Klimatyzatory do mieszkania ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki klimatyzator do mieszkania jest obecnie najchętniej kupowany przez konsumentów? Jak wynika z przeprowadzonej przez nas analizy komentarzy konsumentów, jest nim model LG Standard Plus P12EN. Urządzenie efektywnie chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie (w zależności od potrzeb), więc możemy je użytkować latem i zimą. Produkt należy zamontować na ścianie, a ponieważ ma kompaktowe wymiary, z pewnością szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do zainstalowania go. Co ważne, sprzęt został wyposażony w zaawansowany system filtrów, za sprawą którego dokładnie oczyszcza powietrze z pyłków, bakterii, wirusów i innych alergenów. W naszym zestawieniu znalazły się też inne, równie funkcjonalne i praktyczne klimatyzatory. Na drugim miejscu uplasował się produkt Blaupunkt Moby Blue 1012, który ma dużą moc i 4-kierunkowy nawiew, odpowiadający za równomiernie rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu. To model przenośny, który w podstawie ma kółka. Urządzenie może pracować w trybie chłodzenia lub ogrzewania, w zależności od pory roku. Sprzęt można użytkować w mieszkaniu lub w biurze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator do mieszkania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Klimatyzatory to praktyczne urządzenia, które pozwalają na przetrwanie upalnego lata, a często także mroźnej zimy. Dobrze dobrany sprzęt działa efektywnie, a jednocześnie rachunki za prąd wciąż nie są zbyt wysokie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki klimatyzator do mieszkania wybrać, aby nie rozczarować się zakupem, zajrzyj do tego poradnika.

Model przenośny

Klimatyzatory dzielimy na modele przenośne i montowane na stałe (ścienne). Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj sprzętów, to idealny wybór dla osób szukających praktycznego produktu, który można użytkować w różnych pomieszczeniach w domu. Ponieważ urządzenie przenośne ma w podstawie kółka, nie musimy go dźwigać, aby znalazło się w innym pokoju. Co ważne, tego typu produkt ma na tyle kompaktowe wymiary, że z pewnością nie ograniczy nam wolnej przestrzeni, również po ustawieniu w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

 

Model ścienny

Klimatyzator montowany na ścianie wymaga przemyślenia miejsca instalacji, aby po pewnym czasie użytkowania nie okazało się, że wybraliśmy niewłaściwy punkt. Mimo to takie urządzenia są popularne wśród konsumentów, ponieważ mają dużą moc i wyjątkowo skutecznie działają. Model ścienny możemy bez przeszkód zamontować w niewielkim pokoju, nie martwiąc się o to, że będzie przeszkadzać domownikom. To bardzo dobre rozwiązanie nie tylko do mieszkania, ale również biura.

 

Tryby pracy

Klimatyzatory mogą pracować w różnych trybach. Podstawą jest chłodzenie i osuszanie powietrza. Bardziej praktyczne sprzęty mają również funkcję ogrzewania, dlatego można je użytkować przez cały rok, zmieniając jedynie temperaturę pracy. Przed wyjściem na zakupy powinniśmy się więc zastanowić, jakie urządzenie nas interesuje. Model pracujący w trybie chłodzenia i ogrzewania może z powodzeniem zastąpić zwykły grzejnik przenośny, którego działanie często okazuje się niezbyt zadowalające.

 

Klasa energetyczna

Jaki klimatyzator do mieszkania jest najlepszy, biorąc pod uwagę ilość pobieranego prądu? W tej kwestii najbardziej istotne znaczenie ma klasa energetyczna. Osobom dbającym o środowisko naturalne, chcącym jednocześnie ograniczyć wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej, polecamy urządzenia w klasie od A do A+++. Sprzęty te wyróżnia mniejszy pobór prądu.

 

Moc

Średnio moc klimatyzatorów mieści się w zakresie od 2000 W do 4000 W. Im mocniejszy model wybierzemy, tym bardziej skuteczne okaże się jego działanie. Nasz wybór powinien być uzależniony od metrażu pomieszczenia, w którym zamierzamy zainstalować sprzęt. Nie potrzebujemy 3000 W urządzenia, jeśli chcemy je wykorzystywać w pokoju o powierzchni do 15 m2. Co ciekawe, możemy w szybki sposób obliczyć, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Przyjmuje się, że na 1 m2 powierzchni przypada 100 W mocy chłodniczej. Oznacza to, że dla pomieszczenia, którego powierzchnia wynosi 25 m2, idealnym wyborem jest 2500 W produkt.

