Kaski ochronne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pracując w budownictwie, na wysokości czy remontując mieszkanie, powinniśmy zadbać o ochronę naszego ciała. Z tego powodu każdy z nas powinien zainwestować w dobry kask, który zapobiegnie urazom czaszki. Przeprowadziliśmy analizę ofert wielu sklepów i uznaliśmy, że najlepszym takim modelem na rynku jest Uvex Pheos Alpine 9773.050, który stanowi ciekawe połączenie hełmu przemysłowego z produktem wspinaczkowym. Jego uniwersalność to jedna z największych zalet sprzętu. Kask przeszedł wszelkie niezbędnych testów, które potwierdziły jego bezpieczeństwo. Równocześnie, jest on zgodny z wieloma wymogami. Model wykonano z najlepszych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Alternatywą dla tego produktu jest 3M 3M-KAS-SOLARIS. Jest to dużo bardziej klasyczny hełm, który chroni nie tylko naszą czaszkę, ale również oczy przed promieniowaniem. Produkt zapewnia konsumentowi bardzo dobrą wentylację i pole widzenia, co przekłada się na komfort użytkowania. Również ten model spełnia wszystkie niezbędne normy, wyznaczone zarówno przez Polskę, jak i Unię Europejską.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kask ochronny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kask ochronny jest używany jako zabezpieczenie przed niespodziewanymi wypadkami, a także na placu budowy. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu. Jednak warto spędzić dłuższą chwilę podczas ich wyboru. Źle dobrany kask może sprawić, że nasza praca będzie niekomfortowa. Co więcej, może być on nieskuteczny, jako element ochronny. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki kask ochronny wybrać.

 

 

Wytrzymałość – jaki kask ochronny jest najlepszy?

Najważniejszym aspektem przy wyborze kasku ochronnego jest jego wytrzymałość. Może to znacząco zaważyć na bezpieczeństwie, które powinien nam on zapewnić. Wybierzmy więc model, który został wykonany z wysokiej klasy tworzywa o odpowiedniej strukturze. Jeżeli coś nam spadnie na głowę, to wtedy kask może skutecznie zaabsorbować energię z upadku. Ważne jest także, aby posiadał on odpowiednią budowę. Kask o dobrze wyprofilowanym kształcie i rowkach, które zostały zaprojektowane tak, aby pełnić ważne funkcje przy ochronie głowy, zabezpieczy nas w razie upadku na ziemię. Skorupa kasku zwykle wykonana jest z polietylenu.

Nowoczesne modele jednak produkowane są z kompozytów poliestrowo-szklanych. Takie kaski są bardzo wytrzymałe, a poza tym rozpraszają większą ilość energii niż te, które zostały wykonane z polietylenu. Skutkuje to większym bezpieczeństwem. Pamiętajmy również, aby wybrać kask, który spełnia normy unijne o numerze EN 397.

 

Wygoda    

Warto wybrać kask, który jest wygodny. Przed kupnem koniecznie załóżmy go i sprawdźmy, czy nas nie obciera lub powoduje uczucie dyskomfortu. Nie może być on szczególnie ciężki. Jego optymalna waga to 255 g. Cięższy nie będzie dla nas zbyt wygodny. Wybierzmy również kask, który nie sprawi, że całe ciepło zatrzyma się w środku. Dzięki temu nasza głowa będzie mogła oddychać. Nie zapominajmy jednak, że najważniejszym jego zadaniem jest ochrona. Skupmy się więc na wybraniu modelu, który jest wytrzymały, a głowa jak najbardziej osłonięta.

 

Inne funkcje i dodatki

Jeżeli pełnimy różne funkcje na budowie, to warto pomyśleć o kupnie kasku, który się do nich wszystkich przystosuje. Do tego celu możemy wybrać model z daszkiem lub z okularami. Te ostatnie będą nieodłącznym elementem dla osób, które zajmują się obsługiwaniem piły lub kruszarki. Posiadając kask tego typu nie musimy dokupować żadnych dodatkowych elementów. Kaski ochronne posiadają też inne, ważne detale. Zostały one do nich dołączone, aby zwiększyć komfort, a także bezpieczeństwo pracy.

Jednymi z nich są otwory na nauszniki. Do kasków, które je posiadają bardzo łatwe jest przymocowanie nauszników. W efekcie, jesteśmy chronieni przed zbyt głośnym hałasem, który może znacznie zaszkodzić naszym uszom. Warto wybrać również model, który posiada regulację pasa głównego i  podbródkowego. Ważne jest, aby regulacja była szybka, a także, by nie zepsuła się przy paru pociągnięciach. Dobrym pomysłem jest wybranie zatem kasku, którego regulacja nie uwiera nas i nie jest zbyt skomplikowana.

 

Certyfikaty

Należy skontrolować czy kask spełnia odpowiednie normy (przede wszystkim EN-397) oraz inne certyfikaty bezpieczeństwa, które poświadczają jego skuteczność.

 

Oznaczenia danych kasków na budowie

Kask jest elementem, który chroni nas przed różnymi, niespodziewanymi sytuacjami. Pomaga również zaprowadzić porządek na budowie pod względem statusu danego pracownika. Każdy kolor odpowiada różnym osobom. Poniżej przedstawiamy znaczenie każdego koloru.

