Najlepsze drzwi zewnętrzne białe

Ostatnio aktualizowane: 02.06.20

 

Jakie drzwi zewnętrzne białe wybrać?

 

Chcąc nabyć elementy wyposażenia domu, takie jak drzwi lub okna powinniśmy kierować się kilkoma aspektami, które postaramy się przedstawić w dzisiejszym poradniku zakupowym. Należą do nich między innymi szerokość, wysokość, współczynnik przenikania ciepła oraz kilka innych cech, które przedstawimy poniżej. Biorąc pod uwagę szerokość drzwi pamiętajmy, że będziemy czasem np. wnosić przez nie meble. Nie powinna ona być więc mniejsza niż 80 cm. Poza tym wysokość drzwi nie powinna być mniejsza niż 200 cm – w końcu należy doliczyć kilka cm straty spowodowanej wielkością futryny.

Bardzo ważny jest współczynnik przenikania ciepła, który ma oznaczenie „U”. Jego wartość nie powinna przekraczać 2,6 W/(m2*K). Wiele z nas zwraca również uwagę na kolor – to ważne, bo musi on komponować się z resztą elewacji lub drzwi na klatce schodowej. Do mieszkań czy niektórych miejsc publicznych często wybierany jest kolor biały. Jest to bardzo uniwersalny kolor, pasuje niemal do każdego budynku.

Istotnym czynnikiem jest również izolacyjność akustyczna. Najlepsze białe drzwi zewnętrzne wytłumiają hałas – nawet do 30 dB. W zasadzie ta cecha drzwi nie musi być określana przez producenta, jednak często możemy na pierwszy rzut oka ocenić, na ile będą wygłuszą one dźwięki. Możemy również sprawdzić uszczelkę drzwi. Zwykle to ona decyduje o wydobywaniu się hałasu zza drzwi. Poza tym szczególnie cenione są modele przylgowe. Jeśli wybrany produkt jest tak skonstruowany, drzwi będą szczelne i z pewnością będą się otwierały i zamykały cicho. Nie będzie też się dało nimi mocno trzasnąć, co jest istotne zwłaszcza w domach, w których mieszkają małe dzieci.

Konsumenci zapytani o najlepsze białe drzwi zewnętrzne w 2020 roku wskazywali również kilka innych cech, takich jak zawartość zestawu, jaki oferuje producent, materiał wykonania, a także dodatki do drzwi – np. szyby czy klamki. To również ważne dla spójności z wyglądem pozostałych części budynku. Pamiętajmy też o tym, że jeśli zdecydujemy się na model antywłamaniowy, to jego montażem powinien zająć się specjalista. Tego typu drzwi mocuje się nieco inaczej niż zwykłe – trzeba je inaczej obsadzić.

 

 

Drzwi zewnętrzne białe – ranking

 

 

Hormann Eco 80

 

Hormann Eco 80 to białe drzwi zewnętrzne w dobrej cenie, które z pewnością nadają się jako wejściowe skrzydło np. do Twojego garażu. Zostały one wykonane z blachy stalowej o gramaturze 0,6 mm. Jest ona dodatkowo ocynkowana, tak więc masz do czynienia z bardzo solidnie wykonanym produktem. Wymiary drzwi to 80 cm x 200 cm.

Stalowa konstrukcja ma wypełnienie w formie plastra miodu. Czterostronna przylga zapewnia dobrą izolacyjność akustyczną oraz oszczędność kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczenia. Skrzydło jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto również wspomnieć, że drzwi o takiej konstrukcji skutecznie chronią wnętrze przed pożarem. Chociaż drzwi są bardzo solidne ich waga nie przekracza 22 kg.

Wybierając ten model kupujący kierowali się nie tylko ceną, ale również estetyką wykonania. Drzwi spodobają się zwolennikom minimalizmu. Będą bardzo praktyczne nie tylko do mieszkań, ale również do pomieszczeń, gdzie nie powinien docierać zbyt duży hałas z zewnątrz, a także tam, gdzie przechowujemy przedmioty, które przy częstym wnoszeniu czy wynoszeniu, mogłyby uszkodzić drewniane drzwi, czyli takich pomieszczeń jak np. garaże czy pracownie.

 

 

 

 

Capital New York Duo Plus 

 

Jeśli chcesz nabyć eleganckie drzwi z szybą, zapewne zainteresuje Cię model Capital New York duo Plus. To model antywłamaniowy, który również pięknie ozdobi elewację budynku. Wymiary drzwi to 80 cm x 200 cm.

Skrzydło zamykane jest na dwa zamki osadzone w przetłoczeniach, dzięki czemu są one bardzo solidne. Wypełnienie wnętrza drzwi daje im dużą sztywność ważną przy skrzydłach zewnętrznych, a także wysoką izolacyjność, która przyczynia się do lepszej gospodarki termoizolacyjnej wewnątrz pomieszczeń. Drzwi mają dwie uszczelki – jedną we wrębie ościeżnicy, drugą w części przylgowej skrzydła. Co ważne, powłoka drzwi jest odporna na promieniowanie UV.

Produkt jest bezpieczny i solidny, co potwierdzają liczne opinie klientów. Również szyby lekko odbijające światło mają spore grono zwolenników. Przeszklenia zapewniają efekt weneckiego lustra, nie musisz obawiać się więc, że ktoś z zewnątrz zobaczy wnętrze domu. Drzwi prezentują się bardzo elegancko.

 

 

 

 

Radex Apollo 

 

Dla lubiących nowoczesne wzornictwo dobrym rozwiązaniem będą drzwi Radex Apollo. Są dostępne w dwóch szerokościach – 80 cm i 90 cm. Grubość drzwi to 5,5 cm, co razem z wypełnieniem tworzy całość będącą dobrym izolatorem temperatury i hałasu.

Model został wytłoczony z blachy pokrytej folią dekoracyjną PVC, która jest również odporna na promienie UV. Szyba jest hartowana, więc nie musisz obawiać się o jej odporność na niskie i wysokie temperatury. Całość drzwi jest wypełniona płytą z twardego polistyrenu spienionego. Warto również wspomnieć o wyposażeniu drzwi w 3 – bolcowe zamki.

Osoby, które zakupiły drzwi, są bardzo zadowolone z jakości ich wykonania. Okucia dołączone do zestawu są bardzo solidne. Produkt, oprócz designerskiego wyglądu zyskał sobie również przychylność konsumentów swoimi właściwościami antywłamaniowymi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status