Najlepsza deska sedesowa Cersanit

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaką deskę sedesową Cersanit wybrać?

 

Deska sedesowa to element codziennie eksploatowany w naszych toaletach. Chociaż nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do jej ogólnego designu, jest ona bardzo ważną częścią sedesu. Nasz poradnik zakupowy przedstawi Ci najlepsze deski sedesowe Cersanit, które są najchętniej wybierane przez kupujących. Wskażemy również, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tej istotnej części naszej toalety.

Cersanit to firma produkująca ceramikę oraz wyposażenie łazienki, łącznie z płytkami na ściany i podłogę. Przystępne ceny oraz wysoka jakość oferowanych produktów czyni z marki lidera na rynku producentów ceramiki sanitarnej w Polsce. Produkty Cersanit można znaleźć w większości marketów budowlanych oraz sklepach z wyposażeniem łazienek.

Wybierając deskę możemy zetknąć się z modelami o różnych kształtach i posiadającymi szereg praktycznych funkcji, np. powłokę antybakteryjną, która chroni najmłodszych członków rodziny przed szkodliwymi bakteriami. Kształt desek również obecnie może się różnić od spotykanych dawniej, owalnych modeli. Stosunkowo łatwo wybrać odpowiedni produkt pasujący do posiadanej przez nas miski sedesowej. Obecnie możemy wybierać spośród modeli tradycyjnych oraz wolnoopadających. Te pierwsze składają się z dwóch części i specjalnego mocowania. Są one najtańsze i wykonane z plastiku lub drewna.

Modele wolnoopadające wyposażone zostały w specjalny wspornik zapobiegający hałasowi generowanemu przy okazji gwałtownego zamknięcia deski. Mechanizm tego typu chroni również klapę przed uszkodzeniami mechanicznymi, tym samym znacznie przedłużając jej trwałość. Najnowocześniejsze modele to te wyposażone w baterię bidetową. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w łazience, dobrze sprawdzą się więc w niewielkich toaletach. Dzięki nim zaoszczędzimy również mnóstwo czasu, ponieważ deski tego typu posiadają również opcję autoczyszczenia.

Modele dostępne na rynku wykonane mogą być z tworzyw sztucznych, drewna, Inoxu oraz żywicy poliestrowej. Do najbardziej popularnych wciąż należą plastikowe – często jest to duroplast. Drewniane z kolei zapewniają elegancki wygląd. Deski wykonane z Inoxu, czyli stali nierdzewnej są polecane do toalet w miejscach publicznych ze względu na swoją solidność oraz odporność na urazy mechaniczne.

Najlepsza deska sedesowa Cersanit w 2020 roku pozwala na zachowanie higieny w łazience. Poza tym jest wygodna w użytkowaniu i łatwa w montażu. Dobrze, aby jej design był dopasowany do wnętrza. Nie bez znaczenia jest też łatwe czyszczenie tej części toalety.

 

 

Deski sedesowe Cersanit – ranking

 

 

Cersanit Iryda 

 

Cersanit Iryda to uniwersalny model, który idealnie wpasowuje się w wystrój każdej toalety. Deska jest rekomendowana do misek wc i kompaktów z serii Iryda. Model został pokryty powłoką antybakteryjną, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystających z niej domowników.

Ta deska sedesowa Cersanit w dobrej cenie zapewnia wygodę użytkowania oraz łatwość czyszczenia. Jest ona wykonana z duroplastu, który jest dość wytrzymałym materiałem. Wygląda bardzo estetycznie, jednak po kilku latach może zżółknąć, tak jak większość białych desek.

Kupujący wybierają ten produkt bardzo chętnie nie tylko ze względu na jego wygląd zewnętrzny, ale również mocowanie na metalowych zawiasach, co czyni całość bardzo masywną i odporną na wyłamania śrub z zawiasów. Deska jest produktem dobrym gatunkowo, którego jakość przewyższa cenę. Poza tym prosta konstrukcja modelu wpływa pozytywnie na czyszczenie całości. Produkt nie ma żadnych elementów z wyżłobieniami, w których mógłby gromadzić się brud.

 

 

 

 

Cersanit Delfi 

 

Klasyczna deska Cersanit Delfi z powłoką antybakteryjną to solidne rozwiązanie dla misek sedesowych Delfi. Produkt jest estetycznie wykonany oraz cechuje się łatwością w utrzymaniu w czystości.

Model ten wykonany został z duroplastu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Deska jest montowana na metalowych zawiasach, przez co jest bardzo stabilna i mało prawdopodobne jest, aby elementy zawiasów np. uległy złamaniu. Jest to model wolnoopadający, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych i małych dzieci, które nie lubią gwałtownych, nieprzyjemnych dźwięków, a takie powstają przy zamykaniu zwykłych desek.

Kupujący chętnie wybierają ten model, ponieważ jest klasyczny i z łatwością wpasowuje się w wystrój większości łazienek. Nie bez znaczenia jest również łatwość utrzymania w czystości modelu. Deskę można czyścić za pomocą wszystkich, dostępnych na rynku środków do toalet bez ryzyka uszkodzenia materiału.

 

 

 

 

Cersanit Olimpia

 

Deska sedesowa Cersanit Olimpia to model dedykowany do kompaktów i misek typu Olimpia. Oprócz tego, że jest to produkt antybakteryjny to również posiada on mechanizm wolnoopadający.

Biały kolor deski pozwala na zamontowanie jej w niemal każdym wnętrzu bez ryzyka, że nie będzie do niego pasowała. Produkt waży tylko 2,2 kg, sprawdzi się więc przy sedesach podwieszanych, bez zbędnego obciążania całości. Zawiasy mocujące zostały wykonane z tworzywa. Właściwości antybakteryjne modelu są spowodowane zastosowaniem jonów srebra, co czyni użytkowanie modelu bardziej bezpiecznym.

Deska jest polecana przez użytkowników ze względu na wygodę użytkowania. Mechanizm wolnoopadający niweluje hałas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status