fbpx

Najlepsze drzwi drewniane 80 cm

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Jakie drzwi drewniane 80 cm wybrać?

 

Należy zacząć od tego, że na rynku mamy dostępne do kupienia drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Różnią się one między sobą wytrzymałością i trwałością. Z założenia drzwi zewnętrzne muszę być lepiej dostosowane do warunków, jakie panują poza domem. Ten drugi typ natomiast może być bardziej urozmaicony. W tym artykule zajmiemy się przybliżeniem Państwu właściwości, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi wewnętrznych.

 

 

Klienci, którzy chcą zakupić taki produkt, przede wszystkim kierują się jego wyglądem. Oczywiście jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż drzwi wewnętrzne muszą być spójne ze stylem, jaki panuje wewnątrz domu. Warto jednak zwracać także uwagę na rodzaj i jakość materiału, z jakiego zostały one wykonane. Obecnie nie musisz się martwić o to, że nie znajdziesz idealnego dla siebie produktu. W końcu rynek jest pełen ofert i możliwości.

Najlepsze drzwi drewniane 80 cm w 2019 roku najczęściej wykonywane są  z buku, dębu, mahoniu, czy sosny. Ich drewno jest lite lub klejone warstwowo. Ta druga opcja sprawia, że produkt jest mniej narażony na wyginanie pod wpływem wilgoci. Często można zakupić drzwi w stanie surowym, co pozwala nam na samodzielne pokrycie ich lakierem, bejcą lub farbą. Jest to świetna opcja dla tych, którzy sami lubią zadbać o takie szczegóły. Pozwala to na dobranie konkretnego koloru farby do drzwi. Poza drewnianymi, dostępne są także na rynku drzwi wykonane z MDF, czy HDF, czyli materiałów drewnopochodnych lub ze szkła hartowanego.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni model drzwi. Następnie należy zmierzyć otwór, do którego powinno się dobrać ich wielkość. Jeżeli nie czujesz się na siłach lub nie jesteś pewny, że dasz radę zmierzyć wszystko dokładnie, to zawsze istnieje możliwość zrobienia tego przez przedstawiciela producenta drzwi. Ogólnie bezpieczną opcją jest zakupienie drzwi wraz z autoryzowanym montażem. Gwarantuje to odpowiednie dobranie produktu i jego zamontowanie. Taka opcja także zapewnia nam gwarancję, którą łatwo można utracić podczas nieumiejętnego wstawiania narażonego na zniszczenie produktu. Podczas poszukiwań idealnych drzwi warto sprawdzić czy będą nam potrzebne takie, które otwierają się w lewą, czy prawą stronę. Aby umiejętnie dobrać kolor do całości wnętrza, dobrze jest robić to z uwzględnieniem barwy ścian, podłogi lub stolarki okiennej.  

Poniżej przedstawiamy najlepsze drzwi drewniane 80 cm. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą Państwo coś dla siebie.

 

 

Drzwi drewniane 80 cm – ranking

 

 

Radex Lugano 

 

Radex Lugano to drzwi drewniane o prostym, klasycznym wyglądzie. Produkt ten polecamy dla tych klientów, którzy cenią sobie piękno i prostotę. Takie drzwi zdecydowanie będą pasowały niemal że do każdego wnętrza. Zostały one wykonane z drewna sosnowego, dlatego najładniej będą się prezentowały w pomieszczeniach, które są jasne. Najlepiej współgrają z kolorem białym. Ponadto skrzydła nadają się także do lakierowania lub też malowania. Opcja naturalnej barwy drzwi proponowana jest dla klientów lubiących proste rozwiązania.

Drewno drzwi jest lite. Wypełnienia ram uzupełniają płyciny z sosny klejonej, sezonowej. Produkt został także wyposażony w wysokiej jakości zamki oraz zawiasy. Całość idealnie współgra z ościeżnicami metalowymi oraz drewnianymi. Bez względu na wybraną opcję ościeżnice powinny zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Dodatkowo skrzydła idealnie nadają się do ewentualnego przystosowania ich do systemu przesuwnego.

Opinie konsumentów, którzy zakupili model Lugano, są pozytywne. Klienci zgodnie twierdzą, iż są to drzwi drewniane 80 cm w dobrej cenie.

 

 

 

 

Porta Minimax 

 

Porta Minimax to piękne, proste drzwi drewniane. Produkt rekomendujemy dla użytkowników, którzy potrzebują drzwi w pięknym kolorze wiśni. Ich prosty design zdecydowanie pasuje do każdego pomieszczenia. Szerokość drzwi to 80 cm. Skrzydła otwierane są w prawą stronę. Produkt został wykonany z najwyższej jakości klejonki z drewna iglastego. Drzwi wypełnione zostały wkładem stabilizującym w formie plastra miodu. Jest to bardzo częsty typ wypełnienia wśród drzwi wewnętrznych.

Model ten wzorowany jest na naturze. Stąd nazwa plaster miodu odnosi się do konstrukcji, które ją przypominają w budowie i wyglądzie. Wkład stabilizujący wykonany został z tektury i posiada sześciokątną konstrukcję. W efekcie drzwi stają się lżejsze oraz usztywnione. Rama skrzydła wraz z jej wypełnieniem została oklejona po obu stronach płytą HDF, inaczej zwana pilśniową. Jest to płyta z włókien drzewnych, która charakteryzuje się dużą twardością. Ponadto powierzchnia drzwi została pokryta ekologicznym lakierem wodnym.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup drzwi Porta Minimax, docenili ich piękny wiśniowy kolor. Opinie także traktują o tym, iż drzwi są trwałe i solidne.

 

 

 

 

Porta Kmi Poland Londyn 

 

Porta Kmi Poland Londyn to drzwi drewniane o klasycznym wzornictwie, a także elegancji i wysokim standardzie wykończenia. Producent w kolekcji Londyn zainspirował się stylem europejskim. Zdecydowanie polecamy te drzwi do każdego pomieszczenia o prostym i eleganckim designie. Skrzydła są dostępne do kupienia w kolorze białym.

Taki styl idealnie sprawdzi się także jako drzwi do łazienki. W dodatku poradzą sobie one z wilgocią, gdyż zostały zaopatrzone w 5 tulei wentylacyjnych, które można zobaczyć na zdjęciach producenta. Szerokość drzwi to 80 cm. Produkt zaopatrzony w małe, stylowe okienko, którego szyba jest ze szkła chinchila. Drzwi otwierają się w lewą stronę. Rama skrzydła natomiast to konstrukcja z klejonki drewna iglastego. W jej środku znajduje się wypełnienie stabilizujące. Drzwi zostały oklejone tłoczoną płytą HDF po obu stronach.

Opinie użytkowników, którzy zakupili te drzwi, są pozytywne i dotyczą głównie ich eleganckiego stylu. Wiele klientów doceniło także otwory wentylacyjne, które pozwoliły na montaż Kmi Poland Londyn w łazience.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status