Kabiny prysznicowe bez brodzika ranking  

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Mamy dla Państwa rekomendację kabiny prysznicowej, której producent jest nie tylko rozpoznawalną marką na rynku, ale też sama kabina wzbudziła zainteresowanie ekspertów. Jest to produkt doceniony również przez klientów, bowiem jest to model kabiny prysznicowej bez brodzika, który jest najczęściej obecnie kupowany. Co więcej, model ten ma najwięcej pozytywnych opinii użytkowników. Zatem możemy go z czystym sumieniem polecić, jako obecnie najlepszą kabinę w swojej klasie. A mowa o modelu Rea Fold Profil Chrom. Jest to kabina, która sprawdzi się bardzo dobrze w małych łazienkach, bowiem jej boczne ścianki rozkładają się całkowicie od zewnętrznego narożnika w obie strony. Również to, że drzwiczki są łamane, powoduje, że na ścianie łazienki nie potrzeba dużo przestrzeni, aby je całkowicie rozłożyć. Kabina jest wykonana ze szkła hartowanego o grubości 6 mm, pokrytego powłoką hydrofobową, która ułatwia czyszczenie. W miejscu zetknięcia się obu części drzwi mamy zamontowane magnetyczne uszczelki, dzięki którym drzwi są szczelnie zamykane. Gdyby jednak okazało się, że są trudności w zakupie tego modelu, możemy polecić również kabinę Deante Kerria KTK 042P, która zyskała równie wysokie notowania klientów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kabinę prysznicową bez brodzika kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz więcej zwolenników zyskuje montaż kabiny prysznicowej bez brodzika. Taka kabina wygląda interesująco, podłoga w całej łazience ma jednolity charakter, a wejścia do brodzika nie odgradza nam żaden próg. Jednak, aby taką kabinę zamontować w swojej łazience trzeba wybrać odpowiedni model urządzenia, taki, który jest przystosowany do montażu bez brodzika. Kabiny takie mogą mieć najrozmaitsze wielkości, począwszy od takich, które swoją konstrukcją mają powiększyć optycznie maleńką łazienkę, a skończywszy na takich, w których równocześnie może się kąpać cała rodzina. Również sposób wejścia do kabiny może być rozwiązany na wiele sposobów. Są modele z drzwiami otwieranymi do przodu, są takie, które otwiera się wahadłowo, albo składa w pół zbliżając do ściany, albo modele przesuwne. Są też modele typu walk-in, które drzwi nie posiadają w ogóle.

 

 

Jaką kabinę prysznicową bez brodzika wybrać?

Tyle, ile przestrzeni łazienkowych, tyle może być aranżacji kabiny prysznicowej bez brodzika. Gdy mamy w łazience naturalne wnęki, możemy je wykorzystać do ustawienia w nich kabiny. Gdy budujemy dom i samodzielnie projektujemy swoją łazienkę, łatwo będzie wybrać odpowiednie miejsce dla kabiny prysznicowej. Gdy jednak mamy już gotową łazienkę musimy się zmieścić w istniejącym metrażu, trzeba wymiary kabiny dostosować do aktualnych warunków. Nie będzie to trudne, bo na rynku jest dostępnych wiele kabin o najróżniejszych rozmiarach.

Najmniejsze modele o powierzchni kwadratu to 80 cm x 80 cm, aby oszczędzić miejsca w skromnej łazience mają nawet drzwi otwierane w taki sposób, że gdy są nieużywane, rozkładamy je płasko na ścianach. Powoduje to znaczne powiększenie łazienki w momencie, kiedy prysznic nie jest używany. Wśród większych modeli znajdziemy zarówno duże, kwadratowe prysznice, jak owalne czy prostokątne. Sposób otwierania kabiny w konkretnych warunkach, może stanowić o wygodzie, bądź nie, użytkowania kabiny. Dlatego przed zakupem odpowiedniego modelu należy dokładnie przemyśleć sposób otwierania kabiny i ewentualne niedogodności, jakie mogą się pojawić przy jej używaniu i wybrać opcje najlepszą dla swojego wnętrza. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się kabiny z drzwiami przesuwnymi bezramowymi. Kabiny takie świetnie się prezentują w nowoczesnych wnętrzach.