 

Wymiary i waga

Kupując właściwe urządzenie, nie powinniśmy pomijać kwestii wymiarów. Na podstawie podanych wartości szybko wywnioskujemy, czy dany model na pewno nie zajmie zbyt dużo miejsca w pokoju. Koniecznie sprawdźmy też, ile waży wybrane urządzenie, zwłaszcza jeśli ma być zamontowane na ścianie. Klimatyzator przenośny również nie powinien być zbyt ciężki, gdyż będziemy mieć trudność z transportem, nawet mimo wbudowanych kółek.

 

Poziom głośności

Ponieważ, według użytkowników, najlepszy klimatyzator do mieszkania powinien być cichy i nie zakłócać spokoju żadnemu z domowników, bardzo ważną sprawą przy zakupie jest sprawdzenie poziom generowanego przez sprzęt hałasu. Zbyt głośno pracujące urządzenie może przeszkadzać nam nie tylko w odpoczynku, ale też oglądaniu telewizji czy rozmowie z bliskimi. Z tego względu bardzo dobrym wyborem są modele o głośności do 30 dB. W sklepach dostępne są też klimatyzatory, których poziom hałasu przekracza 50 dB. Jeżeli nie możemy znaleźć mniej hałaśliwego sprzętu, należy się upewnić, że dany model został wyposażony w tryb snu. Takie urządzenie w nocy pracuje znacznie ciszej niż w dzień, dlatego możemy spać spokojnie.

 

Zakres temperatur

Zakres temperatur pracy daje nam informację o tym, do jakiej wartości możemy schłodzić lub ogrzać pomieszczenie w pokoju. Jeśli chodzi o tryb chłodzenia, zwykle można regulować temperaturę w przedziale od ok. 5 st. C do 35 st. C. Przy wyborze opcji ogrzewania jest to zakres od 13 st. C do 30 st. C.

Łatwa obsługa

Klimatyzator powinien być łatwy w obsłudze, aby użytkownik nie miał problemu z wybraniem właściwego trybu czy temperatury pracy. Dużym ułatwieniem może być w tym przypadku wyświetlacz LCD. Zadbajmy o to, aby wybrać sprzęt z dołączonym do zestawu pilotem zdalnego sterowania, ponieważ wtedy będziemy mogli zmienić ustawienia bez potrzeby podchodzenia do urządzenia.

 

Filtry

Warto wiedzieć, że klimatyzator nie tylko zmienia temperaturę w pomieszczeniu, ale też oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Niektóre modele są na tyle funkcjonalne, że neutralizują wszystkie alergeny, w tym wirusy, bakterie i roztocza, a dodatkowo także dym papierosowy.

 

Klimatyzatory do mieszkania w dobrych cenach

Jeśli chcemy kupić dobry i skuteczny klimatyzator, musimy przygotować się na wydatek rzędu 1000 zł lub więcej. Urządzenia wyposażone w wiele zaawansowanych opcji lub rozbudowany system filtracji są droższe i ich cena niekiedy przekracza 2000 zł. Dotyczy to głównie modeli oferowanych przez renomowanych producentów.

 

Najlepsze klimatyzatory do mieszkania w 2020 roku

 

Aby znaleźć urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji, koniecznie sprawdź nasz ranking klimatyzatorów do mieszkania. Znajdziesz tu sprzęty cieszące się popularnością wśród konsumentów, a wpływa na nią głównie funkcjonalność, energooszczędność oraz łatwość obsługi.

 

Nasze zalecenia

 

LG Standard Plus P12EN 

 

Model LG Standard Plus P12EN to klimatyzator ścienny o mocy 3500 W, który został wyposażony w 7 filtrów, w efekcie czego powietrze w pomieszczeniu przechodzi 5-stopniowy proces oczyszczania. Urządzenie eliminuje cząsteczki pleśni, kurzu, bakterii, a także pyłki i nieprzyjemne zapachy. To idealny sprzęt dla alergików. Produkt ma wymiary: 71,7 cm x 48,3 cm x 23 cm.

