Najlepsza bateria prysznicowa z deszczownicą i wylewką

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką baterię prysznicową z deszczownicą i wylewką wybrać?

 

Urządzasz dom, lecz nie jesteś zbyt obeznany w panujących trendach i nie wiesz, jaka jest najlepsza bateria prysznicowa z deszczownicą i wylewką w 2020 roku? Nie przejmuj się, dzięki naszemu poradnikowi z pewnością znajdziesz produkt, który Cię zadowoli. Przeczytaj dokładnie nasz artykuł i dokonaj odpowiedniego wyboru.

Na początku skupmy się na głowicy. Pamiętaj, że im większy jest ten element, tym więcej wody jednocześnie będzie na Ciebie spływać. Średnica głowicy wynosi zazwyczaj około 50 mm. Warto wybrać model z tłumikiem, który niweluje dźwięki dochodzące z danego urządzenia. Wiele osób wybiera głowice ceramiczne, ponieważ można nimi precyzyjnie ustawić siłę strumienia. Deszczownica jest zazwyczaj większa niż głowica. Ma ona około 100 mm x 50 mm.

Kolejna kwestia – termostat – to bardzo dobre, często stosowane przez producentów rozwiązanie. Dzięki takiemu urządzeniu możemy sobie sami ustawić temperaturę, jak nam odpowiada. Musimy jednak pamiętać, że obecność termostatu automatycznie zwiększa wagę baterii.

Wiele osób uważa, że najlepsze baterie prysznicowe z deszczownicą i wylewką mają tylko 1 dźwignię, którą reguluje się strumień wody. Operowanie dźwignią jest łatwiejsze niż używanie dwóch kurków z zimną i ciepłą wodą. Niektóre osoby jednak wolą to drugie rozwiązanie.

Niemniej ważnym aspektem jest montaż. Najlepiej, abyśmy wybrali model, do którego zostały dołączone wszystkie elementy potrzebne do samodzielnego przeprowadzenia montażu. W przeciwnym razie będziemy musieli znów wybrać się do sklepu. Montaż baterii prysznicowej nie powinien być zbyt trudny, lecz jeżeli nie czujesz się na siłach, to skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

Wiele osób podkreśla znaczenie designu. Na rynku znajdziemy modele w metalicznym, białym lub rzadziej czarnym kolorze. Jeżeli chodzi o styl, to przeważa nowoczesna prostota, lecz nie brakuje również modeli w stylu retro. Aby bateria przez długi czas zachowała ładną prezencję, warto wybrać model, który można łatwo oczyścić z kamienia.

 

 

Baterie prysznicowe z deszczownicą i wylewką – ranking

 

 

Grohe Euphoria 27296001

 

Grohe Euphoria 27296001 to bateria prysznicowa, z której większość użytkowników jest bardzo zadowolona. Korzystanie z produktu nie jest trudne. Bateria ma tylko jeden przełącznik, którym kontrolujemy ciśnienie wody i nie jest to trudne zadanie. Warto wspomnieć, że rozprowadzanie wody jest równe. Dzieje się tak za sprawą technologii DreamSpray.

Wąż nie skręca się, kiedy nim manewrujemy, a jest to zasługa technologii TwistFree. Bateria jest bardzo dobrze wykończona i wielu użytkowników potwierdza, że przez długi czas produkt nie ulega żadnym uszkodzeniom. Jest to model, do którego dołączono termostat. Element ten pozwala nam na samodzielne ustawienie temperatury wody wylatującej ze słuchawki oraz deszczownicy.

Wiele osób potwierdza, że dzięki technologii SpeedClean usuwanie zanieczyszczeń przebiega szybko oraz sprawnie. Dotyczy to również kamiennych osadów. Bateria ma kolor chromu i właśnie dlatego według opinii Internautów bardzo dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Hansgrohe Crometta E 240

 

Chcielibyśmy zaprezentować baterię prysznicową o nazwie Hansgrohe Crometta E 240. Jest to produkt bardzo popularny ze względu na łatwy montaż, który może być poprowadzony przez osobę po raz pierwszy montującą taki element. Strumień, jaki wydobywa się ze słuchawki to “Rain”, co oznacza, że nie jest on bardzo gęsty.

Dzięki funkcji blokady temperatury nie musimy obawiać się, że któryś z domowników puści zbyt gorącą wodę. Warto dodać, że podczas zmiany temperatury na 40 st. C samoistnie włącza się zabezpieczenie. Suwak możemy regulować do maksymalnie 45 st.

Tarcza strumieniowa została wykonana z chromu, czyli z mocnego materiału, który nie ulega łatwo zniszczeniu. Użytkownicy w swoich komentarzach wielokrotnie powtarzają, że bateria bardzo ładnie się prezentuje i pasuje do każdej łazienki. Doceniają oni również dobre wykonanie produktu.

 

 

 

 

Omnires System Y 

 

Omnires System Y to bateria prysznicowa z deszczownicą i wylewką w dobrej cenie. Ma ona ogranicznik wody i z pomocą jednego przycisku możemy ograniczyć przepływ wody, dzięki czemu mamy możliwość zaoszczędzenia na rachunkach. Przełączanie strumienia pomiędzy deszczownicą i słuchawką jest bardzo łatwe i nie sprawia problemów.

Bateria jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to mocny materiał, który rzadko ulega uszkodzeniu. Dlatego produkt z pewnością pozostanie z nami przez bardzo długi czas. Do zestawu dołączono termostat pozwalający na ustawienie temperatury wody. Wypływanie bardzo gorącej wody może być również zablokowane – możemy zablokować głowicę tak, aby maksymalna temp. wody wynosiła 38 st. C.

Bateria została wykonana w systemie EasyClean. Usuwanie zanieczyszczeń, a szczególnie zaschniętego osadu oraz kamienia przebiega znacznie szybciej niż podczas czyszczenia baterii bez tego systemu. Jest to produkt wykończony chromem, – ładnie się prezentuje i pasuje do każdej łazienki. Użytkownicy zgodnie uważają, że użytkowanie prezentowanego produktu jest bardzo łatwe. Często wspominają oni również o użyteczności termostatu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status