Ranking 5 najlepszych klimatyzatorów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Klimatyzator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaki klimatyzator jest obecnie uznawany za najlepszy, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy zestawienie popularnych urządzeń, wśród których znalazły się zarówno modele ścienne, jak i przenośne. Produkt LG Standard Plus PC12SQ zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Urządzenie wyposażono w specjalny filtr, który zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii. W zestawie znajduje się lekki pilot z dobrze oznaczonymi przyciskami pozwalający na łatwe sterowanie klimatyzatorem. Model ma funkcję mocnego chłodzenia, która przydaje się, kiedy pomieszczenie jest bardzo nagrzane. Urządzenie wyróżnia duża moc, a dzięki temu efektywna praca. Sprzęt ma białą obudowę, więc pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od wystroju. Na drugim miejscu plasuje się Dimplex PC 35AMB, przenośny sprzęt z kółkami w podstawie, umożliwiającymi przesuwanie go po podłodze i ustawianie w wybranym pomieszczeniu. Klimatyzator można obsługiwać przy pomocy pilota z wyświetlaczem LCD. Model sprawdza się o każdej porze roku, ponieważ ma funkcję chłodzenia i grzania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki klimatyzator kupić?

 

Wraz z początkiem wiosny, kiedy temperatura wzrasta, coraz częściej myślimy o klimatyzacji. Choć niegdyś kojarzona była z luksusem, to dziś częściej decydujemy się na jej zakup. Dzieje się tak za sprawą coraz niższych cen, dzięki czemu urządzenie to możemy kupić już za kilkaset złotych. Ponadto, do zakupu takiego sprzętu, zachęcają nas coraz wyższe temperatury, z jakimi mamy do czynienia w okresie letnim.

Sklepy oferują różne rodzaje klimatyzatorów: począwszy od przenośnych, aż po te typu split, czyli składające się z dwóch części. Wybór klimatyzatora to sprawa indywidualna, gdyż wiele zależy od wielkości pomieszczenia, w którym mamy zastosować klimatyzację, ale też własnych preferencji. Ważne jest również to, aby urządzenie było jak najmniej awaryjne. Aby pomóc Ci w zakupie tego typu produktu, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki klimatyzator wybrać, żeby uniknąć wszelkich rozczarowań.

Klimatyzator przenośny czy stacjonarny?

Zakup przenośnego klimatyzatora wydaje się rozsądniejszy od instalowania sprzętu na stałe. Możemy go przenieść do dowolnego pomieszczenia, w którym aktualnie chcemy schłodzić powietrze. Niestety, częścią tego urządzenia jest elastyczna rura wydmuchująca ciepłe powietrze, której wylot musi być umieszczony na zewnątrz budynku – najczęściej przy uchylonym oknie. To sprawia, że do pomieszczenia nieustannie napływa gorące powietrze, a to nie wpływa korzystnie na wydajność klimatyzatora. Ponadto, taki przenośny model może okazać się bardzo hałaśliwy, więc nie nadaje się do małych pomieszczeń.

Urządzenie stacjonarne cechuje cicha praca. Ponadto nie wymaga od nas specjalnego ustawienia i uchylania okien, dzięki czemu jest o wiele bardziej wydajne. Posiada różne funkcje, takie jak: regulacja mocy czy zmiana strumienia powietrza.

Ciekawa jest też funkcja automatycznego uruchamiania się urządzenia w przypadku podwyższenia się temperatury w pomieszczeniu, co wpływa na zmniejszenie poboru prądu. Wadą tego sprzętu może okazać się to, że nie jest w żaden sposób mobilny, jednakże przy ustawieniu odpowiedniej mocy, jednocześnie można schłodzić kilka pomieszczeń.

 

Moc klimatyzatora

Celem klimatyzatora jest ciągłe chłodzenie powietrza w pomieszczeniu, dlatego decydując się na zakup takiego urządzenia, najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest jego moc. To, jaką temperaturę chcemy uzyskać, to sprawa indywidualna. Istnieją jednak czynniki utrudniające pracę klimatyzatora, dlatego źle dobrany sprzęt może okazać się stratą pieniędzy, a przede wszystkim wielkim rozczarowaniem.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia, w którym sprzęt ma zostać zainstalowany, jego wielkość, liczbę ludzi w nim przebywających oraz nasłonecznienie. Takie skomplikowane obliczenia wydajności potrzebne są raczej do fabryk, natomiast, jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne, sprawdza się prosty rachunek: moc chłodnicza: 0,1 kW na m2 – to oznacza, że przypadku pokoju o powierzchni 30 m2 klimatyzator powinien mieć moc 3 kW.

 

Klimatyzator split czy monoblokowy?

Klimatyzatory typu split to takie, które mają oddzielne jednostki, czyli parownik oraz skraplacz, które są połączone freonowymi przewodami. Oznacza to, że parownik, czyli część odpowiedzialna za nadmuchiwanie zimnego powietrza, umieszcza się je wewnątrz pokoju, natomiast skraplacz instaluje się na zewnątrz budynku. Takie rozdzielne jednostki mają za zadania zmniejszyć hałas w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Tego typu modele są najbardziej popularne i jest ich najwięcej na rynku. Posiadają dużą ilość funkcji, w tym oszczędzania energii, a niektóre z nich mają opcję ogrzewania powietrza. Minusem tego typu klimatyzatora jest konieczność ingerencji w elewację budynku, a samą instalacją zająć się może tylko osoba wykwalifikowana.

Klimatyzatory monoblokowe nie posiadają jednostki zewnętrznej, dlatego łatwo jest je przenieść do innego pokoju. Jest to dobry wybór dla tych, którzy nie chcą niszczyć elewacji zewnętrznej. W porównaniu do urządzeń split, monoblokowe są o wiele tańsze oraz bardziej mobilne. W dodatku, nie wymagają skomplikowanej instalacji. Problemem może się tu jednak okazać hałas oraz stosunkowo mała efektywność pracy w bardzo upalne dni.

Jaki klimatyzator jest najlepszy do Twojego domu?

Dużo zależy od Twoich oczekiwań. Klimatyzator przenośny wydaje się być trafnym wyborem, gdyż urządzenie monoblokowe można przenieść do dowolnego pomieszczenia. Klimatyzator ze względu na przewody zawsze musi znajdować się przy oknie. Niestety, jego stosunkowo mała efektywność oraz hałas w trakcie pracy może nas rozczarować. Klimatyzator typu split to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a instalacja takiego sprzętu wymaga pomocy fachowca. Jest to natomiast urządzenie mające służyć nam przez wiele lat.

Pomimo tego, że w żaden sposób nie można go przenieść, jest on w stanie obniżyć temperaturę w innych pomieszczeniach (przy ustawieniu odpowiedniej mocy). Niektóre modele posiadają również funkcję ogrzewania powietrza, co idealnie sprawdzi się w chłodne, jesienne dni, gdy ogrzewanie miejskie jeszcze nie działa lub dodatkowo chcemy dogrzać pomieszczenie.

 

Klimatyzatory w dobrych cenach

Ceny klimatyzatorów zaczynają się od kilkuset złotych i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Najtańsze to zdecydowanie modele przenośne typu monoblokowego. Dostępne są już w cenach od 200 złotych, ale mogą sięgać nawet 1000 złotych. Cena uwarunkowana jest marką oraz designem klimatyzatora. Natomiast model typu split to zakup o wiele droższy. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 1500 złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet 20 000 złotych.

 

 

5 najlepszych klimatyzatorych. Opinie w 2021 roku

 

Klimatyzacja jest coraz chętniej zakładana w polskich domach, gdyż jest coraz tańsza i bardziej praktyczna. Producenci w swojej ofercie mają różnego typu klimatyzatory, takie jak klimatyzatory przenośne czy instalowane na stałe. Każdy z nich ma to samo zadanie, jednak ich efektywność zależna jest od wielu czynników. Dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych klimatyzatorów, zawierający modele, które będą niezastąpione w upalne, letnie dni.

 

1. Klimatyzator ścienny LG Standard Plus PC12SQ 

 

LG Standard Plus PC12SQ to klimatyzator przeznaczony do montażu na ścianie. Jego moc chłodzenia jest równa 3,5 kW. W skład zestawu wchodzi jednostka wewnętrzna i pilot. Urządzenie ma białą obudowę, więc łatwo dopasować go do wystroju wnętrza. Co ciekawe, model ma funkcję grzania (moc 3,8 kW), dlatego okazuje się przydatny także zimą.

Klimatyzator ma funkcję wczesnego wykrywania niskiego poziomu czynnika chłodniczego, co daje pewność, że zawsze będziemy mogli odpowiednio wcześnie zareagować, aby zapewnić sobie efektywną pracę. Model wyposażono w wysokowydajną sprężarkę i zawór zwrotny. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, więc zasługuje na miano energooszczędnego. Sprzęt ma filtr ochronny wpływający na jakość powietrza.

Dla użytkowników podstawową zaletą sprzętu jest niska emisja hałasu. Dźwięk, jaki generuje urządzenie, jest niemal niesłyszalny, więc możemy korzystać z urządzenia bez obaw o to, że będzie ono odwracało naszą uwagę od codziennych obowiązków.

