fbpx

Klimatyzatory ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaki klimatyzator jest obecnie uznawany za najlepszy, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy zestawienie popularnych urządzeń, wśród których znalazły się zarówno modele ścienne, jak i przenośne. Produkt LG Standard Plus P12EN zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. To urządzenie wyróżniające się wysoką wydajnością energetyczną. Sprzęt wyposażono w funkcję automatycznego oczyszczania wymiennika ciepła, więc nie rozwijają się na nim bakterie i pleśń. To model przeznaczony do montażu na ścianie, a ze względu na stylowy design, łatwo dopasujesz go do reszty wyposażenia pomieszczenia. Urządzenie możesz użytkować przez cały rok, ponieważ efektywnie chłodzi i ogrzewa powietrze w domu. Co ważne, instalacja klimatyzatora nie jest zbyt trudna. Na drugim miejscu plasuje się Dimplex PC 35AMB, przenośny sprzęt z kółkami w podstawie, umożliwiającymi przesuwanie go po podłodze i ustawianie w wybranym pomieszczeniu. Klimatyzator można obsługiwać przy pomocy pilota z wyświetlaczem LCD. Model sprawdza się o każdej porze roku, ponieważ ma funkcję chłodzenia i grzania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

 Jaki klimatyzator kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wraz z początkiem wiosny, kiedy temperatura wzrasta, coraz częściej myślimy o klimatyzacji. Choć niegdyś kojarzona była z luksusem, to dziś częściej decydujemy się na jej zakup. Dzieje się tak za sprawą coraz niższych cen, dzięki czemu urządzenie to możemy kupić już za kilkaset złotych. Ponadto, do zakupu takiego sprzętu, zachęcają nas coraz wyższe temperatury, z jakimi mamy do czynienia w okresie letnim.

Sklepy oferują różne rodzaje klimatyzatorów: począwszy od przenośnych, aż po te typu split, czyli składające się z dwóch części. Wybór klimatyzatora to sprawa indywidualna, gdyż wiele zależy od wielkości pomieszczenia, w którym mamy zastosować klimatyzację, ale też własnych preferencji. Ważne jest również to, aby urządzenie było jak najmniej awaryjne. Aby pomóc Ci w zakupie tego typu produktu, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki klimatyzator wybrać, żeby uniknąć wszelkich rozczarowań.

 

 

Klimatyzator przenośny czy stacjonarny?

Zakup przenośnego klimatyzatora wydaje się rozsądniejszy od instalowania sprzętu na stałe. Możemy go przenieść do dowolnego pomieszczenia, w którym aktualnie chcemy schłodzić powietrze. Niestety, częścią tego urządzenia jest elastyczna rura wydmuchująca ciepłe powietrze, której wylot musi być umieszczony na zewnątrz budynku – najczęściej przy uchylonym oknie. To sprawia, że do pomieszczenia nieustannie napływa gorące powietrze, a to nie wpływa korzystnie na wydajność klimatyzatora. Ponadto, taki przenośny model może okazać się bardzo hałaśliwy, więc nie nadaje się do małych pomieszczeń.

Urządzenie stacjonarne cechuje cicha praca. Ponadto nie wymaga od nas specjalnego ustawienia i uchylania okien, dzięki czemu jest o wiele bardziej wydajne. Posiada różne funkcje, takie jak: regulacja mocy czy zmiana strumienia powietrza.

Ciekawa jest też funkcja automatycznego uruchamiania się urządzenia w przypadku podwyższenia się temperatury w pomieszczeniu, co wpływa na zmniejszenie poboru prądu. Wadą tego sprzętu może okazać się to, że nie jest w żaden sposób mobilny, jednakże przy ustawieniu odpowiedniej mocy, jednocześnie można schłodzić kilka pomieszczeń.

 

Moc klimatyzatora

Celem klimatyzatora jest ciągłe chłodzenie powietrza w pomieszczeniu, dlatego decydując się na zakup takiego urządzenia, najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest jego moc. To, jaką temperaturę chcemy uzyskać, to sprawa indywidualna. Istnieją jednak czynniki utrudniające pracę klimatyzatora, dlatego źle dobrany sprzęt może okazać się stratą pieniędzy, a przede wszystkim wielkim rozczarowaniem.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia, w którym sprzęt ma zostać zainstalowany, jego wielkość, liczbę ludzi w nim przebywających oraz nasłonecznienie. Takie skomplikowane obliczenia wydajności potrzebne są raczej do fabryk, natomiast, jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne, sprawdza się prosty rachunek: moc chłodnicza: 0,1 kW na m2 – to oznacza, że przypadku pokoju o powierzchni 30 m2 klimatyzator powinien mieć moc 3 kW.

