ᐅ Lampa ostrzegawcza. Opinie i recenzje

Lampy ostrzegawcze ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jeśli masz potrzebę zakupienia lampy ostrzegawczej, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Zamieszczony w nim ranking prezentuje modele, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Produkty z naszego zestawienia to lampy bezawaryjne i wszechstronne. Na pierwszym miejscu znalazł się model LED 12-24V Magnes. Produkt ma 40 świecących diod, które emitują bardzo widoczne światło, nawet w słoneczny dzień. Można go przymocować za pomocą magnesu lub trzech śrub. Jest on zasilany bezpośrednio z gniazda zapalniczki i może pracować w temperaturach od -30 st. C do +50 st. C. Drugie miejsce w rankingu zajmuje równie solidna lampa ostrzegawcza GMP Dysk. Jej największą zaletą jest obudowa z poliwęglanu, zapewniająca całkowitą wodoszczelność. 16 diod tego modelu pracuje w 9 trybach błysku. Za sprawą dołączonej do zestawu baterii, produkt jest od razu gotowy do użycia. W dalszej części artykułu znajdziesz dokładny opis wszystkich rekomendowanych modeli lamp ostrzegawczych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę ostrzegawczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lampa ostrzegawcza, inaczej tzw. kogut, służy przede wszystkim do oznaczania pojazdów uprzywilejowanych (karetek, radiowozów itp.) oraz takich, które stwarzają utrudnienia w ruchu. Oświetlenie musi mieć odpowiedni kolor i zasilanie, aby można go było używać. Jeśli wahasz się, jaką lampę ostrzegawczą wybrać, zapoznaj się z poradnikiem, który jest pierwszą częścią naszego artykułu.

 

 

Rodzaje

Lampy ostrzegawcze można podzielić na kilka rodzajów. Poza modelami montowanymi na samochodach i innych pojazdach możemy znaleźć również takie, które instaluje się przy automatycznych bramach wjazdowych i garażowych. Informują one o trwającym cyklu zamykania lub otwierania skrzydła, a tym samym o konieczności zachowania ostrożności. Lampy samochodowe sygnalizują o konieczności ułatwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym. Ostrzegawcze oświetlenie można też zauważyć na traktorach, maszynach budowlanych i tych pełniących funkcję pomocy drogowej. Daje nam ono sygnał, że powinniśmy zachować większą ostrożność na drodze i bezpiecznie wyprzedzić pojazd, a jeśli nie jest to możliwe – zwolnić do odpowiedniej prędkości.

 

Zasilanie

Większość „kogutów” wymaga podłączenia do zasilania 12 V lub 24 V (w zależności od miejsca montażu czy rodzaju pojazdu). Niemniej jednak w razie potrzeby na pewno uda nam się znaleźć model, który jest zasilany bateriami. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy, aby lampa mogła być użytkowana w wielu różnych miejscach, nie tylko w samochodzie. Jednocześnie miejmy na uwadze, że modele wymagające podłączenia do prądu mogą świecić bez przerwy przez długi czas, podczas gdy te zasilane bateriami działają przez kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt godzin (zależnie od wybranego trybu świecenia).

 

Barwa światła

Lampy montowane w takich pojazdach jak: radiowóz, karetka, wóz strażacki, pojazdy żandarmerii wojskowej, służby więziennej itp., emitują światło w kolorze niebieskim. Czerwone oświetlenie wykorzystywane jest w autach prowadzących oraz zamykających kolumnę samochodów, z kolei pomarańczowe – pojazdach służb drogowych i wszystkich tych stwarzających utrudnienia oraz zagrożenia w ruchu. Mowa tu o: pomocy drogowej, śmieciarce, kombajnie rolniczym, traktorze, walcu drogowym czy nawet pojazdach na lotnisku. Również lampy do automatycznie otwieranych bram świecą na pomarańczowo, choć można znaleźć też modele emitujące światło w kolorze niebieskim.

 

Wytrzymałość

Ze względu na to, że „kogut” jest montowany na zewnątrz, jest narażony na wiele niekorzystnych czynników, w tym deszcz, śnieg, promieniowanie UV i wysoka oraz niska temperatura. Najlepsza lampa ostrzegawcza jest wykonana z materiału, który zapewnia jej solidność. To sprawia, że do produkcji klosza wykorzystuje się przede wszystkim poliwęglan i ABS. Oświetlenie ostrzegawcze powinno być wodoodporne i móc pracować zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze, najlepiej od -20 st. C do +50 st. C.

