Najlepsza bateria wannowa prysznicowa

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką baterię wannowo prysznicową wybrać?

 

Urządzając łazienkę, nie powinniśmy skupiać się jedynie na designie wnętrza. Należy też zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym będziemy się myć. Dlatego, zanim zakończymy remont tego pomieszczenia, musimy zakupić odpowiednią baterię, która posłuży nam do puszczania wody. To od tego elementu zależy, czy branie prysznica będzie komfortowe. Ponieważ opisywany sprzęt, jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki, dlatego przed dokonaniem zakupu radzimy zapoznać się z naszym poradnikiem. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze baterie wannowo-prysznicowe. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, artykuł został wzbogacony o niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy produkty, które warto sprawdzić.

 

 

Decydując się na zakup takiego modelu warto zastanowić się, jaki rodzaj baterii będzie odpowiedni w naszej łazience. Ciekawym rozwiązaniem są sprzęty natynkowe i podtynkowe. Pierwszy typ jest modelem naściennym, który ma widoczną część rur poza ścianą. Natomiast baterie podtynkowe łączone są bezpośrednio z instalacją wodną i rury w ogóle nie wystają poza ścianę.

Jeśli interesuje Cię najlepsza bateria wannowo-prysznicowa w 2020 roku to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na głowicę sprzętu. Wpływa bowiem ona na szczelność całej aparatury. Co więcej, to dzięki temu elementowi możliwa jest regulacja wielkości strumienia oraz temperatury wody. W tym poradniku chcielibyśmy polecić rozwiązania z tłumikami, które minimalizują słyszalność przepływu wody. Zdecydowanie zwiększa to komfort kąpieli. Poza tym kupując baterię, nie możemy zapomnieć o wielkości głowicy. Aby wybrać możliwie najlepszy model warto kierować się zasadą, że im większe otwory, tym lepszy przepływ wody.

Zwróć również uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana bateria. W przypadku głowicy mamy do wyboru trzy modele. Pierwszym jest ceramiczny, oferujący precyzyjne ustawienia temperatury. Drugim rodzajem są sprzęty mosiężne, które choć są najpopularniejsze nie są zbyt precyzyjne. Ostatnim typem są produkty wykonane z mieszanki różnych materiałów. Najpopularniejsze jest łączenie stali szlachetnej i miedzi oraz niklu i złota z mosiądzem. Takie tworzywa tworzą sprzęty termostatyczne, które umożliwiają utrzymanie temperatury wody na jednakowym poziomie. Poza tym takie modele cechują się dużą odpornością na korozję

 

 

Baterie wannowo prysznicowe – ranking

 

 

Hansgrohe Focus E2 31940000

 

Poszukując eleganckiej i wydajnej baterii wannowo-prysznicowej, warto rozważyć zakup modelu Focus E2 31940000 marki Hansgrohe. Produkt ten cechuje się dużą precyzją wykonania, dzięki czemu jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej specjalna powłoka minimalizuje prawdopodobieństwo korozji i powstania kamienia.

Model ten wykonany jest z ceramiki, co pozwala na proste ustawienie odpowiedniej temperatury. Dużym udogodnieniem jest automatyczna możliwość przestawienia między kranem, a słuchawką. Kolejnym atutem jest wysokiej jakości przyłącze typu S, które posiada tłumik szumu wody, co gwarantuje komfortową kąpiel. Ta elegancka bateria wannowo-prysznicowa w dobrej cenie ma wielkość przepływu liczącą 20 l/min, co pozwoli na przyjemny prysznic, jednocześnie zmniejszy czas, jaki potrzebujemy, aby się umyć. Warto dodać, że innowacyjna technologia Air Power obniża zużycie wody, zatem pomoże Ci ograniczyć wydatki. Udogodnieniem jest również funkcja Quick Clean, która pomaga w usuwaniu osadzającego się kamienia.

Opinie konsumentów o tej jednosłuchawkowej baterii, którą montujemy podtynkowo są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło stabilną budową oraz wykonanie ze stali nierdzewnej oraz ceramiki. Użycie tych składników jest gwarantem długowieczności armatury.

 

 

 

 

KFA Retro 374-144-00 

 

Do łazienki urządzonej w stylu vintage na pewno pasować będzie bateria KFA Retro 374-144-00. Model ten posiada dwa uchwyty, jeden do wody ciepłej, drugi do zimnej. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą precyzję w ustawieniu odpowiedniej ciepłoty kąpieli.

Bateria jest przystosowana do pracy z wodą o ciśnieniu 1,0 MPa oraz temperaturą nie przekraczającej 90 st. C. Montaż prezentowanego produktu odbywa się na ścianie, co nie wymaga zbyt dużych prac robotniczych. Materiał, z jakiego wykonano baterię to mosiądz, co zapewnia dużą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy uderzeniami. Co więcej, produkt pokryto specjalną warstwą ochronną, która minimalizuje ryzyko powstawania kamienia. Zaś element sterujący wykonano z ceramiki, która pozwala na proste ustawianie temperatury. Przepływ wody wynosi 25 l/min. Zaś specjalny wygłuszacz zapewnia komfort kąpieli, gdyż minimalizuje dźwięki słyszalne z rur.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design w stylu vintage, który na pewno wpasuje się do łazienki w stylu retro.

 

 

 

 

Grohe Eurocube 23141000

 

Poszukując eleganckiej baterii, która dopasuje się do nowocześnie urządzonej łazienki, warto zastanowić się nad kupnem modelu Grohe Eurocube 23141000. Sprzęt ten cechuje się płynną i wygodną regulacją temperatury wody. Co więcej, produkt posiada wykończenia z chromu, co gwarantuje długowieczność. Wysokiej jakości składniki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i niewielkie otarcia.

Dzięki innowacyjnej technologii Speed Clean wyczyszczenie baterii jest bardzo proste. Minimalizuje to ryzyko korozji oraz powstawania kamienia. Warto dodać, że nawet gdy używamy gorącej wody, słuchawka nie nagrzewa się, zatem możemy ją bez problemu dotknąć. Jest to możliwe dzięki wewnętrznym kanałom, które izolują powierzchnie. Głowica została wykonana z ceramiki, co jest gwarantem dużej trwałości i płynnej obsługi. Dzięki temu mimo lat eksploatacji, aparatura wciąż jest niezawodna.

Opinie konsumentów o zaprezentowanej baterii wannowo-prysznicowej są bardzo pochlebne. Wiele osób decyduje się na zakup tego modelu w swoich łazienkach, ze względu na elegancki design. Pozytywne recenzję posiada również technologia Dream Spray, która gwarantuje jednakowy strumień wody, bez znaczenia pod jakim kątem używamy słuchawki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status