 

Klimatyzator split czy monoblokowy?

Klimatyzatory typu split to takie, które mają oddzielne jednostki, czyli parownik oraz skraplacz, które są połączone freonowymi przewodami. Oznacza to, że parownik, czyli część odpowiedzialna za nadmuchiwanie zimnego powietrza, umieszcza się je wewnątrz pokoju, natomiast skraplacz instaluje się na zewnątrz budynku. Takie rozdzielne jednostki mają za zadania zmniejszyć hałas w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Tego typu modele są najbardziej popularne i jest ich najwięcej na rynku. Posiadają dużą ilość funkcji, w tym oszczędzania energii, a niektóre z nich mają opcję ogrzewania powietrza. Minusem tego typu klimatyzatora jest konieczność ingerencji w elewację budynku, a samą instalacją zająć się może tylko osoba wykwalifikowana.

Klimatyzatory monoblokowe nie posiadają jednostki zewnętrznej, dlatego łatwo jest je przenieść do innego pokoju. Jest to dobry wybór dla tych, którzy nie chcą niszczyć elewacji zewnętrznej. W porównaniu do urządzeń split, monoblokowe są o wiele tańsze oraz bardziej mobilne. W dodatku, nie wymagają skomplikowanej instalacji. Problemem może się tu jednak okazać hałas oraz stosunkowo mała efektywność pracy w bardzo upalne dni.

 

 

Jaki klimatyzator jest najlepszy do Twojego domu?

Dużo zależy od Twoich oczekiwań. Klimatyzator przenośny wydaje się być trafnym wyborem, gdyż urządzenie monoblokowe można przenieść do dowolnego pomieszczenia. Klimatyzator ze względu na przewody zawsze musi znajdować się przy oknie. Niestety, jego stosunkowo mała efektywność oraz hałas w trakcie pracy może nas rozczarować. Klimatyzator typu split to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a instalacja takiego sprzętu wymaga pomocy fachowca. Jest to natomiast urządzenie mające służyć nam przez wiele lat.

Pomimo tego, że w żaden sposób nie można go przenieść, jest on w stanie obniżyć temperaturę w innych pomieszczeniach (przy ustawieniu odpowiedniej mocy). Niektóre modele posiadają również funkcję ogrzewania powietrza, co idealnie sprawdzi się w chłodne, jesienne dni, gdy ogrzewanie miejskie jeszcze nie działa lub dodatkowo chcemy dogrzać pomieszczenie.

 

Klimatyzatory w dobrych cenach

Ceny klimatyzatorów zaczynają się od kilkuset złotych i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Najtańsze to zdecydowanie modele przenośne typu monoblokowego. Dostępne są już w cenach od 200 złotych, ale mogą sięgać nawet 1000 złotych. Cena uwarunkowana jest marką oraz designem klimatyzatora. Natomiast model typu split to zakup o wiele droższy. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 1500 złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet 20 000 złotych.

 

 

Najlepsze klimatyzatory w 2019 roku

 

Klimatyzacja jest coraz chętniej zakładana w polskich domach, gdyż jest coraz tańsza i bardziej praktyczna. Producenci w swojej ofercie mają różnego typu klimatyzatory, takie jak klimatyzatory przenośne czy instalowane na stałe. Każdy z nich ma to samo zadanie, jednak ich efektywność zależna jest od wielu czynników. Dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych klimatyzatorów, zawierający modele, które będą niezastąpione w upalne, letnie dni.

 

Nasze zalecenia

 

LG Standard Plus P12EN

 

Klimatyzator LG Standard Plus P12EN jest przeznaczony do montażu na ścianie. Urządzenie ma funkcję chłodzenia oraz ogrzewania powietrza. Co ważne, sprzęt jest wyjątkowo prosty w instalacji. Poza tym produkt wyposażono w funkcję automatycznego oczyszczania, co zapobiega powstawaniu pleśni i gromadzeniu się bakterii na wymienniku ciepła.

W trybie chłodzenia poziom generowanego przez model hałasu wynosi 59 dB. Z uwagi na funkcję Auto Swing sprzęt reguluje przepływ powietrza w 4 kierunkach (w zależności od panujących w otoczeniu warunków). Urządzenie ma elegancki, płaski panel przedni, dlatego nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia. Produkt ma wymiary: 83,7 cm x 30,8 cm x 18,9 cm.

Konsumentom przypadł do gustu przedstawiony klimatyzator, ponieważ efektywnie działa i zwiększa komfort przebywania w domu, zwłaszcza w czasie upałów. Sprzęt ma inwerterową sprężarkę, która dostosowuje swoją wydajność do warunków otoczenia, aby móc utrzymać ustawioną przez nas temperaturę w pomieszczeniu. Wysuwany filtr jest łatwy w czyszczeniu, a wyświetlacz na panelu pozwala na kontrolę zużycia energii.

