Najlepsza stacja uzdatniania wody pitnej

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką stację uzdatniania wody pitnej wybrać?

 

Używając wody z kranu, niejednokrotnie skracamy żywotność naszych sprzętów kuchennych, takich jak czajnik, pralka czy zmywarka. Powstaje w nich bowiem niszczący osad, który bardzo trudno jest usunąć. Z tego powodu sprzęty domowe oraz grzewcze są dużo bardziej awaryjne. Co więcej, spożywanie takiej wody nie działa dobrze na nasz układ trawienny. Z tego powodu chcielibyśmy polecić Ci zakup specjalnej aparatury, która dobrze wpłynie na jakość wody w Twoim kranie. Wiemy jednak, że wybór sprzętów tego rodzaju jest bardzo ciężki. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, o tym jak wybierać tego typu sprzęt. Ponadto poniżej prezentujemy najlepsze stacje uzdatniania wody pitnej.

 

 

Decydując się na zakup tego typu sprzętu powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić wielkość złoża żywicznego. Jest to bowiem najbardziej istotny element całej aparatury. To dzięki niemu praca urządzenia jest wydajna. Rozmiar złoża jest ściśle związany z twardością wody oraz wielkością naszego gospodarstwa domowego. Dla domu, gdzie mieszka 5 osób zalecamy inwestycję w produkt posiadający około 20 l żywicy.

Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja uzdatniania wody pitnej w 2020 roku, powinieneś również sprawdzić, jaki rodzaj złoża się w niej znajduje. O tym, czy jest on bezpieczny, poinformują nas niezbędne certyfikaty. Jest to bardzo ważne, jeśli czyszczona woda ma być zdatna do spożycia bez podgrzania. W tym poradniku chcielibyśmy polecić produkty z żywicami monosferycznymi, bowiem są one produkowane bez użycia rozpuszczalników. Gwarantuje to większą żywotność samej aparatury, ale i sprzętów gospodarstwa domowego.

Powinieneś zastanowić się również, jaki typ sprzętów bardziej Ci odpowiada, kompaktowy, czy centralny. Pierwszy rodzaj cechuje się niewielkimi wymiarami. Drugi typ sprzętów montowany jest w okolicy wodomierza. Ten typ zalecany jest w domach jednorodzinnych, gdyż tam dostęp do instalacji jest łatwiejszy.

 

 

Stacje uzdatniania wody pitnej – Ranking

 

 

Viessmann Aquahome 20-N

 

Jeśli doskwiera Ci zła jakość wody, to polecamy zakupić Viessmann Aquahome 20-N. Jest to bardzo wydajna stacja uzdatniania wody, która zapewnia nam wodę zdatną do picia, nawet bez gotowania. Równocześnie, sprzęt pozwala na zmiękczenie cieczy, a to pozytywnie wpływa na wszelkie AGD w naszym domu.

Za sprawą używania tego modelu zmniejsza się ilość wytrąconego kamienia, który niszczy pralki i czajniki. Również osad w armaturze sanitarnej, czyli kabinie prysznicowej i zlewie się zmniejsza. To z kolei wpływ bardzo pozytywnie na ich wygląd i trwałość. Maszyna nie tylko zmiękcza wodę, ale również usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Filtry użyte w aparaturze są monosferyczne, co gwarantuje dużą wydajność i żywotność, do 15 lat. Z kolei elektroniczny system LOGIC odpowiada za automatyczną regenerację złoża.

Konsumenci podkreślają dużą wydajność pracy modelu. Pozwala to nie tylko poprawić jakość wody w mieszkaniu, ale również zmniejszyć wielkość rachunków. Bowiem przy czystej wodzie wymagana jest mniejsza ilość energii i detergentów.

 

 

 

 

Blue Water 20

 

Jeśli interesuje Cię nowoczesne urządzenie, które poprawia stan wody w Twoim domu, to polecamy Ci zakup Blue Water 20. Jest to bardzo wydajna stacja uzdatniania, która powinna się znaleźć w każdym domu. W czasie pracy sprzęt zmiękcza wodę, co poprawia żywotność produktów AGD w domu, w szczególności pralek i czajników.

Zawartość złoża wynosi 20 l, zaś średnica tego modelu to 8 cm, a wysokość wynosi 35 cm Napięcie pracy wynosi 12 V, a pobór mocy to 5 W. Dzięki tym parametrom praca aparatury jest dużo bardziej wydajna. Co więcej, produkt cechuje się niskimi kosztami eksploatacji, bowiem zmniejsza się ilość energii oraz detergentów potrzebnych do prania czy używania innych maszyn. Obsługa modelu jest bardzo prosta, zatem każdy konsument będzie w stanie wybrać odpowiednie parametry. Urządzenie posiada liczne zabezpieczenia antyprzelewowe, które gwarantują bezpieczną pracę.

W swoich opiniach konsumenci pochwalili wydajną pracę sprzętu. Dzięki temu użytkownicy są w stanie zmniejszyć o 50% ilość używanych detergentów. Co więcej, miękka woda nie wywołuje alergii skórnych oraz łupieżu. Zdaniem konsumentów ta wydajna stacja uzdatniania wody pitnej w dobrej cenie to godny polecenia model.

 

 

 

 

Cosm Water Standard 15

 

Kupując maszynę do uzdatniania wody warto kierować się opiniami konsumentów. Sprzętem, który został doceniony przez użytkowników jest Cosm Water Standard 15. Aparatura gwarantuje, że jej zamontowanie pozytywnie wpłynie na jakość wody w naszych rurach. Dzięki temu będziemy mogli ją pić z kranu, bez gotowania. Wynika to z tego, że produkt nie tylko zmniejsza twardość wody, ale i niszczy pozostałe bakterie.

Sprzęt cechuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacji i jednocześnie sprzyja oszczędzaniu. Wynika to z tego, że pranie w miękkiej wodzie wymaga użycia mniejszej ilości detergentów. Równocześnie, na armaturze sanitarnej, takiej jak kabina prysznicowa, nie osadza się osad, co ułatwia jej czyszczenie. Z drugiej strony zmiękczona woda sprawia, że nasza skóra nie jest podatna na alergie i łupież, zatem nie musimy inwestować w leczenie tych schorzeń. Model posiada serie zabezpieczeń, które chronią nas przed zanikiem napięcia lub przelewaniem się. Dodatkowo maszyna daje możliwość regulowania twardości wody poprzez specjalny zawór.

Obsługa stacji jest bardzo prosta, dzięki temu wiele osób zdecydowało się na jej zakup. Dodatkowo monosferyczne złoże jonowe jest gwarantem wydajnej pracy. Co więcej maszyna usuwa również magnez i żelazo z wody.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status