Miski ustępowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.20

 

Jeżeli nie lubisz wielogodzinnych zakupów, a chcesz kupić dobrą miskę ustępową do swojej łazienki, koniecznie zajrzyj na naszą stronę. Wyłoniliśmy dwa najlepsze takie produkty w 2020 roku, a są nimi Roca Gap A346477000 oraz Koło Nova Pro Rimfree M33123000. Skąd wiemy, że to właśnie te modele są najlepsze? Taki wniosek wysnuliśmy po dogłębnym przeanalizowaniu opinii konsumentów, którzy zdążyli już zrobić zakupy w tym segmencie rynku. Roca Gap A346477000 to podwieszana miska o nowoczesnym wyglądzie, która może zapewnić wysoki komfort użytkowania nawet osobom niepełnosprawnym. Jest ona wykonana z wysokiej jakości materiału i dostępna w uniwersalnym, białym kolorze, dzięki czemu bez problemów dopasujemy ją do reszty wyposażenia łazienki. Jeżeli ten produkt z pewnych względów nie spełnia wszystkich oczekiwań, warto przyjrzeć się bliżej misce Koło Nova Pro Rimfree M33123000. To również model podwieszany, a wyróżnia się on ciekawym kształtem i kompaktowymi rozmiarami. Jeżeli to on Cię zainteresował, zapoznaj się z jego dokładniejszym opisem.

 

 

Jaką miskę ustępową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Miska ustępowa jest jednym z najważniejszych elementów zaliczanych do wyposażenia łazienki. Wiele osób myśli, że wybór odpowiedniego modelu to łatwe zadanie i podjęcie decyzji zajmuje jedynie kilka minut. Niestety, czasami okazuje się, że w sklepach mamy tak duży wybór, że ciężko szybko wybrać właściwy produkt. Stworzony przez nas poradnik ma na celu podpowiedzieć Ci, jaką miskę ustępową wybrać, aby potem nie żałować swojego zakupu.

 

 

Rodzaje misek ustępowych

Miski ustępowe dzielimy na dwa podstawowe rodzaje, czyli klasyczne modele stojące oraz wiszące, nieco bardziej nowoczesne. Te pierwsze montuje się do podłogi za pomocą śrub, które później maskuje się tak, aby nie rzucały się one w oczy. Takie rozwiązanie jest wciąż bardzo popularne i spotkamy je w większości domów. Tego typu produkty są stosunkowo tanie i bardzo łatwo się je montuje, nawet samodzielnie.

Miski ustępowe wiszące zajmują nieco mniej miejsca niż modele stojące, poza tym lepiej prezentują się one w nowocześnie urządzonej łazience. Ponadto ułatwiają one sprzątanie tego pomieszczenia. Niemniej ich montaż jest bardziej kłopotliwy i nie każdy ma wystarczająco dużo czasu oraz nerwów, aby się na to rozwiązanie zdecydować. Potrzebują one dodatkowego stelaża wykonanego ze stalowych szyn, który montuje się do podłogi i ściany za pomocą śrub. Taką konstrukcję należy zamaskować, np. przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych. Taki model jest zalecany zwłaszcza wtedy, gdy w domu mieszka osoba niepełnosprawna. Wisząca miska ułatwi takiej osobie samodzielne korzystanie z toalety.

 

Rodzaj odpływu

Jeżeli stoimy przed wyborem nowej miski ustępowej, przed udaniem się na zakupy musimy sprawdzić, jaki rodzaj odpływu znajduje się w naszej łazience. Nie możemy wybrać więc dowolnego produktu, który nam się spodoba, ponieważ może on nie być dopasowany, a my będziemy musieli ponownie udać się do sklepu.

Miski ustępowe dzieli się na dwa rodzaje odpływów, a więc poziomy (poznański), bądź pionowy (warszawski). Typ poznański jest przeznaczony do kanalizacyjnego podejścia, które umieszczone zostało w ścianie. Z kolei odpływ typu warszawskiego przeznaczony jest do podejścia kanalizacyjnego umieszczonego w stropie albo podłodze. Istnieją także miski z uniwersalnym odpływem, które będą odpowiednie dla łazienek, gdzie w żaden sposób nie zmieści się kompakt WC w typie warszawskim.

 

Rozmiar – jaka miska ustępowa jest najlepsza

Rozmiar miski ustępowej ma wpływ na wiele różnych czynników, przede wszystkim komfort użytkowania oraz wizualny odbiór. Do tej cechy produktu zawsze powinniśmy przywiązywać uwagę, a zwłaszcza wtedy, gdy mamy łazienkę o niezbyt dużym metrażu. Wówczas nie może on być zbyt duży, aby nie zabierać niepotrzebnie cennej przestrzeni. Pamiętajmy jednocześnie, że jeśli zdecydujemy się na miskę typu uniwersalnego, to najczęściej będzie ona nieco dłuższa niż ta do odpływu zarówno w typie poznańskim, jak i warszawskim.

