ᐅ Klimatyzator ścienny – opinie i recenzje

Klimatyzatory ścienne ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.11.19

 

Klimatyzacja przestała być towarem luksusowym i staje się coraz bardziej popularna nie tylko obiektach publicznych, ale również w naszych domach i mieszkaniach zapewniając komfortową temperaturę. Jeżeli przeraża Was wizja kolejnego lata, kiedy duszne mieszkanie nie daje wytchnienia od upału panującego na zewnątrz, warto bliżej zapoznać się z urządzeniami, które regulują parametry powietrza w domu.  Przedstawiamy kilka modeli klimatyzatorów ściennych, gdyż są one najczęściej instalowane w domach i mieszkaniach. Jednym z nich jest klimatyzator ścienny LG Standard Plus P12EN. To urządzenie bardzo dobrej jakości, w przystępnej cenie i z estetyczną, dyskretną obudową. Wyposażone jest w bardzo skuteczny, 3-stopniowy system filtrowania powietrza. Z tego względu można polecić go alergikom. Dla odbiorców, którzy chcieliby, aby klimatyzator był także elementem wystroju ich wnętrza, polecamy model LG G12WL Artcool Stylist. Jego obudowa została zaprojektowana jako dzieło sztuki nowoczesnej. Zamontowano w nim oświetlenie LED. Jego kolory można dowolnie ustawić uzyskując niecodzienne efekty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

Jaki klimatyzator ścienny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli zdecydowaliście się już na montaż klimatyzacji w swoim domu, to z pewnością nasuwa się Wam pytanie – jaki klimatyzator ścienny wybrać?  Warto zasięgnąć porady fachowca, aby wskazał, jakie parametry techniczne powinien spełniać model, który można zainstalować w Waszym domu. My nie wskażemy Wam, jaki jest najlepszy klimatyzator ścienny, ale postaramy się przybliżyć kilka z nich, aby ułatwić Wam wybór.

 

 

Opinie o klimatyzatorach ściennych, a właściwie w ogóle o klimatyzacji, nie zawsze są pozytywne. Panuje przekonanie, że może być ona przyczyną przeziębień oraz siedliskiem bakterii, grzybów i pleśni. Takie opinie są już nieaktualne! Obecnie klimatyzatory mają wbudowane nowoczesne systemy filtracyjne, które wyłapują z powietrza wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, roztocza i skutecznie je eliminują. Likwidują także nieprzyjemne zapachy. Posiadają funkcję samooczyszczania  oraz automatycznego osuszania po wyłączeniu, co zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Aby uniknąć przeziębień, należy pamiętać, że różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz, a temperaturą uzyskaną w mieszkaniu dzięki klimatyzacji, nie może wynosić więcej niż 7-8 stopni C. Jeżeli w pomieszczeniu klimatyzowanym przebywamy krócej niż 3 godziny, to różnica temperatur powinna być jeszcze mniejsza – 3-5 stopni C. Trzeba też pamiętać o czyszczeniu lub wymianie filtra, chyba że dany model posiada funkcję samooczyszczania. Przegląd i konserwację należy zlecić wyspecjalizowanej firmie i przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle nie jest to częściej niż co dwa lata.

Jaki jest najlepszy klimatyzator ścienny? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając model najodpowiedniejszy do naszego domu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jest to urządzenie typu split składające się z dwóch elementów – klimatyzatora zainstalowanego w pomieszczeniu (tzw. jednostka wewnętrzna) i agregatu  (tzw. jednostka zewnętrzna). Agregat generuje duży poziom hałasu, dlatego umieszcza się go na zewnętrznej ścianie budynku. Nie stanowi to problemu w domach wolno stojących, jednak w bloku może być to uciążliwością dla sąsiadów. Kolejną istotną sprawą jest cena. Są to urządzenia dość kosztowne. Oczywiście, są klimatyzatory ścienne w dobrych cenach, ale należy doliczyć jeszcze koszt ich zainstalowania. Nawet jeśli producent zapewnia o „łatwym montażu”, to raczej z myślą o fachowcach. Nie próbujcie robić tego  sami, bo wyspecjalizowana ekipa zrobi to sprawniej i szybciej, a Wy będziecie mieli pewność, że urządzenie zamontowane jest prawidłowo. Poza tym koszt jest jednorazowy, a klimatyzacja poprawnie założona będzie działać wiele lat.

Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, to wielkość pomieszczenia, w którym klimatyzator będzie pracował. Producenci określają moc urządzenia i kubaturę lub powierzchnię, na jakiej jest wydajne. Im większe  pomieszczenie, tym większa moc jest potrzebna do efektywnej pracy klimatyzatora. Równocześnie większy jest koszt zużycia energii. Na pocieszenie dodamy, że są to urządzenia o wysokiej klasie energetycznej, dzięki zastosowaniu w nich technologii Inverter. Pozwala ona klimatyzatorowi na płynne regulowanie mocy poprzez zmiany prędkości obrotowej sprężarki. Ponadto większość z nich posiada tryb oszczędny, który ma na celu zmniejszenie poboru energii. Kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniu, klimatyzator podnosi temperaturę o 2 stopnie C. Natomiast powraca do poprzedniego ustawienia, kiedy ktoś wejdzie do pokoju. Umożliwia to czujnik ruchu.