żółty –  jest to kolor, który bardzo często pojawia się budowie. Przeznaczony jest on dla wszystkich pracowników fizycznych.

pomarańczowy – ten kolor używany jest przez osoby, które wykonują różnego rodzaju pomiary. Zazwyczaj są to geodeci lub inne osoby kontrolujące pomiary na budowie.  

biały – jest to kolor kasku, który oznacza osoby z wyższym wykształceniem budowlanym, inspektora nadzoru budowlanego, a także kierownika budowy i inżyniera pomocniczego. Ci ostatni zajmują się najczęściej ochroną środowiska.

 

 

czerwony –  jest to kolor zarezerwowany dla praktykantów na placu budowy oraz gości. Kask w takim kolorze powinny nosić wszystkie osoby, które znajdują się na placu budowy, lecz nie są bezpośrednio z nią związane.

czarny – jest to kolor, którego nie często doświadczymy na placu budowy. Jest on więc także bardzo charakterystyczny. Może go nosić  tylko osoba, która zajmuję się architekturą.

niebieski – w kasku o kolorze niebieskim pracują osoby, które zajmują się specjalnymi zadaniami. Jest przeznaczony na przykład dla elektryka na placu budowy, a także dla osoby obsługującej wszystkie maszyny budowlane. Ubierze go również osoba, która pracuje na wysokości.

zielony – kask w takim kolorze noszą osoby, które dbają o to, aby budowa przebiegała w bezpiecznej atmosferze.  Zazwyczaj są to różnego rodzaju inspektorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem pracowników.

 

Kaski ochronne w dobrej cenie

Kaski ochronne o prostej budowie, wykonane z polietylenu znajdziemy zwykle w cenie od 10 zł do 30 zł. Jeżeli jednak szukamy modelu wykonanego z bezpieczniejszego materiału, jakim jest komponent poliestrowo – szklany to musimy liczyć się z wydatkiem od 50 zł do 70 zł. Jeżeli zamierzamy kupić kask ochronny z dodatkami, to jego cena może wzrosnąć do 100 zł.

 

 

Najlepsze kaski ochronne w 2021 roku

 

Praca na budowie, czy wykonyanie bardziej niebezpiecznych prac w domu – wtedy odpowiednie zabezpieczenie głowy jest niezbędne. Dlatego nasz kolejny ranking poświęcimy kasom ochronnym. Wybraliśmy 5 najciekawszych modeli z różnych półek cenowych dostępnych na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Uvex Pheos Alpine 9773.050

 

Wielofunkcyjny kask przeznaczony do prac na wysokościach i do wykonywania czynności ratowniczych Uvex Pheos Alpine 9773.050 to nasza pierwsza propozycja. Jest to wyjątkowe połączenie modelu typowo przemysłowego, który spełnia wymagania EN 397 oraz kasku wspinaczkowego. Jeśli pracujesz na budowie lub lubisz wspinaczkę to propozycja dla Ciebie.

Skorupa tego modelu została wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS. Jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia i jednocześnie zapewnia wysoki poziom ochrony w razie wypadku. Mamy tutaj sześciopunktową więźbę tekstylną, która zapewnia optymalne dopasowanie i komfort.

Poza tym ze skorupą przejmuje energię, która powstaje w czasie uderzenia, ochraniając tym samym Twoją głowę. W hełmie zastosowano otwory boczne typu EUROSLOT (30 mm) umożliwiające połączenie kasku z ochraniaczami do słuchu.

Posiada on również element pozwalający na połączenie go z lampą czołową ( np. lampą górniczą). Ma też dodatkowe zaczepy na inne wyposażenie, jak, np. gogle lub lampy wspinaczkowe. Ten najlepszy kask ochronny ceniony jest przez konsumentów za jakość wykonania i atrakcyjny design.

Model Uvex Pheos Alpine 9773.050 to połączenie kasku ochronnego z hełmem wspinaczkowym. Produkt został wykonany z materiału ABS.

Zalety
Wygląd:

Model wyróżnia się tradycyjnym wyglądem, z kolei dominującą barwą jest biel. Matowa powłoka nie odbija światła, więc nie oślepisz współpracowników w czasie wykonywania prac budowlanych.

Dopasowanie:

Produkt posiada sześciopunktową więźbę, którą wykonano z materiału tekstylnego. Zapewnia ona optymalne dopasowanie do czaszki, co przekłada się na komfort noszenia. Dzięki temu, kask nie spada z głowy, ani nie przekrzywia się. Co więcej, po bokach znajdują się 2 otwory boczne typu EURO SLOT o średnicy 3 cm, które służą do zamontowania ochraniaczy słuchu. Kształt hełmu pozwala zamocować lampę czołową. Poza tym kask nie zachodzi na oczy, więc nie przeszkadza w noszeniu gogli ochronnych.

Trwałość:

Skorupa modelu została wykonana z bardzo trwałego i wytrzymałego tworzywa ABS. Jego gruba warstwa bardzo dobrze chroni czaszkę przed urazami mechanicznymi. Materiał ten jest mocny i nie podatny na odkształcenia.

Wielofunkcyjność:

Ponieważ produkt łączy w sobie cechy kasku przemysłowego z hełmem wspinaczkowym może być używany podczas wielu czynności. Sprawdzi się bowiem w różnych warunkach, gdzie przebywamy na wysokości.

