Najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Grohe

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaką baterię kuchenną z wyciągana wylewką Grohe wybrać?

 

Podczas zakupu nowej baterii kuchennej może zaskoczyć Cię fakt, ile różnych rodzajów tego typu urządzeń dostępnych jest na rynku. Bardzo praktycznym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest model z wyciąganą wylewką, która zwiększa jego funkcjonalność. Na co zwrócić uwagę przed wyborem sprzętu dla siebie i czym wyróżnia się najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Grohe w 2020 roku? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku.

 

 

Jednym z wiodących producentów baterii kuchennych jest niemiecka firma Grohe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w sprzedaży armatury sanitarnej i ma oddziały na całym świecie. Producent podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie jego urządzenia spełniały wymagania z zakresu jakości wykonania i funkcjonalności.

Bateria z wyciąganą wylewką posiada ruchomą głowicę z natryskiem umieszczoną na wyciąganym wężu o długości ok. 100-150 cm. Na końcu węża znajduje się obciążnik lub magnes, który pozwala łatwo wrócić całości na swoje miejsce. Tego typu rozwiązanie jest nowoczesne i innowacyjne, a także praktyczne, gdyż z łatwością napełnimy wodą każde naczynie – również to, które ma niecodzienny kształt lub nie mieści się w zlewie.

Najlepsze baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Grohe wykonane są z mosiądzu. Przed zakupem sprawdźmy jednak, ile w tym materiale występuje miedzi. Zazwyczaj jest to około 59%, jednak im zawartość będzie mniejsza, tym produkt będzie bardziej odporny na uszkodzenia. Ważna jest również powłoka, która może być granitowa, chromowana lub stalowa. Baterie granitowe cechują się wysoką odpornością na zarysowania, chromowane mają wysoki połysk, z kolei te wykonane ze stali są bardzo trwałe.

Miejmy na uwadze również długość węża. W sprzedaży dostępne są modele o długości 40-50 cm, jednak znacznie bardziej praktyczne i funkcjonalne będą wersje dłuższe, około 100-150 cm. To, który wariant powinnyśmy wybrać, powinno być uzależnione od przeznaczenia wylewki. Jeśli ma ona służyć nam wyłącznie do mycia naczyń, możemy wybrać krótszy wąż. Jeśli jednak chcemy napełniać także wiadra, dłuższy model sprawdzi się lepiej.

Wyciągane wylewki dostępne są też w różnych kształtach: do wyboru mamy proste, w kształcie litery U lub F. Pierwszy typ dobrze sprawdzi się przy zlewozmywakach o głębokości wynoszącej maksymalnie 20 cm, wylewka w kształcie litery U w komorach o głębokości do 16 cm, z kolei model w kształcie litery F – do 12-16 cm.

 

 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Grohe – Ranking

 

 

Grohe Concetto 31491000 

 

Grohe Concetto 31491000 to jednouchwytowa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, która z pewnością ułatwi mycie naczyń i napełnianie wodą dużych pojemników, które nie mieszczą się w zlewie.

Produkt wyposażony jest w 28 mm głowicę ceramiczną oraz pokryty jest chromowaną powłoką. Ma on również elastyczny wąż wykonany z tworzywa santoprene. Dzięki zastosowaniu zintegrowanego magnesu na końcu węża natrysk szybko wraca na swoje miejsce.

Produkt ma liczne, dodatkowe opcje zwiększające jego funkcjonalność. Są to na przykład zintegrowany ogranicznik temperatury, możliwość wyboru dwóch rodzajów strumienia czy zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym.

Ta bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Grohe w dobrej cenie obraca się o 360 stopni. Jej montaż jest bardzo prosty dzięki giętkim wężom przyłączeniowym. Ponadto konsumenci uznają, że całość jest elegancka.

 

 

 

 

Grohe Zedra 32294000

 

Jeśli szukasz baterii kuchennej, która łączy w sobie funkcjonalność, niezawodność i ciekawy design, koniecznie zapoznaj się z produktem Grohe Zedra 32294000.

Model ma bardzo wysoką wylewkę, dzięki czemu jego użycie jest komfortowe i łatwe. Poprzez zastosowanie ceramicznej głowicy, możemy precyzyjnie ustawić temperaturę i ciśnienie wody. Całość pokryta jest chromowaną powłoką, która jest odporna na zarysowania, a także łatwa w czyszczeniu i bardzo trwała. Użytkownik ma także możliwość wyboru dwóch rodzajów strumienia.

Montaż baterii nie stanowi żadnego problemu, ponieważ liczba części i narzędzi ograniczona jest do minimum. Czytelna instrukcja obsługi i elastyczne wężyki sprawiają, że instalacja odbywa się sprawnie. Konsumenci dodają też, że całość ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Grohe K7 32950000 

 

Godnym polecenia produktem jest bateria z wyciąganą wylewką Grohe K7 32950000. Produkt jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami zlewozmywaków, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez konsumentów.

Przyrząd jest dostępny w dwóch wariantach wykończenia: chromowanym i stalowym. Może także występować ze zintegrowanym prysznicem. Produkt składa się metalowej dźwigni oraz węża, na końcu którego znajduje się magnetyczny uchwyt. Wylewka tego modelu obraca się o 140 stopni.

W produkcie zastosowano system szybkiego montażu, dzięki czemu instalacja odbywa się sprawnie i bezproblemowo. W zestawie otrzymujemy giętkie węże przyłączeniowe ułatwiające instalację. Funkcjonalność produktu zwiększają również ogranicznik strumienia przepływu i zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym.

Jak twierdzą konsumenci, bateria jest solidnie wykonana i pozwala szybko napełnić duże naczynia wodą. Produkt ceniony jest też za łatwość montażu, wygodę użycia oraz elegancki design.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status