Najlepsza kabina prysznicowa bez brodzika 80 cm x 80 cm

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką kabinę prysznicową bez brodzika 80 cm x 80 cm wybrać?

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika mają wiele zalet. Pasują one do łazienek o niestandardowych kształtach (czyli np. z wieloma wnękami), są przystosowane do potrzeb dzieci i osób niepełnosprawnych, a w dodatku świetnie się prezentują. Jeżeli masz wątpliwości, na który model warto się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Skupiliśmy się na produktach o wymiarach: 80 cm x 80 cm, które można bez trudu zamontować w łazienkach o niewielkim metrażu.

 

 

Aby wybrać idealną kabinę prysznicową, należy sprawdzić przede wszystkim to, z czego zostały wykonane drzwiczki i ścianki. Powinno to być szkło hartowane, ewentualnie specjalne tworzywo sztuczne, takie jak polistyren lub akryl. Do wyboru mamy modele przezroczyste, matowe lub z ozdobnymi nadrukami. Jaka jest najlepsza kabina prysznicowa o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika w 2019 roku? W tej kwestii wiele zależy od naszego gustu. Niektórym osobom podobają się produkty z delikatnymi wzorkami na ściankach, inne wolą natomiast kabiny bez żadnych zdobień. Najważniejsze jest to, żeby wybrany przez nas model pasował do wystroju łazienki i reszty jej wyposażenia. Wtedy z pewnością stworzymy spójną, estetycznie wyglądającą całość.

Kabina powinna być ponadto łatwa do utrzymania w czystości. Aby zmywanie powstającego przez spływającą wodę nalotu czy resztek kosmetyków nie zajmowało zbyt dużo czasu, ścianki i drzwi od wewnątrz często pokrywane są powłoką hydrofobową. Dzięki niej mycie kabiny nie wymaga stosowania silnych detergentów.

Warto przyjrzeć się też, w jaki sposób zamykane są drzwi. Przeważnie są one przesuwane, a więc umieszcza się je w prowadnicach lub rolkach. To wygodne rozwiązanie, gdyż z wejściem czy wyjściem spod prysznica z łatwością poradzą sobie nawet dzieci. Jeśli mamy taką możliwość, należy sprawdzić, czy drzwi przesuwają się bez żadnego oporu. Ciekawą alternatywą są skrzydła otwierające się do wnętrza. Tak zbudowany model świetnie sprawdza się w niewielkiej łazience, gdzie ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Musimy pamiętać także o tym, że najlepsze kabiny prysznicowe o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika są wyposażone w uszczelki, które odpowiadają za odprowadzanie wody. Bez nich znacząco wzrasta ryzyko zachlapania łazienki i konieczności jej posprzątania. Co ważne, uszczelki powinny być odporne na pleśń, grzyby oraz działanie detergentów.

 

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika 80 cm x 80 cm – Ranking

 

 

Deante Kerria KTK 042P

 

Model Deante Kerria KTK 042P ma wysokość 200 cm i kwadratowy kształt. Ścianki i drzwi zostały wykonane ze szkła hartowanego o grubości 0,6 cm, a ponieważ pokryto je warstwą ochronną, nie musimy obawiać się o powstanie trudnego do usunięcia osadu kamiennego.

Kabina ma drzwi otwierane do środka, dlatego można ją bez przeszkód zamontować w małej łazience. Elementy montażowe są zamaskowane, dlatego produkt elegancko się prezentuje. Listwa progowa wykonana z aluminium zapewnia płynne przejście od podłogi do kabiny.

Konsumentom spodobał się opisywany model, ponieważ drzwi cicho się zamykają, a ścianki są solidne i łatwo się je myje. Warto dodać, że gdy nie korzystamy z prysznica, możemy złożyć skrzydła do środka i w ten sposób zyskać nieco więcej wolnej przestrzeni w łazience.

 

 

 

 

Koło Geo 6 Prosmatic GKPG80205003B 

 

Koło Geo 6 Prosmatic GKPG80205003B to kabina prysznicowa wykonana z transparentnego, hartowanego szkła o grubości 0,6 cm. Pomiędzy ściankami widoczne są elegancko połyskujące, srebrne profile. To model wyposażony w rozsuwane drzwi (szerokość wejścia wynosi 44 cm). Produkt ma wysokość 190 cm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest półokrągły kształt. To oznacza, że możemy idealnie dopasować kabinę do narożnika, nie ograniczając jednocześnie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. W drzwiach zamontowane są uszczelki, które zapobiegają zachlapaniu łazienki wodą w czasie brania prysznica.

Z opinii konsumentów wynika, że to kabina prysznicowa o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika w dobrej cenie, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Produkt doskonale sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez osoby starsze czy niepełnosprawne, jak również przez małe dzieci.

 

 

 

 

Rea Fold Profil Transparent 

 

Produkt Rea Fold Profil Transparent jest wykonany z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 0,6 cm. Ścianki i drzwi kabiny są transparentne i pokryte powłoką EasyClean, co gwarantuje łatwe mycie. W dolnej części modelu zamontowano uszczelki z systemem odprowadzania wody, które nie są podatne na grzyby i pleśń.

Drzwi kabiny są składane, wykończono je stylowymi, chromowanymi elementami. To produkt o wysokości 190 cm, który ma kwadratowy kształt, w efekcie czego doskonale pasuje do nowocześnie urządzonej łazienki. Przedstawiony model daje nam możliwość całkowitego złożenia ścianek bocznych i drzwi do ściany, aby zyskać więcej miejsca w pomieszczeniu.

Według konsumentów produkt oferowany przez markę Rea jest nie tylko elegancki, ale też solidny. Grube, hartowane szkło jest odporne na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na to, że kabina jest transparentna, może optycznie powiększać pomieszczenie. Co więcej, drzwi modelu lekko się otwierają, wpływa na to zastosowanie systemu podnoszenia skrzydeł.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...