Klimatyzator LG Standard Plus PC12SQ ma moc równą 3,5 kW. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z jednostką wewnętrzną i pilotem.

Zalety
Wielokierunkowy nawiew:

Sprzęt zapewnia wielokierunkowy nawiew, więc pomieszczenie jest chłodzone z różnych stron. Z pewnością doceniają to przebywające w nim osoby, kiedy za oknem panuje upał.

Filtr:

Model wyposażono w podwójny filtr ochronny, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i innych drobnoustrojów.

Łączność Wi-Fi:

Prezentowany przez nas klimatyzator ma łączność bezprzewodową Wi-Fi. Można z nim sparować naszego smartfona i z jego poziomu sprawdzać ustawienia, szukać dodatkowych informacji na temat sprzętu czy diagnozować pojawiające się problemy.

Cicha praca:

Użytkownicy są zgodni, co do tego, że sprzęt nie generuje dużego hałasu, nawet kiedy rozpoczyna pracę, a pomieszczenie jest nagrzane.

Funkcja ogrzewania:

Z klimatyzatora można korzystać nie tylko latem, ale też zimą. Model ma funkcję ogrzewania (moc jest równa 3,8 kW).

Wady
Podatność na zarysowania:

Nieliczne osoby wskazują, że obudowa sprzętu jest podatna na drobne uszkodzenia mechaniczne w postaci zarysowań.

 

 

 

 

2. Klimatyzator przenośny Dimplex PC 35AMB 3500W

 

Wartym uwagi modelem jest Dimplex PC 35AMB, ponieważ umożliwia skuteczne ochłodzenie temperatury w pomieszczeniu, co przydaje się w sezonie letnim. Model jest przeznaczony do montażu na ścianie, ale jest mobilny, więc można go przenosić w dowolne miejsce. Urządzenie ma kilka funkcji, takich jak chłodzenie, grzanie, wentylację oraz osuszanie. 

Na obudowie znajdują się przyciski, które umożliwiają sterowanie sprzętem. Istnieje także możliwość regulacji ustawień z pomocą pilota z wyświetlaczem LCD. Urządzenie można zaprogramować na kolejne 24 godziny czy wykorzystać funkcję „sleep”. Kupujący twierdzą, że model jest bardzo trwały i sprawnie schładza pomieszczenie.

Do zestawu dołączono termometr LCD umożliwiający sprawdzenie, jak ciepło jest w pokoju. Jest to klimatyzator typu split, co oznacza, że pobiera powietrze z pomieszczenia, a nie z zewnątrz i je ochładza, więc nie trzeba ingerować w konstrukcję ściany (można go ustawić na balkonie a dyszę chłodzącą nakierować na pomieszczenie). Urządzenie ma kółka, dlatego można je łatwo przenieść. Wymiary modelu to 30 cm x 50,5 cm x 77,8 cm.

Dimplex PC 35AMB to klimatyzator, który waży 29,5 kg. Wymiary urządzenia są równe 30 cm x 50,5 cm x 77,8 cm.

Zalety
Obsługa:

Klimatyzator można wygodnie obsługiwać przy użyciu dołączonego do zestawu pilota, który ma czytelny wyświetlacz LCD, więc nie trzeba wstawać z kanapy, aby zmienić ustawienia.

Tryby:

Sprzęt można używać nie tylko do chłodzenia pomieszczeń, lecz również do ogrzewania (zimą), do wentylowania oraz suszenia, co przydaje się przy zwiększonej wilgotności powietrza.

Przestawianie:

Urządzenie nie jest przeznaczone do montażu na ścianie i ma kółka, dlatego można bardzo łatwo i szybko przestawić je do wybranego pomieszczenia.

System 24-godzinny:

Istnieje możliwość ustawienia pracy klimatyzatora 24 godziny wcześniej, dzięki czemu można dopasować jego działanie do temperatury na zewnątrz oraz swojego planu dnia.

Wady
Prędkość pracy:

Niektórzy twierdzą, że ilość dostępnych prędkości pracy wentylatora jest zbyt mała, co sprawia, że nie można łatwo dostosować działania urządzenia do panujących warunków.

 

 

 

 

3. Klimatyzator ścienny Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I R32

 

Klimatyzator do montażu na ścianie Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I ma wymiary: 84,8 cm x 59,6 cm x 32 cm. Maksymalna moc chłodzenia wynosi 3,6 kW. Urządzenie ma też funkcję grzania, a jego moc osiąga do 3,8 kW. Istnieje możliwość regulacji prędkości nawiewu, co pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb użytkowników.

W zestawie znajduje się jednostka wewnętrzna, zewnętrzna i pilot. Dzięki łączności bezprzewodowej Wi-Fi możliwe jest sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona. Sprzęt ma timer, który można ustawić do 24 h. Klimatyzator Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I jest funkcjonalny, o czym świadczy to, że ma on funkcję chłodzenia, ogrzewania, osuszania i odszraniania.

Opinie na temat modelu Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I są w większości pozytywne, co zwiększa szansę na to, że urządzenie spełni nasze oczekiwania. Model ma wiele funkcji, z których można skorzystać w zależności od aktualnych potrzeb.

Klimatyzator Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I ma wymiary: 84,8 cm x 59,6 cm x 32 cm.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie wyróżnia funkcjonalność. Sprzęt nie tylko efektywnie chłodzi pomieszczenie w upalne dni, ale może być także wykorzystywane do jego ogrzewania. Z urządzenia można korzystać cały rok. Model ma też funkcję osuszania.

Regulowana prędkość:

Z uwagi na to, że prędkość wentylatora jest regulowana w 4 poziomach istnieje możliwość jego idealnego dopasowania do naszych potrzeb.

Pilot zdalnego sterowania:

Znajdujący się w zestawie pilot zdalnego sterowania jest wykonany w ten sposób, aby korzystanie z niego było wygodne. Ma on dobrze oznaczone i płynnie działające przyciski, a ekran LCD ułatwia wybieranie ustawień.

Wady
Głośność pracy:

W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że mimo zapewnień producenta sprzęt generuje nieprzyjemny szum, do którego stosunkowo trudno się przyzwyczaić.

 

 

 

 

4. Klimatyzator LG P12EN Standard Inverter 3,5 kW

 

Klimatyzator LG Standard Plus P12EN jest przeznaczony do montażu na ścianie. Urządzenie ma funkcję chłodzenia oraz ogrzewania powietrza. Co ważne, sprzęt jest wyjątkowo prosty w instalacji. Poza tym produkt wyposażono w funkcję automatycznego oczyszczania, co zapobiega powstawaniu pleśni i gromadzeniu się bakterii na wymienniku ciepła.

W trybie chłodzenia poziom generowanego przez model hałasu wynosi 59 dB. Z uwagi na funkcję Auto Swing sprzęt reguluje przepływ powietrza w 4 kierunkach (w zależności od panujących w otoczeniu warunków). Urządzenie ma elegancki, płaski panel przedni, dlatego nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia. Produkt ma wymiary: 83,7 cm x 30,8 cm x 18,9 cm.

Konsumentom przypadł do gustu przedstawiony klimatyzator, ponieważ efektywnie działa i zwiększa komfort przebywania w domu, zwłaszcza w czasie upałów. Sprzęt ma inwerterową sprężarkę, która dostosowuje swoją wydajność do warunków otoczenia, aby móc utrzymać ustawioną przez nas temperaturę w pomieszczeniu. Wysuwany filtr jest łatwy w czyszczeniu, a wyświetlacz na panelu pozwala na kontrolę zużycia energii.

Model LG Standard Plus P12EN ma wymiary: 83,7 cm x 30,8 cm x 18,9 cm. Hałas generowany przez klimatyzator wynosi 59 dB (w trybie chłodzenia). Sprzęt możemy użytkować przez cały rok, ponieważ ma funkcję ogrzewania powietrza.

Zalety
Kompaktowa obudowa:

Obudowa modelu ma kompaktowe wymiary. Przedni panel jest płaski i elegancko się prezentuje na ścianie.

Automatyczne oczyszczanie wymiennika ciepła:

Z uwagi na funkcję automatycznego oczyszczania wymiennika ciepła nie należy się martwić, że na tym elemencie pojawi się pleśń i bakterie.

Wyświetlacz zużycia energii:

Klimatyzator ma wyświetlacz, z pomocą którego możemy na bieżąco kontrolować poziom zużycia energii.

Zdalne sterowanie:

W zestawie jest pilot zdalnego sterowania, więc nie musimy podchodzić do urządzenia, aby zmienić ustawienia pracy.

Wykrywanie błędów:

Jeśli podczas działania urządzenia pojawi się błąd, zostaniemy o tym poinformowani, w efekcie czego możemy szybko wezwać fachowca.

Wady
Nierównomierna praca w trybie nocnym:

Konsumenci zauważyli, że po włączeniu trybu nocnego sprzęt nierównomiernie pracuje i wyraźnie słyszalne są zmiany prędkości silnika.

 

 

 

 

5. Klimatyzator ścienny Inventer Split Kaisai Eco KEX-18KTAI + KEX-18KTAO

 

Klimatyzator ścienny Kaisai Eco to nowoczesne urządzenie, które zostało zaprojektowane z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Model jest wyposażony w system pozwalający zaoszczędzić do 70% w czasie gdy urządzenie działa w trybie ekonomicznym. Sprzęt może pracować w dwóch trybach – chłodzenia oraz grzania, dzięki czemu użytkownik może korzystać z nadmuchu zarówno w lecie, jak i w zimie. 