 

Montaż – jaka lampa ostrzegawcza jest najlepsza?

Nie należy się obawiać, że montaż lampy ostrzegawczej okaże się trudnym zadaniem. W większości przypadków nie ma potrzeby wywiercania otworów w karoserii. W podstawie tego typu produktów znajduje się bardzo mocny magnes, który zapewnia dobrą przyczepność do dachu samochodu, również podczas jazdy z dużą prędkością. Modele przeznaczone do bram wjazdowych i garażowych zazwyczaj wymagają przymocowania do ściany lub przy siłowniku.

 

Rodzaj żarówki

Przeważnie lampy ostrzegawcze są energooszczędne, co oznacza, że wewnątrz nich znajdziemy kilka bądź kilkanaście diod LED. Tego typu rozwiązanie nie tylko pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ale też przekłada się na trwałość produktu. Diody LED świecą przez bardzo długi czas, nie musimy się bać, że szybko się przepalą.

 

 

Tryb świecenia

Dobry „kogut” powinien mieć kilka trybów świecenia do wyboru, dotyczy to w szczególności modeli montowanych na pojazdach ruchu drogowego. Zazwyczaj różnica pomiędzy nimi polega na innym tempie migania światła. Zmiany dokonuje się przy pomocy specjalnego włącznika, służącego jednocześnie do wyłączania lampy.

 

Wymiary

Wybrany przez nas produkt musi mieć odpowiednie wymiary. Nie może on być za mały ani zbyt duży. Wysokość lamp montowanych na samochodach może wynosić od 3 cm do ok. 10 cm, średnica podstawy to zwykle ponad 10 cm. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku modeli do bram.

 

Lampy ostrzegawcze w dobrych cenach

Cena za lampy ostrzegawcze montowane przy bramach mieści się w przedziale od 30 zł do 250 zł. Natomiast „koguty” do samochodów osobowych i innych pojazdów przeciętnie kosztują od 30 zł do 100 zł za sztukę. Są też komplety, w których jest kilka mniejszych lamp, idealnych np. do pojazdu pełniącego funkcję lawety. Tego typu produkty kosztują ponad 200 zł za zestaw 4 sztuk.

 

 

Najlepsze lampy ostrzegawcze w 2019 roku

 

Mamy nadzieję, że poniższy ranking lamp ostrzegawczych pomoże Ci w podjęciu decyzji o zakupie produktu, który spełni Twoje oczekiwania. Modele zamieszczone w zestawieniu cechują się solidnym wykonaniem, łatwym montażem i wszechstronnością użycia.

 

Nasze zalecenia  

 

LED 12-24V Magnes

 

Model LED 12-24V Magnes to lampa błyskowa z 40 diodami (każda ma moc 4,5 W), które zapewniają niesamowity efekt świetlny. Produkt jest dobrze widoczny nie tylko w nocy, ale również w bardzo słoneczny dzień.

Całkowita moc produktu to 24 W. Lampa jest zasilana bezpośrednio z gniazdka zapalniczki przy pomocy spiralnego przewodu zasilającego o długości 2,5 m. Mocuje się ją przy użyciu silnego magnesu lub 3 śrub, które gwarantują, że produkt nie spadnie z dachu, nawet podczas bardzo szybkiej jazdy samochodem.

Wymiary lampy to wysokość – 9,8 cm, średnica podstawy – 13 cm i średnica w najwęższym miejscu – 8,3 cm. Lampa pracuje w temperaturach od -30 st. C do +50 st. C. Klosz tego modelu jest pomarańczowy. Do podstawy przymocowano uszczelkę, dzięki której wilgoć nie dostaje się do środka. Użytkownicy potwierdzają, że lampa jest bardzo dobrze widoczna i solidnie wykonana.

 

 

 

 

GMP Dysk 

 

Dobra i tania lampa ostrzegawcza GMP Dysk sprawdzi się idealnie na budowach, na drodze w sytuacjach awaryjnych. Produkt ma wbudowany magnes, dlatego można go łatwo przymocować. Jest zasilany baterią CR123, która została dołączona do zestawu, dlatego jest od razu gotowy do użycia.

