Najlepsze okno dachowe Fakro

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jakie okno dachowe Fakro wybrać?

 

Okno dachowe to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy doświetlić pomieszczenia na poddaszu użytkowym. Jednak, aby wybrane przez nas okna pasowały, musimy uwzględnić kilka czynników takich jak nasłonecznienie, bezpieczeństwo użycia czy wygodę obsługi. Niniejszy artykuł zawiera wskazówki przydatne podczas zakupu właściwego modelu. Na końcu zestawiliśmy także najlepsze okna dachowe firmy Fakro, które cieszą się dużym uznaniem konsumentów.

Fakro to jeden z wiodących producentów okien dachowych, świetlików, schodów i produktów do zabudowy poddasza. Od 1991 roku oferuje swoim klientom wyroby, które cieszą się uznaniem wśród konsumentów na całym świecie. Okna dachowe Fakro wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoką jakością.

Wybierając nowe okno na swoje poddasze, warto zwrócić uwagę na sposób jego otwierania. Zazwyczaj odbywa się to przy pomocy klamki lub uchwytu przymocowanego do skrzydła. Klamka może znajdować się w górnej lub dolnej części skrzydła. Jeśli chcemy nisko umieścić okno, wtedy klamka powinna znajdować się wyżej. Natomiast gdy zamierzamy zainstalować okno wysoko – uchwyt umieszczamy odpowiednio nisko, aby do niego dosięgnąć.

Miejmy na uwadze także sposób otwierania okna. Do wyboru mamy wersje obrotowe, uchylno-obrotowe lub uchylno-przesuwne. Pierwszy typ ma oś obrotu skrzydła mniej więcej w połowie. Ten rodzaj należy montować wysoko, najlepiej około 150 cm od podłogi, aby nie uderzyło użytkownika w głowę. Model uchylno-obrotowy również ma oś obrotu, jednak w zależności od potrzeb można go również uchylić do przodu. Ostatni rodzaj ma dodatkową funkcję, gdyż skrzydło można wysunąć do przodu. Pamiętajmy, że pierwsze dwa rodzaje są najwygodniejsze do mycia, gdyż mamy zapewniony łatwy dostęp do szyb z obu stron. Niestety nie jest to możliwe w przypadku okien przesuwnych.

Najlepsze okno dachowe Fakro w 2019 roku jest także odpowiednio dobrane do wielkości pomieszczenia. Przyjmuje się zasadę, że 1 m2 okna powinien naświetlić około 8–10 m2 podłogi. Pamiętajmy również, że okno dachowe powinno zapewnić dobrą widoczność zarówno osobie siedzącej, jak i stojącej. Im mniejszy kąt nachylenia dachu, tym okno powinno być dłuższe.

 

 

Okna dachowe Fakro – Ranking  

 

 

Fakro FTP-V U4 

 

Osobom, które szukają obrotowego okna na swoje poddasze, polecamy model Fakro FTP-V U4. Jest to bogato wyposażony model, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami. Produkt pozwala na oszczędność cieplną, a także zapewnia podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Jest to okno o konstrukcji obrotowej, posiadające zawias umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy. Dzięki temu mamy możliwość łatwego dostępu do zewnętrznej szyby gdy potrzeba ją umyć. Model ten wyposażony jest także w automatyczny nawiewnik, zapewniający przepływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

Produkt składa się z ramy wykonanej z trwałego drewna sosnowego oraz aluminiowych profili, które chronią drewno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Całość malowana jest ekologicznym lakierem akrylowym. Klamkę umieszczono w dolnej części okna, dzięki czemu można je łatwo otwierać i zamykać.

Model Fakro FTP-V U4 dedykowany jest do dachów o kącie nachylenia od 15 stopni do 90 stopni. Jego wymiary to 78 cm x 140 cm. Jak podkreślają użytkownicy, okno bardzo dobrze spełnia swoją funkcję i ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Fakro PTP-V U3 06 

 

Propozycją godną uwagi jest okno dachowe Fakro PTP-V U3 06. Jest to model o konstrukcji obrotowej, wykonany z połączenia tworzywa sztucznego i aluminium.

Rama produktu wykonana jest z białych profili PVC, które zostały wzmocnione ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Dzięki temu całość jest bardzo stabilna i nie odkształca się. Wykorzystane materiały sprawiają, że model ten idealnie nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgoci, takich jak łazienka czy kuchnia. Okno jest odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych, a jego konserwacja ogranicza się do minimum.

Klamka tego modelu dostępna jest w kolorze białym i umieszczona została w dolnej części skrzydła. Dzięki temu użytkownik ma możliwość łatwego zamykania i otwierania okna. Produkt przeznaczony jest do montowania w dachach o kącie nachylenia od 15 stopni do 90 stopni, a jego wymiary to 78 cm x 188 cm. Konsumenci cenią sobie ten model za solidne wykonanie oraz wygodną obsługę.

 

 

 

 

Fakro Optilight TLP 01 

 

Dobre i tanie okno dachowe Fakro to marzenie niejednej osoby, która właśnie rozpoczęła remont. Jeśli i Ty zastanawiasz się, który model wybrać, polecamy zapoznać się z produktem Fakro Optilight TLP 01.

Jest to wersja o konstrukcji obrotowej, którą można wygodnie umyć z dwóch stron. Produkt ma klamkę umieszczoną w dolnej części, co zapewnia jego łatwe zamykanie i otwieranie. Rama wykonana jest z wysokiej jakości profili PCV, które zostały wzmocnione stalowym rdzeniem. Materiał ten nie pochłania wilgoci, dzięki czemu okno można zamontować w kuchni czy łazience.

Zewnętrzna szyba okna jest hartowana, co sprawia, że całość jest niezwykle trwała i solidna. Okno można montować w dachach o kącie nachylenia od 15 stopni do 90 stopni. Jego wymiary to 55 cm x 78 cm. Według konsumentów jest to funkcjonalny produkt dostępny za rozsądną cenę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...