Urządzenie jest przystosowane do zamontowania dodatkowego rozszerzenie w postaci bezprzewodowego sterowania za pomocą Wi-Fi. Klimatyzator typu split ma możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur. Model ma zarówno tryb grzania, jak i chłodzenia. Urządzenie  ma także opcję pracy w trybie automatycznym, który pozwala na dopasowanie optymalnej temperatury do tej panującej we wnętrzu. 

Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania o czytelnym wyświetlaczu z ekranem, na którym pokazywane są najważniejsze informacje. Poziom hałasu jednostki wewnętrznej wynosi 44 – 25 dB., a jednostki zewnętrznej 56 dB. Użytkownicy potwierdzają, że jest to model godny polecenia.

Klimatyzator ścienny inventer split Kaisai Eco KEX-18KTAI + KEX-18KTAO to model przeznaczony do pracy w pomieszczeniach o wielkości od 35 do 50 m2. Produkt ma klasę energetyczną A++ w czasie chłodzenia oraz A+ pracując w trybie grzania. Energooszczędny model jest dostępny w kolorze białym.  

Zalety
Energooszczędny:

Klimatyzator został zaprojektowany z zastosowaniem nowoczesnej technologii, która pozwala zaoszczędzić do 70% energii elektrycznej w trakcie pracy urządzenia. Model ma praktyczną funkcję umożliwiającą pracę w trybie eko.

Cichy:

Urządzenie wewnętrzne generuje hałas w zakresie od 25 do 44 dB. Oznacza to, że nie przeszkadza w pracy czy normalnym funkcjonowaniu. Jednostka zewnętrzna wytwarza hałas około 56 dB.

Wady
Moduł WiFi:

W zestawie z urządzeniem nie ma modułu WiFi. Użytkownik musi sam dokupić i zainstalować sterownik, aby obsługiwać klimatyzację za pomocą smartfona lub tableta.

Pilot:

Klimatyzator można obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania, który jest trudny do opanowania bez dokładnego przestudiowania instrukcji obsługi.

 

 

 

 

Jak działa klimatyzator?

 

Klimatyzator to urządzenie o prostej budowie, które pomaga w ochłodzeniu się w upalny, słoneczny dzień. Warto pamiętać, że sprzęt ten nie tylko obniża temperaturę powietrza w pokoju, ale i usuwa nadmiar wilgoci, co może zapobiegać np. rozwojowi pleśni. Jaki klimatyzator jest polecany do domu i biura? To już pewnie wiesz po lekturze poprzednich części artykułu. Teraz przyszedł czas na poznanie sposobu działania tego typu produktów.

Budowa klimatyzatora

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia pomieszczenia jest zbudowane z kilku podstawowych elementów. Do nich należy m.in.: nagrzewnica (w przypadku sprzętów chłodząco-grzewczych), sprężarka, parownik (odbiera ciepło z pomieszczenia) i skraplacz (oddaje ciepło do pomieszczenia). Uzupełnieniem wspomnianych części jest zawór rozprężny, którego zadaniem jest zmniejszanie ciśnienia czynnika chłodniczego przez rozprężenie.

 

Działanie klimatyzatora

Sposób działania klimatyzatora możemy porównać do pracy lodówki. Pomiędzy parownikiem i skraplaczem krąży czynnik roboczy (najczęściej wykorzystuje się freon), który odbiera lub oddaje ciepło do otoczenia, w zależności od tego, w którym elemencie budowy sprzętu się znajduje.

Klimatyzatory zwykle zbudowane są w taki sposób, aby części generujące największy hałas (wentylator skraplacza i sprężarka) znalazły się w jednostce zewnętrznej, montowanej np. na elewacji budynku. To powoduje, że w pokoju zostaje tylko wentylator i parownik, w efekcie czego nie narzekamy na zbyt duży hałas, a tym samym obniżony komfort użytkowania urządzenia.

 

W jaki sposób klimatyzator oczyszcza powietrze?

Nowoczesne klimatyzatory są polecane do domów zamieszkiwanych przez alergików, ponieważ skutecznie neutralizują krążące w powietrzu cząsteczki kurzu, bakterie, wirusy, pyłki oraz inne alergeny. Jest to możliwe dzięki specjalnemu filtrowi zamontowanemu wewnątrz sprzętu (np. HEPA). Podczas pracy klimatyzatora wszystkie szkodliwe dla nas drobinki są przyciągane i zatrzymywane wewnątrz urządzenia. W zależności od rodzaju zastosowanego filtru może dochodzić również do uszkodzenia struktury i budowy DNA drobnoustrojów, przez co nie będą mogły się namnażać.

Niektóre urządzenia wyposażone są w generator jonów ujemnych, za sprawą którego w pomieszczeniu tworzy się przyjazny dla naszego organizmu mikroklimat. Generowane przez klimatyzator jony o ładunku ujemnym eliminują drobnoustroje i inne, równie szkodliwe substancje (przykładowo dym papierosowy lub smog). Przez to powietrze w pomieszczeniu jest czyste i świeże, a to przyczynia się m.in. do poprawy samopoczucia.

Nowością są sprzęty z filtrem generującym witaminę C, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju organizmu. Emitowana przez klimatyzator substancja jest pochłaniana przez naszą skórę, dlatego szybko możemy zauważyć poprawę swojego zdrowia, jak również wyglądu cery.

Czym jest i jak działa klimator?

Wiele osób myśli, że klimator (inaczej klimatyzer) to ciekawa alternatywa dla klimatyzatora. Tego typu sprzęt nie wymaga odprowadzania powstających skroplin na zewnątrz, jednak może okazać się mało efektywny. Wszystko przez to, że klimatory nie mają czynnika roboczego. Aby ochłodzić się w upalny dzień, musimy w przeznaczonym do tego pojemniku umieścić lód lub zimną wodę. Przepuszczane przez zbiornik powietrze jest więc chłodzone w bardziej naturalny sposób. Niemniej jednak ciągłe uzupełnianie pojemnika zmniejsza wygodę użytkowania. Poza tym emitowana przez klimator mgiełka wodna nie przynosi wszystkim oczekiwanego ochłodzenia, zwłaszcza jeśli temperatura na zewnątrz przekracza 30 st. C. Co więcej, jeśli drobinki wody przedostaną się do innych urządzeń lub instalacji elektrycznej, może dojść do zwarcia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Klimatyzator ścienny Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C 2,5 kW

 

Sprzęt Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C to klimatyzator ścienny, który ma funkcję chłodzenia, jak również ogrzewania powietrza w domu. Produkt ma tryb pracy nocnej, dlatego nie ma ryzyka, że zbyt głośne działanie silnika zakłóci nam sen. Ponadto urządzenie jest wyposażone w specjalny filtr, który neutralizuje krążące w powietrzu cząsteczki kurzu i alergeny.

Model marki Daikin ma wymiary: wysokość – 55 cm, szerokość – 65,8 cm oraz głębokość – 27,5 cm. Nominalna wydajność chłodnicza klimatyzatora to 2500 W, a grzewcza – 2800 W. Ze sprzętu możemy korzystać przez cały rok zwiększając tym samym komfort przebywania w domu, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ można go łatwo dopasować do mebli i reszty wyposażenia w pomieszczeniu. Płaski, przedni panel sprawia, że klimatyzator świetnie wygląda na ścianie. Sprzęt ma 24-godzinny timer, możemy go zaprogramować tak, aby nie przeszkadzał podczas wypoczynku. Ze względu na program osuszania możemy wyeliminować problem nadmiernej wilgotności powietrza w domu.

Klimatyzator ścienny Daikin Siesta ATXB25C/ARXB25C ma wymiary: 55 cm x 65,8 cm x 27,5 cm. Urządzenie wyposażono w funkcję chłodzenia, ogrzewania oraz osuszania powietrza. Poziom hałasu generowanego przez produkt wynosi maksymalnie 55 dB.

Zalety
Kilka trybów pracy:

Urządzenie nie tylko ochładza powietrze w domu, ale też ogrzewa je w okresie jesienno-zimowym. To funkcjonalny model, który bardzo cicho pracuje, wg. specyfikacji producenta jest to 19dB. Sprzęt neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, a w dodatku nie wymaga częstego czyszczenia filtra.

Filtr powietrza:

Wbudowany filtr oczyszcza powietrze w domu z krążących w nim cząsteczek kurzu oraz innych alergenów. To pomaga stworzyć przyjazny mikroklimat mający pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Automatyczny restart:

Po zaniku napięcia nie musimy ponownie włączać urządzenia. Funkcja automatycznego restartu sprawia, że sprzęt sam się uruchamia (z zachowaniem ostatnich wybranych ustawień pracy).

Wady
Nieelegancka jednostka zewnętrzna:

Część osób uważa, że jednostka zewnętrzna nie wygląda za elegancko i przez to źle prezentuje się na elewacji budynku.

