75 K WD

 

Okno wysokoosiowe Roto Designo R75 K WD to model przeznaczony do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak np. łazienka, toaleta czy suszarnia. Produkt wyposażony jest w 2-szybowy pakiet energooszczędny, co oznacza, że podwójne szyby pełnią funkcję izolacji cieplnej.

Od zewnątrz użyto szkło hartowane, wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatur. Rama okna wykonana jest z PCV, więc jest trwała i niepodatna na pęknięcia. Oś obrotu znajduje się w ¾ wysokości okna, co zapewnia nam swobodę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Klamka została zamontowana u dołu okna, dlatego obsługa nie sprawi nam żadnego problemu. Ciekawym rozwiązaniem są wąskie ramy, które mają nam zapewnić więcej światła, czyli lepsze doświetlenie pomieszczenia.

Model Roto Designo R75 K WD to produkt ceniony wśród konsumentów. Ze względu na ergonomiczny kształt doskonale wpisze się w wystrój każdego pomieszczenia. Wysokie ustawienie osi obrotu daje nam większy komfort użytkowania, a jakość wykonania okna gwarantuje trwałość produktu i jego odporność na wszelkie warunki atmosferyczne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status