Model LG Standard Plus P12EN ma wymiary: 83,7 cm x 30,8 cm x 18,9 cm. Hałas generowany przez klimatyzator wynosi 59 dB (w trybie chłodzenia). Sprzęt możemy użytkować przez cały rok, ponieważ ma funkcję ogrzewania powietrza.

Zalety
Kompaktowa obudowa:

Obudowa modelu ma kompaktowe wymiary. Przedni panel jest płaski i elegancko się prezentuje na ścianie.

Automatyczne oczyszczanie wymiennika ciepła:

Z uwagi na funkcję automatycznego oczyszczania wymiennika ciepła nie należy się martwić, że na tym elemencie pojawi się pleśń i bakterie.

Wyświetlacz zużycia energii:

Klimatyzator ma wyświetlacz, z pomocą którego możemy na bieżąco kontrolować poziom zużycia energii.

Zdalne sterowanie:

W zestawie jest pilot zdalnego sterowania, więc nie musimy podchodzić do urządzenia, aby zmienić ustawienia pracy.

Wykrywanie błędów:

Jeśli podczas działania urządzenia pojawi się błąd, zostaniemy o tym poinformowani, w efekcie czego możemy szybko wezwać fachowca.

Wady
Nierównomierna praca w trybie nocnym:

Konsumenci zauważyli, że po włączeniu trybu nocnego sprzęt nierównomiernie pracuje i wyraźnie słyszalne są zmiany prędkości silnika.

 

 

 

 

Dimplex PC 35AMB

 

Wartym uwagi modelem jest Dimplex PC 35AMB, ponieważ umożliwia skuteczne ochłodzenie temperatury w pomieszczeniu, co przydaje się w sezonie letnim. Model jest przeznaczony do montażu na ścianie, ale jest mobilny, więc można go przenosić w dowolne miejsce. Urządzenie ma kilka funkcji, takich jak chłodzenie, grzanie, wentylację oraz osuszanie. 

Na obudowie znajdują się przyciski, które umożliwiają sterowanie sprzętem. Istnieje także możliwość regulacji ustawień z pomocą pilota z wyświetlaczem LCD. Urządzenie można zaprogramować na kolejne 24 godziny czy wykorzystać funkcję „sleep”. Kupujący twierdzą, że model jest bardzo trwały i sprawnie schładza pomieszczenie.

Do zestawu dołączono termometr LCD umożliwiający sprawdzenie, jak ciepło jest w pokoju. Jest to klimatyzator typu split, co oznacza, że pobiera powietrze z pomieszczenia, a nie z zewnątrz i je ochładza, więc nie trzeba ingerować w konstrukcję ściany (można go ustawić na balkonie a dyszę chłodzącą nakierować na pomieszczenie). Urządzenie ma kółka, dlatego można je łatwo przenieść. Wymiary modelu to 30 cm x 50,5 cm x 77,8 cm.

Dimplex PC 35AMB to klimatyzator, który waży 29,5 kg. Wymiary urządzenia są równe 30 cm x 50,5 cm x 77,8 cm.

Zalety
Obsługa:

Klimatyzator można wygodnie obsługiwać przy użyciu dołączonego do zestawu pilota, który ma czytelny wyświetlacz LCD, więc nie trzeba wstawać z kanapy, aby zmienić ustawienia.

Tryby:

Sprzęt można używać nie tylko do chłodzenia pomieszczeń, lecz również do ogrzewania (zimą), do wentylowania oraz suszenia, co przydaje się przy zwiększonej wilgotności powietrza.

Przestawianie:

Urządzenie nie jest przeznaczone do montażu na ścianie i ma kółka, dlatego można bardzo łatwo i szybko przestawić je do wybranego pomieszczenia.

System 24-godzinny:

Istnieje możliwość ustawienia pracy klimatyzatora 24 godziny wcześniej, dzięki czemu można dopasować jego działanie do temperatury na zewnątrz oraz swojego planu dnia.

Wady
Prędkość pracy:

Niektórzy twierdzą, że ilość dostępnych prędkości pracy wentylatora jest zbyt mała, co sprawia, że nie można łatwo dostosować działania urządzenia do panujących warunków.

 

 

 

 

Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C

 

Sprzęt Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C to klimatyzator ścienny, który ma funkcję chłodzenia, jak również ogrzewania powietrza w domu. Produkt ma tryb pracy nocnej, dlatego nie ma ryzyka, że zbyt głośne działanie silnika zakłóci nam sen. Ponadto urządzenie jest wyposażone w specjalny filtr, który neutralizuje krążące w powietrzu cząsteczki kurzu i alergeny.