 

 

Gree GFH18K3FI/GUHD18NK3FO

 

Ostatnią propozycją w naszym rankingu jest model GREE GFH18K3FI-GUHD18NK3FO. Jest to wariant kanałowy, do instalacji w wolnych przestrzeniach międzystropowych. Polecany jest do montażu w dużych pomieszczeniach hotelowych, restauracyjnych i wykładowych, gdzie potrzebna jest duża moc chłodzenia.

Urządzenie wydmuchuje powietrze za pomocą kanałów i nawiewów w dowolnym miejscu na podwieszanym suficie. Zapewni to równomierne rozprowadzanie chłodnego lub ciepłego powietrza.

Model ten został wyposażony w funkcję autorestartu, autoczyszczenia, samo-diagnozy oraz inteligentnego odszraniania.

Moc chłodzenia urządzenia wynosi 5 kW, natomiast grzania to 5,6 kW. Pomimo dużej mocy, model pracuje wyjątkowo cicho, dzięki czemu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Opinie konsumentów na temat klimatyzatora GREE GFH18K3FI GFH18NK3FO są bardzo pozytywne.

Klimatyzator kanałowy Gree GFH18K3FI-GUHD18NK3FO ma następujące wymiary: 95,5 cm x 39,6 cm x 70 cm. Maksymalna moc chłodzenia wynosi 5 kW.

Zalety
Cicha praca:

Osoby, które miały okazję przetestować klimatyzator potwierdzają, że wyróżnia go cicha praca. W efekcie urządzenie nie przeszkadza w codziennych czynnościach.

Auto Restart:

Jeśli produkt straci źródło zasilania, nastąpi jego automatyczny restart. Nie będziemy musieli podchodzić do sprzętu, aby go włączyć.

Wady
Samooczyszczanie:

Niektórzy zauważyli, że funkcja samooczyszczania nie działa zbyt dobrze, dlatego we wnętrzu urządzenia zbiera się brud. To wpływa negatywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Obsługa:

Dołączona do zestawu instrukcja obsługi nie jest czytelna. To powoduje, że na początku obsługa urządzenia jest problematyczna.

 

 

LG Arcool SLIM V A12LL

 

Naszą pierwszą propozycją jest klimatyzator typu split – LG Arcool Slim V A12LL. Jest to model instalowany na stałe, składający się z dwóch, oddzielnych jednostek – parownika oraz skraplacza. Ten pierwszy umieszczany jest wewnątrz pomieszczenia, drugi natomiast zakłada się na elewacji budynku. Takie rozwiązanie zapewnia cichą pracę nawet w upalne, letnie noce.

Wiele osób podkreśla, że klimatyzatory LG należą do najciszej pracujących na świecie, a dodatkowo funkcja SLEEP, sprawia, że poziom hałasu urządzenia wynosi zaledwie 20 dB.

Sprzęt ten charakteryzuje się designerską obudową, która jest bardzo prosta w czyszczeniu. Pasuje ona do każdego typu pomieszczeń, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i fabrykach.

Model ten cechuje się również inteligentną pracą łopatek, których kąt nachylenia dostosowuje się do trybu i żądanej temperatury, dzięki czemu powietrze jest rozprowadzane równomiernie po całym pomieszczeniu.  

Posiada on również opcję ogrzewania powietrza, która doskonale sprawdzi się w jesienne dni. Jego moc chłodzenia jest zmienna i może wynosić: 0,8, 3,5 lub 4,0 kW, natomiast moc grzewcza to 0,8, 4,0 lub 6,0 kW. Według konsumentów, jest to najlepszy klimatyzator dostępny na rynku. Ceniony jest za solidne wykonanie.

Klimatyzator LG Artcool ma następujące wymiary: 83,7 cm x 30,2 cm x 19,3 cm, a jego waga jest równa 8,5 kg. Moc urządzenia to 30 W.

Zalety
Sterowanie:

Wielu użytkowników potwierdza, że obsługa klimatyzatora jest niezwykle łatwa. Istnieje możliwość sterowania sprzętem za pomocą swojego smartfona poprzez moduł Wi-Fi. W efekcie możesz wybrać interesujące Cię ustawienia bez konieczności wstawania z łóżka.

Energooszczędny:

Jak zapewnia producent, prezentowany model jest energooszczędny. Używając go nie musisz się obawiać o to, że Twoje rachunki znacznie wzrosną.

Design:

Produkt wyróżnia prosty, a jednocześnie bardzo elegancki design. Urządzenie z pewnością będzie pasować do wielu wnętrz, bez względu na to, w jakim stylu zostały urządzone.

Jakość:

Model został wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. Pokrywa go powłoka, która skutecznie chroni przed powstawaniem korozji na powierzchni sprzętu. To gwarantuje, że będzie on wyglądał atrakcyjnie przez długi czas.

Głośność pracy:

Recenzje konsumentów wskazują, że produkt nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, co sprawia, że jego użytkowanie jest komfortowe.

Wady
Pielęgnacja:

Część osób ma problem z dokładnym wyczyszczeniem modelu - na jego powierzchni widać nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B Klimatyzator ścienny pokojowy 3.5 kW

 

Urządzenie Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B jest przeznaczone do montażu na ścianie. Klimatyzator chłodzi i ogrzewa powietrze w domu, co oznacza, że możemy użytkować go zarówno latem, jak i zimą. Sprzęt ma wymiary: 29,9 cm x 88,5 cm x 19,5 cm. Model wyróżnia się stylowym designem. Z uwagi na czarną obudowę produkt świetnie się prezentuje.

Sprzęt równomiernie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu, umożliwia to opcja Vertical Swing. Klimatyzator ma tryb pracy cichej, który możemy włączyć w momencie, gdy nie chcemy, aby urządzenie przeszkadzało nam w wypoczynku po ciężkim dniu. Model marki Mitsubishi wyposażono w energooszczędną technologię inwerterową.

Z opinii konsumentów wynika, że klimatyzator jest bardzo łatwy w obsłudze. Tygodniowy programator daje nam możliwość zaprogramowania urządzenia zgodnie z własnymi preferencjami. Produkt skutecznie zapobiega nadmiernemu wyziębieniu pomieszczenia, co często zdarza się, gdy przez dłuższy czas nie ma nas w domu. Dodatkowym atutem modelu jest tryb pompy ciepła pozwalający na ogrzewanie pokoju w energooszczędny sposób, bez ryzyka otrzymania wysokich rachunków za prąd.

Model ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B ma funkcję chłodzenia i ogrzewania. Wymiary klimatyzatora to: 29,9 cm x 88,5 cm x 19,5 cm. Maksymalny poziom hałasu generowanego przez sprzęt to 36 dB, a minimalny – 21 dB.

Zalety
Ochrona przed wyziębieniem:

Najniższa, możliwa do ustawienia temperatura w trybie grzania to 10 st. C. Zapobiega to nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia, gdy przez kilka dni nie ma nas w domu.

Modny design:

Klimatyzator ma kompaktowe wymiary, a do tego wyróżnia się efektowną, czarną obudową. To powoduje, że możemy zamontować go w doskonale widocznym miejscu. Sprzęt może pełnić funkcję dekoracyjną.

Wady
Brak karty Wi-Fi w zestawie:

Sprzętem możemy sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tableta, ale najpierw należy dokupić kartę Wi-Fi. Konsumenci uważają, że powinna ona być dołączona do zestawu.

Słabo osusza powietrze:

Choć model efektywnie ogrzewa i chłodzi powietrze, nie osusza go tak samo skutecznie. Przez to może pojawić się problem nadmiernej wilgotności powodujący rozwój pleśni i grzybów na ścianie.

 

 

Camry CR 7902

 

Kolejną propozycją jest dobry i tani klimatyzator Camry CR 7902. Jest to urządzenie przenośne typu monoblokowego, dzięki czemu nie jest potrzebny żaden montaż, a jego mobilność sprawia, że możemy je postawić w dowolnym pomieszczeniu.

Posiada ono trzy tryby pracy: chłodzenie, ogrzewanie oraz osuszanie powietrza, więc jest to model niezwykle funkcjonalny o całorocznej użyteczności. Jego moc chłodzenia wynosi 2,6 kW, natomiast grzania 0,7 kW. Wyposażony on został w 24-godzinny timer, umożliwiający nam łatwiejszą obsługę sprzętu. Poza tym klimatyzator włącza się automatycznie, gdy temperatura w pomieszczeniu się zmieni. To pozwala na zaoszczędzenie energii.

Długość rury wylotowej wynosi 160 cm, a jej średnica to 16 cm. Urządzenie Camry CR 7902 to uniwersalny model, który wpasuje się w pomieszczenia domowe, biurowe czy spiżarnie. Opinie o klimatyzatorach Camry bardzo pochlebne. Konsumenci docenili ten model ze względu na funkcjonalność i stosunkowo niską cenę.

Camry CR 7902 to bardzo dobry klimatyzator do 1000 zł. Wymiary opakowania są następujące: 37,5 cm x 42 cm x 87 cm. Produkt waży 24 kg.

Zalety
Design:

Biała obudowa dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. W efekcie dopasowanie klimatyzatora do danego pomieszczenia nie jest trudne.

Obsługa:

Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Jest on solidnie wykonany. Pilot umożliwia wybranie interesujących nas ustawień bez konieczności wstawania z kanapy. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z timera (do 24 h).