Niezależnie też, jaki kształt kabiny wybierzesz, zwróć uwagę, aby jej szkło było wykonane ze szkła hartowanego, pokrytego substancją, która ogranicza przyjmowanie brudu. Dzięki temu wystarczy, aby kabinę przetrzeć gąbką i spłukać, aby znów lśniła czystością.

 

Najlepsza kabina prysznicowa bez brodzika – montaż

Niestety to, co widzimy w naszej łazience, to zaledwie część instalacji kabiny prysznicowej. Każdy prysznic wymaga odpowiedniego odpływu wody, a w przypadku kabiny prysznicowej bez brodzika musi on być umiejscowiony pod powierzchnią płytek. Mamy tu kilka rozwiązań. Odpływ liniowy lub punktowy jest montowany pod powierzchnią podłogi. Odpowiednio wyprofilowana podłoga sprawia, że woda samodzielnie wędruje do odpływu. Gdy strop jest dość cienki i nie ma w nim miejsca na odpływ w podłodze można wykonać odpływ ścienny. Mamy wówczas spływ wody umiejscowiony w ścianie przylegającej do kabiny. Odpływy kątowe lub proste służą do montażu w narożnikach. Podłoga w miejscu prysznica bez brodzika musi być ułożona zachowując 2% spadek. Jeśli planujesz montaż takiej kabiny prysznicowej w bloku, najpierw sprawdź, czy będziesz w stanie umieścić elementy odpływu, bo gdy odpływ nie zostanie wykonany solidnie, to cała kabina przestanie nas szybko cieszyć, dostarczając jedynie kłopotów.

Nadzwyczaj ważną sprawą jest również odpowiednia izolacja. Woda ma takie cechy, że gdy znajdzie niewielką nieszczelność, zaraz będzie ją penetrować. Przy kabinie prysznicowej bez brodzika, odpływ jest położony kilka centymetrów poniżej podłogi. Gdy wszystkie złącza nie zostaną odpowiednio zaizolowane przeciwwilgociowo – o zalanie nie będzie trudno. Izolacje taką wykonuje się przy pomocy tak zwanej „płynnej folii”. Jest to substancja, która pędzlem rozprowadzamy po podłodze, i która po zastygnięciu tworzy warstwę nieprzemakalnej folii.

 

Jaka jest najlepsza kabina prysznicowa bez brodzika – wykończenia

Aby nasza kabina prysznicowa bez brodzika cieszyła oko przez długi czas, zwróćmy przy zakupie uwagę na szczegóły. Sprawdźmy, czy w upatrzonym modelu wszystkie elementy montażowe zostały zamaskowane. Równie ważne są takie elementy, jak zawiasy, uchwyty, etc. Powinny one być wykonane z metalu pokrytego chromem, aby zachowały i odpowiednią wytrzymałość, i wygląd na długi czas. Sprawdź również rodzaj dołączonych uszczelek. Istotne będą szczególnie te, przy wejściu do kabiny. Najlepiej aby były to uszczelki magnetyczne, które nie tylko uszczelniają przez zalaniem łazienki, ale też zapobiegają przed otwarciem drzwi podczas kąpieli.

 

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika w dobrych cenach

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że montaż kabiny prysznicowej bez brodzika, będzie tańszym sposobem na urządzenia łazienki niż tradycyjny prysznic, nic bardziej mylnego. Choć samą kabinę bez brodzika kupisz zwykle taniej niż te tradycyjną, to jednak tradycyjna kabina jest już wyposażona w baterię prysznicową i, gotowy do podłączenia do instalacji, odpływ. Decydując się na zakup kabiny prysznicowej bez brodzika, samodzielnie musimy dokupić i wyposażyć naszą łazienkę w odpowiedni odpływ, czy baterię prysznicową. W sumie, więc może się to okazać inwestycją bardziej kosztowną niż tradycyjne rozwiązanie.