Klimatyzator można użytkować latem i zimą. Maksymalny poziom hałasu generowanego przez opisywany model wynosi ok. 65 dB. To urządzenie w klasie energetycznej A++, dlatego nie pobiera dużo prądu. Sprzęt działa efektywnie, a za sprawą funkcji Jet Cool możemy obniżyć temperaturę o 5 st. C w niecałe 6 minut.

Konsumenci wydający opinie o klimatyzatorach do mieszkania marki LG uważają, że są to produkty praktyczne i skuteczne. Model Standard Plus P12EN jest chwalony przez wiele osób za to, że nie zajmuje na ścianie zbyt dużo miejsca i można go zamontować nawet w małym pomieszczeniu.

LG Standard Plus P12EN to klimatyzator o wymiarach: 88,5 cm x 28,5 cm x 21 cm i wadze równej 9 kg. Urządzenie generuje hałas na poziomie 19 dB.

 

Zalety

Pilot zdalnego sterowania: W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Możemy więc sterować urządzeniem z każdego miejsca w pokoju, co bez wątpienia jest wygodnym rozwiązaniem.

Różne tryby pracy: Prezentowany sprzęt ma różne tryby pracy, a mianowicie: chłodzenie, grzanie, osuszanie i wentylacja. Dzięki temu klimatyzator jest funkcjonalny.

Wyświetlacz zużycia energii: Na obudowie modelu znajduje się niewielki ekran, na którym wyświetlane są informacje na temat poziomu zużycia energii elektrycznej (aktualny i skumulowany). To sprawia, że użytkownik może w łatwy sposób kontrolować wysokość rachunków za prąd.

Cicha praca: Urządzenie generuje niewielki hałas w trakcie pracy, co przekłada się na duży komfort użytkowania.

Automatyczne oczyszczanie: Model ma funkcję Plasmaster polegającą na automatycznym czyszczeniu urządzenia. Z produktu nie wydziela się więc nieprzyjemny zapach pleśni.

 

Wady

Brak możliwość ustawienia wylotu w dół: Dla konsumentów minusem jest to, że wylotu zimnego powietrza nie można ustawić w dół.

 

 

 

 

Blaupunkt Moby Blue 1012 

 

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue 1012 wyposażono w wyświetlacz LCD wpływający na łatwą obsługę. Sprzęt szybko ochładza pomieszczenie i pozwala je efektywnie osuszyć. Produkt ma wymiary: 43,5 cm x 71,5 cm x 35 cm i waży ok. 31 kg.

Poziom hałasu urządzenia wynosi do 54 dB. Klimatyzator ma 24-godzinny timer, który umożliwia zaprogramowanie sprzętu w taki sposób, aby uruchomił się lub wyłączył samoczynnie po upływie określonego przez nas czasu. Za sprawą 4-kierunkowego nawiewu powietrze w pokoju jest rozprowadzane równomiernie. Zakres temperatur pracy mieści się od 18 st. C do 35 st. C (chłodzenie) lub od 10 st. C do 25 st. C (grzanie).

Według konsumentów klimatyzator Blaupunkt Moby Blue 1012 świetnie sprawdza się w mieszkaniu i biurze, można go bez przeszkód zamontować w pomieszczeniu o powierzchni do ok. 30 m2. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, a do tego samodzielnie wykrywa i wyświetla błędy (wpływa na to funkcja self-diagnosis).

Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue 1012 ma moc 3500 W. Wymiary modelu są następujące: 43,5 cm x 35 cm x 71,5 cm, a jego waga wynosi 31 kg.

 

Zalety

Mobilność: U podstawy urządzenia zostały zamontowane solidnie wykonane i płynnie działające kółka. To one sprawiają, że przenoszenie klimatyzatora jest łatwe, nawet dla osób, które nie mają dużo siły.

Timer: Model ma timer. Użytkownik może tak ustawić sprzęt, aby ten włączył się lub wyłączył po upływie określonego czasu. Konsumenci często korzystają z tej opcji chcąc ochłodzić mieszkanie tuż przed przyjściem z pracy.

3 prędkości pracy: Aby lepiej dostosować pracę urządzenia do temperatury panującej w pomieszczeniu i naszych indywidualnych potrzeb możemy wybrać 1 z 3 prędkości nawiewu powietrza.

