ᐅ Dobre drzwi zewnętrzne 80 cm – rankingi i opinie

Najlepsze drzwi zewnętrzne 80 cm

Ostatnio aktualizowane: 16.11.19

 

Jakie drzwi zewnętrzne 80 cm wybrać?

 

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to, po zakupie okien, jedna z najważniejszych decyzji zakupowych mająca ogromny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. W naszym poradniku zakupowym podpowiemy, jakie są najważniejsze elementy drzwi świadczące o ich funkcjonalności.

Na rynku dostępne są modele wykonane z następujących materiałów: aluminium, stali, włókna szklanego, drewna oraz tworzywa sztucznego. Zdecydowanie najczęściej spotykamy drewniane drzwi zewnętrzne. Są łatwe w montażu, bywają też dość lekkie, a zarazem wytrzymałe. Zwykle do ich wykonania używa się drewna pochodzącego z drzew liściastych, takich jak mahoń czy dąb, jednak zdarzają się również modele wykonane z drewna sosnowego czy świerkowego. Drewniane drzwi cechują się bardzo dobrą izolacją termiczną. Mała rozszerzalność cieplna również jest ich zaletą. Do słabych stron możemy zaliczyć niską odporność mechaniczną surowca.

Stalowe lub aluminiowe drzwi są również dość często spotykane. Dobrze chronią one przed pożarem, włamaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęściej spotykaną na rynku szerokością takich modeli jest 80 cm – to dość uniwersalny wymiar szerokości witryny. Najlepsze drzwi zewnętrzne 80 cm są wypełnione pianką poliuretanową lub wełną mineralną, aby dorównać właściwościom termicznym modelom drewnianym. Ich wysokość to zwykle około 2 m. Jeśli zależy nam na dobrej izolacji akustycznej, wybierajmy modele izolujące ok. 30 dB. Zdaniem kupujących, najlepsze drzwi zewnętrzne w 2019 roku ochronią nas również przed włamaniem – dobrze sprawdzić, czy modele mają certyfikaty to potwierdzające. Dobierajmy również produkty pasujące designem do całości budynku – wówczas dobrze komponują się w całość i nie będą nadto rzucać się w oczy i niszczyć estetyki całości budynku. Pamiętajmy, że decydując się na drzwi antywłamaniowe powinniśmy powierzyć ich montaż fachowcom, gdyż wygląda on nieco inaczej niż zakładanie modeli standardowych. Chodzi tu o montaż ościeżnic, które powinny być solidnie zakotwiczone w murze, aby dobrze spełniały swoje zadanie. Różne budynki potrzebują różnych typów drzwi – skrzydło zewnętrzne np. do garażu, powinno mieć nieco inne właściwości w porównaniu do tego, które ma chronić nasz dom.

 

 

Drzwi zewnętrzne 80 cm – ranking

 

 

Hormann Techniczne ZK ISO 

 

Jeśli potrzebujesz drzwi, które dobrze sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, rozważ zakup modelu Hormann Techniczne ZK ISO. Jest to uniwersalny produkt, który może być montowany zarówno jako skrzydło lewe, jak i prawe.

Prezentowany produkt został przetestowany na 100 000 cykli otwarć – nie ulegnie on więc awarii zbyt szybko. Płyta ma tu aż 4 cm grubości i została ona wykonana z blachy o grubości 1,5 mm. Aby zamykanie drzwi było jak najcichsze, zostały one wyposażone w uszczelkę amortyzującą. Wypełnienie produktu pozwala na zachowanie korzystnej dla pomieszczenia gospodarki cieplnej – środek został wypełniony styropianem.

Konsumenci kupują produkt ze względu na to, że jest on antywłamaniowy. Drzwi montowane są na solidne kotwy lub otwory w felcu ościeżnicy. Klamka z czarnego tworzywa pasuje do całości, przez co tworzy się spójna całość. Drzwi nadają się do montażu np. jako skrzydło wejściowe do garażu.

 

 

 

 

Hormann Techniczne Eco 

 

Model Hormann Techniczne Eco to drzwi zewnętrzne 80 cm w dobrej cenie, które są bardzo solidne, bo zostały wykonane z ocynkowanej blachy. Stalowa konstrukcja czyni je solidnym, uniwersalnym produktem, który nada się zarówno jako skrzydło zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Dzięki produktowi obniżą się nasze koszty związane z ogrzewaniem. Skrzydło pozwala na dość duże oszczędności w tym zakresie. Model ma dobrą izolację akustyczną na poziomie około 30 dB. Drzwi są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ochronią one także przed pożarem. Wymiary ościeżnicy to 89 cm x 205 cm.

Kupującym, którzy potrzebują klasycznie wyglądającego modelu wykorzystującego nowoczesne rozwiązania ten produkt powinien przypaść do gustu. Drzwi będą odpowiednie zarówno do prywatnych domów, jak również jako wewnętrzne lub zewnętrzne skrzydła w różnego rodzaju instytucjach czy innych miejscach publicznych.

 

 

 

 

Hormann Techniczne ZK Uni 

 

Drzwi Hormann Techniczne ZK Uni to model, który wygląda niezwykle nowocześnie. Są one dostępne jako surowe, ocynkowane skrzydło. Wykończone blachą stalową drzwi będą prezentowały się dobrze jako element elewacji nowocześnie wyglądających budowli.

Model umożliwia ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem, poprzez swoje wypełnienie wzorujące się na plastrze miodu. Drzwi mają ościeżnicę o wymiarach 89 cm x 207 cm, więc jest to dość wysoki model. Niestety, do zestawu nie jest dołączana klamka, ani pianka poliuretanowa, która jest niezbędna do montażu. Model jest stabilny i odporny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Poza tym produkt cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

W opinii konsumentów, to jedne z najlepszych drzwi spośród dostępnych na rynku. Produkt wygląda bardzo uniwersalnie i dobrze. Idealny jest by go zamontować w miejscu, gdzie potrzeba nadać nowoczesnego profilu danemu obejściu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status