Najnowsza generacja klimatyzatorów ma wiele funkcji podnoszących ich jakość, a co się z tym wiąże, komfort użytkownika. Chłodzą, grzeją, osuszają i filtrują powietrze (w naszym klimacie nie można ich jednak traktować jako jedyne źródło ciepła).  Posiadają one innowacyjne filtry (o czym już wspominaliśmy), często opatentowane przez producenta, posiadające certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność. Niektóre klimatyzatory mają funkcję jonizowania powietrza, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu, zwłaszcza alergików.   Większość klimatyzatorów ma nawiew wielokierunkowy. Zwykle można dowolnie ustawiać kierunek oraz intensywność nawiewu. Programator umożliwia ustawienie godzin pracy urządzenia. Wszystkie klimatyzatory są zdalnie sterowane (za pomocą pilota). Można także sterować nimi na odległość za pomocą odpowiednich aplikacji w telefonie, komputerze, czy tablecie.

 

 

Producenci dbają także estetykę tych urządzeń. Zwykle trudno jest „zamaskować” klimatyzator umieszczony pod sufitem, więc ich design zaprojektowany jest tak, aby jak najbardziej wtapiały się w wystrój wnętrza i harmonizowały z otoczeniem. Są jednak i takie, które z założenia mają przyciągać uwagę swoją formą. Można więc uwzględnić je w aranżacji wnętrza i wyeksponować w widocznym miejscu. Dekoracyjny klimatyzator będzie  niecodzienną ozdobą na ścianie salonu, czy też sypialni.

Reasumując, zalety klimatyzatorów są niezaprzeczalne. Podnoszą one komfort życia, a często wręcz umożliwiają normalne funkcjonowanie podczas upałów. Dlatego nie zwlekajcie z decyzją i wybierzcie najbardziej odpowiadający Waszym oczekiwaniom klimatyzator ścienny!

 

 

Najlepsze klimatyzatory ścienne w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking klimatyzatorów ściennych wiodących producentów. Różnią się one nieco od siebie, ale wszystkie są bardzo skuteczne. Być może jest wśród nich model, który zapewni Wam komfort podczas upalnego lata.

 

Nasze zalecenia

 

LG Standard Plus P12EN

 

Klimatyzator ścienny LG Standard Plus P12EN to cicho pracujące urządzenie o nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Spełnia funkcję chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylacji. Biała obudowa przedniego panelu i dyskretnie umieszczone kontrolki sprawiają, że wkomponowuje się w pomieszczenie nie rzucając się w oczy. Cechuje je wysoka efektywność energetyczna – klasa A++ (chłodzenie) / A (ogrzewanie).

Klimatyzator jest wyposażony w 3-stopniowy system filtracji powietrza – filtr antyalergiczny wstępny, filtr antywirusowy 3M i automatyczne oczyszczanie. Ten system zapewnia usuwanie alergenów z otoczenia, niemal całkowitą eliminację wirusów, a automatyczne oczyszczanie zapobiega rozwojowi bakterii na wymienniku.  Urządzenie posiada tryb szybkiego schładzania powietrza Jet Cool, równie szybko ogrzewa pomieszczenie. W tym modelu wykorzystany jest ekologiczny czynnik chłodniczy – freon R410A. Kierunek nawiewu powietrza ustawia się w dogodną stronę. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz temperatury. Do uruchomienia klimatyzatora służy bezprzewodowy, wielofunkcyjny pilot.

W opinii klientów, którzy zainstalowali klimatyzator ścienny  LG Standard Plus P12EN, bardzo dobrze spełnia on swoją funkcję. Doceniają także bardzo skuteczny filtr, szczególnie przydatny alergikom.

 

 

 

 

LG G12WL Artcool Stylist

 

Klimatyzator ścienny LG G12WL Artcool Stylist to urządzenie w bardzo nowoczesnej stylistyce. Został tak zaprojektowany, aby stanowił dekorację wnętrza. Kwadratowy kształt i kolorowe podświetlenie LED na przednim panelu  z dostosowaniem go do temperatury nawiewu dają nieograniczone możliwości aranżacji klimatyzowanego pomieszczenia.

Ten model ma wysoką klasę energetyczną – A + (chłodzenie) / A (ogrzewanie). Posiada wstępny filtr antybakteryjny wychwytujący większe cząsteczki kurzu i eliminuje znajdujące się w nich bakterie. Wnętrze klimatyzatora posiada funkcję automatycznego oczyszczania, która zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i tworzących się przez to nieprzyjemnych zapachów w wymienniku ciepła.  Zastosowano także funkcję Jet Cool, która pozwala na trzykrotnie szybsze uzyskanie żądanej temperatury.