Kółka transportowe:

U podstawy zamontowane zostały dobrej jakości kółka transportowe. Mimo że produkt waży stosunkowo dużo (24 kg), jego przenoszenie nie stanowi problemu. Konsumenci potwierdzają, że kółka nie zacinają się w trakcie transportu.

Klasa energetyczna:

Z uwagi na to, że klasa energetyczna urządzenia to A, model nie pobiera dużo energii. W rezultacie nie musimy się martwić o to, że używając go regularnie nasze rachunki za energię będą dużo większe niż dotychczas.

Wady
Głośność:

Produkt generuje stosunkowo duży hałas, co może być uciążliwe dla niektórych osób.

 

 

Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X

 

Kolejnym produktem na naszej liście jest klimatyzator Premium AR12HSSDBWKNEU/X znanej marki Samsung. Jego eleganckie, a zarazem uniwersalne wzornictwo pozwala na instalację w każdym pomieszczeniu.

Model ten został wyposażony w system filtracji powietrza VIRUS doctor, dzięki czemu w trakcie swojej pracy, oprócz chłodzenia usuwa szkodliwe substancje. Jest więc to idealna propozycja dla alergików. Oprócz tego, posiada funkcję nocną Good’sleep, za sprawą której urządzenie to pracuje bardzo cicho. Funkcja Smart Saver pozwoli na zaoszczędzenie energii, a 24-godzinny timer oraz wskaźnik czyszczenia filtra, który wskaże, kiedy należy go wyczyścić.

Co więcej, zainstalowana w nim funkcja Wi-Fi, umożliwia nam sterowanie sprzętem za pomocą smartfonu, nawet po opuszczeniu pomieszczenia. Moc tego sprzętu wynosi 3,5 kW, a gdy pracuje na funkcji grzania 4,0 kW.

Według opinii konsumentów, klimatyzator Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X to bardzo dobry model ścienny, charakteryzujący się prostą obsługą i wysoką wydajnością.

Klimatyzator Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X ma moc równą 3,5 kW. Waga sprzętu jest równa 34,5 kg, a jego wymiary to: 79 cm x 54,5 cm x 28,5 cm.

Zalety
2 Step Cooling:

Dużo osób wypowiada się pozytywnie na temat funkcji 2 Step Cooling. Według konsumentów jest ona bardzo użyteczna. Urządzenie szybko schładza pomieszczenie (tryb Fast Cool), a następnie utrzymuje określoną temperaturę powietrza (tryb Comfort Cool).

Wi-Fi:

Użytkownik ma możliwość sterowania klimatyzatorem z poziomu swojego smartfona po zainstalowaniu aplikacji Smart Home App. W rezultacie może wybrać interesujące go ustawienia znajdując się w dowolnym miejscu.  

Filtr:

Prezentowany model został wyposażony w filtr HD, który skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju bakterii, roztoczy i wirusów. Możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim mieszkaniu będzie czyste.

Wady
Głośność:

Pewna grupa użytkowników twierdzi, że urządzenie nie powinno być uruchamiane nocą, gdy śpimy  - generuje zbyt duży hałas.

 

 

Daikin FCQG71F

 

Następnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest klimatyzator Daikin FCQG71F. Jest to model wymagający instalacji sufitowej, a więc jest bardzo praktyczny, zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń.

Dzięki unikalnemu wylotowi, który obraca się o 360 stopni, mamy gwarancję równomiernego rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu. Model ten został wyposażony w funkcję automatycznego czyszczenia filtra, dzięki czemu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.

Pomimo instalacji sufitowej, klimatyzator Daikin jest łatwy w czyszczeniu – wystarczy użyć odkurzacza. Produkt został wyposażony w czujnik podłogowy, a więc automatycznie uruchomi się i wyrówna temperaturę w pokoju.  Jego moc chłodzenia wynosi 6,8 kW.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Według konsumentów, Daikin FCQG71F to najlepszy kasetonowy klimatyzator dostępny na rynku.

Daikin FCQG71F to klimatyzator kasetonowy o mocy chłodzenia 6,8 kW. Wymiary modelu to: 77 cm x 90 cm x 32 cm, a jego waga to 67 kg. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Program osuszania:

Klimatyzator ma funkcję osuszania. Możesz więc w łatwy sposób zmniejszyć wilgotność powietrza w swoim mieszkaniu.

Czujnik:

Prezentowany model wyposażony jest w czujnik, który wykrywa, że w pomieszczeniu są osoby i tak kieruje strumieniem powietrza, aby nie padał on bezpośrednio na konsumentów.

Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, nie niszczy się zbyt szybko. Wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Wady
Czyszczenie:

Pewna grupa Internautów zwróciła uwagę na to, że czyszczenie sprzętu jest problematyczne. We wnętrzu osadza się kurz, który jest trudny do usunięcia.

Obsługa:

Na początku obsługa urządzenia może okazać się problematyczna.

 

 

Blaupunkt Moby Blue1012

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Blaupunkt Moby Blue1012. To przenośny klimatyzator z kółkami w podstawie, możemy więc swobodnie zmieniać jego miejsce ustawienia. Produkt ma wymiary: szerokość – 43,5 cm, głębokość – 35 cm i wysokość – 71,5 cm. Sprzęt ma 24-godzinny timer, więc możemy go zaprogramować tak, aby włączał się w ściśle określonych przez nas godzinach.

Urządzenie równomiernie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu, pozwala na to funkcja Swing. Klimatyzator ma 4 tryby pracy do wyboru (w tym nocny) i automatyczny system odprowadzania wody. Sprzęt możemy obsługiwać zdalnie przy pomocy dołączonego pilota. Opisywany model chłodzi lub ogrzewa, a do tego osusza powietrze tworząc tym samym optymalny dla naszego samopoczucia i zdrowia mikroklimat.

Do zalet produktu należy zaliczyć: funkcjonalność, brak konieczności skomplikowanego montażu oraz komfortowe użytkowanie. Konsumenci uważają, że klimatyzator doskonale nadaje się zarówno do domu, jak i biura. Urządzenie pozwala przetrwać upalne dni, a dodatkowo skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów na ścianach.

Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue1012 chłodzi, ogrzewa i osusza powietrze w domu. Sprzęt ma wymiary: 43,5 cm x 35 cm x 71,5 cm. Model generuje hałas do 65 dB.

Zalety
4-kierunkowy nawiew:

Produkt jest wyposażony w funkcję Swing, czyli 4-kierunkowy nawiew. Gwarantuje on równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu, a tym samym efektywne chłodzenie bądź ogrzewanie.

Funkcja self-diagnosis:

Urządzenie samo wykrywa błędy w swoim działaniu, a następnie wyświetla je na panelu. To daje nam możliwość szybkiego wezwania specjalisty w celu naprawy sprzętu.

Automatyczne odprowadzanie wody:

Nagromadzona w klimatyzatorze woda jest automatycznie odprowadzana na zewnątrz w postaci pary wodnej, razem z wyrzutowym powietrzem.

Pilot zdalnego sterowania:

Żeby zmienić ustawienia pracy sprzętu nie musimy do niego podchodzić. Wystarczy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania, który znajdziemy w zestawie.

Wady
Przeszkadza w rozmowie:

Po ustawieniu maksymalnej prędkości pracy silnika może się okazać, że hałas generowany przez urządzenie przeszkadza w rozmowie z domownikami, może też utrudniać oglądanie telewizji.

 

 

Klimatyzacja przestała być towarem luksusowym i staje się coraz bardziej popularna nie tylko obiektach publicznych, ale również w naszych domach i mieszkaniach zapewniając komfortową temperaturę. Jeżeli przeraża Was wizja kolejnego lata, kiedy duszne mieszkanie nie daje wytchnienia od upału panującego na zewnątrz, warto bliżej zapoznać się z urządzeniami, które regulują parametry powietrza w domu.  Przedstawiamy kilka modeli klimatyzatorów ściennych, gdyż są one najczęściej instalowane w domach i mieszkaniach. Jednym z nich jest klimatyzator ścienny LG Standard Plus P12EN. To urządzenie bardzo dobrej jakości, w przystępnej cenie i z estetyczną, dyskretną obudową. Wyposażone jest w bardzo skuteczny, 3-stopniowy system filtrowania powietrza. Z tego względu można polecić go alergikom. Dla odbiorców, którzy chcieliby, aby klimatyzator był także elementem wystroju ich wnętrza, polecamy model LG G12WL Artcool Stylist. Jego obudowa została zaprojektowana jako dzieło sztuki nowoczesnej. Zamontowano w nim oświetlenie LED. Jego kolory można dowolnie ustawić uzyskując niecodzienne efekty.

 

Jaki klimatyzator ścienny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli zdecydowaliście się już na montaż klimatyzacji w swoim dmu, to z pewnością nasuwa się Wam pytanie – jaki klimatyzator ścienny wybrać?  Warto zasięgnąć porady fachowca, aby wskazał, jakie parametry techniczne powinien spełniać model, który można zainstalować w Waszym domu. My nie wskażemy Wam, jaki jest najlepszy klimatyzator ścienny, ale postaramy się przybliżyć kilka z nich, aby ułatwić Wam wybór.

