Najlepsza stacja uzdatniania wody Viessmann

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaką stację uzdatniania wody Viessmann wybrać?

 

Twarda, zanieczyszczona woda to powód dla którego sprzęty w naszym domu szybciej się psują, a jej smak nawet po ugotowaniu pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie stacji uzdatniania wody. Takie sprzęty poprawiają współczynnik pH wody, zmiękczają ją, demiralizują, a tym samym usuwają z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu. Ponieważ nie jest to popularny sprzęt, jego zakup może sprawić Ci trudność. Dlatego też prezentujemy Ci poradnik, który podpowie, jak wybrać najlepsze stacje uzdatniania wody Viessmann.

 

 

Viessmann to niemieckie przedsiębiorstwo istniejące na rynku od 1917 roku. Specjalizuje się w produkcji systemów grzewczych, a także systemów uzdatniania wody. Sprzęty, które oferuje cechują się świetną jakością, a także wysoką bezawaryjnością.

Systemy uzdatniania są dość drogie i jest to zdecydowanie inwestycja na lata. Dlatego też należy upewnić się, jaka jest żywotność danego modelu i czy producent podając informację na ten temat, uwzględnia rzeczywiste zużycie wody.

Nie bez znaczenia są filtry. Wyróżniamy różne ich typy, w tym mechaniczne, zmiękczające, węglowe itp. Czym się między sobą różnią? Filtry mechaniczne skutecznie oczyszczają wodę z piasku, rdzy, a także osadów. Zmiękczające, jak sama nazwa głosi, służą do pozbywania się wapnia, magnezu, sodu i kamienia. Filtry węglowe usuwają brzydki zapach oraz poprawiają barwę wody. Poleca się ich montaż szczególnie na wsiach, gdzie do wód gruntowych przedostają się różne zanieczyszczenia, w tym pestycydy czy fenole. Inny typ to filtry odżelaziaczo-odmanganiacze, polecane zwłaszcza w budynkach, gdzie mamy starszą instalację. Jeśli woda z kanalizacji, do jakiej podłączony jest Twój dom jest pozbawiona większych zanieczyszczeń i nie jest zbyt zakamieniona, najlepszym rozwiązaniem jest montaż filtra z odwróconą osmozą. Instaluje się go przy zlewozmywaku. Taki sprzęt usuwa zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, związku magnezu, wapnia i potasu.

Warto sprawdzić, jak wygląda instalacja takiego systemu, aby jego montaż oraz późniejsze użytkowanie nie było zbyt problematyczne. Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja uzdatniania wody Viessmann w 2020 roku, polecamy Ci nasze zestawienie.

 

 

Stacje uzdatniania wody Viessmann – Ranking

 

 

Viessmann Aquahome 20-N

 

Stacja uzdatniania wody Viessmann Aquahome 20-N to urządzenie zaprojektowane z myślą o gospodarstwach domowych. Jeśli woda z Twojego kranu ma dużo kamienia, jest żółta i niesmaczna, to produkt dla Ciebie.

Zastosowane w tym sprzęcie monosferyczne złoże filtracyjne zwiększa żywotność tej stacji do 15 lat, nawet jeśli zużywamy bardzo dużo wody. Model ten zyskał szerokie uznanie konsumentów. Głównie ze względu na to, że jest wysoce bezawaryjny i cechuje się wydajną pracą.

Ponieważ urządzenie jest wyposażone w automatyczne sterowanie elektroniczne „LOGIC”, proces regeneracji złoża uruchamia się nie wtedy, gdy my go włączymy, a w zależności od rzeczywistego zużycia wody. Co istotne, sprzęt ten włącza regenerację tylko w tych godzinach, w których mamy korzystniejszą taryfę.

Wyjeżdżając na wakacje nie musisz obawiać się o to, że system po powrocie nie będzie działał poprawnie, ponieważ utrzymuje on czystość mikrobiologiczną złoża nawet wtedy, gdy długo nie używamy wody.

Jeśli chodzi o parametry stacji to maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,0 m3/h, a maksymalna wydajność wody między regeneracjami to 4 200 l. Urządzenie na regenerację zużywa 3,2 kg soli i do 120 l wody.

 

 

 

 

Viessmann Aquahome Compact 7532569

 

Viessmann Aquahome Compact 7532569 to skuteczny i łatwy w obsłudze sprzęt, który z całą pewnością sprosta Twoim potrzebom. Prezentowany model ma maksymalne natężenie przepływu równe  1,9 m3/h. Jego wydajność to 3400 L. Podczas regeneracji zużywa 2 kg soli i ok. 60 l wody.

Jak potwierdzają konsumenci urządzenie skutecznie pozwala zmniejszyć zużycie chemicznych środków czyszczących, zwłaszcza do prania. Stacja sprawia, że woda jest bardziej miękka, co nie tylko wpływa na nasza skórę, ale też urządzenia typu żelazko, pralka, ekspres czy zmywarka. Zmniejsza się również ilość kamienia, który zbiera się na wannie, kabinie prysznicowej czy bateriach.

Produkt ten cechuje solidne wykonanie oraz łatwość obsługi. Nie bez znaczenia jest też stosunkowo prosty system instalacji stacji uzdatniania wody, jak również wysoka bezawaryjność sprzętu.

 

 

 

 

Viessmann Aquahome Fit 7532568

 

Viessmann Aquahome Fit 7532568 to stacja uzdatniania wody Viessmann w dobrej cenie. Urządzenie cechuje się efektywną pracą i wysoką bezawaryjnością. Z całą pewnością jest to sprzęt, który będzie Ci służył przez wiele lat.

Zastosowanie go szybko przyniesie bardzo pozytywne efekty. Zauważysz je w wielu aspektach swojego życia. Konsumenci potwierdzają, że po zainstalowaniu tego systemu sprzęt AGD w domu jest mniej awaryjny. Poza tym na bateriach, w kabinie prysznicowej i na innych sprzętach mających kontakt z wodą, nie osadza się kamień. Dodatkowo jak zapewnia producent, zauważymy również znaczące zmniejszenie zużycia wszelkich środków czyszczących, a nasze pranie będzie bardziej pachnące i milsze w dotyku.

Wymiary prezentowanej maszyny to: wysokość – 65 cm, szerokość – 30 cm oraz głębokość – 48 cm. W przypadku tego modelu maksymalne natężenie przepływu wynosi 1,1 m3/h, największa wydajność złoża między regeneracjami to 1900 L. Jeśli chodzi o regenerację to urządzenie zużywa ok 57 l i 1 kg soli.

Konsumenci bardzo pozytywnie ocenili solidne wykonanie produktu, jego niezawodność, a także efektywną pracę.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status