Poniżej przedstawiamy ranking kilku kabin prysznicowych bez brodzika – zachęcamy do zapoznania się z nimi i wyboru najlepszego.

 

 

Najlepsze kabiny prysznicowe bez brodzika w 2021 roku

 

Poniżej przedstawiamy ranking kilku kabin prysznicowych bez brodzika – zachęcamy do zapoznania się z nimi i wyboru najlepszego.

 

Nasze zalecenia

 

Rea Fold Profil Chrom

 

Rea Fold Profil Chrom to kabina produkowana przez firmę o ponad 20 letniej tradycji. Firma wyspecjalizowała się w produkcji kabin prysznicowych, więc możemy być pewni o wysokiej jakości ich produktów. Opisywana kabina jest przeznaczona do montażu na brodziku, który należy zakupić oddzielnie. Model ten jest wykonany z 6 mm hartowanego szkła, którego powierzchnia jest pokryta powłoką hydrofobową ułatwiającą czyszczenie.

Wymiary kabiny wynoszą 80 cm x 80 cm, a jej wysokość to 190 cm i jest ona przystosowana do montażu w narożniku łazienki. Oba zewnętrzne boki otwierają się w taki sposób, że są rozsuwane na zewnątrz i składane w pół. Taki sposób pozwala na oszczędność miejsca małej łazienki. Wszelkie dodatki, typu uchwyt czy zawiasy są elegancko chromowane, a na złączu obu części drzwi jest zamontowana magnetyczna uszczelka zapewniająca dokładne domknięcie drzwi podczas kąpieli.

Klienci, którzy używają tego modelu przekazują, że kabina sprawdza się na małej powierzchni, bo zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest funkcjonalna, wytrzymała i ładna.

Rea Fold to kabina prysznicowa o wymiarach: 80 cm x 80 cm x 190 cm. Produkt przeznaczony jest do montażu na brodziku lub posadzce.

Zalety
Możliwość całkowitego złożenia drzwi:

Ciekawym rozwiązaniem jest to, że drzwi Rea Fold można złożyć do powierzchni ściany, zyskując tym samym większą przestrzeń. Jest to szczególnie istotne, kiedy chcemy dokładnie wyczyścić wnętrze kabiny.

Czyszczenie:

Z racji tego, że model pokryto powłoką EasyClean, czyszczenie produktu przebiega bardzo szybko.

Szkło:

Wykorzystane do produkcji kabiny szkło hartowane jest wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Uszczelki:

Z uwagi na to, że zastosowane do produkcji uszczelki są bardzo dobrej jakości, woda nie wylewa się poza obszar kabiny. W rezultacie nie tracimy czasu na ścieranie podłogi bezpośrednio po wzięciu prysznica.

Design:

Rea Fold to produkt o prostym kształcie i stonowanym wyglądzie. To sprawia, że kabinę można łatwo dopasować do łazienek o różnym wystroju.

Wady
Chromowane elementy:

Konsumenci wskazują, że chromowe elementy nie są odpowiednio zabezpieczone. W związku z tym po pewnym czasie mogą stracić swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Deante Kerria KTK 042P 

 

Kabina Deante Kerria KTK 042P charakteryzuje się tym, że jej boki można całkiem rozłożyć na dwie ściany łazienki. Dlatego sprawdzi się doskonale na małych powierzchniach. Gdy nie używana, może pozostać otwarta, co optycznie zwiększy powierzchnię łazienki. Kabinę tę można montować na brodziku, który trzeba oddzielnie zakupić, lub bez brodzika bezpośrednio przy podłodze odpowiednio wyprofilowanej do prawidłowego odpływu wody.

