Najlepsza bateria wannowa Grohe

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką baterię wannową Grohe wybrać?

 

Bateria wannowa to sprzęt, który jest używany praktycznie przez każdą osobę codziennie. Zamontowanie takiego urządzenia tuż nad jednym z boków wanny oznacza, że bez problemu możesz napełnić ją wodą. Wybór odpowiedniej baterii ma istotne znaczenie. Jest kilka aspektów, o których warto wiedzieć przed zakupem sprzętu tego typu. Jakie one są? Wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika.

 

 

To nie przypadek, że opisywane baterie wannowe to produkty Grohe. Czemu akurat wybraliśmy tę firmę? Specjalizuje się ona w produkcji armatury do łazienki i kuchni. To oznacza, że w asortymencie znajdziesz zlewy, baterie, szafki, prysznice, wanny i wiele innych elementów. Wszystkie produkty Grohe są bardzo dobrze wykonane, wyglądają estetycznie i łatwo się z nich korzysta. Dlatego wspomniana firma robi się coraz bardziej popularna.

Najlepsza bateria wannowa Grohe w 2020 roku jest bardzo dobrze wykonana. Najbardziej popularne materiały to mosiądz i miedź. Dlaczego właśnie te materiały? Oba są odporne na korozję i zadbane będą ładnie się prezentowały przez długi czas. Te tworzywa są też mocne i nie ulegają uszkodzeniom. Właśnie dlatego konsumenci lubią wybierać wykonane z nich baterie. Dodatkowo powoli popularne zaczynają się robić również baterie z poliwęglanu oraz z ceramiki. Musisz jednak wiedzieć, że modele z takich tworzyw, mimo że mocne i estetyczne, są zazwyczaj bardzo drogie.

Warto również wiedzieć, że najlepsze baterie wannowe Grohe są ciche. Produkty tego typu zazwyczaj są określane specjalną grupą akustyczną. Jeżeli przeszkadza Ci dźwięk wydawany przez baterię, to koniecznie wybierz taką, która należy do grupy akustycznej I. Taki model nie wydaje dźwięków głośniejszych niż 20 dB, w efekcie czego jest bardzo cichy.  Możesz kupić produkty z grupy II lub nieklasyfikowanej, jeżeli hałas Ci nie przeszkadza.

Niektóre osoby zwracają uwagę na wydajność przepływu. Im jest ona większa, tym szybciej napełnisz wannę wodą i nie będziesz musiał długo czekać na kąpiel. W takim wypadku powinieneś wybrać baterię w klasie C (0,5 l na sekundę) lub D (0,65 l na sekundę).

 

 

Baterie wannowe Grohe – ranking

 

 

Grohe Grohtherm 800

 

Grohe Grohtherm 800 jest idealną baterią wannową dla tych, którzy dbają o środowisko. Została ona skonstruowana w taki sposób, że używając jej, oszczędzamy aż 50% wody. Możesz również użyć specjalnego przycisku EcoButton, który pozwala na większe oszczędności. Większość elementów jest wykonana z metalu, co potwierdza trwałość baterii.

Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie tego modelu. Ma on bardzo czuły termostat, który reaguje na najczulsze zmiany. Dodatkowo nie możemy podnieść temperatury wody na wyższą niż 38 st. C, więc nikt z pewnością się nie poparzy. Montowanie baterii nie jest skomplikowane i nie zajmie Ci dużo czasu.

Bateria ma wiele części dodatkowych, które ułatwią korzystanie z niej. Jest to z pewnością ogranicznik bezpieczeństwa, blokada wody mieszanej, sitka do zanieczyszczeń, a także zawory zwrotne. Wszystkie te elementy sprawiają, że bateria działa bardzo dobrze i jest ceniona za solidne wykonanie.

 

 

 

 

Grohe Essence 33628001

 

Grohe Essence 33628001 to bateria, która jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Pomimo wielu ciekawych funkcji użytkowanie modelu nie sprawia żadnego problemu. Specjalna powłoka chromowa sprawia, że bateria ładnie się prezentuje i błyszczy. Czyszczenie kończy się na tym, że model wystarczy przetrzeć szmatką.

Warto wiedzieć, że prezentowana bateria nie tylko jest ładnie wykonana, ale każdy jej element jest zaprojektowany tak, aby stosowanie akcesorium było łatwe. Model ten jest również ekologiczny i nie zużywa zbyt dużo wody. Metalowy uchwyt nie wyciera się i bardzo łatwo nim manipulować.

Do kompletu został dołączony wąż prysznicowy, który jest wykonany z plastiku. Jest on wystarczająco długi, aby łatwo można było się obmyć. Jego długość wynosi 150 cm. Technologia TwistFree oznacza, że wąż się nie przekręca i zachowuje swoje kształty przez długi czas. Użytkownikom podoba się cały komplet, a szczególnie chwalą wykonanie baterii.

 

 

 

 

Grohe Eurosmart 33300002

 

Grohe Eurosmart 33300002 to bateria, która dobrze sprawdzi się w przypadku wanien znajdujących się tuż przy ścianie. Model wyróżnia się bardzo estetycznym designem, który pasuje do większości łazienek. Warto wspomnieć, że montaż takiej baterii jest łatwy i nie wymaga specjalnych zdolności.  Głowica jest bardzo czuła i reaguje nawet na najmniejszy dotyk.

Uchwyt został wykonany z metalu i jest bardzo solidny oraz zachowuje swój estetyczny wygląd przez bardzo długi czas. Z kolei czyszczenie baterii polega jedynie na przecieraniu jej mokrą szmatką. Strumień reguluje się łatwo w przypadku intensywności wody oraz temperatury.

Kolor chromu oraz ładny design produktu jest tym, co zazwyczaj chwalą wszyscy użytkownicy. W komentarzach wspominają również o bardzo łatwej obsłudze oraz montażu, który zajmuje zaledwie chwilę. Zaletą jest również to, że ta bateria wannowa Grohe w dobrej cenie nie jest głośna i z pewnością nie obudzimy innych domowników, biorąc kąpiel.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status