Model marki Daikin ma wymiary: wysokość – 55 cm, szerokość – 65,8 cm oraz głębokość – 27,5 cm. Nominalna wydajność chłodnicza klimatyzatora to 2500 W, a grzewcza – 2800 W. Ze sprzętu możemy korzystać przez cały rok zwiększając tym samym komfort przebywania w domu, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ można go łatwo dopasować do mebli i reszty wyposażenia w pomieszczeniu. Płaski, przedni panel sprawia, że klimatyzator świetnie wygląda na ścianie. Sprzęt ma 24-godzinny timer, możemy go zaprogramować tak, aby nie przeszkadzał podczas wypoczynku. Ze względu na program osuszania możemy wyeliminować problem nadmiernej wilgotności powietrza w domu.

Klimatyzator ścienny Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C ma wymiary: 55 cm x 65,8 cm x 27,5 cm. Urządzenie wyposażono w funkcję chłodzenia, ogrzewania oraz osuszania powietrza. Poziom hałasu generowanego przez produkt wynosi maksymalnie 55 dB.

Zalety
Kilka trybów pracy:

Urządzenie nie tylko ochładza powietrze w domu, ale też ogrzewa je w okresie jesienno-zimowym. To funkcjonalny model, który bardzo cicho pracuje, wg. specyfikacji producenta jest to 19dB. Sprzęt neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, a w dodatku nie wymaga częstego czyszczenia filtra.

Filtr powietrza:

Wbudowany filtr oczyszcza powietrze w domu z krążących w nim cząsteczek kurzu oraz innych alergenów. To pomaga stworzyć przyjazny mikroklimat mający pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Automatyczny restart:

Po zaniku napięcia nie musimy ponownie włączać urządzenia. Funkcja automatycznego restartu sprawia, że sprzęt sam się uruchamia (z zachowaniem ostatnich wybranych ustawień pracy).

Wady
Nieelegancka jednostka zewnętrzna:

Część osób uważa, że jednostka zewnętrzna nie wygląda za elegancko i przez to źle prezentuje się na elewacji budynku.

 

 

 

 

GREE GFH18K3FI-GUHD18NK3FO

 

Ostatnią propozycją w naszym rankingu jest model GREE GFH18K3FI-GUHD18NK3FO. Jest to wariant kanałowy, do instalacji w wolnych przestrzeniach międzystropowych. Polecany jest do montażu w dużych pomieszczeniach hotelowych, restauracyjnych i wykładowych, gdzie potrzebna jest duża moc chłodzenia.

Urządzenie wydmuchuje powietrze za pomocą kanałów i nawiewów w dowolnym miejscu na podwieszanym suficie. Zapewni to równomierne rozprowadzanie chłodnego lub ciepłego powietrza.

Model ten został wyposażony w funkcję autorestartu, autoczyszczenia, samo-diagnozy oraz inteligentnego odszraniania.

Moc chłodzenia urządzenia wynosi 5 kW, natomiast grzania to 5,6 kW. Pomimo dużej mocy, model pracuje wyjątkowo cicho, dzięki czemu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Opinie konsumentów na temat klimatyzatora GREE GFH18K3FI GFH18NK3FO są bardzo pozytywne.

Klimatyzator kanałowy Gree GFH18K3FI-GUHD18NK3FO ma następujące wymiary: 95,5 cm x 39,6 cm x 70 cm. Maksymalna moc chłodzenia wynosi 5 kW.

Zalety
Cicha praca:

Osoby, które miały okazję przetestować klimatyzator potwierdzają, że wyróżnia go cicha praca. W efekcie urządzenie nie przeszkadza w codziennych czynnościach.

Auto Restart:

Jeśli produkt straci źródło zasilania, nastąpi jego automatyczny restart. Nie będziemy musieli podchodzić do sprzętu, aby go włączyć.

Wady
Samooczyszczanie:

Niektórzy zauważyli, że funkcja samooczyszczania nie działa zbyt dobrze, dlatego we wnętrzu urządzenia zbiera się brud. To wpływa negatywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Obsługa:

Dołączona do zestawu instrukcja obsługi nie jest czytelna. To powoduje, że na początku obsługa urządzenia jest problematyczna.

 

 

 

 

Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B

 

Urządzenie Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B jest przeznaczone do montażu na ścianie. Klimatyzator chłodzi i ogrzewa powietrze w domu, co oznacza, że możemy użytkować go zarówno latem, jak i zimą. Sprzęt ma wymiary: 29,9 cm x 88,5 cm x 19,5 cm. Model wyróżnia się stylowym designem. Z uwagi na czarną obudowę produkt świetnie się prezentuje.

