Najlepsze drzwi wewnętrzne 90cm

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jakie drzwi wewnętrzne 90 cm kupić?

 

Głównym zadaniem drzwi wewnętrznych jest zapewnienie domownikom prywatności i bezpieczeństwa. Popularnym wymiarem występującym w większości mieszkań i domów jest 90 cm szerokości. To dość uniwersalny wymiar. Przez drzwi o takiej szerokości mogą swobodnie wejść dwie dorosłe osoby. Umożliwia ona także wniesienie mebli. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze skrzydeł wewnętrznych do swojego domu.

Masz dość duży wybór, jeśli chodzi o typ drzwi. Możesz wybierać spośród przesuwnych, harmonijkowych, pełnych, składanych i przeszklonych. Każdy z tych typów możesz dobrać do innego pomieszczenia. Pełne staraj się montować do pomieszczeń dobrze oświetlonych dziennym światłem. Osoby szczególnie ceniące sobie swoją prywatność również będą z nich zadowolone, ponieważ w ogóle przez nie nie widać, co się dzieje w środku. Przeszklone skrzydła dobrze spełnią swoją funkcję, jeśli będą montowane do pomieszczeń, gdzie okna wychodzą na stronę północną. Często częściowo przeszklone drzwi montuje się również w bardzo małych pomieszczeniach. W tego typu drzwiach mamy do wyboru również typy szyb. Wybieraj te najbardziej gładkie, ponieważ najłatwiej Ci będzie utrzymać je w czystości. Mleczne szkła wybieraj do jasnych, dużych pomieszczeń. Przejrzyste i metaliczne wyglądają nowocześnie i stylowo i znajdują swoich zwolenników wśród osób ceniących sobie nowoczesny design drzwi.

Najlepsze drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm cechują się również atrakcyjnym wyglądem oraz trwałością. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna, ponieważ często otwieramy je i zamykamy, poza tym zdarza się, że są obijane lub niechcący uszkadzane w inny sposób. To nie powinno wpływać na ich wygląd.

Materiał wykonania drzwi nie ogranicza się tylko do drewna. Coraz częściej spotykana jest również płyta MDF, a także jej odpowiednik o nieco większej gęstości – HDF. To dość tani materiał, odporny i niewymagający konserwacji. Najlepsze drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm w 2019 roku są również dobrze wyważone i wypełnione w taki sposób, aby możliwie izolować hałas pochodzący z pozostałych części domu i odwrotnie – z samego pomieszczenia, do którego zostaną zamontowane.

 

 

Drzwi wewnętrzne 90 cm – ranking

 

 

Porta Styl 1 90

 

Porta Styl 1 90 to drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm w dobrej cenie wykonane z klejonki drewna iglastego. Wiśniowy kolor, w którym model jest dostępny jest obecnie bardzo modny i z pewnością będzie pasował do wielu pomieszczeń w domach.

Matowe, hartowane szyby w drzwiach zapewniają dostęp światła. Poza tym przeszklenia są dość odporne na zarysowania i inne, drobne uszkodzenia. Szkło tego typu łatwo utrzymać w czystości. Wkład stabilizujący „plaster miodu” zapewnia dobrą izolację akustyczną i cieplną dla pomieszczenia, w którym zostały zamontowane skrzydła.

Produkt cieszy się dużą popularnością wśród osób, które swój dom chcą urządzić stylowo, a zarazem nowocześnie. Drzwi w kolorze wiśni być może nie będą odpowiednie do zbyt ciemnych i małych pomieszczeń, jednak w nieco większych i bardziej jasnych będą wyglądały znakomicie. Poza tym skrzydło nie wymaga konserwacji, co stanowi dużą zaletę dla osób, które nie znają się na impregnowaniu drewna.

 

 

 

 

Radex Lugano 

 

Skrzydło Radex Lugano zostało wykonane z klejonego drewna sosnowego. Model nie ma przeszkleń, będzie więc odpowiedni jako drzwi łazienkowe lub wejście do pokoju osoby, która szczególnie ceni sobie prywatność.

Model został wyposażony w zamki, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Wypełnienie drzwi sosnowymi płytami sprawia, że są one stabilne i stanowią izolację akustyczną. Produkt pasuje do metalowych i drewnianych ościeżnic. Skrzydło nadaje się do malowania i lakierowania. Co ważne, ten model nadaje się również do systemu przesuwnego.

Kupujący chętnie wybierają ten model ze względu na jego surowy wygląd oraz klasyczny design. Drzwi są odpowiednie zarówno do salonu, jak i każdego innego pomieszczenia, gdzie jest wystarczająco jasno, by nie trzeba było doświetlać pokoju przeszkleniami. To dość popularny model dobrej jakości, który łatwo dostosować do wybranego typu pomieszczeń za sprawą wcześniej wspomnianego malowania.

 

 

 

 

Porta Londyn Szpros 90 

 

Skrzydło Porta Londyn Szpros 90 to model, który spodoba się osobom ceniącym sobie tradycyjny wygląd drzwi. Górna, przeszklona część zapewnia dopływ światła do ciemnych pomieszczeń w domu, warto więc zastanowić się nad montażem drzwi w takich miejscach naszego domu.

Produkt jest wykonany z klejonki drewna iglastego z wypełnieniem stabilizującym. Został on dodatkowo oklejony płytą HDF. Jest ona odpowiedzialna za brak konieczności konserwacji modelu. Produkt nie jest odpowiedni dla osób, które mają dużą potrzebę izolacji swojego pokoju od pozostałej części domu.

Zdaniem konsumentów produkt nie jest odpowiedni do pomieszczeń, takich jak kuchnie czy łazienki ze względu na to, że źle znosi wilgoć. Poza tym drzwi sprawują się bez zarzutu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Ich wygląd jest uniwersalny i możemy zaopatrzyć w model cały dom, z wyjątkiem wcześniej wymienionych pomieszczeń.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...