Opinie o klimatyzatorach ściennych, a właściwie w ogóle o klimatyzacji, nie zawsze są pozytywne. Panuje przekonanie, że może być ona przyczyną przeziębień oraz siedliskiem bakterii, grzybów i pleśni. Takie opinie są już nieaktualne! Obecnie klimatyzatory mają wbudowane nowoczesne systemy filtracyjne, które wyłapują z powietrza wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, roztocza i skutecznie je eliminują. Likwidują także nieprzyjemne zapachy. Posiadają funkcję samooczyszczania  oraz automatycznego osuszania po wyłączeniu, co zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Aby uniknąć przeziębień, należy pamiętać, że różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz, a temperaturą uzyskaną w mieszkaniu dzięki klimatyzacji, nie może wynosić więcej niż 7-8 stopni C. Jeżeli w pomieszczeniu klimatyzowanym przebywamy krócej niż 3 godziny, to różnica temperatur powinna być jeszcze mniejsza – 3-5 stopni C. Trzeba też pamiętać o czyszczeniu lub wymianie filtra, chyba że dany model posiada funkcję samooczyszczania. Przegląd i konserwację należy zlecić wyspecjalizowanej firmie i przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle nie jest to częściej niż co dwa lata.

Jaki jest najlepszy klimatyzator ścienny? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając model najodpowiedniejszy do naszego domu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jest to urządzenie typu split składające się z dwóch elementów – klimatyzatora zainstalowanego w pomieszczeniu (tzw. jednostka wewnętrzna) i agregatu  (tzw. jednostka zewnętrzna). Agregat generuje duży poziom hałasu, dlatego umieszcza się go na zewnętrznej ścianie budynku. Nie stanowi to problemu w domach wolno stojących, jednak w bloku może być to uciążliwością dla sąsiadów. Kolejną istotną sprawą jest cena. Są to urządzenia dość kosztowne. Oczywiście, są klimatyzatory ścienne w dobrych cenach, ale należy doliczyć jeszcze koszt ich zainstalowania. Nawet jeśli producent zapewnia o „łatwym montażu”, to raczej z myślą o fachowcach. Nie próbujcie robić tego  sami, bo wyspecjalizowana ekipa zrobi to sprawniej i szybciej, a Wy będziecie mieli pewność, że urządzenie zamontowane jest prawidłowo. Poza tym koszt jest jednorazowy, a klimatyzacja poprawnie założona będzie działać wiele lat.

Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, to wielkość pomieszczenia, w którym klimatyzator będzie pracował. Producenci określają moc urządzenia i kubaturę lub powierzchnię, na jakiej jest wydajne. Im większe  pomieszczenie, tym większa moc jest potrzebna do efektywnej pracy klimatyzatora. Równocześnie większy jest koszt zużycia energii. Na pocieszenie dodamy, że są to urządzenia o wysokiej klasie energetycznej, dzięki zastosowaniu w nich technologii Inverter. Pozwala ona klimatyzatorowi na płynne regulowanie mocy poprzez zmiany prędkości obrotowej sprężarki. Ponadto większość z nich posiada tryb oszczędny, który ma na celu zmniejszenie poboru energii. Kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniu, klimatyzator podnosi temperaturę o 2 stopnie C. Natomiast powraca do poprzedniego ustawienia, kiedy ktoś wejdzie do pokoju. Umożliwia to czujnik ruchu.

Najnowsza generacja klimatyzatorów ma wiele funkcji podnoszących ich jakość, a co się z tym wiąże, komfort użytkownika. Chłodzą, grzeją, osuszają i filtrują powietrze (w naszym klimacie nie można ich jednak traktować jako jedyne źródło ciepła).  Posiadają one innowacyjne filtry (o czym już wspominaliśmy), często opatentowane przez producenta, posiadające certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność. Niektóre klimatyzatory mają funkcję jonizowania powietrza, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu, zwłaszcza alergików.   Większość klimatyzatorów ma nawiew wielokierunkowy. Zwykle można dowolnie ustawiać kierunek oraz intensywność nawiewu. Programator umożliwia ustawienie godzin pracy urządzenia. Wszystkie klimatyzatory są zdalnie sterowane (za pomocą pilota). Można także sterować nimi na odległość za pomocą odpowiednich aplikacji w telefonie, komputerze, czy tablecie.

Producenci dbają także estetykę tych urządzeń. Zwykle trudno jest „zamaskować” klimatyzator umieszczony pod sufitem, więc ich design zaprojektowany jest tak, aby jak najbardziej wtapiały się w wystrój wnętrza i harmonizowały z otoczeniem. Są jednak i takie, które z założenia mają przyciągać uwagę swoją formą. Można więc uwzględnić je w aranżacji wnętrza i wyeksponować w widocznym miejscu. Dekoracyjny klimatyzator będzie  niecodzienną ozdobą na ścianie salonu, czy też sypialni.

Reasumując, zalety klimatyzatorów są niezaprzeczalne. Podnoszą one komfort życia, a często wręcz umożliwiają normalne funkcjonowanie podczas upałów. Dlatego nie zwlekajcie z decyzją i wybierzcie najbardziej odpowiadający Waszym oczekiwaniom klimatyzator ścienny!

 

Najlepsze klimatyzatory ścienne w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking klimatyzatorów ściennych wiodących producentów. Różnią się one nieco od siebie, ale wszystkie są bardzo skuteczne. Być może jest wśród nich model, który zapewni Wam komfort podczas upalnego lata.

 

LG Standard Plus P12EN

 

Klimatyzator ścienny LG Standard Plus P12EN to cicho pracujące urządzenie o nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Spełnia funkcję chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylacji. Biała obudowa przedniego panelu i dyskretnie umieszczone kontrolki sprawiają, że wkomponowuje się w pomieszczenie nie rzucając się w oczy. Cechuje je wysoka efektywność energetyczna – klasa A++ (chłodzenie) / A (ogrzewanie).

Klimatyzator jest wyposażony w 3-stopniowy system filtracji powietrza – filtr antyalergiczny wstępny, filtr antywirusowy 3M i automatyczne oczyszczanie. Ten system zapewnia usuwanie alergenów z otoczenia, niemal całkowitą eliminację wirusów, a automatyczne oczyszczanie zapobiega rozwojowi bakterii na wymienniku.  Urządzenie posiada tryb szybkiego schładzania powietrza Jet Cool, równie szybko ogrzewa pomieszczenie. W tym modelu wykorzystany jest ekologiczny czynnik chłodniczy – freon R410A. Kierunek nawiewu powietrza ustawia się w dogodną stronę. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz temperatury. Do uruchomienia klimatyzatora służy bezprzewodowy, wielofunkcyjny pilot.

W opinii klientów, którzy zainstalowali klimatyzator ścienny  LG Standard Plus P12EN, bardzo dobrze spełnia on swoją funkcję. Doceniają także bardzo skuteczny filtr, szczególnie przydatny alergikom.

 

 

LG G12WL Artcool Stylist

 

Klimatyzator ścienny LG G12WL Artcool Stylist to urządzenie w bardzo nowoczesnej stylistyce. Został tak zaprojektowany, aby stanowił dekorację wnętrza. Kwadratowy kształt i kolorowe podświetlenie LED na przednim panelu  z dostosowaniem go do temperatury nawiewu dają nieograniczone możliwości aranżacji klimatyzowanego pomieszczenia.

Ten model ma wysoką klasę energetyczną – A + (chłodzenie) / A (ogrzewanie). Posiada wstępny filtr antybakteryjny wychwytujący większe cząsteczki kurzu i eliminuje znajdujące się w nich bakterie. Wnętrze klimatyzatora posiada funkcję automatycznego oczyszczania, która zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i tworzących się przez to nieprzyjemnych zapachów w wymienniku ciepła.  Zastosowano także funkcję Jet Cool, która pozwala na trzykrotnie szybsze uzyskanie żądanej temperatury.

Ten klimatyzator nawiewa powietrze z trzech kierunków – z przodu i po bokach. Urządzenie pracuje cicho, a uruchomiony tryb pracy nocnej dodatkowo obniża poziom hałasu wytwarzany przez jednostkę zewnętrzną. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Możliwa jest także kontrola z pomocą inteligentnych urządzeń podłączonych do internetu. Osoby posiadające klimatyzator ścienny LG G12WL Artcool Stylist uważają, że jest on bardzo funkcjonalny i skuteczny, a ponadto stanowi ciekawy element aranżacji wnętrza.

 

 

Gree Change GWH12KF

 

Klimatyzator ścienny Gree Change GWH12KF to urządzenie o nowoczesnym, neutralnym  wyglądzie, w białym kolorze ze srebrnym, poziomym paskiem. Z boku umieszczony jest wyświetlacz temperatury. Klimatyzator chłodzi, grzeje i osusza powietrze. Ma wbudowany filtr plazmowy, który zatrzymuje bakterie, wirusy, roztocza i pyłki, aby nie rozprzestrzeniać ich wraz z nawiewem. Jonizator znajdujący się w tym modelu jonizuje powietrze. Dzięki temu w pomieszczeniu, gdzie pracuje  Gree Change GWH12KF łatwiej się oddycha.