Sprzęt równomiernie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu, umożliwia to opcja Vertical Swing. Klimatyzator ma tryb pracy cichej, który możemy włączyć w momencie, gdy nie chcemy, aby urządzenie przeszkadzało nam w wypoczynku po ciężkim dniu. Model marki Mitsubishi wyposażono w energooszczędną technologię inwerterową.

Z opinii konsumentów wynika, że klimatyzator jest bardzo łatwy w obsłudze. Tygodniowy programator daje nam możliwość zaprogramowania urządzenia zgodnie z własnymi preferencjami. Produkt skutecznie zapobiega nadmiernemu wyziębieniu pomieszczenia, co często zdarza się, gdy przez dłuższy czas nie ma nas w domu. Dodatkowym atutem modelu jest tryb pompy ciepła pozwalający na ogrzewanie pokoju w energooszczędny sposób, bez ryzyka otrzymania wysokich rachunków za prąd.

Model ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B ma funkcję chłodzenia i ogrzewania. Wymiary klimatyzatora to: 29,9 cm x 88,5 cm x 19,5 cm. Maksymalny poziom hałasu generowanego przez sprzęt to 36 dB, a minimalny – 21 dB.

Zalety
Ochrona przed wyziębieniem:

Najniższa, możliwa do ustawienia temperatura w trybie grzania to 10 st. C. Zapobiega to nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia, gdy przez kilka dni nie ma nas w domu.

Modny design:

Klimatyzator ma kompaktowe wymiary, a do tego wyróżnia się efektowną, czarną obudową. To powoduje, że możemy zamontować go w doskonale widocznym miejscu. Sprzęt może pełnić funkcję dekoracyjną.

Wady
Brak karty Wi-Fi w zestawie:

Sprzętem możemy sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tableta, ale najpierw należy dokupić kartę Wi-Fi. Konsumenci uważają, że powinna ona być dołączona do zestawu.

Słabo osusza powietrze:

Choć model efektywnie ogrzewa i chłodzi powietrze, nie osusza go tak samo skutecznie. Przez to może pojawić się problem nadmiernej wilgotności powodujący rozwój pleśni i grzybów na ścianie.

 

 

 

 

Jak działa klimatyzator?

 

Klimatyzator to urządzenie o prostej budowie, które pomaga w ochłodzeniu się w upalny, słoneczny dzień. Warto pamiętać, że sprzęt ten nie tylko obniża temperaturę powietrza w pokoju, ale i usuwa nadmiar wilgoci, co może zapobiegać np. rozwojowi pleśni. Jaki klimatyzator jest polecany do domu i biura? To już pewnie wiesz po lekturze poprzednich części artykułu. Teraz przyszedł czas na poznanie sposobu działania tego typu produktów.

 

 

Budowa klimatyzatora

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia pomieszczenia jest zbudowane z kilku podstawowych elementów. Do nich należy m.in.: nagrzewnica (w przypadku sprzętów chłodząco-grzewczych), sprężarka, parownik (odbiera ciepło z pomieszczenia) i skraplacz (oddaje ciepło do pomieszczenia). Uzupełnieniem wspomnianych części jest zawór rozprężny, którego zadaniem jest zmniejszanie ciśnienia czynnika chłodniczego przez rozprężenie.

 

Działanie klimatyzatora

Sposób działania klimatyzatora możemy porównać do pracy lodówki. Pomiędzy parownikiem i skraplaczem krąży czynnik roboczy (najczęściej wykorzystuje się freon), który odbiera lub oddaje ciepło do otoczenia, w zależności od tego, w którym elemencie budowy sprzętu się znajduje.

Klimatyzatory zwykle zbudowane są w taki sposób, aby części generujące największy hałas (wentylator skraplacza i sprężarka) znalazły się w jednostce zewnętrznej, montowanej np. na elewacji budynku. To powoduje, że w pokoju zostaje tylko wentylator i parownik, w efekcie czego nie narzekamy na zbyt duży hałas, a tym samym obniżony komfort użytkowania urządzenia.

 

W jaki sposób klimatyzator oczyszcza powietrze?

Nowoczesne klimatyzatory są polecane do domów zamieszkiwanych przez alergików, ponieważ skutecznie neutralizują krążące w powietrzu cząsteczki kurzu, bakterie, wirusy, pyłki oraz inne alergeny. Jest to możliwe dzięki specjalnemu filtrowi zamontowanemu wewnątrz sprzętu (np. HEPA). Podczas pracy klimatyzatora wszystkie szkodliwe dla nas drobinki są przyciągane i zatrzymywane wewnątrz urządzenia. W zależności od rodzaju zastosowanego filtru może dochodzić również do uszkodzenia struktury i budowy DNA drobnoustrojów, przez co nie będą mogły się namnażać.