 

Kształt

Kształt wybranej miski ustępowej będzie uzależniony głównie od własnych preferencji oraz fantazji. W sklepach znajdziemy nie tylko klasyczne modele, ale również bardziej geometryczne, np. kwadratowe. Ważne, aby z wybranego produktu korzystało się w sposób komfortowy. Ten element powinien być też dopasowany do reszty wystroju łazienki, ponieważ inaczej całość nie będzie ze sobą współgrała i stworzymy wrażenie chaosu.

 

Sposób doprowadzania wody

Jeżeli chodzi o miski ustępowe, to najpopularniejszym sposobem doprowadzania wody jest wykorzystywanie bocznych otworów w zbiorniku. Niemniej osoby, które chcą wszystkie zbędne elementy tego produktu zamaskować, powinny zdecydować się na inne rozwiązanie (ponieważ w tym przypadku widoczne są przewody). Ciekawym sposobem może być np. doprowadzenie wody od dołu zbiornika lub z jego boku.

 

Spłuczka

W zależności od naszych potrzeb, możemy znaleźć miski ustępowe bez, lub od razu ze spłuczką. Jeżeli chcemy samodzielnie dobrać ten element, musimy wybrać pomiędzy tzw. górno- a dolnopłukiem. Pierwsze rozwiązanie polega na zawieszeniu spłuczki wysoko nad muszlą i jest coraz rzadziej spotykane. Obecnie w większości domów znajdziemy dolnopłuki, a więc spłuczki znajdujące się tuż nad miską, dzięki czemu sięgną do nich także dzieci.

 

 

Oszczędność wody

Wiele osób przekonuje, że najlepsza miska ustępowa to taka, którą charakteryzuje wysoki poziom oszczędności wody. Jeżeli rzeczywiście zależy nam na niskich rachunkach za wodę oraz na ochronie środowiska, powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile wody zużywa dany model. W dużym stopniu jest to uzależnione od pojemności zbiornika. Na rynku najczęściej napotkamy miski, które mieszczą mniej więcej 6 litrów wody (jest to klasyczne rozwiązanie). Kiedy zależy nam na większych oszczędnościach, najlepiej będzie poszukać spłuczki, która wyposażona jest w specjalny przycisk zatrzymujący wodę w określonym przez nas momencie (będzie na niej widniał napis „Stop”). Dostępne są także spłuczki dwudzielne, gdzie samodzielnie możemy wybrać, jaka ilość wody zostanie spłukana (połowa lub cały zbiornik).

 

Miski ustępowe w dobrych cenach

Najtańsze dostępne na rynku miski ustępowe kosztują mniej więcej 150-200 zł. Zwykle będą to klasyczne modele, często z deską sedesową w zestawie. Chcąc kupić produkt od renomowanego producenta będziemy musieli zapłacić ok. 500 zł, czasem nawet powyżej 900 zł. W tym przedziale cenowym dostępne są modele o różnych kształtach.

 

Najlepsze miski ustępowe w 2020 roku

 

Bez miski ustępowej korzystanie z toalety tak naprawdę nie byłoby możliwe. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że jest ona aż tak ważna. Jeśli stoisz przed wyborem nowego produktu tego typu warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania, aby znaleźć prezentujący się estetycznie model, który dodatkowo zapewni wysoki poziom komfortu. Prezentowany przez nas ranking misek ustępowych może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Znalazły się tutaj produkty wysokiej jakości w dobrych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Roca Gap A346477000

 

Miska ustępowa Roca Gap A346477000 to model podwieszany o wymiarach: 440 mm x 540 mm x 350 mm. Może on sprawdzić się w szczególności w domu zamieszkałym przez małe dzieci lub osoby niepełnosprawne, ponieważ wysokość jego zawieszenia można odpowiednio dostosować do ich wymagań i potrzeb. Produkt należy zamontować na stelażu, który później można zamaskować.

Model ten jest dostosowany do poziomego odpływu wody. Jest on dostępny w kolorze białym, dlatego bez przeszkód dopasujemy go do reszty wyposażenia łazienki. Produkt ten został wykonany z ceramiki sanitarnej, a więc nie tylko bardzo estetycznie się on prezentuje, ale i jest odporny na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia.

Konsumenci uważają, że ta miska ustępowa jest godna uwagi, ponieważ jej montaż jest bardzo łatwym zadaniem. Nie utrudnia tego nawet fakt, że konieczny jest do  tego specjalny stelaż. Ponadto wygląda ona bardzo nowocześnie i elegancko, dlatego można ją z łatwością dopasować do łazienki o dowolnym wystroju.

