ᐅ Klimatyzatory split – Opinie i recenzje

Klimatyzatory split ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Urządzenia do klimatyzacji pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne. Komfortowa temperatura w miejscu pracy zwiększa efektywność, a w mieszkaniu pozwala zregenerować siły podczas upalnego lata. Klimatyzacja nie jest już postrzegana jako przejaw luksusu, czy snobizmu. I chociaż nadal nie jest to tania inwestycja, to coraz więcej osób rozważa zakup klimatyzatorów. Są tańsze sposoby na ochłodzenie powietrza, ale najskuteczniejsze są klimatyzatory split – z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Najbardziej popularne wśród urządzeń do klimatyzowania mieszkań są klimatyzatory typu split marki LG. Jest to wiodący producent urządzeń elektronicznych i klimatyzacyjnych. Bardzo wysokiej jakości jest klimatyzator ścienny  LG Standard Plus P12EN, który pracuje cicho, ma filtry antyalergiczne i antywirusowe, a jego nowoczesna obudowa bardzo dobrze komponuje się z wnętrzem. Niestety, jest to dość drogie urządzenie i pewnie nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na taki wydatek. Jeżeli chcielibyście kupić produkt równie dobrej jakości, ale nieco tańszy, możemy polecić Wam klimatyzator ścienny Gree Change GWH12KF.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator split kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jest wiele sposobów na ochłodzenie się podczas upałów  – lody, wachlarze, wiatraki, chłodna kąpiel to tylko doraźne metody przynoszące chwilową ulgę. Aby być w dobrej kondycji, trzeba zapewnić sobie komfortowe warunki w miejscu, gdzie przebywamy najdłużej i regenerujemy swoje siły. O ile w miejscu pracy nie zawsze mamy wpływ na przyjazną nam temperaturę otoczenia, to w domu możemy stworzyć sobie odpowiedni klimat.

 

 

Z obniżeniem temperatury w niewielkim pomieszczeniu może poradzić sobie klimatyzator przenośny. Jest to stosunkowo niedrogie urządzenie. Pracuje jednak dość głośno. Jednostajny szum po pewnym czasie staje się bardzo uciążliwy.

Klimatyzacja split jest więc tutaj najskuteczniejszym rozwiązaniem. Klimatyzator split składa się z jednostki wewnętrznej – klimatyzatora umieszczonego wewnątrz domu i jednostki zewnętrznej, czyli agregatu – na zewnętrznej ścianie budynku.

Opinie o klimatyzatorach split nie zawsze są pozytywne. Panuje pogląd, że klimatyzacja jest powodem przeziębień, a nawiew przenosi bakterie, wirusy i grzyby. Jest to niesprawiedliwa opinia. Obecnie urządzenia te posiadają nowoczesne systemy filtracji powietrza i nie tylko nie szkodzą, ale wręcz likwidują mikroorganizmy unoszące się w powietrzu. Przeziębienia są natomiast wynikiem nieumiejętnego korzystania z klimatyzacji. Różnica temperatur pomiędzy panującą na zewnątrz, a temperaturą uzyskaną w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinna być większa niż 7-8 stopni C. Jeśli przebywa się w klimatyzowanym pomieszczeniu krócej niż 3 godziny, różnica temperatur powinna wynosić maksymalnie 3 stopnie. Należy też pamiętać o oczyszczaniu filtra w urządzeniach bez funkcji samooczyszczania.

Kiedy zdecydujecie się już na zakup klimatyzatora, z pewnością zechcecie dowiedzieć się, jaki jest najlepszy klimatyzator split. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ trzeba rozważyć kilka indywidualnych  czynników. Agregat pracuje dość głośno i może być uciążliwy dla otoczenia. Dlatego jeśli mieszkacie w bloku lub macie  sąsiadów w bliskiej odległości, radzimy wybrać klimatyzator z agregatem generującym niski poziom hałasu.

Zainstalowanie klimatyzacji wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak jest to inwestycja na wiele lat. Można znaleźć klimatyzatory split w dobrych cenach, ale trzeba upewnić się, czy w cenę wliczono koszt montażu. Niższa cena niektórych modeli nie świadczy o gorszej jakości. Przy wyborze warto i te wziąć pod uwagę zwłaszcza, jeśli macie na ten cel ograniczoną ilość pieniędzy.