Kabina jest wykonana ze szkła hartowanego grubości 6 mm i jest zaopatrzona w listwy przyścienne oraz metalowe i chromowane zawiasy i uchwyty, a także specjalną listwę przypodłogową zapobiegającą wypływowi wody spod kabiny. Powłoka szklana jest też pokryta specjalną powłoką Active Cover ułatwiającej utrzymanie szkła w czystości. Wymiary kabiny to 80 cm x 80 cm, a jej wysokość to 190 cm.

Osoby korzystające na co dzień z tej kabiny uważają, że dzięki łamanej funkcji drzwi kabina zyskuje atrakcyjny design. Dodatkowo taka forma otwierania pozwala na łatwiejszy dostęp do kabiny osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją ruchu.

Kabina prysznicowa bez brodzika Deante Kerria KTK 042P ma wymiary: 80 cm x 200 cm. Model ma kwadratowy kształt. Produkt zrobiono m.in. ze szkła hartowanego.

Zalety
Odpowiednia dla osób niepełnosprawnych:

Z uwagi na to, że prezentowana kabina jest montowana bezpośrednio do podłoża, stanowi dobry wybór dla osób niepełnosprawnych. Nie ma wysokiego brodzika, co ułatwia wejście pod prysznic.

Składanie do środka:

Drzwi składają się do środka, dzięki czemu model Deante Kerria KTK 042P jest chętnie wybierany do małych łazienek.

Estetyczny wygląd:

Elementy montażowe, które niejednokrotnie wyglądają niezbyt estetycznie, zostały odpowiednio zamaskowane. W rezultacie kabina wygląda atrakcyjnie i pasuje także do elegancko urządzonych wnętrz.

Ciche zamknięcie:

Osoby, które zdecydowały się kupić prezentowany produkt, zwracają uwagę na ciche zamknięcie drzwi. Ich zdaniem zwiększa to komfort użytkowania kabiny.

Wady
Czyszczenie:

Na ściankach ze szkła hartowanego pozostają zacieki z wody. W związku z tym, jeśli chcemy zachować idealną czystość prysznica, musimy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji.

 

 

 

 

Sea Horse EASY IN Walk-In BK251T09

 

Nasz ranking kabin prysznicowych bez brodzika, zawiera również model kabiny typu walk-in. Jest to ostatnio coraz chętniej wykorzystywany sposób osłony prysznica. Taki sposób nie odgradza prysznica od reszty łazienki całkowicie, bo model walk-in to jedynie jedna szyba kabiny prysznicowej. Jest ona przeznaczona do montażu w narożniku łazienki i można ją zamontować do istniejącego brodzika, lub bez niego. Rozwiązanie cieszy się powodzeniem nie tylko ze względu na modę, ale również niższą cenę od kabin całkowicie zamykanych.

Tutaj mamy jedną taflę szklaną o wymiarach 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Tafla jest wykonana ze szkła hartowanego o grubości 8 mm i montuje się ją do ściany. W zestawie klient otrzymuje również metalowy wspornik, który przymocowany do drugiej ściany wspiera górną krawędź tafli szklanej.

Opinie o kabinach prysznicowych bez brodzika pozostawione przez użytkowników przedstawiają nam ten model, jako solidną kabinę typu walk-in z przystępną ceną. Klienci nie mają też uwag dotyczących wytrzymałości modelu, a także podkreślają jej atrakcyjny wygląd.

Sea Horse EASY IN BK251T09 to dobra kabina prysznicowa bez brodzika do 600 zł. Wymiary modelu są następujące: 90 cm x 200 cm.

Zalety
Łatwe czyszczenie:

Ze względu na to, że kabina ma mało elementów (model walk-in) i prostą budowę, jej dokładne czyszczenie nie zajmuje dużo czasu. Istotną zaletą jest fakt, że wszelkie zabrudzenia pojawiające się na jej powierzchni można łatwo usunąć.

Szkło hartowane:

Produkt zrobiono z dobrego gatunkowo szkła hartowanego. Jest ono wytrzymałe, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania kabiny. Na powierzchni szkła nie widać zarysowań.