Niektóre urządzenia wyposażone są w generator jonów ujemnych, za sprawą którego w pomieszczeniu tworzy się przyjazny dla naszego organizmu mikroklimat. Generowane przez klimatyzator jony o ładunku ujemnym eliminują drobnoustroje i inne, równie szkodliwe substancje (przykładowo dym papierosowy lub smog). Przez to powietrze w pomieszczeniu jest czyste i świeże, a to przyczynia się m.in. do poprawy samopoczucia.

Nowością są sprzęty z filtrem generującym witaminę C, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju organizmu. Emitowana przez klimatyzator substancja jest pochłaniana przez naszą skórę, dlatego szybko możemy zauważyć poprawę swojego zdrowia, jak również wyglądu cery.

 

 

Czym jest i jak działa klimator?

Wiele osób myśli, że klimator (inaczej klimatyzer) to ciekawa alternatywa dla klimatyzatora. Tego typu sprzęt nie wymaga odprowadzania powstających skroplin na zewnątrz, jednak może okazać się mało efektywny. Wszystko przez to, że klimatory nie mają czynnika roboczego. Aby ochłodzić się w upalny dzień, musimy w przeznaczonym do tego pojemniku umieścić lód lub zimną wodę. Przepuszczane przez zbiornik powietrze jest więc chłodzone w bardziej naturalny sposób. Niemniej jednak ciągłe uzupełnianie pojemnika zmniejsza wygodę użytkowania. Poza tym emitowana przez klimator mgiełka wodna nie przynosi wszystkim oczekiwanego ochłodzenia, zwłaszcza jeśli temperatura na zewnątrz przekracza 30 st. C. Co więcej, jeśli drobinki wody przedostaną się do innych urządzeń lub instalacji elektrycznej, może dojść do zwarcia.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

LG Arcool SLIM V A12LL

 

Naszą pierwszą propozycją jest klimatyzator typu split – LG Arcool Slim V A12LL. Jest to model instalowany na stałe, składający się z dwóch, oddzielnych jednostek – parownika oraz skraplacza. Ten pierwszy umieszczany jest wewnątrz pomieszczenia, drugi natomiast zakłada się na elewacji budynku. Takie rozwiązanie zapewnia cichą pracę nawet w upalne, letnie noce.

Wiele osób podkreśla, że klimatyzatory LG należą do najciszej pracujących na świecie, a dodatkowo funkcja SLEEP, sprawia, że poziom hałasu urządzenia wynosi zaledwie 20 dB.

Sprzęt ten charakteryzuje się designerską obudową, która jest bardzo prosta w czyszczeniu. Pasuje ona do każdego typu pomieszczeń, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i fabrykach.

Model ten cechuje się również inteligentną pracą łopatek, których kąt nachylenia dostosowuje się do trybu i żądanej temperatury, dzięki czemu powietrze jest rozprowadzane równomiernie po całym pomieszczeniu.  

Posiada on również opcję ogrzewania powietrza, która doskonale sprawdzi się w jesienne dni. Jego moc chłodzenia jest zmienna i może wynosić: 0,8, 3,5 lub 4,0 kW, natomiast moc grzewcza to 0,8, 4,0 lub 6,0 kW. Według konsumentów, jest to najlepszy klimatyzator dostępny na rynku. Ceniony jest za solidne wykonanie.

Klimatyzator LG Artcool ma następujące wymiary: 83,7 cm x 30,2 cm x 19,3 cm, a jego waga jest równa 8,5 kg. Moc urządzenia to 30 W.

Zalety
Sterowanie:

Wielu użytkowników potwierdza, że obsługa klimatyzatora jest niezwykle łatwa. Istnieje możliwość sterowania sprzętem za pomocą swojego smartfona poprzez moduł Wi-Fi. W efekcie możesz wybrać interesujące Cię ustawienia bez konieczności wstawania z łóżka.

Energooszczędny:

Jak zapewnia producent, prezentowany model jest energooszczędny. Używając go nie musisz się obawiać o to, że Twoje rachunki znacznie wzrosną.

Design:

Produkt wyróżnia prosty, a jednocześnie bardzo elegancki design. Urządzenie z pewnością będzie pasować do wielu wnętrz, bez względu na to, w jakim stylu zostały urządzone.

Jakość:

Model został wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. Pokrywa go powłoka, która skutecznie chroni przed powstawaniem korozji na powierzchni sprzętu. To gwarantuje, że będzie on wyglądał atrakcyjnie przez długi czas.

Głośność pracy:

Recenzje konsumentów wskazują, że produkt nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, co sprawia, że jego użytkowanie jest komfortowe.

Wady
Pielęgnacja:

Część osób ma problem z dokładnym wyczyszczeniem modelu - na jego powierzchni widać nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

Camry CR 7902

 

Kolejną propozycją jest dobry i tani klimatyzator Camry CR 7902. Jest to urządzenie przenośne typu monoblokowego, dzięki czemu nie jest potrzebny żaden montaż, a jego mobilność sprawia, że możemy je postawić w dowolnym pomieszczeniu.

Posiada ono trzy tryby pracy: chłodzenie, ogrzewanie oraz osuszanie powietrza, więc jest to model niezwykle funkcjonalny o całorocznej użyteczności. Jego moc chłodzenia wynosi 2,6 kW, natomiast grzania 0,7 kW. Wyposażony on został w 24-godzinny timer, umożliwiający nam łatwiejszą obsługę sprzętu. Poza tym klimatyzator włącza się automatycznie, gdy temperatura w pomieszczeniu się zmieni. To pozwala na zaoszczędzenie energii.

Długość rury wylotowej wynosi 160 cm, a jej średnica to 16 cm. Urządzenie Camry CR 7902 to uniwersalny model, który wpasuje się w pomieszczenia domowe, biurowe czy spiżarnie. Opinie o klimatyzatorach Camry bardzo pochlebne. Konsumenci docenili ten model ze względu na funkcjonalność i stosunkowo niską cenę.

Camry CR 7902 to bardzo dobry klimatyzator do 1000 zł. Wymiary opakowania są następujące: 37,5 cm x 42 cm x 87 cm. Produkt waży 24 kg.

Zalety
Design:

Biała obudowa dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. W efekcie dopasowanie klimatyzatora do danego pomieszczenia nie jest trudne.

Obsługa:

Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Jest on solidnie wykonany. Pilot umożliwia wybranie interesujących nas ustawień bez konieczności wstawania z kanapy. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z timera (do 24 h).

Kółka transportowe:

U podstawy zamontowane zostały dobrej jakości kółka transportowe. Mimo że produkt waży stosunkowo dużo (24 kg), jego przenoszenie nie stanowi problemu. Konsumenci potwierdzają, że kółka nie zacinają się w trakcie transportu.

Klasa energetyczna:

Z uwagi na to, że klasa energetyczna urządzenia to A, model nie pobiera dużo energii. W rezultacie nie musimy się martwić o to, że używając go regularnie nasze rachunki za energię będą dużo większe niż dotychczas.

Wady
Głośność:

Produkt generuje stosunkowo duży hałas, co może być uciążliwe dla niektórych osób.

 

 

Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X

 

Kolejnym produktem na naszej liście jest klimatyzator Premium AR12HSSDBWKNEU/X znanej marki Samsung. Jego eleganckie, a zarazem uniwersalne wzornictwo pozwala na instalację w każdym pomieszczeniu.

Model ten został wyposażony w system filtracji powietrza VIRUS doctor, dzięki czemu w trakcie swojej pracy, oprócz chłodzenia usuwa szkodliwe substancje. Jest więc to idealna propozycja dla alergików. Oprócz tego, posiada funkcję nocną Good’sleep, za sprawą której urządzenie to pracuje bardzo cicho. Funkcja Smart Saver pozwoli na zaoszczędzenie energii, a 24-godzinny timer oraz wskaźnik czyszczenia filtra, który wskaże, kiedy należy go wyczyścić.

Co więcej, zainstalowana w nim funkcja Wi-Fi, umożliwia nam sterowanie sprzętem za pomocą smartfonu, nawet po opuszczeniu pomieszczenia. Moc tego sprzętu wynosi 3,5 kW, a gdy pracuje na funkcji grzania 4,0 kW.

Według opinii konsumentów, klimatyzator Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X to bardzo dobry model ścienny, charakteryzujący się prostą obsługą i wysoką wydajnością.

Klimatyzator Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X ma moc równą 3,5 kW. Waga sprzętu jest równa 34,5 kg, a jego wymiary to: 79 cm x 54,5 cm x 28,5 cm.

Zalety
2 Step Cooling:

Dużo osób wypowiada się pozytywnie na temat funkcji 2 Step Cooling. Według konsumentów jest ona bardzo użyteczna. Urządzenie szybko schładza pomieszczenie (tryb Fast Cool), a następnie utrzymuje określoną temperaturę powietrza (tryb Comfort Cool).

Wi-Fi:

Użytkownik ma możliwość sterowania klimatyzatorem z poziomu swojego smartfona po zainstalowaniu aplikacji Smart Home App. W rezultacie może wybrać interesujące go ustawienia znajdując się w dowolnym miejscu.  