Jeżeli chcecie kupić klimatyzator do samodzielnego montażu, musicie wyposażyć się w zestaw z szybkozłączką. To znaczy, urządzenie musi mieć  fabrycznie założone szybkozłączki na rurach łączących jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Prace montażowe są jednak na tyle skomplikowane, że raczej  polecamy skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Oni zrobią to sprawnie, szybko i prawidłowo. Ponadto firma daje gwarancję na wykonaną usługę. Montaż klimatyzacji to wydatek jednorazowy, więc nie warto na tym oszczędzać.

 

 

Należy jeszcze nadmienić o technologii inwerterowej  stosowanej w sprężarkach nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych. Jest to rozwiązanie techniczne umożliwiające płynne dostosowanie prędkości obrotowej sprężarki do zmiennego zapotrzebowania.  Nie ma więc elementu ciągłego włączania i wyłączania się sprężarki, co jest bardzo energochłonne. Klimatyzacja z inwerterem zużywa do 50 procent mniej energii mając przy tym większą wydajność, urządzenie pracuje ciszej, a żywotność sprężarki jest dłuższa. Warto więc dowiedzieć się, czy wybrany klimatyzator posiada inwerter.

Trzeba też pamiętać, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie. Chociaż w naszym klimacie nie jest ono wystarczającym źródłem ciepła, może być przydatne wiosną i jesienią. Jeżeli trudno Wam zdecydować, jaki klimatyzator split wybrać, zasięgnijcie opinii fachowca, aby ocenił, który model sprawdzi się u Was najlepiej.

 

 

Najlepsze klimatyzatory split w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy nasz ranking klimatyzatorów split nie wskazując faworyta. Wam pozostawiamy ocenę, który spośród nich to najlepszy klimatyzator split.

 

Nasze zalecenia

 

LG Standard Plus P12EN

 

Klimatyzator ścienny LG Standard Plus P12EN jest cicho pracującym urządzeniem z  nowoczesną, minimalistyczną obudową doskonale wtapiającą się we wnętrze. Urządzenie posiada wysoką klasę energooszczędności A++ dla chłodzenia i A dla ogrzewania. W tym modelu wykorzystany jest ekologiczny czynnik chłodniczy – freon R410A.

Klimatyzator ten chłodzi, ogrzewa, osusza i filtruje powietrze w pomieszczeniu. System 3-stopniowej filtracji powietrza (filtr antyalergiczny, filtr antywirusowy i automatyczne oczyszczanie) zapewnia niemal całkowite usuwanie alergenów i wirusów z klimatyzowanego  pomieszczenia. Automatyczne oczyszczanie eliminuje rozwój bakterii na wymienniku.

LG Standard Plus P12EN posiada funkcję szybkiego schładzania (Jet Cool) i szybkiego ogrzewania powietrza. Kierunek nawiewu powietrza można ustawić w dowolnym kierunku. Klimatyzatorem steruje się za pomocą wielofunkcyjnego pilota. Pracę klimatyzatora można zaprogramować z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

W opinii osób, które użytkują klimatyzator ścienny  LG Standard Plus P12EN, bardzo dobrze spełnia on swoją funkcję. Doceniają także niezwykle skuteczny filtr, szczególnie istotny dla osób cierpiących na alergię.

 

 

 

 

Gree Change GWH12KF

 

Klimatyzator ścienny Gree Change GWH12KF to urządzenie o neutralnym wyglądzie, w białym kolorze, wpasowujące się w każde wnętrze. Gree Change GWH12KF posiada klasę energooszczędności A+ i A++ odpowiednio dla ogrzewania i chłodzenia. Klimatyzator pełni funkcje chłodzenia, grzania, osuszania i jonizowania powietrza. Wbudowany filtr plazmowy zatrzymuje roztocza, pyłki, bakterie i wirusy, a jonizator neutralizuje nieprzyjemne zapachy i utlenia niepożądane składniki z otoczenia. Funkcja automatycznego osuszania wstrzymuje rozwój grzybów i pleśni we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu w pomieszczeniu oddycha się czystym powietrzem.

Klimatyzator Gree Change GWH12KF posiada 7-stopniową regulację natężenia pracy, można więc dostosować jej prędkość do aktualnego zapotrzebowania. Szybkie osiągnięcie żądanej temperatury jest możliwe poprzez uruchomienie trybu Turbo. Funkcja „gorący start” zapobiega nawiewowi zimnego powietrza podczas uruchomienia urządzenia w trybie grzania. Kierunek nawiewu poprzez odpowiednie ustawienie żaluzji poziomej regulowany jest za pomocą pilota.

Klimatyzator posiada także funkcję 24-godzinnego programowania pracy. Klienci uważają, że Gree Change GWH12KF to dobry i tani klimatyzator ścienny. Zadowoleni są także z wielofunkcyjności tego urządzenia i możliwości programowania jego pracy.