Wady
Cena:

Choć produkt jest bardzo funkcjonalny i dobrze ochrania czaszkę użytkownika, jego cena sięga 160 zł. Wiele osób uważa, że kwota ta jest zdecydowanie zbyt wysoka.

 

 

 

 

3M 3M-KAS-SOLARIS 

 

Drugi produkt to dobry i tani kask ochronny SOLARIS, który został wykonany z tworzywa ABS – wysoce odpornego na działanie promieniowania. Powstał w wyniku współpracy specjalistów marki Solaris z pracownikami leśnictwa oraz przemysłu, którzy potrzebują skutecznego zabezpieczenia. Skierowany jest do osób pracujących w wymagających warunkach.

Zapewnia użytkownikowi doskonałą wentylację. Ma odpowiednią konstrukcję, która nie ogranicza pola widzenia. Spełnia normy PN-EN397. Przede wszystkim doskonale chroni głowę w razie upadku, czy też przed spadającymi z wysokości elementami (kamieniem, gruzem, czy fragmentami konstrukcji). Poza tym jest odporny na działanie niskiej temperatury (nawet do -30 st. C), a także na kontakt z odpryskami stopionego metalu (MM). Jak zapewniają konsumenci jest to bardzo wygodny model, nie obcierający głowy.

Docenili oni jego wentylację, dzięki której nawet przy wielogodzinnej pracy nie musisz obawiać się o zbytnie przegrzanie skóry głowy. Kolejna zaleta, często wymieniana przez użytkowników tego kasku, to niska cena i jej świetny stosunek do jakości.

Hełm 3M 3M-KAS-SOLARIS to model ochronny, przeznaczony do prac na wysokości. Materiałem, z którego wykonano produkt jest ABS.

Zalety
Wentylacja:

Na obudowie umieszczone zostały niewielkie otwory, które zapewniają odpowiednią wentylację. Dzięki temu użytkownik może komfortowo nosić kask, nie martwiąc się o pot.

Wykonanie:

Do wykonania produktu użyto bardzo dobrego tworzywa ABS, które cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia. W konsekwencji kask chroni użytkownika nie tylko przed uderzeniami, ale również promieniowaniem, działaniem niskich temperatur (do -30 st. C) i odpryskami metali.

Bezpieczeństwo:

Hełm został zaprojektowany przez grupę licznych specjalistów, którzy zadbali o jego konstrukcję. Model został poddany testom, które miały na celu potwierdzić jego bezawaryjność. Dzięki temu wiemy, że kask spełnia wszystkie niezbędne wymagania oraz normy PN-EN397.

Cena:

Prezentowany produkt to dobry kask ochronny do 50 zł, który cechuje się nie tylko niską ceną, ale również dobrym wykonaniem. Biorąc pod uwagę funkcjonalność modelu oraz jego konstrukcję, powyższa cena jest bardzo atrakcyjna.

Wady
Daszek:

Jest to bardzo dobry i funkcjonalny hełm, który posiada daszek, a ten sprawia, że noszenie dużych gogli ochronnych może być niewygodne. Z tego powodu, aby zapewnić sobie pełen komfort, zalecane jest noszenie dopasowanego modelu o niedużych szkłach.

 

 

 

 

Consorte Loki DO-30

 

Hełm do prac na wysokości Consorte Loki DO-30 to nasza trzecia propozycja. Został wykonany z tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia i promieniowanie.  Jest to model charakteryzujący się dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Produkt jest zgodny z normą EN-397.

Ma krótki daszek. Spełnia wymagania ochrony przy niskich temperaturach do -30 st. C. Jest to odpowiednia propozycja dla osób pracujących na wysokościach, na budowie, ale też w leśnictwie, czy wykonujących inne prace, w których istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia urazów głowy.

Konsumenci wysoko ocenili jego wykonanie, odporność na uszkodzenia, a także komfort, jaki zapewnia. Ma on odpowiednią wentylację, która sprawia, że nawet przy wielogodzinnej pracy w kasku nie czujemy dyskomfortu. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i żółtej.

Hełm Consorte Loki DO-30 to bardzo dobry sprzęt dedykowany dla osób, które pracują na wysokości. Produkt wykonano z ABS. Spełnia wymogi normy EN-397.

Zalety
Daszek:

Hełm jest wyposażony w krótki daszek, który umożliwia noszenie gogli o dowolnej wielkości. Równocześnie element ten chroni wzrok przed mocnym światłem.

Regulacja:

Każdy konsument może samodzielnie regulować położenie kasku poprzez zmienianie długości tekstylnych węzłów. Przy właściwym ułożeniu, kask nie zsunie się z głowy, co zapewni właściwą ochronę w czasie pracy.

Wykonanie:

Dominującym materiałem wykorzystanym w produkcji jest tworzywo ABS. Cechuje się ono dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także niskie temperatury do – 30 st. C. Takie wykonanie sprawia, że nasza czaszka jest dobrze chroniona w czasie pracy na wysokości.