Design: Produkt ma białą obudowę, dlatego pasuje do wnętrz urządzonych w różnym stylu.

 

Wady

Trudna obsługa: Dołączona do zestawu instrukcja nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak należy korzystać z urządzenia. Przez to jego użytkowanie jest z początku skomplikowane.

 

 

 

 

Dimplex PC 35AMB

 

Jeśli interesuje Cię zakup stosunkowo taniego klimatyzatora do mieszkania, zapoznaj się z opisem Dimplex PC 35AMB. Model ten jest mobilny – u jego podstawy umieszczono solidnie wykonane kółka. To dzięki nim przenoszenie urządzenia, mimo jego sporej wagi, nie jest dla nikogo problemem. Sprzętu można używać w różnych pomieszczeniach.

Moc klimatyzatora wynosi ok. 1500 W. Urządzenie ma nie tylko funkcję chłodzenia, ale także grzania. Co więcej, za pomocą sprzętu można wentylować pomieszczenie czy osuszać powietrze. Model ma funkcję timera. Poziom generowanego przez urządzenie hałasu waha się w granicach od 52 dB do 65 dB, w zależności od prędkości nawiewu. Klimatyzator jest zasilany sieciowo, a długość przewodu wynosi 1,82 m.

Konsumenci twierdzą, że Dimplex PC 35AMB to klimatyzator, w który warto zainwestować. Urządzenie z uwagi na sporą ilość dostępnych opcji, różne tryby pracy, jak również mobilność, zasługuje na miano funkcjonalnego modelu.

Dimplex PC 35AMB to dobry klimatyzator do mieszkania do 2000 zł. Jest to model o mocy ok. 1500 W. Sprzęt ma wymiary: 30 cm x 50,5 cm x 77,8 cm.

 

Zalety

Nie wymaga montażu: Istotną zaletą prezentowanego urządzenia jest to, że nie wymaga ono montażu. W efekcie nie musimy podejmować się żadnych prac budowlanych, aby móc skorzystać z klimatyzatora.

Wykonanie: Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów. Obudowa nie jest podatna na zarysowania, dzięki czemu przez długi czas urządzenie wygląda, jak nowe.

Funkcjonalność: Nie można zaprzeczyć, że klimatyzator Dimplex PC 35AMB jest funkcjonalny. Sprzęt może chłodzić, także grzać i wentylować pomieszczenie, jak również osuszać powietrze. Można go więc używać nie tylko w upalne dni.

 

Wady

Głośność: Trzeba liczyć się z tym, że sprzęt w trakcie pracy generuje hałas porównywalny do włączonej pralki.

 

 

 

 

Daikin Siesta Atxb25C-Arxb25C 

 

Prezentujemy Daikin Siesta Atxb25C-Arxb25C – klimatyzator ścienny w klasie A+, który elegancko się prezentuje. Sprzęt ma płaski, estetycznie wyglądający panel ścienny, dlatego można go z łatwością dopasować do wystroju wnętrza. To model, którego moc chłodnicza wynosi 2500 W. W zestawie znajdziemy pilot zdalnego sterowania i zdalny sterownik bezprzewodowy.

Produkt pozwala na oszczędność energii w trybie bezczynności, więc nie musimy się obawiać dużego wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej. Klimatyzator ma tryb nocny, po włączeniu którego poziom hałasu zmniejsza się do minimum i wszyscy domownicy mogą spać spokojnie. Sprzęt umożliwia regulację prędkości wentylatora.

Model Daikin Siesta Atxb25C-Arxb25C zdobył uznanie konsumentów głównie za to, że można go użytkować latem i zimą. Produkt ma kompaktowe wymiary (55 cm x 65,8 cm x 27,5 cm) oraz łatwo się go montuje. Dodatkową zaletą urządzenia jest to, że ma opcję autodiagnostyki. Oznacza to, że sprzęt sam wykrywa i wyświetla ewentualne błędy w działaniu.

Klimatyzator Daikin Siesta ATXB25C-ARXB25C jest przeznaczony do montażu na ścianie. Sprzęt ma wymiary: 55 cm x 65,8 cm x 27,5 cm.