Uniwersalny design:

Kabina będzie pasowała do każdego wnętrza - tak twierdzi większość konsumentów. Model będzie dobrze wyglądał w łazienkach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i nieco bardziej eleganckim.

Wady
Montaż:

Z racji tego, że montaż Sea Horse EASY IN BK251T09 jest nieco skomplikowany, nie każdy sobie z nim poradzi. Jeśli nie mamy doświadczenia, lepiej skorzystać z pomocy fachowca.

 

 

 

 

Deante Kerria KTK 041 

 

O kształcie kwadratu z bokiem 90 cm i wysokości 200 cm jest kabina Deante Kerria KTK 041. Jej szkło to 6 mm grubość hartowane z powłoką Active Cover utrudniającą przywieranie do niej zabrudzeń. Model ten możemy zamontować na istniejącym brodziku, bądź całkowicie bez brodzika, ułatwia to dołączona specjalna listwa progowa drzwi.

Mamy tu drzwi łamane, otwierane do środka, a wszelkie elementy montażowe są zamaskowane. Kabina ta ma możliwość całkowitego rozłożenia drzwi i pozostawienia ich przylegających do ściany łazienki. Dzięki takiej operacji, bardzo mała łazienka zyskuje dobre miejsce do kąpieli, a jednocześnie, gdy nieużywana, nie zajmuje łazienkowej przestrzeni.

Dodatkowo brak ram wokół skrzydeł kabiny powoduje, że otwarte na ściany łazienki wyglądają bardziej naturalnie. Według użytkowników zaś, jest to kabina łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki powłoce zapobiegającej przywieraniu brudu wystarczy jedynie powierzchnię szklaną przetrzeć gąbką i spłukać, aby uzyskać lśniące szkło. Ponadto jest to model wyjątkowo funkcjonalny w małej przestrzeni.

Kabina prysznicowa bez brodzika Deante Kerria KTK 041P ma wymiary: 90 cm x 90 cm x 200 cm. Model zrobiono z 6 mm szkła transparentnego.

Zalety
Brak zacieków:

Na powierzchni kabiny nie powstają nieestetyczne zacieki z wody. Nie trzeba więc poświęcać dużo czasu na pielęgnację Deante Kerria KTK 041P.

Drzwi:

Jak wskazują opinie Internautów, wykonanie drzwi prysznicowych jest bardzo dobre. Działają one płynnie, a zamykanie do środka pozwala oszczędzić nieco miejsca.

Profile:

W zestawie znajdują się profile, które umożliwiają odpowiedni montaż kabiny i pozwalają wyrównać ewentualną krzywiznę ścian.

Wady
Szkło:

W niektórych opiniach można przeczytać, że zastosowane do produkcji szkło nie jest idealnie przeźroczyste, ma lekko brązowy odcień. To powoduje, że ułożone na ścianie płytki wyglądają nieco inaczej.

Chromowane elementy:

Na chromowanych elementach po jakimś czasie pojawiają się drobne zarysowania i odbarwienia.

 

 

 

 

Radaway EOS II KDD 3799460-01R

 

Radaway EOS II KDD 3799460-01R to wyjątkowa kabina narożna o wahadłowych drzwiach otwieranych zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz. Jest ona przystosowana do montażu na istniejącym brodziku lub bez niego i ma wymiary 80 cm x 80 cm o wysokości 195 cm. Przejrzyste szkło hartowane ma grubość 6 mm i jest zabezpieczone powłoką Easy Clean chroniącą szkło przed osadzaniem się brudu. Producent dopuszcza za dopłatą wyposażyć kabinę w szkło innego koloru, jak brązowe, satynowe lub grafitowe.

