Kleje do tapet ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

W naszym rankingu najlepszych klejów do tapet znajdziesz produkty, które szybko schną, są wydajne i łatwo nanosi się je na ścianę (bez rozpryskiwania na podłogę i ubranie). W wytypowaniu skutecznych preparatów do zestawienia pomogła nam analiza zakupowych trendów. Nie zapomnieliśmy także o zapoznaniu się z opiniami konsumentów. Na pierwszym miejscu plasuje się Henkel Metylan Direct – klej do tapet flizelinowych, który można nanosić na powierzchnię wałkiem malarskim lub pędzlem, w zależności od tego, która metoda bardziej nam odpowiada. Produkt jest wydajny (wystarcza średnio na 5 rolek tapety) i łatwo się go przygotowuje, ponieważ wystarczy dodać do niego odpowiednią ilość zimnej wody. Nie jest to preparat, którego szukasz? Zapoznaj się więc z opisem kleju zajmującego drugie miejsce. Mowa tu o produkcie Masterline Wallfix Monolit, który jest przeznaczony do tapet tekstylnych, papierowych i winylowych. Preparat przed nałożeniem na powierzchnię trzeba wymieszać z zimną wodą. To dobry wybór dla osób szukających skutecznego i trwałego kleju.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klej do tapet kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby odmienić wygląd mieszkania przy pomocy eleganckiej tapety, potrzebujemy odpowiedniego kleju, który zapobiegnie jej odchodzeniu od ściany. W sklepach jest wiele tego typu produktów, więc nie ma w tym nic dziwnego, że możemy mieć problem z podjęciem decyzji. W takiej sytuacji pomocny okaże się nasz poradnik zakupowy z podpowiedziami, jaki klej do tapet wybrać. Jeśli zapoznasz się z zebranymi wskazówkami, bez wątpienia kupisz właściwy preparat.

Rodzaj tapety

Szukając kleju, musimy kierować się przede wszystkim tym, na jaki rodzaj tapety się zdecydowaliśmy. To na tym w dużej mierze będzie opierał się nasz wybór. Bardzo trudno jest znaleźć klej, który nadawałby się do wszystkich rodzajów oklein, ponieważ niektóre z nich są bardzo ciężkie i wymagają zastosowania bardzo mocnego preparatu. Wyróżniamy więc produkty przeznaczone do klejenia tapet: winylowych (klej powinien mieć gęstą konsystencję), papierowych (produkt nie musi być bardzo mocny, może być również stosunkowo rzadki), flizelinowych (środek często nie wymaga rozrabiania z wodą), z włókna szklanego, strukturalnych i tzw. ekskluzywnych.

Jaki klej do tapet jest najlepszy? Jeżeli mimo znajomości rodzajów tapet mamy wątpliwości co do wyboru właściwego produktu, możemy zasięgnąć rady u pracownika sklepu. On z pewnością doradzi nam, który preparat wybrać i jak należy przygotować go przed użyciem.

 

Opakowanie

Produkty takie jak kleje do tapet dostępne są w bardzo małych, 200 g opakowaniach, jak też nieco większych, ponad 2 kg. Dużo w tej kwestii zależy od tego, jaką ilość pomieszczeń planujemy tapetować i ile wynosi powierzchnia ścian. Czasem może się zdarzyć, że pomimo precyzyjnych obliczeń zostanie nam dużo kleju. Na szczęście większość takich preparatów nie psuje się zbyt szybko i jeśli szczelnie zamkniemy opakowanie, możemy je bez obaw przechowywać nawet przez kilka miesięcy.

 

Wydajność

To, ile opakowań kleju do tapet kupimy, zależy nie tylko od pojemności preparatu, ale także wydajności. Średnio 200 g preparatu wystarcza na przyklejenie od 4 do 8 rolek okleiny, w zależności od jej rodzaju. Należy pamiętać, że większość produktów wymaga wymieszania z kilkoma litrami wody, dlatego nawet bardzo małe opakowanie może okazać się wystarczające na wyremontowanie całego pomieszczenia (zwłaszcza jeśli wybraliśmy cienką i lekką tapetę).

