Najlepsze drzwi drewniane białe

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jakie drzwi drewniane białe wybrać?

 

Drzwi wewnętrzne służą nie tylko odseparowania pomieszczeń, ale również zapewniają niezbędne każdemu człowiekowi poczucie intymności. Ponieważ niekiedy miewamy problem z wyborem odpowiedniego modelu, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik wskazujący, jak dobrać odpowiednie drzwi skupiając się na modelach białych, idealnych do nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Według konsumentów najlepsze białe drzwi drewniane dobrze pełnią swoją funkcję, są szczelne i wpasowują się w klimat i stylistykę całego domu. Dobrze, aby wszystkie były utrzymane w jednym stylu, wówczas wnętrza będą stanowiły spójną całość.

Wyróżniamy kilka rodzajów drzwi wewnętrznych: uchylne, przesuwne, składane, harmonijkowe oraz przeszklone. Każde z nich, chociaż nieco inaczej skonstruowane, służą domownikom tak samo dobrze pomagając im w stworzeniu intymnej przestrzeni. Najczęściej wybieramy modele proste, bez zdobień, które idealnie wpasowują się do większości stylów, w jakich urządzone są nasze domy.

Dawniej największą popularnością wśród drzwi wewnętrznych cieszyły się te wykonane z drewna – jesionu, sosny lub buku. Prezentowały się bardzo dobrze i były odporne na zniszczenia. Dziś są nieco rzadziej wybierane, na rzecz modeli wykonanych z płyt drewnopodobnych (HDF i MDF). Materiały te wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są również modelami trwałymi i co ważne – tanimi. Nowym rozwiązaniem, które powoli opanowuje rynek wnętrzarski, są drzwi szklane. Do ich wykonania stosowane jest szkło klejone lub hartowane, dzięki czemu są one odporne na uderzenia. Jeśli już dojdzie do stłuczenia, szkło rozbije się na maleńkie kawałki o tępych krawędziach.

Wybierając drzwi nie zapominajmy o zamkach i klamkach. Najlepsze białe drzwi drewniane w 2020 roku mają zamontowane klamki, przez co nie musimy poszukiwać ich we własnym zakresie. Klamki są zwykle wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej lub aluminium. Czasem zdarzają się ich połączenie ze szkłem. W zależności od tego, jakie wybierzemy drzwi nabiorą określonego wyrazu. Warto również postarać się, aby w każdych drzwiach znajdował się zamek. Może być to praktyczne rozwiązanie w momencie, kiedy np. będziemy chcieli zamknąć niektóre pomieszczenia ze względu na obecność małych dzieci w domu lub w przyszłości wynająć mieszkanie zapewniając jego lokatorom prywatną, zabezpieczoną przestrzeń.

 

 

Drzwi drewniane białe – ranking

 

 

Pol-Skone Vertigo W02 

 

Przedstawiamy Ci model marki Pol-skone Vertigo W02, białe drzwi drewniane w dobrej cenie, które dzięki uniwersalnej barwie z pewnością doskonale będą pasować do Twojego wnętrza. To jeden z klasycznych modeli będący dobrym pomysłem zarówno do salonu, jak i kuchni czy pokoju dziecięcego.

Drewniane ramiaki (każde drzwi składają się z dwóch poziomych oraz dwóch pionowych ramiaków) obłożone są gładkimi płytami HDF. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie podnosi się estetyka drzwi. Całość została pomalowana na biały kolor i zabezpieczona lakierem, możemy więc używać drzwi od razu po ich zamontowaniu.

W skład zestawu wchodzą między innymi wkręcane zawiasy – dwie sztuki po 60’’, 70’’, 80’’  oraz 3 sztuki 90’’. Zamek drzwi jest jednopunktowy – na klucz lub na wkładkę. Możliwe jest również zamontowanie w drzwiach kratki wentylacyjnej, po wcześniejszym wywierceniu otworów w drzwiach.

W przypadku tego modelu drzwi rekomendowane są ościeżnice przylgowe. Skrzydło drzwi przystosowane do nich tworzy z nimi jedną płaszczyznę. Zwykle drzwi przylgowe posiadają felc (wcięcie) zachodzący na ościeżnicę.

W opinii użytkowników są to jedne z drzwi o dość niskim stopniu skomplikowania, jeśli chodzi o montaż, co napawa optymizmem osoby, które niezbyt lubią majsterkować.  Ponadto model jest lekki i łatwy do utrzymania w czystości. Co istotne, nawet po kilku latach nie żółknie.

 

 

 

 

Asilo Villaggio 1

 

Drzwi Asilo Vilaggio 1 to propozycja dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania oraz solidność drzwi. Prezentowany model to typ rozwierny w systemie bezprzylgowym. Aby zapewnić trwałość i sztywność drzwi, wewnątrz zastosowano system Solid w formie blach przeciwprężnych. Warto wspomnieć o ramie MDF, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Drzwi dodatkowo są wypełnione płytą porowatą, co w połączeniu z futryną pozwala doskonale wyizolować pomieszczenie.

Wymiary modelu to 202 cm wysokości, 39 mm grubości oraz w zależności od życzenia klienta szerokości: 70 cm, 80 cm i 90 cm. Drzwi zostały wyposażone w magnetyczny zamek, dzięki któremu można je zamknąć wyjątkowo cicho. Nie musimy również przy tej czynności naciskać klamki. Całość z takim zamkiem prezentuje się wyjątkowo dobrze, ponieważ nie widać trzpienia, który często powoduje uszkodzenia ubrań oraz wydaje hałas. Zamek magnetyczny bazuje na zasadach fizyki – konkretnie na regule przyciągania się biegunów w magnesach. Odmienne bieguny magnesów zamocowane w skrzydle drzwiowym i futrynie, przyciągają się do siebie zamykając drzwi. To rozwiązanie stosowane coraz częściej, nie tylko w drewnianych drzwiach.

Zdaniem użytkowników drzwi nie tylko doskonale się prezentują, ale również dobrze pełnią funkcję wytłumiania dźwięków. To bardzo pożądana opcja w domach, gdzie znajdują się małe dzieci lub osoby zawodowo zajmujące muzyką – praca za takimi drzwiami to sama przyjemność. 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status