 

Zalety

Cicha praca: Model generuje hałas na poziomie 21 dB, więc nie przeszkadza domownikom w codziennych obowiązkach. Z uwagi na cichą pracę urządzenie jest polecane do sypialni.

Tryb nocny: Użytkownik może ustawić tryb nocny, który pozwoli zaoszczędzić energię, a jednocześnie zapobiegnie nadmiernemu wychłodzeniu czy przegrzaniu pomieszczenia.

Wykonanie: Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Model ma prosty design, dlatego łatwo dopasować go do wystroju pokoju.

 

Wady

Montaż: Aby poprawnie zamontować urządzenie najlepiej skorzystać z usług specjalnej firmy. Nie mając doświadczenia prawdopodobnie nie poradzimy sobie z samodzielną instalacją sprzętu.

Czyszczenie: Z racji tego, że model umieszcza się na ścianie, czyszczenie obudowy może okazać się trudne.

 

 

 

 

Gree Change Gwh12Kf 

 

Klimatyzator ścienny Gree Change Gwh12Kf ma moc 3500 W. Z uwagi na 4 prędkości wentylatora, mamy możliwość dostosowania działania sprzętu do swoich potrzeb. Produkt ma szeroki kąt nawiewu, dlatego równomiernie rozprowadza chłodne lub ciepłe powietrze w pomieszczeniu. Ponieważ model został wyposażony w jonizator plazmowy i filtry, powietrze jest oczyszczane z zanieczyszczeń oraz dymu papierosowego.

Wymiary sprzętu to: 77,6 cm x 54 cm x 32 cm. Klimatyzator umożliwia zmniejszenie stopnia wilgotności powietrza, ma też funkcję inteligentnego odszraniania. Co więcej, tryb czuwania pozwala nam oszczędzić energię.

Produkt marki Gree Change cicho pracuje i jest funkcjonalny. Jak przekonują konsumenci, sprzęt efektywnie chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie, a mimo to nie trzeba się obawiać otrzymania zbyt wysokich rachunków za prąd. Poza tym możemy stale kontrolować pracę urządzenia i w razie potrzeby szybko naprawić usterki. Umożliwia nam to opcja autodiagnozy.

Gree Change GWH12KF to klimatyzator o mocy 3500 W. Urządzenie jest przeznaczone do montażu na ścianie. Wymiary modelu to: 77 cm x 28,3 cm x 20,1 cm.

 

Zalety

Jonizator powietrza: Sprzęt ma funkcję jonizacji powietrza. W rezultacie możemy być pewni, że powietrze w pomieszczeniu jest czyste. Tym samym przebywanie w pokoju jest przyjemniejsze.

Pielęgnacja: Urządzenie ma opcję auto clean, która sprawia, że utrzymanie klimatyzatora w czystości nie wymaga dużego nakładu pracy.

 

Wady

Głośność pracy: Model generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, dlatego po pewnym czasie użytkowanie Gree Change GWH12KF może okazać się męczące.

Pilot zdalnego sterowania: Umieszczone na pilocie zdalnego sterowania przyciski czasami się zacinają.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Camry CR 7902

 

Przenośny sprzęt Camry CR 7902 o mocy 2600 W można z łatwością przenosić do innych pomieszczeń, na co pozwalają kółka w podstawie. Produkt jest wyposażony w wyświetlacz LCD. Ustawienia możemy zmieniać przy pomocy pilota zdalnego sterowania dołączonego do kompletu. Klimatyzator może pracować w trybie wentylacji, chłodzenia lub osuszania.

Wymiary urządzenia to: 73 cm x 41,3 cm x 32 cm. Model ten waży 26 kg, a poziom głośności generowanego hałasu nie przekracza 65 dB. Sprzęt jest przeznaczony do chłodzenia pomieszczeń do 25 m2. W tym przypadku możemy regulować temperaturę w zakresie od 16 st. C do 31 st. C.

Ten dobry i tani klimatyzator do mieszkania ma wiele zalet. Konsumenci przekonują, że produkt jest wyjątkowo praktyczny, ponieważ nie tylko obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale też poziom wilgotności. Urządzenie ma odporną na uszkodzenia obudowę oraz filtr zatrzymujący cząsteczki zanieczyszczeń.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status