Bezpieczeństwo:

Kask pomyślnie przeszedł wiele testów, które potwierdziły jego niezawodność. Dodatkowo produkt jest zgodny z normą EN-397, dlatego konsumenci mogą mieć pewność, że ochroni on ich czaszkę w czasie pracy na wysokości.

Wady
Cena:

Mimo, że prezentowany model został wykonany z dobrych materiałów jego cena, jaką proponuje producent (80 zł), uważana jest za wysoką.

 

 

 

 

Venitex Granite Peak

 

Hełm ochronny z ABS Venitex Granite Peak w stylu górskim to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to lekki, niewielki model z innowacyjną więźbą tekstylną zapewniającą komfort użytkownikowi. Posiada bardzo praktyczny potnik, który był formowany na gorąco i system regulacji średnicy ROTOR, w zakresie od 53 cm do 63 cm. Jest też wyposażony w pasek podbródkowy z 3 punktami mocowania, które zapewniają wyjątkową stabilizację.

Kask chroni przed porażeniem, a jego izolacja elektryczna wynosi do 1000 VAC lub 1500 VAC. Jest on także wysoce odporny na odpryski stopionego metalu oraz skrajne temperatury od -20 st. C do +50 st. C. Dostępny jest w kolorze: białym, niebieskim i żółtym.

Posiada Certyfikat CE, a ponadto spełnia wymagania norm: EN397 oraz EN50365:2002. Skutecznie ochroni głowę przed spadającymi, wystającymi, czy ostrymi elementami konstrukcji. Gdy dojdzie do uderzenia, skorupa kasku pochłania energię i przekazuję ją na więźbę.

Model ten jest wyposażony w daszek w postaci rynny, który odprowadza wodę. Opinie o kaskach ochronnych tej marki są bardzo pozytywne. Konsumenci wysoko oceniają ich konstrukcję, a także ochronę, jaką gwarantują.

Kask Venitex Granite Peak elegancki, niebieski hełm ochronny przeznaczony do pracy na wysokości. Spełnia wymagania norm EN397 i EN50365:2002.

Zalety
Materiał:

Do wykonania kasku użyto bardzo dobrego tworzywa, jakim jest ABS, gdyż jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zarówno niskie, jak i wysokie temperatury.

Bezpieczeństwo:

Producent dołożył starań, aby prezentowany produkt był w pełni bezpieczny. Dlatego zanim trafił on na sklepowe półki, przeszedł liczne testy, które potwierdziły jego bezawaryjność. Do tego hełm posiada certyfikat CE i spełnia wymaganą normę EN397 i EN50365:2002 klasa 0.

Design:

Intensywny kolor niebieski sprawia, że kask jest widoczny na budowie, więc możesz czuć się bezpiecznie.

Wady
Cena:

Koszty zakupu modelu wynoszą niecałe 100 zł, co jest dość wysoką ceną.

 

 

 

 

JSP KAS-EVO3LINES W

 

Nasz ranking kasków ochronnych zamyka JSP KAS-EVO3LINES W  z krótkim daszkiem, spełniający wszelkie normy BHP. Spełnia również normy EN397 i EN50365. Przeznaczony jest do pracy na wysokościach. Jest to model z 6 punktową więźbą tekstylną dopasowującą się do głowy użytkownika. Wykonany został z wysokiej klasy tworzywa HDPE. Ma regulowany obwód w zakresie od 53 cm do 64 cm.

Model jest wyposażony w łatwy w użyciu, nieuciskający, 4-punktowy pasek podbródkowy zapewniający komfort noszącemu. Przednia część kasku ma bawełniany napotnik pokryty porowatym poliuretanem, a więc nawet przy intensywnej pracy, w czasie której użytkownik się bardzo poci, nie odczuje dyskomfortu.

Jest on odpowiedni nie tylko do prac budowlanych, ale również zadań, podczas których pracujemy z prądem elektrycznym, gdyż chroni przed porażeniem o wartości skutecznej napięcia do 1000 V.  

Może być używany w różnych warunkach – jest odpowiedni do pracy w zakresie temperatur od – 30 st. C do +50 st. C.  Jest też odporny na odpryski stopionego metalu. Konsumenci potwierdzają wysoką jakość wykonania tego modelu.

Model JSP KAS-EVO3LINES W to elegancki kask ochronny przeznaczony do pracy na wysokości. Obwód tego produktu jest regulowany w zakresie od 53 cm do 64 cm.

Zalety
Regulacja:

Użytkownik może zmieniać obwód pasa w przedziale 53 cm - 64 cm. Odbywa się to za pomocą przesuwanego zapięcia. Model posiada czteropunktowy pasek podbródkowy, który dodatkowo gwarantuje stabilność hełmu. Nie musisz się zatem martwić, że przypadkowo zsunie się on z głowy.

Materiał:

Głównym materiałem, z którego wykonano kask jest HDPE, czyli bardzo wytrzymały polietylen. Tworzywo jest giętkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu czaszka użytkownika jest bardzo dobrze chroniona.

Wady
Duże otwory:

Na obudowie znajdują się zbyt duże otwory wentylacyjne. Naturalnie, pozwalają one uporać się z nieprzyjemnym zapachem.

Cena:

Zakup prezentowanego produktu wiąże się z wydatkiem niemal 80 zł, co część osób uważa za zbyt dużą kwotę.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki kask ochronny bhp wybrać?

