Najlepsza bateria kuchenna retro

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaką baterię kuchenną retro kupić?

 

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zlewu i baterii kuchennej. Tych elementów używamy nie tylko do czyszczenia brudnych naczyń, ale również mycia owoców i warzyw. Jeśli zależy Ci na eleganckim designie pomieszczenia, to oznacza, że przyda Ci się najlepsza retro bateria kuchenna w 2020 roku. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, którymi sugerujemy się kierować podczas zakupów.

 

 

Przedmiotem poradnika są produkty retro, które będą się dobrze komponować z kuchniami urządzonymi w stylu vintage. Pamiętaj jednak, że elegancki design to nie wszystko, a bateria powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Przed udaniem się do sklepu powinieneś zastanowić się, czy bardziej preferujesz modele z jednym czy dwoma kurkami. Pierwszy rodzaj posiada tylko jeden zawór, którym kontrolujesz zarówno temperaturę, jak i intensywność strumienia. W przypadku sprzętów z dwoma zaworami, każdy z nich dedykowany jest odpowiednio do ciepłej i zimnej wody. Dostępne są również modele, w których jednym kurkiem reguluje się temperaturę, a drugim ciśnienie wody.

Najlepsze retro baterie kuchenne powinny mieć dopasowaną wielkość do naszych potrzeb. Im większy zasięg ma sprzęt, tym będzie on funkcjonalniejszy. Zwróć też uwagę, że duże modele ułatwią mycie naczyń o sporych gabarytach. Do tego ułatwi Ci ich napełnienie wodą. Elementem, który decyduje o poręczności interesującej Cię baterii jest wylewka. W zależności od modelu może być ona ruchoma, jednouchwytowa, wysoka lub nieruchoma.

Bardzo ważny jest też sposób montażu, gdyż niektóre sprzęty wymagają montażu w ścianie, co jest dość skomplikowane. Jednak większość produktów retro jest stojąca, co oznacza, że umieszcza się je bezpośrednio w blacie. W nich, pod zlewozmywakiem znajduje się zawór ciepłej i zimnej wody, do którego podłączony jest model. Sprzęty naścienne przykręca się bezpośrednio do złącza, które ulokowane jest w ścianie.

 

 

Baterie kuchenne retro – ranking

 

 

KFA Retro 373-445-00 

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej baterii kuchennej, to polecamy Ci KFA Retro 373-445-00. Jest to produkt, który będzie się dobrze prezentował w kuchni w stylu vintage. Artystyczny wygląd to nie jedyna zaleta produktu, jest on również bardzo funkcjonalny.

Największą zaletą modelu jest proste i komfortowe użytkowanie. Bateria wyposażona jest w dwa zawory kurkowe, które służą kolejno do regulowania ciepłej i zimnej wody. Taki sposób działania daje użytkownikowi większą kontrolę nad wielkością strumienia i jego temperatury. Całą obudowę pokryto specjalną chromowaną warstwą, dzięki czemu produkt nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest odporny na działanie rdzy. Na wyposażeniu sprzętu znajduje się elastyczne przyłącze oraz ceramiczna głowica, która jest w stanie wykonać ¼ obrotu. Średnica głowicy liczy 15 mm, a zasięg wylewki w kształcie litery „U” to 18,5 cm.

Choć nie jest to najtańszy produkt na rynku, to jest bardzo popularny wśród konsumentów, a to ze względu na elegancki wygląd. Bateria została wykonana z dobrej jakości materiałów, a do tego posiada atest higieniczny HK/W/0009/02/2006.

 

 

 

 

Tres Retro Stal 1.24.334 

 

Urządzając kuchnię w stylu vintage, warto zaopatrzyć się w model Tres Retro Stal 1.24.334. Jest to wysokiej jakości bateria, która swoim wyglądem odpowiada stylistyce retro. Produkt został pokryty chromowaną warstwą o wysokim połysku. Dzięki temu obudowa się dobrze prezentuje, a do tego nie jest podatna na działanie korozji. Równocześnie użyte materiały (stal) są bardzo wytrzymałe, więc bateria jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Produkt posiada 1 dźwignię, która odpowiada za temperaturę wody oraz intensywność strumienia. Wysokość samej baterii wynosi 30,5 cm, a zasięg pochylanej wylewki to 23,5 cm. Produkt jest stojący, więc jego montaż w blacie jest bardzo prosty i nie powinien przysporzyć Ci trudności. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ciekawy design produktu, który swoim wyglądem nawiązuje do starych baterii.

Jest to jeden z droższych produktów na rynku, jednak wykonano go z mocnych materiałów, więc nie musisz się martwić o uszkodzenia mechaniczne. Wysokiej jakości stal wytrzyma stłuczenia oraz działania ekstremalnych temperatur.

 

 

 

 

Ferro Retro XR5

 

Wszystkim, którzy szukają eleganckich modeli polecamy Ferro Retro XR5. Prezentowany produkt to wysokiej jakości retro bateria kuchenna w dobrej cenie. Jest to sprzęt natynkowy, więc należy go zamontować na ścianie, tak, by bezpośrednio połączony był ze zbiornikiem wody. Wymiary produktu to: wysokość – 150 cm, szerokość – 18 cm i głębokość – 3 cm.

Model wyposażony jest w dwa kurki, osobno do ciepłej i zimnej wody. Poprzez ich odkręcenie możesz kontrolować wielkość i temperaturę strumienia wody. Suwakowa głowica jest gwarantem dużej funkcjonalności. Zaś obrotowa wylewka ma zasięg 18 cm, więc bez trudu wyczyścisz duże naczynia czy napełnisz czajnik. Obudowa została wykonana ze stali, którą następnie pokryto chromowaną warstwą. Materiały te zabezpieczają konstrukcję przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również korozją.

Konsumenci docenili atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania produktu. Bateria jest również bardzo estetyczna, dlatego tak wiele osób zdecydowało się na jej zakup. Za sprawą ciekawego designu, model dobrze się sprawdzi w każdej kuchni, którą urządzono w stylu retro.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status