Najlepsza stacja uzdatniania wody domowa

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaką stację uzdatniania wody domową wybrać?

 

Mieszkańcy domków jednorodzinnych muszą korzystać z wody miejskiej. Niestety, bardzo często jest ona twarda i zakamieniona. Nie tylko nie jest zdatna do picia, ale ma negatywny wpływ na nasze urządzenia domowe, bowiem prowadzi do szybszego niszczenia czajników. W takiej sytuacji dobrze zakupić sprzęt do uzdatniania wody. Wiemy jednak, że zakup takiego modelu jest dość trudny. Z tego powodu chcielibyśmy przedstawić Ci ten oto poradnik. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy jeszcze niewielkie zestawienie, gdzie zamieściliśmy trzy najlepsze  domowe stacje uzdatniania wody

 

 

W pierwszej kolejności powinieneś dostosować wielkość i siłę stacji do ilości osób w mieszkaniu. Jest to bardzo ważne, bo aparatura nie będzie w stanie poradzić sobie z przepływem wody. W efekcie działanie produktu będzie mało efektywne. Dlatego przed dokonaniem zakupu upewnij się, jakie jest dobowe zużycie wody w Twoim domu i na podstawie tego parametru wybierz najbardziej wydajny sprzęt. W przypadku rodziny liczącej 4 osoby zużycie to wynosi do 800 l w ciągu dnia.

Na zużycie wody ma również wpływ wielkość domu i znajdujących się w nim sprzętów. Jeśli posiadasz 2 łazienki z kabinami prysznicowymi oraz pralkę i zmywarkę, to powinieneś wybrać butlę zmiękczającą o rozmiarze 10 cali x 35 cali. Jeśli woda w Twoim regionie jest chlorowana radzimy dokupić i zainstalować filtr węglowy z wkładem blokowym.

Jeśli interesuje Cię najlepsza domowa stacja uzdatniania wody w 2020 roku, wybierz sprzęt dostosowany nie tylko do twardości cieczy, ale i ilości żelaza i magnezu. Ilość tych metali ma bowiem wpływ na tworzenie się rdzawych zacieków w zlewie oraz sprzętach. Jest to bardzo ważne, jednak nie każde urządzenie posiada opcję wpływania na ilość tych minerałów. Ważnym parametrem jest również zużycie soli. Jeśli jest ono duże zalecamy inwestycję w stacje, które mają specjalny system przepłukiwania wody. Ważne jest jednak, aby narzędzie było ekonomiczne i tanie w utrzymaniu, gdyż pozwoli Ci to na zaoszczędzenie pieniędzy.

 

 

Stacje uzdatniania wody domowe – ranking

 

 

Viessmann Aquahome 20-N

 

Jeśli dużym problemem w Twoim domu jest zbyt twarda woda, polecamy Ci zakup Viessmann Aquahome 20-N. Dzięki tej stacji do uzdatniania wody poprawisz stan cieczy w całym swoim gospodarstwie. Jest to szczególnie ważne, bo wytrącający się osad skraca życie sprzętów cieplnych, takich jak kotły grzewcze. Jednak na zniszczenie narażone są również grzałki w pralkach czy zmywarkach.

Aparatura nie tylko zmiękcza wodę, ale i redukuje ilość innych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na domowe urządzenia. Warto dodać, że obsługa stacji jest bardzo prosta, zatem osoba w każdym wieku, nawet bez specjalistycznej wiedzy, będzie w stanie wybrać odpowiedni program. Dodatkowo jest to bardzo energooszczędna maszyna, której utrzymanie nie jest zbyt kosztowne. Ta oszczędność wynika też z tego, że do prania będziesz mógł dodawać mniej środków piorących.

Ta wydajna domowa stacja uzdatniania wody w dobrej cenie pozwala na zmniejszenie osadu w kabinach prysznicowych, zatem łatwiej jest je wyczyścić. Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wydajną pracę maszyny.

 

 

 

 

Blue Wody Water 25

 

Jeśli zależy Ci na zakupie wydajnego sprzętu do zmiękczania wody, polecamy Ci zainteresowanie się ofertą Blue Wody Water 25. O wydajności urządzenia niech świadczy fakt, że jest ono używane w restauracjach i hotelach.

Zawartość złoża wynosi 25 l, co gwarantuje bardzo wydajną pracę. Kompaktowa budowa pozwala na łatwe znalezienie przestrzeni w domu, gdzie sprzęt się zmieści. Maszyna posiada jeszcze pojemnik na sól o pojemności 75 l. Napięcie pracy to 12 V, zaś moc poborowa wynosi 5 W. Z kolei ciśnienie w czasie pracy waha się między 1,6 bar a 6 bar. Dzięki tym parametrom produkt działa bardzo wydajnie, co pozwala na znaczące zmniejszenie twardości wody.

Dodatkowo, produkt usuwa również inne zanieczyszczenia, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki zaprezentowanej stacji żywotność sprzętów gospodarstwa domowego jest znacznie większa, bowiem nie powstaje w nich nieelegancki osad, który ciężko jest usunąć. Równocześnie miejsca sanitarne, takie jak zlewy czy kabiny prysznicowe dużo prościej jest utrzymać w czystości, gdyż nie powstają w nich nieeleganckie zacieki.

Konsumenci bardzo dobrze oceniają. wydajną pracę aparatury, która pomaga zwiększyć żywotność domowych sprzętów.

 

 

 

 

Cosmo Water Home 22 CMH22

 

Jak pokazują badania, zbyt twarda woda wpływa negatywnie nie tylko na domowe sprzęty, ale i na zdrowie człowieka. Mycie się w takiej cieczy potęguje powstawanie alergii skórnych oraz łupieżu. Z tego powodu polecamy inwestycję w Cosmo Water Home 22 CMH22. Jest to bardzo innowacyjna stacja uzdatniania wody, która dedykowana jest dla domów.

Produkt montuje się przy kotle wodnym do 500 kW. Zapewnia on wydajną pracę i znaczne poprawienie jakości wody. Warto dodać, że zamontowanie takiej aparatury pozwoli poczynić oszczędności. Bowiem pralka będzie wymagała użycia mniejszej ilości detergentów oraz energii. Dodatkowo wszystkie urządzenia wykorzystujące wodę będą bardziej wydajne. Aparatura posiada wiele systemów zabezpieczających, jak pamięć w przypadku zaniku napięcia czy ochronę przed przelewem. Sprawia to, że produkt jest bardzo bezpieczny. Specjalny zawór by-pass pozwala na regulowanie twardości wody.

Osoby, które zdecydowały się na ten produkt pozytywnie oceniają jego wydajną pracę oraz łatwy montaż. Dzięki temu w każdym momencie możemy poczynić inwestycję w prezentowaną stację.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status