 

Skład

Najlepszy klej do tapet ma w składzie takie substancje jak: środki grzybobójcze, żywice, metylocelulozę, dodatki uszlachetniające czy substancje mające na celu zmniejszanie rozpryskiwania kleju w czasie nanoszenia na ścianę. Bardzo ważne jest, aby kupić preparat wyprodukowany na bazie dobrej jakości składników, inaczej może się okazać, że nie jest on zbyt trwały ani skuteczny. Możemy też zdecydować się na zakup produktu eko, który nie ma w składzie rozpuszczalników, dlatego jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu i łatwo zmywa się go ze skóry.

Sposób przygotowania

Jak już zostało wspomniane, preparaty do klejenia tapet zazwyczaj przed aplikacją trzeba wymieszać z zimną wodą. Nie jest to zbyt trudne ani czasochłonne, należy jednak tak dobrać proporcje, aby klej miał właściwą konsystencję. Zwykle informacje na ten temat znajdziemy na opakowaniu.

 

Łatwość aplikacji

Robiąc zakupy, sprawdźmy, jak należy nanosić klej. Niektóre produkty można aplikować bezpośrednio na ścianę, inne na tapetę. Istotne jest też, jakie narzędzia możemy wykorzystać do tapetowania. Standardowo jest to pędzel lub wałek malarski.

 

Kleje do tapet w dobrych cenach

Za niewielkie opakowanie kleju do tapet zapłacimy często mniej niż 10 zł. Większe wiaderka są droższe, ale też bardziej wydajne (przeciętnie kosztują ponad 30 zł). To znacznie lepszy wybór, jeśli czeka nas remont kilku pomieszczeń i nie chcemy, aby podczas pracy zabrakło nam kleju.

 

Najlepsze kleje do tapet w 2019 roku

 

W poszukiwaniach odpowiedniego produktu pomoże Ci też ranking klejów do tapet. W zestawieniu umieściliśmy propozycje, które bez wątpienia zainteresują Cię ze względu na dobrą cenę, wydajność, a także łatwą aplikację.

 

Nasze zalecenia

 

Henkel Metylan Direct

 

Prezentujemy Henkel Metylan Direct – klej do tapet flizelinowych, który jest bardzo łatwy w stosowaniu. W składzie produktu znajduje się: metyloceluloza, substancje zmniejszające rozpryskiwanie podczas nanoszenia na tapetę oraz dodatek sztucznych żywic. Średnio 200 g opakowanie wystarcza na przyklejenie 4, czasem nawet 5 rolek okleiny (do 22 m2).

Produkt rozpuszcza się w ciągu maksymalnie 5 minut (w zimnej wodzie). Klej ułatwia tapetowanie, ponieważ nie musimy zmiękczać tapety przed przyklejeniem jej na ścianę. Preparat można nanosić na powierzchnię wałkiem malarskim, bez obaw o wybrudzenie ubrań.

Konsumenci wydają pozytywne opinie o klejach do tapet marki Henkel. Przedstawiony produkt został doceniony za to, że można go aplikować na ścianę lub bezpośrednio na tapetę, bez ryzyka jej kurczenia się lub rozciągnięcia. Mieszanie preparatu z wodą nie jest zbyt kłopotliwe, ponieważ na opakowaniu znajduje się tabelka z proporcjami. Pod uwagę musimy wziąć głównie rodzaj tapety, którą planujemy ozdobić ścianę.

 

 

 

 

Masterline Wallfix Monolit

 

Klej Masterline Wallfix Monolit jest dostępny w 200 g opakowaniu, a jego wydajność to maksymalnie 30 m2 (ok. 6 rolek tapety). Produkt ma w składzie wysokiej jakości substancje, w efekcie czego wyróżnia się skutecznością, a jednocześnie wygodnym użytkowaniem. Preparat można nanosić wałkiem lub pędzlem, w zależności od własnych preferencji i doświadczenia.

Używając kleju szybko przykleimy tapety papierowe, winylowe, tekstylne oraz strukturalne. Oznacza to, że produkt ma uniwersalne zastosowanie. Zaleca się, aby nakładać go na suche i czyste podłoże (w razie konieczności możemy przed aplikacją wyszpachlować ścianę lub pozbyć się zanieczyszczeń odpowiednimi detergentami). Preparat należy wymieszać z 4 l zimnej wody.

Produkt przypadł do gustu konsumentom, ponieważ jego przygotowanie nie jest zbyt trudne. Poza tym klej nie wpływa na odkształcenie tapety, a do tego nie traci swoich właściwości nawet po dłuższym czasie od aplikacji na ścianę. Rozprowadzanie preparatu na powierzchni jest komfortowe, ponieważ nie pryska na boki.

 

 

 

 

Wallfix Contract Super Heavy 

 

Wallfix Contract Super Heavy to profesjonalny klej do tapet obiektowych, który jest zamknięty w 2,5 kg wiaderku. Preparat powstał na bazie skrobi, jego skład wzbogacono o środki grzybobójcze, jak również substancje uszlachetniające. To, co wyróżnia produkt, to bardzo duża siła wiązania początkowego.

Po otwarciu wiaderka klej przez długi czas nie traci swoich właściwości i nie psuje się. To jeden z najmocniejszych preparatów marki Wallfix, jaki jest dostępny na rynku. Wydajność w tym przypadku to 6 m2 na 1 kg. Produkt jest przeznaczony do klejenia tapet winylowych, tekstylnych, a także oklein na tkaninie i siatce bawełnianej.

Z komentarzy, do których dotarliśmy, wynika, że klej Wallfix Contract Super Heavy jest skuteczny i dobrze trzyma się podłoża. To powoduje, że nie musimy obawiać się o odklejenie tapety od ściany. Konsumentom spodobało się to, że produkt można nanosić na powierzchnię na dwa sposoby – wałkiem lub pędzlem. Możemy więc wybrać metodę, która wydaje nam się łatwiejsza i wygodniejsza.

 

 

 

 

Pronicel EKO 

 

Produkt Pronicel EKO jest przeznaczony do grubych tapet: winylowych, papierowych, tłoczonych, tekstylnych, a także flizelinowych i innych, które są stosunkowo ciężkie. Klej przed użyciem należy wymieszać z zimną wodą. Proporcje podane są na opakowaniu, dlatego nie musimy ich szukać choćby na stronie internetowej producenta.

Jeśli chodzi o wydajność preparatu, to jest to ok. 20 m2 (jeśli przyklejamy tapety tekstylne i flizelinowe) lub 26 m2 (dla tapet ciężkich, głównie winylowych i wytłaczanych). Produkt można nanosić bezpośrednio na ścianę, najlepiej w tym celu posłużyć się wałkiem malarskim.

Konsumenci, którzy wypróbowali preparat Pronicel EKO, twierdzą, że to dobry i tani klej do tapet, idealny do prac remontowych. Przygotowanie produktu nie zajmuje dużo czasu (mieszanie z wodą trwa kilka minut), sama aplikacja także nie jest zbyt trudna.

 

 

 

 

Primacol Superfix 

 

Primacol Superfix to bardzo mocny klej do tapet dostępny w 5 kg wiaderku. Z uwagi na półpłynną konsystencję, możemy bez przeszkód rozprowadzić preparat na ścianie przy pomocy wałka, nie martwiąc się jednocześnie o zabrudzenie ubrań czy podłogi. Wydajność produktu to 6 m2/kg.

Klej po zaschnięciu jest bezbarwny i zapewnia bardzo mocne wiązanie tapety ze ścianą. Preparat posiada atest PZH i jest ekologiczny, dlatego jest to doskonały wybór dla osób dbających o środowisko. Produkt nadaje się do klejenia tapet ciężkich, winylowych oraz flizelinowych. Można go nanosić wałkiem malarskim lub pędzlem.

Zaletami kleju są: trwałość, krótki czas schnięcia (do 30 minut) oraz uniwersalny charakter. W składzie produktu nie ma rozpuszczalników, dlatego nie trzeba obawiać się negatywnego wpływu na zdrowie. W razie zabrudzenia z pewnością szybko zmyjemy preparat ze skóry, nie ma też ryzyka, że wywoła podrażnienia. Konsumenci przekonują, że to bardzo dobra propozycja dla pracowników profesjonalnej ekipy remontowo-budowalnej, jak też osób, które podjęły się samodzielnego wykończenia mieszkania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...