Model jest wodoodporny, a dzięki obudowie z poliwęglanu, po wrzuceniu do wody nie zatonie, tylko się na niej unosi. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi silikonowa nakładka, chroniąca przed przedostaniem się wilgoci do środka. Lampa może pracować w temperaturach od -20 st. C do +50 st. C.

Produkt jest wyposażony w 16 diod, które mogą pracować w 9 trybach błysku. Zmienia się je poprzez kilkukrotne przyciśnięcie włącznika. Jego dłuższe przytrzymanie powoduje wyłączenie lampy. Wymiary tego modelu to wysokość – 3,5 cm i średnica – 11 cm. Lampa świeci na czerwono, a jej całkowity czas pracy to około 40 godzin. Zadowoleni konsumenci twierdzą, że produkt bardzo dobrze się sprawdza w trudnych warunkach.

 

 

 

 

Allducks SW7500 

 

Jeśli szukasz lampy sygnalizacyjnej do bramy, systemów alarmowych czy różnego rodzaju napędów, koniecznie sprawdź model Allducks SW7500. Produkt znajduje szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej i jest polecany szczególnie tam, gdzie panuje wzmożony ruch maszyn, na przykład w fabrykach.

Główną zaletą lampy jest wodoszczelność. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i uszczelek model jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Produkt ma bardzo jasne światło, które jest widoczne nawet z dużych odległości, co podnosi poziom bezpieczeństwa.

W zestawie otrzymujemy żarówkę 12 V, która możemy samodzielnie wymienić na 24 V, jeśli istnieje taka konieczność. Z tyłu lampy znajdziemy dwa uchwyty, ułatwiające montaż w pionie lub w poziomie. Osoby, które zainstalowały u siebie model Allducks SW7500, potwierdzają jego wysoką jakość. Produkt jest doceniany za wszechstronność, gdyż można go używać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 

 

 

 

Drogowa E9 10R

 

Stroboskopowa lampa drogowa E9 10R wytwarza bardzo mocne światło i jest dobrze widoczna nawet przy jasnym słońcu. Jeden klosz zawiera trzy diody, przed którymi znajduje się soczewka rozpraszająca światło. Każdy model można połączyć z nieograniczoną liczbą takich samych lamp, które razem świecą w takim samym trybie.

Lampa działa z zasilaniem 24 V lub 12 V. Może świecić w trzech trybach: stałym, pulsacyjnym i mrugającym. Produkt jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Takich jak śnieg, deszcz czy silny wiatr. Ma także zabezpieczenie przed nieprawidłowym podłączeniem. W zestawie otrzymamy dokładną instrukcję montażu.

Wymiary lampy to 2,8 cm x 8 cm x 1,9 cm. Jej diody LED świecą kolorem pomarańczowym. Czytając pozytywne opinie o lampach ostrzegawczych tego producenta, możemy tylko utwierdzić się w przekonaniu, że jest to produkt wysokiej jakości. Konsumenci cenią sobie jego wszechstronność użycia.

 

 

 

 

Came Dadoo 

 

Came Dadoo to lampa ostrzegawcza, która przyciąga uwagę innowacyjnym i oryginalnym wzornictwem. Produkt wykorzystuje nowoczesną technologię LED, dlatego cechuje go niskie zużycie energii oraz długie życie użytkowe. W porównaniu z klasyczną lampą żarową jego pobór mocy jest bardzo niski i wynosi tylko 6 W.

Lampa jest w stanie pracować przy różnych wartościach zasilania: zarówno 24 V, jak i 120 V czy 230 V. Jest ona odporna na działanie silnego wiatru, deszczu czy śniegu i może być używana w temperaturach od -20 st. C do +50 st. C. Model wyposażony jest w antenę radiową oraz wspornik do instalacji na ścianie.

Produkt jest dostępny w kolorach błękitnym i bursztynowym. Jego wymiary to 18,5 cm x 13 cm x 4 cm. Konsumenci podkreślają, że jest to niezawodna lampa ostrzegawcza, charakteryzująca się bezproblemową pracą oraz bezpieczeństwem użycia. Jest to niezastąpiony element napędu do bramy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status