 

Dobrej jakość kask ochronny może uratować życie. To bardzo ważne wyposażenie, dlatego należy zakupić możliwie najlepszy model. Na rynku znajdziemy produkty o różnym przeznaczeniu. Różnią się one nie tylko ceną, ale także tworzywem, z którego zostały wykonane. Jeśli interesują Cię najlepsze kaski ochronne BHP to dobrze trafiłeś. W tym artykule zawarliśmy krótki poradnik, dzięki któremu zdobędziesz podstawowe informacje o tego typu wyposażeniu. Na końcu znajdziesz także ranking uwzględniający polecane i sprawdzone przez konsumentów modele.

 

 

Najważniejszą kwestią jest materiał wykonania. To, jakie będzie miał on właściwości wpływa na to, w jakich warunkach będziemy mogli używać danego kasku. Rekomendowanymi przez nas tworzywami są ABS i polietylen HDPE. Wykazują one dużą odporność na uszkodzenia. Nie rysują się i nie odkształcają. Nie ulegają negatywnym wpływom niskich, jak i wysokich temperatur. Pamiętaj, że najlepszy kask ochronny BHP w 2021 roku powinien być dostosowany do rodzaju pracy, jaką wykonujesz. Przed zakupem warto przeczytać ulotkę dołączoną przez producenta i upewnić się, jakie właściwości posiada wybrany model.

Pracownicy podkreślają, jak ważne jest to, aby kask był przewiewny i zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza. Dlatego też radzimy wybierać produkty, które posiadają otwory. Nie będziesz musiał się wtedy martwić o to, że Twoja głowa się spoci, a Ty nie będziesz czuł się komfortowo. Istotne jest to, aby do kasku można było doczepić inne przydatne akcesoria, takie jak np. okulary czy ochraniacze na uszy. Konsumenci chwalą modele wyposażone w mały daszek. Okazuje się on niezastąpiony podczas pracy na zewnątrz. Ostatnią, choć nie mniej ważną rzeczą jest wielkość. Wybieraj modele dopasowane do rozmiarów Twojej głowy. Pamiętaj, że produkt musi do niej dobrze przylegać.

 

 

Kaski ochronne bhp – ranking

 

 

PELTOR G3000

 

Jeśli na co dzień jesteś narażony na bezpieczeństwo, a Twoja praca wymaga od Ciebie odpowiedniego wyposażenia, z pewnością potrzebujesz solidnego kasku ochronnego. Polecamy Ci PELTOR G3000. Jest to produkt, który spełnia oczekiwania konsumentów i jest przez nich wysoko oceniany.

Model ten został wyprodukowany z dobrego gatunkowo tworzywa ABS. Wykazuje ono odporność na działanie promieniowania ultrafioletowego i niskich temperatur (do -30 st. C). Kask zapewnia ochronę potrzebną przy pracy z odpryskami stopionego metalu (MM). Można go dodatkowo wyposażyć w różnego rodzaju osłony na twarz, okulary czy ochraniacze na uszy. Produkt posiada dużo otworów, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że Twoja głowa się zgrzeje. Pasek można regulować w zakresie od 54 cm do 62 cm.

Opinie na temat PELTOR G3000 są pochlebne. Konsumenci, którzy mieli okazję przetestować ten model uważają, że jest on niezwykle lekki, a przez to komfortowy w noszeniu. Dużym udogodnieniem jest to, że posiada on wąski daszek. Zwiększa on pole widzenia i okazuje się przydatny np. podczas pracy na zewnątrz w słoneczne dni.

 

 

 

 

Vorel 74192

 

Vorel 74192 kask ochronny BHP w dobrej cenie. Użytkownik ma możliwość regulacji obwodu pasa głównego w zakresie od 50 cm do 66 cm. Pozwala to idealnie dostosować produkt do rozmiaru naszej głowy. Produkt ma niebieski kolor.

Model ten wykonany jest z odpornego na działanie czynników zewnętrznych tworzywa ABS. Nakrycie głowy można używać w zróżnicowanych warunkach temperaturowych – od -10 st. C do + 50 st. C. Daje to duże możliwości. Na konstrukcję kasku składa się daszek, który zapewnia dodatkową ochronę i komfort w czasie pracy na wolnym powietrzu. Znajdujące się na powierzchni produktu otwory umożliwiają przymocowanie dodatkowych akcesoriów w postaci ochronników słuchu czy osłon na twarz.

Prezentowany przez nas kask zdobył uznanie wśród konsumentów. Podkreślają oni, że jest to solidny model w atrakcyjnej cenie. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, i co najważniejsze skutecznie chroni naszą głowę przed urazami. To lekki produkt, dlatego jego noszenie nie jest uciążliwe. Warto dodać, że spełnia on wymagania normy EN397.

 

 

 

 

Panoply Zircon Deltaplus

 

Panoply Zircon Deltaplus to kask ochronny przeznaczony dla wszystkich tych, którzy potrzebują odpowiedniej ochrony podczas pracy. Produkt został wykonany z polietylenu HDPE o wysokiej gęstości, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uderzenia. Zapewnia tym samym maksimum bezpieczeństwa.