Filtr:

Prezentowany model został wyposażony w filtr HD, który skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju bakterii, roztoczy i wirusów. Możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim mieszkaniu będzie czyste.

Wady
Głośność:

Pewna grupa użytkowników twierdzi, że urządzenie nie powinno być uruchamiane nocą, gdy śpimy  - generuje zbyt duży hałas.

 

 

Daikin FCQG71F

 

Następnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest klimatyzator Daikin FCQG71F. Jest to model wymagający instalacji sufitowej, a więc jest bardzo praktyczny, zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń.

Dzięki unikalnemu wylotowi, który obraca się o 360 stopni, mamy gwarancję równomiernego rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu. Model ten został wyposażony w funkcję automatycznego czyszczenia filtra, dzięki czemu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.

Pomimo instalacji sufitowej, klimatyzator Daikin jest łatwy w czyszczeniu – wystarczy użyć odkurzacza. Produkt został wyposażony w czujnik podłogowy, a więc automatycznie uruchomi się i wyrówna temperaturę w pokoju.  Jego moc chłodzenia wynosi 6,8 kW.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Według konsumentów, Daikin FCQG71F to najlepszy kasetonowy klimatyzator dostępny na rynku.

Daikin FCQG71F to klimatyzator kasetonowy o mocy chłodzenia 6,8 kW. Wymiary modelu to: 77 cm x 90 cm x 32 cm, a jego waga to 67 kg. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Program osuszania:

Klimatyzator ma funkcję osuszania. Możesz więc w łatwy sposób zmniejszyć wilgotność powietrza w swoim mieszkaniu.

Czujnik:

Prezentowany model wyposażony jest w czujnik, który wykrywa, że w pomieszczeniu są osoby i tak kieruje strumieniem powietrza, aby nie padał on bezpośrednio na konsumentów.

Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, nie niszczy się zbyt szybko. Wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Wady
Czyszczenie:

Pewna grupa Internautów zwróciła uwagę na to, że czyszczenie sprzętu jest problematyczne. We wnętrzu osadza się kurz, który jest trudny do usunięcia.

Obsługa:

Na początku obsługa urządzenia może okazać się problematyczna.

 

 

Blaupunkt Moby Blue1012

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Blaupunkt Moby Blue1012. To przenośny klimatyzator z kółkami w podstawie, możemy więc swobodnie zmieniać jego miejsce ustawienia. Produkt ma wymiary: szerokość – 43,5 cm, głębokość – 35 cm i wysokość – 71,5 cm. Sprzęt ma 24-godzinny timer, więc możemy go zaprogramować tak, aby włączał się w ściśle określonych przez nas godzinach.

Urządzenie równomiernie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu, pozwala na to funkcja Swing. Klimatyzator ma 4 tryby pracy do wyboru (w tym nocny) i automatyczny system odprowadzania wody. Sprzęt możemy obsługiwać zdalnie przy pomocy dołączonego pilota. Opisywany model chłodzi lub ogrzewa, a do tego osusza powietrze tworząc tym samym optymalny dla naszego samopoczucia i zdrowia mikroklimat.

Do zalet produktu należy zaliczyć: funkcjonalność, brak konieczności skomplikowanego montażu oraz komfortowe użytkowanie. Konsumenci uważają, że klimatyzator doskonale nadaje się zarówno do domu, jak i biura. Urządzenie pozwala przetrwać upalne dni, a dodatkowo skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów na ścianach.

Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue1012 chłodzi, ogrzewa i osusza powietrze w domu. Sprzęt ma wymiary: 43,5 cm x 35 cm x 71,5 cm. Model generuje hałas do 65 dB.

Zalety
4-kierunkowy nawiew:

Produkt jest wyposażony w funkcję Swing, czyli 4-kierunkowy nawiew. Gwarantuje on równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu, a tym samym efektywne chłodzenie bądź ogrzewanie.

Funkcja self-diagnosis:

Urządzenie samo wykrywa błędy w swoim działaniu, a następnie wyświetla je na panelu. To daje nam możliwość szybkiego wezwania specjalisty w celu naprawy sprzętu.

Automatyczne odprowadzanie wody:

Nagromadzona w klimatyzatorze woda jest automatycznie odprowadzana na zewnątrz w postaci pary wodnej, razem z wyrzutowym powietrzem.

Pilot zdalnego sterowania:

Żeby zmienić ustawienia pracy sprzętu nie musimy do niego podchodzić. Wystarczy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania, który znajdziemy w zestawie.

Wady
Przeszkadza w rozmowie:

Po ustawieniu maksymalnej prędkości pracy silnika może się okazać, że hałas generowany przez urządzenie przeszkadza w rozmowie z domownikami, może też utrudniać oglądanie telewizji.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.44 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status