Jonizator neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz sterylizuje poprzez utlenienie negatywne składniki znajdujące się w powietrzu. Klimatyzator ten jest energooszczędny (klasa A+ i A++). Posiada 7-stopniową regulację prędkości, co daje możliwość dostosowania jego pracy do faktycznego zapotrzebowania. Tryb Turbo umożliwia szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. Urządzenie posiada funkcję „gorący start”, który zapobiega nawiewowi zimnego powietrza w trybie grzania. Żaluzję poziomą klimatyzatora odpowiedzialną za kierunek nawiewu ustawia się pilotem.

Istnieje także możliwość 24-godzinnego programowania pracy klimatyzatora. Urządzenie posiada także funkcję automatycznego osuszania, co hamuje rozwój grzybów i pleśni w jego wnętrzu. Użytkownicy uważają, że Gree Change GWH12KF to dobry i tani klimatyzator ścienny. Zadowoleni są także z funkcji 24-godzinnego programowania jego pracy.

 

 

 

Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU

 

Klimatyzator ścienny  Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU to urządzenie o opływowej sylwetce, trójkątnej w przekroju, z cyfrowym wyświetlaczem parametrów. Obudowa pokryta jest transparentnym lakierem. Klimatyzator uruchamia się  za pomocą pilota, a będąc poza domem, można sterować nim dzięki łączu WiFi. Klimatyzator można zaprogramować na każdy dzień tygodnia. Nawiew można ustawiać (także pilotem) w dowolnych kierunkach. Innowacyjne rozwiązanie techniczne zapewnia bardzo wydajny przepływ powietrza, a zatem – błyskawiczne chłodzenie.

W tym modelu zastosowano unikalną technologię firmy Samsung – jonizator Virus Doctor i filtr HD o wysokiej klasie filtracji, które pozwalają unieszkodliwić większość zanieczyszczeń – bakterie, wirusy, roztocza, kurz, pleśń i inne alergeny, co potwierdzają certyfikaty wydane na podstawie przeprowadzonych testów przez azjatyckie ośrodki naukowe. Urządzenie posiada funkcję automatycznego osuszania oraz wskaźnik zabrudzenia filtra. Model ten pracuje bardzo cicho i jest energooszczędny (klasa A++). Zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.

Klienci, którzy kupili klimatyzator ścienny   Samsung PREMIUM AR09KSPDBWKNEU są zadowoleni ze swojego wyboru, a alergicy podkreślają skuteczność innowacyjnego systemu filtracji powietrza.

 

 

Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B

 

Klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B Premium to urządzenie o nowoczesnej obudowie,  w kolorze białym, srebrnym lub czarnym, harmonizującm z każdym wnętrzem. Klimatyzator posiada wysoką klasę energetyczną – A+++ dla chłodzenia i A++ dla grzania. Najbardziej wydajny jest we wnętrzu o powierzchni do 40 m2. Spełnia funkcję chłodzenia, grzania, osuszania i wentylacji pomieszczenia. Nawiew powietrza w kierunku pionowym reguluje się automatycznie, natomiast nawiew poziomy regulowany jest ręcznie.

Klimatyzator posiada filtr przeciwpyłowy.  Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota. Po wyposażeniu go w kartę WiFi można sterować je zdalnie poprzez internet. Programator tygodniowy umożliwia ustawienie pracy klimatyzatora na kilka dni naprzód. Ten model może pracować w systemie Multi Split, więc jeśli ma być kolejnym urządzeniem w budynku, gdzie ten system jest zainstalowany, można kupić go bez jednostki zewnętrznej.

Klienci, którzy wybrali klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-EF35VE2-B potwierdzają, że jest to urządzenie idealne jako klimatyzator pokojowy, a jego ciekawy, nowoczesny design podkreśla styl urządzenia wnętrza.

 

 

Jaki klimatyzator pokojowy kupic?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli nie chcemy zdecydować się na instalację klimatyzatora na stałe, którego montaż jest dość uciążliwy, bo narusza fasadę budynku, dobrym rozwiązaniem okaże się klimatyzator pokojowy. Jest to urządzenie przenośne, od którego wymagamy skutecznego chłodzenia latem oraz ogrzewania jesienią. Ważne jest, aby taki sprzęt nie wysuszał powietrza w trakcie swojej pracy, tylko dodatkowo je filtrował. Takie rozwiązanie zapewni nam czyste powietrze w pokoju. Ze względu na to, że na rynku znajdziemy wiele sprzętów tego typu, zakup może być trudny. Dlatego też przedstawiamy poradnik o tym, jaki klimatyzator pokojowy wybrać.

 

Zalety klimatyzatorów pokojowych

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w mieszkaniu była dobrem luksusowym. Dziś, sprzęt ten staje się coraz łatwiej dostępny w sklepach i to w coraz bardziej przystępnych cenach. Jednak dobry klimatyzator to taki, który spełnia kilka cech, którymi są:

Wydajność – to, jak wydajny jest dany model określają jego funkcje oraz moc. Najlepsze urządzenia to takie, które posiadają opcje energooszczędne.

Łatwy montaż – większość modeli klimatyzatorów przenośnych i pokojowych posiada instrukcję wyjaśniającą krok po kroku montaż sprzętu. W zestawie, jeśli to konieczne, otrzymujemy dodatkowe wkręty, dzięki którym możemy zawiesić urządzenie na ścianie.

Łatwa instalacja – warto się upewnić, czy dany sprzęt oznaczony jest funkcją Easy Hook-Up, co zapewni nam łatwą instalację. Nie potrzebujemy wówczas pomocy fachowca, gdyż przy pomocy wskazówek producenta, będziemy w stanie samodzielnie zainstalować klimatyzator w domu.

Przystępna cena – z powodu rosnącego zainteresowania klimatyzatorami przenośnymi, ich cena stopniowo maleje. Najtańsze modele możemy kupić już za 250 złotych.

 

Rodzaje klimatyzatorów pokojowych

Klimatyzatory przenośne dzielimy ze względu na specyfikę, uwzględniającą montaż oraz instalację. Każdy z nich z pewnością spełni swoją funkcję w Twoim domu, jednak ich wydajność oraz funkcje różnią się od siebie. Wśród nich wyróżniamy trzy rodzaje:

Klimatyzatory okienne – tego rodzaju urządzenia są najbardziej popularne na rynku. Mogą zostać zamontowane na większości oknach, nawet tych przesuwanych.

Klimatyzatory typu split – to równie popularne modele, co klimatyzatory okienne. Urządzenia split wymagają jednak montażu pod oknem, gdyż specjalna rura filtrująca powietrze musi być ustawiona na zewnątrz budynku – najczęściej odprowadzana jest przez uchylone okno.

Klimatyzatory przenośne – są to urządzenia, które nie wymagają większego montażu. Modele te są niezwykle łatwe w użyciu, a dodatkowe kółka sprawiają, że można je ustawić dosłownie w każdym miejscu w pokoju.

 

Funkcje – jaki klimatyzator pokojowy jest najlepszy?

Dobry klimatyzator to taki, który spełni nasze oczekiwania, dlatego najpierw należy wybrać funkcję, jaką miałby on pełnić w naszym domu. Urządzenia dzielimy na chłodzące oraz chłodząco-grzewcze, z czego te drugie sprawdzą się nie tylko latem, ale i zimą. Ważne jest, aby moc danego modelu nie była zbyt niska, gdyż nie będzie on zbyt wydajny. Natomiast zbyt wysoka moc może obciążyć pracę urządzenia skracając jego czas eksploatacji. Uznaje się, że na 1 m2 powierzchni potrzebna jest moc 100 W. Jeśli więc pokój ma powierzchnię 15 m2, potrzebujemy urządzenia o mocy 1500 W . Poza tym trzeba wziąć pod uwagę liczbę osób przebywających w pokoju, używany sprzęt oraz rozmieszczenie okien. Średnia moc klimatyzatora to około 1,5 W, chociaż znajdziemy i takie modele, których maksimum to 0,45 W.

 

Poziom hałasu

Klimatyzator pokojowy ma to do siebie, że jego praca jest dość głośna. Na rynku są już modele, których hałas wynosi 20 dBA, a przy tym zachowują wysoką klasę energetyczną A. Jednocześnie dostępne są sprzęty, które emitują większy hałas, nawet 40-50 dBA.

 

Rodzaje filtrów

Zadaniem każdego klimatyzatora pokojowego oprócz chłodzenia jest również odpowiednia filtracja powietrza z zanieczyszczeń, takich jak alergeny czy kurz. Te większe drobiny zostaną skutecznie zatrzymane przez filtry tkaninowe, natomiast zapachy zostaną zniwelowane przez filtry elektrostatyczne. Niektóre z nich pozwalają również na nawilżanie powietrza, zapewniając większy komfort użytkowania.

 

Właściwości klimatyzatorów pokojowych

Przed zakupem takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na parametry danego modelu. Do najważniejszych i najbardziej podstawowych właściwości tego typu urządzeń są:

Cyfrowy wyświetlacz regulacji temperatury – takie rozwiązanie ułatwi nam regulację temperatury w pokoju. Ponadto, wyświetlacz pokazuje tryb oraz nastawiony w Timerze czas.

Łatwy dostęp do filtru powietrza – zadaniem filtru jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń, kurzu oraz alergenów. Łatwo zdejmowana obudowa ułatwi wymianę filtru.

