Najlepsza zagęszczarka Belle

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaką zagęszczarkę Belle wybrać?

 

Zagęszczarką nazywamy sprzęt służący do ubijania podłoża. Może ona również mieć funkcję tłuczenia. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki –  czym sugerować się przy zakupie odpowiedniego sprzętu. Modele opisywane w zestawieniu to narzędzia marki Belle, które są jednymi z najlepszych spośród dostępnych na rynku.

 

 

Marka Belle jest jednym z wiodących producentów maszyn budowlanych przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Sprzęty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a przedsiębiorcy budowlani polecają je jako jedne z najbardziej wydajnych.

Zagęszczarki dzielimy na samo przesuwne (ich ruch odbywa się pod wpływem drgań), kroczące (pracuje się nimi w trudnym terenie), prowadzone ręcznie (do ubijania niedużych powierzchni) i podczepiane (prowadzone za ciągnikami, mają dużą płytę do ubijania). Określony typ wybieramy według tego, jak dużą powierzchnię chcemy zagęścić. Nawet najlepsze zagęszczarki Belle nie będą dobrze spełniały swojego zadania, jeśli ich waga nie będzie optymalna. Im większa masa sprzętu, tym lepiej ubije on podłoże. Jednak z drugiej strony będzie nam nieco trudniej manewrować maszyną. Optymalna waga to około 120 kg. Im wyższa częstotliwość wibracji, tym szybciej uda się ubić daną powierzchnię. Najlepsza zagęszczarka Belle w 2020 roku pracuje z częstotliwością 90 Hz. Wydajność ubijania również jest istotna. Zwykle wynosi ona około 700 metrów kwadratowych.

Ważna jest również głębokość zagęszczania. Zwykle jest ona wyrażana w centymetrach i informuje, na jakiej głębokości efekt jest widoczny. Wartość ta dotyczy jednokrotnego przejazdu. Ważną cechą sprzętu jest również kierunkowość – na rynku dostępne są zagęszczarki zarówno jedno, jak i dwukierunkowe (tzw. ubijaki rewersyjne lub z biegiem wstecznym). Takimi maszynami możemy wycofać z trudno dostępnych miejsc, przez co znacznie zwiększamy swój komfort pracy. Wszelkie zagęszczarki potrzebują akcesoriów dodatkowych. Kupując urządzenie miejmy na uwadze ilość dostępnych elementów dla naszej maszyny. Może to być specjalna okładzina, filtr powietrza (który trzeba raz na jakiś czas wymienić, aby nasza zagęszczarka pracowała długo i bezawaryjnie) oraz części zamienne, które dość szybko ulegają eksploatacji. Co do wielkości maszyny – w tym przypadku im jest ona większa, tym cena również jest nieco wyższa. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze konieczny jest duży sprzęt.

 

 

Zagęszczarki Belle – ranking

 

 

Belle PCX 20/50 

 

Sprzęt Belle PCX 20/50 to wydajny sprzęt, prosty w obsłudze i z dużą ilością akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych. Jego ciężar to 120 kg, więc praca nim nie sprawia większych problemów.

Urządzenie ma silnik benzynowy Honda GX 160, a jego moc to 5,5 KM. Co do siły odśrodkowej, z jaką pracuje maszyna – wynosi ona 20 kN. Maszyna wymaga ręcznego rozruchu. Częstotliwość, z jaką pracuje sprzęt wynosi 90 Hz. Wymiary płyty to 50 cm x 69 cm.

Zdaniem osób obsługujących maszynę jest ona nie tylko wydajna, ale stosunkowo lekka w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. W razie zużycia komponentów ich nabycie nie stanowi żadnego problemu. Cena części zamiennych również jest bardzo przystępna. Brukarze polecają ten sprzęt jako maszynę prezentującą dobry stosunek jakości do ceny.

 

 

 

 

Belle RPC 30/50 

 

Jeśli potrzebujesz zagęszczarki płytowej z przesuwem do przodu i do tyłu, model Belle RPC 30/50 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Maszyna pracuje z siłą odśrodkową 30 kN, co czyni ją wydajną.

Dzięki sterowaniu hydraulicznemu możliwy jest płynny ruch maszyny do przodu i do tyłu. Sprzęt jest łatwy w przechowywaniu – kompaktowe wymiary i dobre osiągi to jedne z jego cech. Ta zagęszczarka nadaje się do napraw dróg, zagęszczania pod fundamenty oraz pod zasypkę rowów z przewodami. Centralny uchwyt do podnoszenia znacznie ułatwia transport maszyny. Specjalnie skonstruowany uchwyt operatora usprawnia pracę maszyną. Obudowa chroniąca silnik znacznie przedłuża jego żywotność. Zwarta konstrukcja chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kupujący uznali, że maszyna jest wykonana bardzo solidnie. Silnik Honda GX160 jest trwały i bezawaryjny. Wymiary płyty to 50 cm x 66 cm. Maszyna pracuje z częstotliwością 95 Hz. Ręczny rozruch nie stanowi problemu.

 

 

 

 

Belle PCX 500

 

Belle PCX 500 to wyjątkowo bezpieczny sprzęt o atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie. Konstrukcja maszyny ogranicza oddziaływanie wibracji na ręce i ramiona operatora. Uchwyt antywibracyjny i konstrukcja płyty dolnej zostały opatentowane i zastrzeżone.

Prezentowany sprzęt to zagęszczarka Belle w dobrej cenie, która pracuje z większą prędkością przesuwu podnoszącą wydajność. Rama zabezpieczająca silnik jest dwufunkcyjna – służy także jako uchwyt dźwigowy. Uchwyt roboczy można złożyć, co znacznie ułatwia transport maszyny i jej przechowywanie. Optymalna siła wibracji to zaledwie 16,6 kN przy częstotliwości 100 Hz. Opcjonalnie do urządzenia można zamontować zbiornik z wodą.

Osoby obsługujące urządzenie podkreślają komfort pracy nim. Na jednym zbiorniku paliwa, można pracować około 4,3 h. Wymiary płyty wynoszą 50 cm x 51 cm. Statyczna siła zagęszczania wynosi 351 kg/ m2. Sprzęt pracuje na rozruchu ręcznym. Silnik Honda GX160 jest bezawaryjnym, mocnym modelem, który z pewnością przepracuje wiele godzin. Jego moc wynosi 5,5 KM, co zdaniem kupujących przekłada się na dobre tempo pracy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status