Model ten można regulować w obwodzie w zakresie od 53 cm do 63 cm. Może być on używany w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Sprawdzi się, kiedy na dworze jest -10 st. C, ale także wtedy, kiedy słupki termometru wskazują + 50 st. C. Kask chroni przed promieniami UV oraz zapewnia dobrą izolację elektryczną.

Panoply Zircon Deltaplus to model w atrakcyjnej cenie, która przekonała wielu konsumentów do zakupu produktu. Jest on nie tylko tani, ale przede wszystkim solidnie wykonany. Użyte przy jego produkcji materiały są odporne na uszkodzenia i odpowiednio chronią naszą głowę. Warto dodać, że produkt jest lekki i spełnia normy bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Nasz krótki ranking hełmów ochronnych na pewno pomoże Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Opracowaliśmy go na podstawie recenzji konsumentów, którzy wskazali 3M KAS-SOLARIS W jako najlepszy model na rynku. Jest to wytrzymały kask, który wykonano z twardego tworzywa. Dużym atutem użytego materiału jest jego podwyższona odporność na uszkodzenia czy działanie wilgoci. Co więcej, kask ma też niewielkie otwory wentylacyjne, umożliwiające swobodną wymianę powietrza. Niewielki daszek zabezpiecza oczy przed promieniami słonecznymi, ale nie zmniejsza pola widzenia. Innym produktem, który jest często chwalony przez kupujących, jest Stihl 70068840100. Hełm jest często używany przez pszczelarzy, gdyż ma zamontowaną siatkę ochronną. Duży wizjer gwarantuje dobrą widoczność podczas pracy. Hełm jest bardzo lekki, dlatego nie powoduje dyskomfortu. Wiele osób pochwaliło model za dodatkowe zabezpieczenia na uszy – nie uszkodzisz sobie bębenków słuchowych w czasie pracy.

 

 

Jaki hełm ochronny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Osoby pracujące na wysokościach, w lesie czy kopalni muszą zakładać na głowę hełm ochronny. Ten element roboczego stroju chroni nie tylko przed urazami czaszki, ale często również przed porażeniem prądem czy działaniem czynników chemicznych jak środki ochrony roślin i rozpuszczalniki organiczne. Przekonaj się, jaki hełm ochronny wybrać dla siebie. Potrzebne wskazówki znajdują się poniżej, w poradniku zakupowym.

Rodzaje

Hełmy ochronne różnią się materiałem wykonania, kolorystyką i budową. To, który model kupimy, uzależnione jest od charakteru naszej pracy. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, możemy wyróżnić produkty: budowlane i przemysłowe, dla leśników, górników, kanalarzy, hutników, elektromonterów i do pracy na wysokościach. Do pracy na budowie wystarczy zwykły hełm o nieskomplikowanej budowie, jednak czasami konieczne jest np. zastosowanie specjalnej osłony twarzy czy rynienki, którą będzie spływać woda. Dokonując wyboru, musimy dopasować produkt do warunków, w jakich będziemy pracować.

 

Skorupa

Skorupa to zewnętrzna część hełmu, która nadaje mu kształt, przejmuje uderzenie i pochłania część energii, aby zmniejszyć ryzyko doznania poważnego urazu głowy. W zależności od tego, gdzie produkt będzie użytkowany, skorupa może wyglądać nieco inaczej. Dla przykładu, osoby pracujące na stanowiskach wymagających dużego wysiłku fizycznego powinny znaleźć hełm z otworami wentylacyjnymi zwiększającymi komfort noszenia. Jeśli musimy zakładać nie tylko ochronne nakrycie głowy, ale też nauszniki przeciwhałasowe czy specjalne okulary, należy kupić model, który został wyposażony w odpowiednie gniazda zaczepowe.

Skorupy powstają z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszą grupę stanowią hełmy termoplastyczne, które produkuje się z: poliamidu, poliwęglanu, polietylenu oraz ABS. To wytrzymałe tworzywa, które są w stanie pochłonąć znaczną część energii z uderzenia w głowę. Należy jednak pamiętać, że materiały termoplastyczne są stosunkowo podatne na kruszenie i promienie UV. Trzeba więc regularnie kontrolować, czy tego typu produkty wciąż nadają się do użytku (średnio należy je wymieniać co 4 lata). Druga grupa to modele duroplastyczne, wykonywane głównie z UP-GF (poliestru wzmocnionego włóknem szklanym) lub PF-SF (żywicy fenolowej z włóknem tekstylnym). Takie produkty są droższe, ale są wyjątkowo trwałe i podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa w pracy. Hełmy duroplastyczne wykazują odporność na działanie promieni UV, ich czas użytkowania wynosi 8 lat, maksymalnie 10 lat.

 

Więźba

Więźba to wewnętrzna część hełmu, przymocowana do skorupy, która ma bezpośredni kontakt z głową. Jej podstawowym zadaniem jest amortyzacja uderzenia i rozłożenie działających sił na jak największą powierzchnię górnej części czaszki. Przy więźbie znajdują się pasy nośne z tkanych taśm poliestrowych, ewentualnie poliamidowych. Wnętrze hełmu zazwyczaj wykonane jest z włókien syntetycznych.

 

Pasy

Zsuwaniu się hełmu z głowy w czasie pracy zapobiega m.in. pas główny, który obejmuje czaszkę na wysokości jej podstawy i czoła. Na wewnętrznej stronie tego elementu znajduje się tzw. potnik pochłaniający pot. Bardzo często do głównego pasa przymocowany jest pasek podbródkowy, długość obu możemy swobodnie regulować przy pomocy sprzączki lub pokrętła (zależnie od modelu).

 

Oznaczenia

Umieszczone na produktach symbole dają informację o tym, jaki hełm ochronny jest najlepszy i dla kogo jest przeznaczony. Nie wszyscy konsumenci potrafią odczytać oznaczenia. Nie jest to jednak bardzo trudne. Jeżeli na wybranym modelu zobaczymy literę F, należy przez to rozumieć, że jest odpowiedni dla leśników. Osoby potrzebujące hełmu przystosowanego do użytku np. w chłodni, muszą szukać produktów z oznaczeniem -20 st. C albo -30 st. C (w zależności od tego, w jak niskiej temperaturze pracujemy). Symbol 440 V AC oznacza natomiast, że produkt jest w stanie ochronić użytkownika przed krótkotrwałym i niezamierzonym kontaktem z przewodami pod napięciem maksymalnie 440 V prądu zmiennego.

Niektórzy konsumenci pracują w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach. Jeśli podczas wykonywania swoich obowiązków jesteśmy narażeni na działanie odprysków stopionych metali, potrzebujemy hełmu MM. Model LD jest obowiązkowy wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie bocznego zgniecenia głowy.

Normy bezpieczeństwa

Każdy dostępny na rynku hełm ochronny powinien spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa, takie jak EN 397. Według niej na każdym tego typu produkcie muszą znaleźć się podstawowe informacje, czyli: data produkcji, materiał wykonania, rozmiar, typ i symbole potwierdzające spełnienie dodatkowych wymogów bezpieczeństwa. Najlepszy hełm ochronny jest oznaczony w ten sposób, dlatego możemy łatwo wywnioskować, czy jest dla nas odpowiedni.

 

Kolorystyka

Przeznaczenie hełmu możemy rozpoznać nie tylko po odczytaniu znajdujących się na nim symboli, ale i zastosowanej kolorystyce. W branży budowlanej przyjęło się, że pracownicy fizyczni noszą kaski żółte, kierownicy i inżynierowie – białe, operatorzy maszyn i osoby pracujące na wysokościach – niebieskie, a pracownicy BHP – zielone. Dużo może jednak zależeć od przyjętych zasad w danej firmie, ponieważ przepisy prawne nie regulują kwestii kolorów ochronnych nakryć głowy.

 

Hełmy ochronne w dobrych cenach

Z uwagi na to, że to od trwałości i budowy hełmu ochronnego często zależy nasze zdrowie i życie, nie powinniśmy kierować się tylko ceną produktu i szukać najtańszego modelu. Znacznie ważniejsze jest to, czy będziemy mogli czuć się bezpieczni w pracy. Ceny za hełmy mieszczą się w zakresie od 50 zł do ponad 1000 zł, a na to, ile wydamy, wpływa materiał wykonania, typ produktu oraz wytrzymałość.

 

Najlepsze hełmy ochronne w 2021 roku

 

W czasie pracy niezbędne jest zachowanie bezpieczeństwa, dlatego przygotowaliśmy ten krótki ranking hełmów ochronnych. Opisaliśmy w nich 5 dobrej jakości produktów.

 

Nasze zalecenia

 

3M KAS-SOLARIS W 

 

Dużą popularnością cieszy się biały hełm 3M KAS-SOLARIS W. Kask został wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa ABS. Materiał ten jest odporny na zarysowania, a do tego charakteryzuje się dużą twardością. Surowiec ma też właściwości termoizolacyjne, dlatego głowa jest chroniona przed chłodem. Każdy konsument może samodzielnie dopasować ułożenie produktu dzięki wygodnemu paskowi zlokalizowanemu pod brodą.

Popularność produktu jest spowodowana tym, że powstał on we współpracy z leśnikami i pracownikami przemysłowymi. Producent zapewnia, że tworząc hełm, dopilnował, by spełniał on potrzeby osób pracujących w trudnych warunkach. Na obudowie znajdują się niewielkie otwory, służące do wentylacji. Mały daszek chroni wzrok przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie nie ogranicza widoczności. Kask jest odporny na działanie ujemnych temperatur do -30 st. C. Poza tym produkt spełnia wymagania normy PN-EN397.

Prezentowany model to dobry i tani hełm ochronny, który cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego produktu nie tylko z powodu niskiej ceny, ale również dobrego wykonania.

 

 

 

 

Stihl 70068840100

 

Wiele osób, które poszukiwało wielofunkcyjnego kasku, zdecydowało się na zakup Stihl 70068840100. Jest to wygodny model, który polecany jest pilarzom, pszczelarzom, drwalom i innym pracownikom, którzy w czasie pracy są wystawieni na działanie dużego hałasu.  Produkt został wykonany z wytrzymałego polietylenu.

Waga hełmu wynosi 0,6 kg, dlatego zaleca się noszenie go przez krótki czas. Wielogodzinna praca może powodować dyskomfort. Największym atutem modelu jest duży wizjer, który został zasłonięty praktyczną siatką. Dlatego oczy konsumenta nie są narażone na skaleczenie się odłamkiem czy ukąszenie pszczoły w twarz. Na całej powierzchni kasku znajdują się małe wloty wentylacyjne. Dzięki nim powietrze dostaje się do wnętrza, co zmniejsza potliwość głowy. Kask ma praktyczne ochraniacze na uszy zabezpieczające przed hałasem.

Elementem wyposażenia hełmu, który jest często chwalony, jest rynienka przeciwdeszczowa. Odprowadza ona nadmiar wody, więc możesz nosić kask również w czasie dużych opadów. Wielu Internautów jest bardzo zadowolona z zakupu tego produktu.

 

 

 

 

JSP Evo3lines W 

 

Opinie o hełmach ochronnych JSP Evo3lines W są bardzo przychylne. Kask ma krótki daszek służący do ochrony wzroku przed rażącym słońcem. Jednocześnie Twoje pole widzenia nie zostaje zmniejszone. Produkt został wykonany z tworzywa HDPE, czyli materiału odpornego na działanie wilgoci, kwasów, soli, alkoholu i benzyn. Gwarantuje to pełną ochronę Twojej czaszki w czasie pracy.

Osoby, które zakupiły ten model, są bardzo zadowolone z prostej regulacji. Po bokach kasku znajduje się pasek, którego długość (w zakresie 53 cm – 64 cm) każdy z nas może samodzielnie ustawić przed założeniem hełmu. Przesuwane zapięcie jest bardzo proste w obsłudze, więc zapniesz je w kilka sekund. 4-punktowy pasek podbródkowy gwarantuje stabilne ułożenie kasku na głowie.

Komfort pracy zapewniają niewielkie otwory znajdujące się po bokach produktu. Dzięki nim do wnętrza dostaje się powietrza. Kask spełnia wymagania norm EN397 oraz EN50365. Kupującym spodobało się również, że hełm może być używany podczas pracy na wysokości, bo dobrze chroni czaszkę przed wypadkiem.

 

 

 

 

Venitex Granite Peak

 

Prezentujemy hełm ochronny Venitex Granite Peak. Jest to model w stylu górskim, dlatego niektórzy kupujący używają go podczas wspinaczek. Ponieważ kask nie ma daszka, nie ogranicza widoczności podczas poruszania się w pionie. Model sprzedawany jest w następujących kolorach: żółtym, niebieskim i białym. Obwód kasku można regulować w zakresie 53 cm – 63 cm.

Masa produktu to tylko 350 g, więc hełm nie obciąży Twojej głowy i nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Obudowa została wykonana z tworzywa ABS, które jest bardzo wytrzymałe. Gwarantuje to ochronę Twojej czaszki przed uderzeniem. Co więcej, kask chroni też głowę przed wilgocią, stopionym metalem, ale również niskimi temperaturami (do -20 st. C). Produkt zabezpiecza konsumenta przed porażeniem prądem do 1000 VAC lub 1500 VCC.

Recenzje Internautów są pełne pozytywnych opinii. Wiele osób jest zadowolonych, że specjalna więźba tekstylna gwarantuje duży komfort podczas noszenia hełmu. Kupujący pochwalili też wygodny pasek podbródkowy, który sprawia, że hełm nie spadnie Ci z głowy.

 

 

 

 

Resin RN-KAS-RES-3

 

Kask ochronny Resin RN-KAS-RES-3 to model typu „GRANT”. Jest to wysokiej jakości hełm, który jest przeznaczony do stosowania m.in. w obróbce ścienno-strumieniowej. Swoim wyglądem produkt przypomina klasyczny kask, jednak wzmocniono go skorupową powłoką. Do tego model został zabudowany.

W części twarzowej znajduje się wizjer wykonany z 2 płaskich szyb. Pierwsza została zrobiona z poliwęglanu, który cechuje się dużą odpornością na skutki uszkodzeń mechanicznych. Drugą szybę wykonano ze szkła podklejonego folią. Producent zabezpieczył również wizjer metalową siatką, która zapewnia większą ochronę wzroku. Kask chroni głowę w temperaturach od -10 st. C do 35 st. C.

Zaprezentowany model bardzo dobrze sprawdza się do zabezpieczania twarzy i układu oddechowego. Dlatego wiele osób używa kasku podczas czyszczenia konstrukcji stalowych czy pracując w bliskim kontakcie z betonem. Internauci pochwalili hełm za niewielką wagę. Zdaniem wielu osób kask jest bardzo uniwersalny i zapewnia kompleksową ochronę, więc poza wymienionymi wyżej zajęciami, możesz go nosić w dowolnych sytuacjach w czasie pracy w przemyśle.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
1 year ago

Ja mam Walter z Fastpol Invest i się dobrze sprawdza, a nie przepłacałem. na budowe dla chłopaków w sam raz.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Przemek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Łukasz
Łukasz
1 year ago
Reply to  Przemek

My korzystamy przede wszystkim z QARTZ UP IV z Avacore. Dobrze wentylowane – co przy obecnych upałach jest na wagę zlota.

Dorota
Dorota
1 year ago

My też zainwestowaliśmy w fastpol invest i żadnych skarg nie ma, pracownicy chwala. Bezpieczenstwo to podstawa

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Dorota

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status