Regulacja mocy nadmuchu – jest to dość istotny parametr, który pozwoli nam na regulację siły nadmuchu klimatyzatora. Tak dostosowana moc zapewni nam idealną cyrkulację chłodnego powietrza latem i ciepłego jesienią.

Timer – klimatyzatory z zainstalowanym Timerem pozwalają na ustawienie automatycznego włączania lub wyłączania urządzenia. Pozwala to na zaoszczędzenie energii.

Tryb nocny oraz tryb oszczędzania energii – są to dodatkowe funkcje, które posiadają nowsze modele klimatyzatorów pokojowych. Dzięki nim, urządzenie będzie regulować temperaturę w pokoju w trakcie naszego snu. Natomiast opcja Energy-Saving pozwoli nam na zaoszczędzenie energii, ponieważ urządzenie będzie pracowało na najniższej mocy.

Wi-Fi – najnowsze modele klimatyzatorów mają dostęp do Wi-Fi, dzięki czemu będziemy w stanie dostosować temperaturę powietrza w pokoju lub zmienić tryb pracy za pomocą naszego smartfonu.

 

Zabezpieczenia

Dobry sprzęt tego typu powinien być wyposażony w pewne zabezpieczenia. Po pierwsze system ochrony przed zwarciami. Poza tym urządzenie musi posiadać automatyczny wyłącznik. Jeśli wybieramy model z funkcją grzania, ważne jest to, aby miał system zabezpieczeń przed przegrzaniem.

 

Regulacja

Dużą rolę odgrywa system regulacji klimatyzatora oraz jego obsługi. Najczęściej urządzenia tego typu są wyposażone w pilot zdalnego sterowania, który znacznie ułatwia nam uruchamianie sprzętu i zmienianie jego systemu pracy. Dobrze, jeśli sprzęt ma szerokie spektrum zmiany pracy. Sprawdź też, gdzie znajdują się przyciski do obsługi na obudowie. Jeśli pilot zawiedzie, wtedy będziesz musiał obsługiwać sprzęt manualnie.

 

Wygląd urządzenia

Nie bez znaczenia jest sam wygląd klimatyzatora. Musisz zwrócić uwagę na to, że urządzenie to nie jest małe i przede wszystkim nie możemy go zastawić meblami czy innymi elementami dekoracyjnymi. Dlatego powinno się dobrze prezentować. Na szczęście producenci tego typu sprzętu wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i oferują bardzo dobre, atrakcyjnie wyglądające modele w pięknej, różnorodnej kolorystyce. To umożliwia nam wybranie modelu pasującego do danych wnętrz.

 

Klimatyzatory pokojowe w dobrych cenach

Najtańsze klimatyzatory przenośne to urządzenia typu split. Taki sprzęt może już kosztować ok. 250 złotych. Za większą wygodę użytkowania musimy zapłacić znacznie więcej – klimatyzatory przenośne kosztują od 400 złotych w górę. Cena w dużej mierze zależy od tego, jak głośny jest dany sprzęt, ile ma dodatkowych funkcji, a także, jak wygląda. Trzeba bowiem zauważyć, że design odgrywa coraz większą rolę.

 

Najlepsze klimatyzatory pokojowe w 2021 roku

 

Klimatyzator pokojowy to urządzenie idealne na upalne dni. Jest to sprzęt, który w porównaniu do klimatyzatorów montowanych na stałe, nie wymaga zaawansowanej instalacji czy pomocy wykwalifikowanego serwisanta. Ponadto, niektóre modele posiadają funkcję chłodząco-grzewczą, która świetnie sprawdzi się poza okresem grzewczym, kiedy temperatury są niskie. Aby ułatwić wybór takiego urządzenia, przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych klimatyzatorów pokojowych dostępnych na rynku.

 

LG Basic V E09EL

 

Pierwszym polecanym przez nas modelem jest LG Basic V E09EL w klasie energetycznej A+. Jest to urządzenie ścienne o bardzo prostym montażu. Zdecydowaną zaletą tego produktu są ukośne łopatki wentylatora, dzięki którym zminimalizowany jest emitowany przez niego hałas, wynosi on jedynie 20 dB. Z tego powodu świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Klimatyzator ten został również wyposażony w sprężarkę INVERTER, która włącza się jedynie w momencie zapotrzebowania mocy.

Urządzenie Basic zostało również wyposażone w tryb Jet Cool, który dzięki odpowiedniej cyrkulacji odpowiada za szybkie schłodzenie pomieszczenia. Posiada ono również filtr oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń. Jego moc chłodzenia to 0,9/ 2,5/ 3,7 kW, natomiast moc grzania to 0,9/ 3,2/ 4,1 kW. Konsumenci podkreślają, że model LG Basic V E09EL to najlepszy klimatyzator pokojowy dostępny na polskim rynku.

 

 

Camry CR 7902

 

Naszą kolejną propozycją jest przenośny klimatyzator Camry CR 7902 w klasie energetycznej A. W porównaniu do innych rodzajów urządzeń chłodzących, model ten jest bez rury. Oznacza to więc, że nie wymaga żadnego montażu, ponieważ skraplacz i parownik znajdują się razem pod obudową. Posiada on funkcję chłodzącą i grzewczą, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno latem, jak i w sezonie grzewczym. Ponadto, posiada również opcję osuszania, która pozwala na pozbycie się wilgoci z pomieszczeń.

Model ten wyposażony został w cyfrowy wyświetlacz pokazujący temperaturę powietrza oraz timer, za którego pomocą możemy ustawić odpowiedni tryb. Co więcej, możliwa jest regulacja nadmuchu powietrza w 4 stopniowej skali. Jego moc chłodzenia i grzania wynosi – 2 kW. Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili klimatyzator Camry CR 7902 za jego wydajność oraz wielofunkcyjność.

 

 


Blaupunkt Arrifana 2

 

Kolejnym, godnym polecenia urządzeniem, jest przenośny klimatyzator Blaupunkt Arrifana 2 w klasie energetycznej A++. Jest to model, który posiada cztery tryby pracy: chłodzenie, grzanie, osuszanie oraz wentylacje, co czyni go sprzętem do całorocznego użytku. Produkt ten został wyposażony w podświetlany wyświetlacz LCD, który wskazuje temperaturę powietrza oraz tryb pracy.

Co więcej, model ten nie posiada zbiornika na wodę, gdyż jej nadmiar odprowadza w postaci pary. Prędkość wentylatora można zmienić, gdyż urządzenie ma 3-stopniową skalę. Klimatyzator Arrifana posiada łatwy w konserwacji filtr oczyszczający powietrze, który wystarczy tylko przetrzeć wilgotną szmatką by pozbyć się wszelkiego osadu.

Dzięki niemu pozbędziemy się z mieszkania zanieczyszczeń oraz kurzu, co sprawia, że klimatyzator Blaupunkt jest świetną propozycją dla alergików. Jego moc chłodzenia oraz grzania wynosi – 2 kW. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne, a konsumenci docenili go za nowoczesny design i wielofunkcyjność.

 

 

Adler 3W1 AD 7904

 

Następnym w naszym rankingu jest dobry i tani klimatyzator pokojowy Adler 3W1 AD 7904. Ten mały sprzęt świetnie sprawdzi się zarówno do użytku w domu, jak i w biurze. Posiada on 3 tryby pracy: chłodzenie, nawilżanie oraz oczyszczanie powietrza, dlatego będzie idealny w trakcie upalnych, letnich dni. Możliwa jest również regulacja prędkości nawiewu. Co więcej, klimatyzator ten posiada specjalny zbiornik na wodę, który w każdej chwili można opróżnić.

Producent zadbał o komfort użytkowania produktu Adler, wyposażając go w wygodne kółka, dzięki którym w łatwy i szybki sposób będziemy mogli przenieść sprzęt w dowolne miejsce. Ponadto, model ten charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz czarnym. Jego moc chłodzenia wynosi – 0,15 kW.

Opinie o klimatyzatorach tej marki są bardzo pochlebne. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to dobry sprzęt, który znajdzie zastosowanie na małych metrażach.

 

 

Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/X

 

Ostatnią propozycją w tym rankingu jest klimatyzator ścienny Samsung Premium AR12HSSDBWKNEU/ X, który doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Wyposażony został w specjalny system filtracji, dzięki któremu powietrze jest oczyszczane z zanieczyszczeń, takich jak: pyłki, kurz czy alergeny. Dlatego jest to idealna propozycja dla osób cierpiących na alergie.

Producent zadbał o nowoczesny design klimatyzatora, który charakteryzuje się eleganckim wzornictwem obudowy. Co więcej, posiada on inteligentną funkcję Step Cooling, która pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, bez konieczności regulacji manualnej. Ponadto, możliwość podłączenia sprzętu do Wi-Fi sprawia, że będziemy mogli obsługiwać klimatyzator za pomocą naszego telefonu lub laptopa.

Jego moc chłodząca wynosi – 3,5 kW, natomiast grzewcza – 4 kW, dlatego świetnie sprawdzi się latem, jak i w chłodne, jesienne dni. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili ten model za jego wysoką jakość wykonania oraz ciekawy design.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
4 months ago

Polecam klimatyzator firmy Weber. Niezawodny, tani. Zakladala mi go firma z pod Środy Wlkp.

Zespół NR
Admin
4 months ago
Reply to  Kamila

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir