Najlepsza zagęszczarka Wacker

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jaką zagęszczarkę Wacker wybrać?

 

Podczas remontów i prac budowlanych bardzo pomocna okazuje się zagęszczarka. Urządzenie to utwardza podłoże, po którym jest prowadzone. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu maszyn. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, co mieć na uwadze podczas zakupów, z pomocą przychodzi niniejszy poradnik. Znajdziesz w nim przydatne wskazówki, a także ranking sprzętów marki Wacker cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

 

 

Wacker Neuson to niemiecki producent sprzętów budowlanych, który ma swoje oddziały na całym świecie. Marka oferuje nowoczesne rozwiązania i wysoką jakość, dlatego jej urządzenia są chętnie wybierane zarówno przez firmy remontowe, jak i indywidualnych konsumentów. Najlepsza zagęszczarka Wacker w 2019 roku cechuje się niezawodnością, funkcjonalnością i solidnym wykonaniem.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zagęszczarek, które można podzielić ze względu na sposób prowadzenia. Wyróżnia się modele ręczne, samoprzesuwne, kroczące i podczepiane. Urządzenia ręczne mają niewielkie gabaryty i nadają się do mniej wymagających prac w terenie. Maszyną należy sterować ręcznie, przez co jej waga jest także nieduża. Zagęszczarki samoprzesuwne przemieszczają się samoczynnie – dzięki wytwarzanym drganiom. Konieczne jest jedynie nadanie kierunku. Wersje kroczące to profesjonalne sprzęty używane do specjalistycznych prac w trudnym terenie. Z kolei modele podczepiane można dołączyć np. do ciągnika, aby ubić ziemię na bardzo dużej powierzchni.

Nabywając nowy przyrząd, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jego masę. Im cięższa będzie maszyna, tym utwardzi większą i grubszą warstwę podłoża. Najlżejsze sprzęty ważą do 20 kg i dobrze sprawdzą się do pracy w ogródku. Przeciętne modele ważą od 100 do 300 kg, a najcięższe nawet około tony – są to jednak maszyny do profesjonalnych zastosowań. Ważne są również wymiary płyty roboczej, który wpływa na wielkość ubijanego obszaru przy jednym użyciu.

Najlepsze ubijarki Wacker mają także wysoką częstotliwość wibracji. Dzięki temu szybko radzą sobie z zagęszczaniem danej powierzchni. Miejmy na uwadze również wydajność ubijania, wyrażaną w kw./h, która informuje nas o ilości energii przekazywanej przez płytę roboczą. Im parametr ten będzie wyższy, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z grubszą warstwą ziemi. Nie bez znaczenia jest także głębokość ubijania podawana w centymetrach.

 

 

Zagęszczarki Wacker – Ranking  

 

 

Wacker Neuson DPS 1850H Basic 

 

Zagęszczarka Wacker Neuson DPS 1850H Basic przeznaczona jest do ubijania niemal każdego rodzaju podłoża, w tym gleby, asfaltu czy podsypki pod chodnik. Możliwości urządzenia są niemal nieograniczone, dlatego sprzęt jest chętnie nabywany przez konsumentów na całym świecie.

Urządzenie wyposażone jest w wysokoprężny silnik o dużej rezerwie mocy, który gwarantuje wydajną pracę. Płyta robocza maszyny wykonana jest z żeliwa, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Sprzętem kieruje się przy pomocy dźwigni gazu oraz regulowanego uchwytu prowadzącego. Zagęszczarka ma wbudowany system tłumienia wibracji, dzięki czemu jej prowadzenie jest komfortowe.

Moc urządzenia wynosi 3,4 kW. Płyta robocza ma wymiary 60 cm x 50 cm. Sprzęt pracuje z częstotliwością wibracji na poziomie 90 Hz, a jego wydajność powierzchniowa wynosi 660 1 m kw./h. Konsumenci zgodnie uznają, że zagęszczarka Wacker Neuson DPS 1850H Basic jest solidnie wykonana i mocna.

 

 

 

 

Wacker Neuson VP 1135AW 

 

Jeśli szukasz kompaktowej i zwrotnej zagęszczarki, która nada się do ubijania asfaltu, prac w ogrodzie czy budowania ścieżek, koniecznie zapoznaj się z modelem Wacker Neuson VP 1135AW.

Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu z powodzeniem można je wykorzystać do prac przy domu. Sprzęt wyposażony jest w wygodną rączkę, która ułatwia jego prowadzenie. Maszyna wyposażona jest w silnik o mocy 2,6 kW oraz zbiornik na wodę o pojemności 9 l.

Płyta robocza tego modelu ma wymiary 32,2 cm x 51 cm. Ma ona zaokrąglone krawędzie, co sprawia, że nie tworzą się niepożądane kanty podczas obrotu urządzenia. Ta zagęszczarka Wacker w dobrej cenie pracuje z częstotliwością 98 Hz, a jej wydajność powierzchniowa wynosi 419 m kw./h.

Wacker Neuson VP 1135AW to model chętnie wybierany przez konsumentów, którzy cenią go za solidną konstrukcję i wydajność.  

 

 

 

 

Wacker Neuson DPU 5545 Hehap 

 

Wacker Neuson DPU 5545 Hehap to zagęszczarka rewersyjna, która przeznaczona jest do ubijania warstwy przeciwmrozowej, a także podbudów w konstrukcjach dróg, parkingów i ścieżek.

Sprzęt wyposażony jest w intuicyjny uchwyt sterujący, przy użyciu którego możemy zmienić kierunek jazdy maszyny. Urządzenie ma także panel sterowania zawierający lampkę kontrolną ładowania, złącze do rozruchu zewnętrznego czy licznik godzin pracy. Dzięki zastosowaniu silnika o mocy 7 kW zagęszczarka pracuje szybko i wydajnie.

Płyta robocza tego modelu ma wymiary 44 cm x 90 cm, co sprawia, że jesteśmy w stanie w krótkim czasie zagęścić spory obszar gruntu. Maszyna pracuje z częstotliwością 69 Hz, a jej wydajność powierzchniowa wynosi aż 980 m kw./h.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach konsumentów na temat urządzenia Wacker Neuson DPU 5545 Hehap. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt jest wydajny i łatwo się nim steruje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...