Ten klimatyzator nawiewa powietrze z trzech kierunków – z przodu i po bokach. Urządzenie pracuje cicho, a uruchomiony tryb pracy nocnej dodatkowo obniża poziom hałasu wytwarzany przez jednostkę zewnętrzną. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Możliwa jest także kontrola z pomocą inteligentnych urządzeń podłączonych do internetu. Osoby posiadające klimatyzator ścienny LG G12WL Artcool Stylist uważają, że jest on bardzo funkcjonalny i skuteczny, a ponadto stanowi ciekawy element aranżacji wnętrza.

 

 

 

 

Gree Change GWH12KF

 

Klimatyzator ścienny Gree Change GWH12KF to urządzenie o nowoczesnym, neutralnym  wyglądzie, w białym kolorze ze srebrnym, poziomym paskiem. Z boku umieszczony jest wyświetlacz temperatury. Klimatyzator chłodzi, grzeje i osusza powietrze. Ma wbudowany filtr plazmowy, który zatrzymuje bakterie, wirusy, roztocza i pyłki, aby nie rozprzestrzeniać ich wraz z nawiewem. Jonizator znajdujący się w tym modelu jonizuje powietrze. Dzięki temu w pomieszczeniu, gdzie pracuje  Gree Change GWH12KF łatwiej się oddycha.

Jonizator neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz sterylizuje poprzez utlenienie negatywne składniki znajdujące się w powietrzu. Klimatyzator ten jest energooszczędny (klasa A+ i A++). Posiada 7-stopniową regulację prędkości, co daje możliwość dostosowania jego pracy do faktycznego zapotrzebowania. Tryb Turbo umożliwia szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. Urządzenie posiada funkcję „gorący start”, który zapobiega nawiewowi zimnego powietrza w trybie grzania. Żaluzję poziomą klimatyzatora odpowiedzialną za kierunek nawiewu ustawia się pilotem.

Istnieje także możliwość 24-godzinnego programowania pracy klimatyzatora. Urządzenie posiada także funkcję automatycznego osuszania, co hamuje rozwój grzybów i pleśni w jego wnętrzu. Użytkownicy uważają, że Gree Change GWH12KF to dobry i tani klimatyzator ścienny. Zadowoleni są także z funkcji 24-godzinnego programowania jego pracy.

 

 

 

 

Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU

 

Klimatyzator ścienny  Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU to urządzenie o opływowej sylwetce, trójkątnej w przekroju, z cyfrowym wyświetlaczem parametrów. Obudowa pokryta jest transparentnym lakierem. Klimatyzator uruchamia się  za pomocą pilota, a będąc poza domem, można sterować nim dzięki łączu WiFi. Klimatyzator można zaprogramować na każdy dzień tygodnia. Nawiew można ustawiać (także pilotem) w dowolnych kierunkach. Innowacyjne rozwiązanie techniczne zapewnia bardzo wydajny przepływ powietrza, a zatem – błyskawiczne chłodzenie.

W tym modelu zastosowano unikalną technologię firmy Samsung – jonizator Virus Doctor i filtr HD o wysokiej klasie filtracji, które pozwalają unieszkodliwić większość zanieczyszczeń – bakterie, wirusy, roztocza, kurz, pleśń i inne alergeny, co potwierdzają certyfikaty wydane na podstawie przeprowadzonych testów przez azjatyckie ośrodki naukowe. Urządzenie posiada funkcję automatycznego osuszania oraz wskaźnik zabrudzenia filtra. Model ten pracuje bardzo cicho i jest energooszczędny (klasa A++). Zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.

Klienci, którzy kupili klimatyzator ścienny   Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU są zadowoleni ze swojego wyboru, a alergicy podkreślają skuteczność innowacyjnego systemu filtracji powietrza.

 

 

 

 

Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B

 

Klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B Premium to urządzenie o nowoczesnej obudowie,  w kolorze białym, srebrnym lub czarnym, harmonizującm z każdym wnętrzem. Klimatyzator posiada wysoką klasę energetyczną – A+++ dla chłodzenia i A++ dla grzania. Najbardziej wydajny jest we wnętrzu o powierzchni do 40 m2. Spełnia funkcję chłodzenia, grzania, osuszania i wentylacji pomieszczenia. Nawiew powietrza w kierunku pionowym reguluje się automatycznie, natomiast nawiew poziomy regulowany jest ręcznie.

Klimatyzator posiada filtr przeciwpyłowy.  Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota. Po wyposażeniu go w kartę WiFi można sterować je zdalnie poprzez internet. Programator tygodniowy umożliwia ustawienie pracy klimatyzatora na kilka dni naprzód. Ten model może pracować w systemie Multi Split, więc jeśli ma być kolejnym urządzeniem w budynku, gdzie ten system jest zainstalowany, można kupić go bez jednostki zewnętrznej.

Klienci, którzy wybrali klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B potwierdzają, że jest to urządzenie idealne jako klimatyzator pokojowy, a jego ciekawy, nowoczesny design podkreśla styl urządzenia wnętrza.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status