Najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Franke

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką Franke wybrać?

 

Coraz popularniejsze stają się baterie kuchenne z wyciąganą wylewką. Dlaczego? Po pozwalają łatwo na łatwiejsze mycie wielkich garnków czy wygodniejsze napełnianie czajników. Wyciągana wylewka jest bardzo poręczna w użyciu i wiele osób uważa, że już więcej nie wróci do tradycyjnej baterii. Również jesteś zainteresowany kupnem takiego sprzętu, lecz nigdy wcześniej nie miałeś okazji wybierania baterii z wyciąganą wylewką? Jeżeli nie jesteś pewien co wybrać, to na początku przeczytaj nasz poradnik, w którym znajduje się kilka cennych porad.

 

 

Franke to ceniona firma, zajmująca się produkowaniem elementów wyposażenia łazienek oraz kuchni. Zdobyła ona zaufanie klientów, produkując sprzęty, które nie ulegają awarii i służą kupującym przez długie lata. W swoim asortymencie Franke ma kabiny prysznicowe, półki łazienkowe, baterie oraz inne sprzęty. My postanowiliśmy umieścić w naszym poradniku kilka opisów produktów tej firmy.

Najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Franke w 2019 roku ma stosunkowo długi wąż. Wiele osób uważa, że optymalną długością jest około 100 cm. Taki wąż umożliwia nam napełnienie wiadra wodą, a także dokładne zalanie wszystkich naczyń w zlewozmywaku. Dzięki temu nie będziemy musieli używać do tego celu dodatkowego pojemnika. Wiele osób decyduje się także na węże nieco krótsze, na przykład 40 cm – 50 cm.

Najlepsze baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Franke mają wszystkie elementy z mosiądzu lub ze stali. Są to materiały, które głównie odpowiadają za trwałość całego produktu. Jeżeli bateria nie zawiera mosiądzu lub stali, to jest ona podatna na uszkodzenia.

Przypatrz się również kształtowi wylewki, ponieważ jest on dopasowany do różnych głębokości zlewozmywaka. Jeżeli nie jest on zbyt głęboki (około 15 cm), to najlepsza będzie wylewka w kształcie litery F. Jeżeli głębokość zlewu przekracza 20 cm, to najlepiej zainwestować w sprzęt w kształcie U.

 

 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Franke – ranking

 

 

Franke Coxy 

 

Franke Coxy to bateria, która ma jeden uchwyt do regulacji intensywności wypływającej wody oraz jej temperatury. Operowania uchwytem można bardzo łatwo się nauczyć, a wyczucie jego siły znamy już po kilku minutach.

Jeżeli chodzi o wylewkę, to ma ona zasięg prawie 20 cm. Jest to wystarczające, aby można było swobodnie umyć naczynia. Wylewka obraca się o 360 st., więc operowanie wylewką nie jest zbyt trudne. Bateria jest wykonana ze stali i dzięki temu jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jej głowica jest wykonana z ceramiki. I klasa głośności oznacza, że bateria nie wydaje dźwięku głośniejszego niż 20 dB.

Całkowita wysokość baterii wynosi 46 cm. Z kolei otwór do montażu ma 3,5 cm średnicy. Warto również wspomnieć, że samodzielny montaż jest łatwy, co doceniło bardzo wielu użytkowników. Internauci wspominają również o estetycznym wyglądzie baterii.

 

 

 

 

Franke Sinus Side Pull-Out 

 

Chcielibyśmy zaprezentować baterię o nazwie Franke Sinus Side Pull-Out, którą steruje się z pomocą specjalnej dźwigni. Działa ona bardzo lekko, więc nie musimy się siłować, aby poleciał większy strumień wody lub aby zmienić temperaturę wody. Wyciągana wylewka ma wąż o długości 150 cm. Z jego pomocą możemy nie tylko umyć naczynia oraz napełnić wodą czajnik, lecz również napełnić wiadro, które stoi na podłodze. Warto dodać, że obrót wylewki wynosi 360 st.

Produkt jest przystosowany do zamontowania w zlewach stalowych. W zestawie znajdziemy specjalną podkładkę, która usztywnia baterię i umożliwia łatwy montaż. Głowica jest wykonana z mocnej ceramiki, a jej średnica wynosi 3,5 cm.

Całkowita wysokość produktu to 34 cm. Bateria jest częściowo chromowana, a jej część pomalowano na czarno, co wygląda bardzo elegancko. Jest to zaleta, o której najczęściej wspominają osoby już zaopatrzone w prezentowany produkt. Internauci uważają również, że bateria jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Franke Sirius TOP Pull-Out 

 

Franke Sirius TOP Pull-Out to bateria kuchenna, której głowica jest wykonana z ceramiki. Jest to mocny materiał, nie ulegający korozji. Średnica głowicy wynosi 4 cm. Jest to bateria jednouchwytowa, którą manewrujemy z pomocą specjalnego uchwytu.

Wylewkę wyciąga się bardzo łatwo, a długość wężyka wynosi 150 cm. Pozwala to na napełnienie wodą wiadra stojącego na ziemi lub miski stojącej na blacie obok zlewu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Sztorcowy montaż nie zabiera zbyt dużo czasu. Bateria jest chromowana i właśnie dlatego wygląda elegancko i łatwo się ją czyści.

Prezentowana bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Franke w dobrej cenie wygląda bardzo estetycznie i pasuje do każdej, nowoczesnej kuchni. Produkt jest solidnie wykonany i wielu użytkowników zauważyło, że jest to inwestycja na długie lata. Internauci wspominają również o montażu baterii, który nie zabiera zbyt dużo czasu i może być wykonany przez osobę, która jedynie majsterkuje.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...