Kabina została również wyposażona w system umożliwiający niwelację krzywizny ściany, więc jeśli ściany Twojej łazienki odbiegają od ideału, to kabina ta powinna spełnić Twoje oczekiwania. Dodatkowo elementy konstrukcyjne są wykonane w metalu pokrytego chromem, co dodaje elegancji całej konstrukcji. W przypadku chęci stworzenia indywidualnego wzoru na szkle producent udostępnia opcję wygrawerowania szyby za dodatkową opłatą.

A co piszą użytkownicy o tym modelu? Dobra i tania kabina prysznicowa bez brodzika, takie, między innymi widzimy komentarze. Klientom podoba się również to, że drzwi otwierają się w nietypowy, wahadłowy sposób, co stwarza nowe możliwości designu.

Radaway EOS II KDD 3799460-01R to kabina prysznicowa bez brodzika zrobiona z przezroczystego szkła. Wymiary produktu to: 80 cm x 195 cm.

Zalety
Powłoka ułatwiająca czyszczenie:

Kabina ma powłoką EasyClean, która ułatwia utrzymanie modelu w czystości. Nie trzeba mocno szorować powierzchni prysznica, aby pozbyć się zabrudzeń.

Otwieranie drzwi:

Warto zaznaczyć, że drzwi w modelu można otwierać zarówno do zewnątrz, jak i do wewnątrz. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Sprawia ono, że kabina nadaje się także do bardzo małych łazienek.

Wady
Mała odporność na zarysowania:

Użyte do produkcji Radaway EOS II KDD 3799460-01R szkło nie wykazuje dużej odporność na zarysowania, dlatego trzeba uważać podczas czyszczenia kabiny.

Uchwyty na drzwiach:

Zamontowane na drzwiach uchwyty ślizgają się w dłoniach, co może nieco przeszkadzać w użytkowaniu prysznica.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką kabinę prysznicową bez brodzika 80 cm x 80 cm wybrać?

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika mają wiele zalet. Pasują one do łazienek o niestandardowych kształtach (czyli np. z wieloma wnękami), są przystosowane do potrzeb dzieci i osób niepełnosprawnych, a w dodatku świetnie się prezentują. Jeżeli masz wątpliwości, na który model warto się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Skupiliśmy się na produktach o wymiarach: 80 cm x 80 cm, które można bez trudu zamontować w łazienkach o niewielkim metrażu.

Aby wybrać idealną kabinę prysznicową, należy sprawdzić przede wszystkim to, z czego zostały wykonane drzwiczki i ścianki. Powinno to być szkło hartowane, ewentualnie specjalne tworzywo sztuczne, takie jak polistyren lub akryl. Do wyboru mamy modele przezroczyste, matowe lub z ozdobnymi nadrukami. Jaka jest najlepsza kabina prysznicowa o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika w 2021 roku? W tej kwestii wiele zależy od naszego gustu. Niektórym osobom podobają się produkty z delikatnymi wzorkami na ściankach, inne wolą natomiast kabiny bez żadnych zdobień. Najważniejsze jest to, żeby wybrany przez nas model pasował do wystroju łazienki i reszty jej wyposażenia. Wtedy z pewnością stworzymy spójną, estetycznie wyglądającą całość.

Kabina powinna być ponadto łatwa do utrzymania w czystości. Aby zmywanie powstającego przez spływającą wodę nalotu czy resztek kosmetyków nie zajmowało zbyt dużo czasu, ścianki i drzwi od wewnątrz często pokrywane są powłoką hydrofobową. Dzięki niej mycie kabiny nie wymaga stosowania silnych detergentów.

Warto przyjrzeć się też, w jaki sposób zamykane są drzwi. Przeważnie są one przesuwane, a więc umieszcza się je w prowadnicach lub rolkach. To wygodne rozwiązanie, gdyż z wejściem czy wyjściem spod prysznica z łatwością poradzą sobie nawet dzieci. Jeśli mamy taką możliwość, należy sprawdzić, czy drzwi przesuwają się bez żadnego oporu. Ciekawą alternatywą są skrzydła otwierające się do wnętrza. Tak zbudowany model świetnie sprawdza się w niewielkiej łazience, gdzie ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Musimy pamiętać także o tym, że najlepsze kabiny prysznicowe o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika są wyposażone w uszczelki, które odpowiadają za odprowadzanie wody. Bez nich znacząco wzrasta ryzyko zachlapania łazienki i konieczności jej posprzątania. Co ważne, uszczelki powinny być odporne na pleśń, grzyby oraz działanie detergentów.