 

 

 

 

Daikin FCQG71F

 

Daikin FCQG71F to klimatyzator kasetonowy z nawiewem obwodowym (w promieniu 360 st.) zapewniający równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Jest to urządzenie energooszczędne. Posiada klasę A++ dla chłodzenia i A+ dla grzania.

Daikin FCQG71F posiada czujnik obecności pracujący w podczerwieni, tzn. wyłącza się, kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniu. Poprzednie ustawienia uruchamiają się po 15 minutach bezczynności. Kiedy w swoim zasięgu wykrywa obecność osób, kieruje strumień powietrza z dala od nich. Czujnik podłogowy ustala średnią temperaturę we wnętrzu i do niej dostosowuje nawiew.

Ten klimatyzator może pełnić funkcję wentylatora tzn. doprowadza świeże powietrze bez zimnego lub ciepłego nawiewu. W tym modelu wbudowany jest system automatycznego czyszczenia, który uruchamia się codziennie. Użytkownikowi pozostaje więc konserwacja klimatyzatora od zewnątrz, bez konieczności otwierania urządzenia. Klimatyzator kasetonowy Daikin FCQG71F polecany jest szczególnie do biur, sklepów, restauracji i innych obiektów użytku publicznego.

Klienci, którzy już użytkują ten model, są z niego bardzo zadowoleni. Podkreślają, że szczególnie istotne dla nich są funkcje wspomagające obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

 

 

 

 

LG MU2M15.UL2

 

Klimatyzator – jednostka zewnętrzna LG MU2M15.UL2 to agregat do systemu Multi Split LG wyposażony w sprężarkę inverterową. Technologia inverterowa  LG pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości mocy, niezbędnej do szybkiego ochłodzenia lub ogrzania wnętrza. Zapewnia więc bardzo wysoką wydajność i zminimalizowanie zużycia energii (nawet do 60 procent), cichą pracę urządzenia, a także  mniejszą podatność na awarie.

W tym agregacie zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy – freon R410A, dzięki czemu urządzenie nie degraduje środowiska. Klasa energooszczędności agregatu to A++ dla chłodzenia i A+ dla grzania. Do tego agregatu można podłączyć dwie jednostki wewnętrzne znajdujące się w pomieszczeniach na różnej wysokości. Maksymalna długość instalacji może wynosić nawet 30 metrów. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w kilkupiętrowych budynkach.

Klienci, którzy posiadają agregat LG MU2M15.UL2, są zadowoleni z jego eksploatacji. Podkreślają, że urządzenie daje szerokie możliwości instalacji jednostek wewnętrznych w obrębie całego budynku. Agregat pracuje bezawaryjnie i cicho, więc jego praca nie jest uciążliwa.

 

 

 

 

LG CB24L 

 

Klimatyzator kanałowy LG CB24L to urządzenie posiadające możliwość rozdzielenia powietrza na kilka pomieszczeń za pomocą dystrybutora rozdzielającego. Klimatyzator ten wyposażony jest w energooszczędną sprężarkę i wentylator. Jego wydajność to dla chłodzenia 7 kW i 7,7 kW dla ogrzewania.

Rurociąg chłodniczy jest na tyle długi, że pozwala na oddalenie jednostki zewnętrznej nawet do 50 metrów. Różnica  wysokości do 30 metrów umożliwia zainstalowanie jednostki na dachu lub w garażu podziemnym.

Klimatyzator wyposażony jest w przewodowy sterownik ścienny. Można sterować go również pilotem. Programator tygodniowy umożliwia ustawienie do czterech programów dziennie, oddzielnie na każdy dzień tygodnia. Podstawowe funkcje tego urządzenia to chłodzenie, chłodzenie intensywne, ogrzewanie, osuszanie oraz wentylacja (wymuszenie cyrkulacji powietrza). Wbudowana pompka skroplin odprowadza zebrany kondensat.

Ponadto LG CB24L posiada kilka bardzo funkcjonalnych opcji: cicha praca nocna jednostki zewnętrznej, czujnik temperatury, czujnik ciśnienia, „gorący start”, auto restart, automatyczna zmiana trybu pracy, zabezpieczenie dostępu przed dziećmi. Opinie użytkowników o klimatyzatorze kanałowym LG CB24L są bardzo pozytywne. Klienci są zadowoleni z systemu Multi Split, bo rozwiązuje on problem klimatyzowania całego budynku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status