Najlepsze drzwi przesuwane białe

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jakie drzwi przesuwane białe wybrać?

 

Drzwi przesuwne dobrze sprawdzają się w przypadku, kiedy brakuje miejsca na skrzydło drzwiowe. Dlatego produkt tego typu jest najczęściej wybierany do garderoby, komórek oraz składzików. System otwierania takich drzwi opiera się na prowadnicach zamontowanych na ścianie, podłodze lub suficie. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, na czym polegają różne systemy otwierania oraz podpowiemy, jakie są najlepsze białe drzwi przesuwane w 2020 roku. Mamy nadzieję, że prezentowany poradnik pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

 

 

Na początku zajmijmy się rodzajami drzwi przesuwnych. Jednym z najpopularniejszych jest model naścienny. Przesuwa się on po prowadnicach, a jego szerokość wynosi od około 60 cm do 150 cm. Mamy do wyboru modele jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, które będą przesuwały się w dwie różne strony. Jeżeli nie chcemy, aby drzwi zabierały nam miejsce na ścianie, to możemy zainwestować w model ukryty. Montuje się go stawiając dodatkową ścianę, a drzwi chowają się za nią za każdym razem, kiedy je otwieramy. W przypadku, kiedy nie masz wystarczająco dużo miejsca na ścianie, lecz koniecznie chcesz model dwuskrzydłowy, to wybierz drzwi, które przesuwają się jedynie w otworze drzwiowym. Skrzydła zachodzą na siebie, więc nie zabierają tak dużo miejsca, jak inne typy.

Warto pamiętać, że najlepsze białe drzwi przesuwane nie sprawiają problemów podczas przesuwania ich. Przed zakupem warto wypróbować, czy przesuwanie danego modelu nie będzie zbyt uciążliwe. Drzwi po prowadnicach najczęściej prowadzą specjalne rolki, które powinny być solidnie wykonane. Sprawdź, czy drzwi są wyposażone w łożyska, które znacznie ułatwią swobodne otwieranie oraz zamykanie.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to najpopularniejszym jest płyta MDF – można ją łatwo obrabiać, więc drzwi prezentują się estetycznie. Drzwi wykonane z płyty MDF są zazwyczaj oklejone okleiną, którą znajdziemy w wielu kolorach. W naszym zestawieniu skupimy się wyłącznie na drzwiach białych.

Podczas wybierania odpowiedniego produktu istotny jest również montaż. Niektóre modele mają dość skomplikowany system montażu, który wymaga postawienia dodatkowej ścianki. W takim wypadku najlepiej poradzić się fachowca. Modele o prostszym systemie otwierania na ścianie są zazwyczaj wyposażone w elementy do instalacji, więc możemy ją wykonać sami.

 

 

Drzwi przesuwane białe – ranking

 

 

Artens ETNA LM015158 

 

Artens ETNA LM015158 to drzwi przesuwane, które będą dobrze się prezentować w każdym mieszkaniu. Jest to model lewy. Drzwi są całe białe i mają na sobie szare paski. Taki design sprawia, że model wygląda nie tylko elegancko, ale też ciekawie. Prezentowany produkt dobrze sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Jeżeli chodzi o wymiary, to szerokość produktu wynosi 85 cm. Z kolei wysokość to 203 cm. Te białe drzwi przesuwane w dobrej cenie ważą 24 kg. Są one wykonane z płyty MDF, którą można bardzo łatwo wyczyścić. Do zestawu dołączono uchwyt, więc nie musimy go dokupować.

Montaż drzwi nie jest skomplikowany. Po zamontowaniu model przesuwa się swobodnie, bez użycia siły. Użytkownikom najbardziej podoba się design drzwi oraz fakt, że produkt można zamontować również w małych pomieszczeniach.

 

 

 

 

Classen DIVA 2021708010

 

Classen DIVA 2021708010 to drzwi, które są bardzo często wybierane przez konsumentów. Jednym z głównych powodów ich popularności jest ładny design. Model jest zupełnie biały, a wysokiej jakości farba nie zmywa się. Ewentualne plamy można czyścić bez obaw o wygląd drzwi po umyciu.

Model przesuwa się bardzo komfortowo. Jest to zasługa dobrych gatunkowo łożysk, które sprawiają, że nawet po dłuższym czasie możemy z łatwością otwierać drzwi. Produkt waży 36 kg. Jego wysokość wynosi 213 cm. Z kolei szerokość to 84 cm.

Drzwi zostały wykonane z solidnej płyty MDF. Jest ona dźwiękoszczelna, a ewentualne zabrudzenia można łatwo wyczyścić. Użytkownikom najbardziej podoba się łatwe otwieranie oraz zamykanie drzwi. Chwalą również solidne wykonanie.

 

 

 

 

Verte MODEL B6 SPAHB50S08SBI 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Verte MODEL B6 SPAHB50S08SBI, czyli jedne z ładniejszych drzwi przesuwanych na rynku. Mogą być zamontowane w salonie, kuchni oraz innych pomieszczeniach. Śnieżno-biały kolor dodaje elegancji danemu pomieszczeniu. Dołączenie uchwytu do zestawu sprawia, że nie musimy kupować go oddzielnie.

Montaż drzwi nie jest problematyczny i możemy go wykonać samemu bez pomocy specjalisty. Ważą one jedynie 20 kg. Z kolei wymiary produktu to: wysokość – 203 cm, a szerokość to 84,5 cm. Drzwi są wykonane z płyty MDF, czyli mocnego materiału na bazie drewna. Produkt ma wykończenie szklane, co bardzo elegancko wygląda.

Mamy możliwość docięcia drzwi, więc dopasowanie ich do naszego mieszkania nie będzie problematyczne. Jest to cecha, którą doceniają osoby zaopatrzone w prezentowany model. Użytkownicy chwalą również możliwość zamontowania drzwi w wielu różnych pomieszczeniach oraz fakt, że nie zajmuje to zbyt dużo czasu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status