 

 

 

 

Koło Nova Pro Rimfree M33123000

 

Produkt o nazwie Koło Nova Pro Rimfree M33123000 jest ustępową miską w typie wiszącym, a więc przyczynia się ona do bardziej komfortowego i łatwiejszego sprzątania łazienki. Jej wymiary wynoszą: 53 cm x 35 cm x 33,2 cm. Jest ona dostępna w kolorze białym i ma prostokątny, oryginalny kształt.

Model ten jest dostępny bez wewnętrznego kołnierza. Można z powodzeniem skompletować ją z wieloma różnymi deskami klozetowymi, w tym także tymi wolnoopadającymi. Dzięki temu możemy samodzielnie dobrać dodatkowe elementy, które wpłyną na komfort użytkowania produktu.

Konsumenci uznają, że to dobra i tania miska ustępowa, która rzeczywiście zasługuje na uwagę. Jedną z jej największych zalet według nich jest bardzo nowoczesny wygląd. Poza tym jest ona bardzo funkcjonalna oraz higieniczna ze względu na to, że nie znajduje się tutaj kołnierz. Ma to wpływ także na lepsze i bardziej oszczędne spłukiwanie wody.

 

 

 

 

Villeroy&Boch O.Novo 5660HR01

 

Villeroy&Boch O.Novo 5660HR01 to model wiszący dostosowany do poziomego odpływu. Jego długość wynosi 56 cm i może on bez problemów zmieścić się praktycznie w każdej łazience. Ze względu na to, że nie ma tutaj wewnętrznego kołnierza, korzystanie z tej miski może być o wiele bardziej higieniczne. Do zestawu dołączana jest wolnoopadająca deska, a więc tego elementu nie trzeba już samodzielnie kupować.

Produkt jest dostępny w kolorze białym. Został on wykonany z wysokiej jakości ceramiki, co pozytywnie wpływa na jego wygląd oraz możliwość użytkowania przez bardzo długi czas bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Konsumenci doceniają ten model miski ustępowej przede wszystkim za to, że świetnie prezentuje się on w łazience. Pasuje on do reszty wyposażenia, niezależnie od stylu urządzenia tego pomieszczenia. Dla wielu dużym plusem jest dołączenie wolnoopadającej deski sedesowej wraz z zawiasami. Jako, że w produkcie nie ma kołnierza, woda spłukuje się znacznie lepiej.

 

 

 

 

Cersanit CITY OVAL Clean On BOX K35-015

 

Miska Cersanit CITY OVAL Clean On BOX K35-015 to nowoczesny produkt wiszący, zapewniający komfort użytkowania nawet najmłodszym domownikom. Jego długość wynosi 50 cm i może się on sprawdzić także w łazience o niewielkim metrażu. Jest on dostępny w kolorze białym, a więc prezentuje się klasycznie i elegancko.

Miska została wyposażona w specjalną technologię o nazwie CleanOn, za sprawą której toaleta może pozostać czysta i higieniczna przez dłuższy czas. Dzięki tej technologii spłukiwana woda myje dokładnie całą wewnętrzną powierzchnię produktu. Ponadto jest on przystosowany do ekonomicznego spłukiwania 2/4 l bądź 3/5 l, co pozwala zaoszczędzić wodę.

Opinie o miskach ustępowych producenta Cersanit są bardzo pozytywne. W przypadku tego modelu konsumenci najczęściej chwalą sobie wyjątkową higieniczność. Ze względu na to, że ten model nie posiada wewnętrznego kołnierza, różnego rodzaju zarazki i bakterie nie mają miejsca na rozwój.

 

 

 

 

Duravit Vero 221709

 

Model Duravit Vero 221709 wyróżnia się niezwykle oryginalnym i nietypowym, prostokątnym kształtem. To podwieszana, lejowa miska ustępowa o wymiarach: 37 cm x 54,5 cm. Została ona wykonana z ceramiki, która jest wyjątkowo odporna na różnego rodzaju zniszczenia. W efekcie produkt ten może posłużyć nawet kilka lat.

Opisywana miska wyróżnia się oszczędnym, 4,5 litrowym spłukiwaniem. Dzięki temu montując ten model w swojej łazience można nie tylko bardziej zadbać o naturalne środowisko, ale i skutecznie zmniejszyć swoje rachunki za wodę.

Jak wynika z opinii konsumentów, produkt ten jest wart zakupu, ponieważ zwraca na siebie uwagę, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wyróżnia się on wyjątkową jakością wykonania, a poza tym pasuje do każdej łazienki. Dla wielu dodatkową zaletą jest również szybkie i dokładne, a jednocześnie bardzo oszczędne spłukiwanie.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status