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika 80 cm x 80 cm – Ranking

 

Deante Kerria KTK 042P

 

Model Deante Kerria KTK 042P ma wysokość 200 cm i kwadratowy kształt. Ścianki i drzwi zostały wykonane ze szkła hartowanego o grubości 0,6 cm, a ponieważ pokryto je warstwą ochronną, nie musimy obawiać się o powstanie trudnego do usunięcia osadu kamiennego.

Kabina ma drzwi otwierane do środka, dlatego można ją bez przeszkód zamontować w małej łazience. Elementy montażowe są zamaskowane, dlatego produkt elegancko się prezentuje. Listwa progowa wykonana z aluminium zapewnia płynne przejście od podłogi do kabiny.

Konsumentom spodobał się opisywany model, ponieważ drzwi cicho się zamykają, a ścianki są solidne i łatwo się je myje. Warto dodać, że gdy nie korzystamy z prysznica, możemy złożyć skrzydła do środka i w ten sposób zyskać nieco więcej wolnej przestrzeni w łazience.

 

 

Koło Geo 6 Prosmatic GKPG80205003B 

 

Koło Geo 6 Prosmatic GKPG80205003B to kabina prysznicowa wykonana z transparentnego, hartowanego szkła o grubości 0,6 cm. Pomiędzy ściankami widoczne są elegancko połyskujące, srebrne profile. To model wyposażony w rozsuwane drzwi (szerokość wejścia wynosi 44 cm). Produkt ma wysokość 190 cm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest półokrągły kształt. To oznacza, że możemy idealnie dopasować kabinę do narożnika, nie ograniczając jednocześnie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. W drzwiach zamontowane są uszczelki, które zapobiegają zachlapaniu łazienki wodą w czasie brania prysznica.

Z opinii konsumentów wynika, że to kabina prysznicowa o wymiarach 80 cm x 80 cm bez brodzika w dobrej cenie, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Produkt doskonale sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez osoby starsze czy niepełnosprawne, jak również przez małe dzieci.

 

 

Rea Fold Profil Transparent 

 

Produkt Rea Fold Profil Transparent jest wykonany z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 0,6 cm. Ścianki i drzwi kabiny są transparentne i pokryte powłoką EasyClean, co gwarantuje łatwe mycie. W dolnej części modelu zamontowano uszczelki z systemem odprowadzania wody, które nie są podatne na grzyby i pleśń.

Drzwi kabiny są składane, wykończono je stylowymi, chromowanymi elementami. To produkt o wysokości 190 cm, który ma kwadratowy kształt, w efekcie czego doskonale pasuje do nowocześnie urządzonej łazienki. Przedstawiony model daje nam możliwość całkowitego złożenia ścianek bocznych i drzwi do ściany, aby zyskać więcej miejsca w pomieszczeniu.

Według konsumentów produkt oferowany przez markę Rea jest nie tylko elegancki, ale też solidny. Grube, hartowane szkło jest odporne na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na to, że kabina jest transparentna, może optycznie powiększać pomieszczenie. Co więcej, drzwi modelu lekko się otwierają, wpływa na to zastosowanie systemu podnoszenia skrzydeł.

 

 

Jaką kabinę prysznicową bez brodzika 90×90 wybrać?

 

Podczas generalnego remontu łazienki wielu z nas stoi przed trudnym wyborem – wanna czy kabina prysznicowa? Za prysznicem przemawia wiele argumentów, w tym przede wszystkim oszczędność wody, czasu i pieniędzy. Jeśli Twój wybór padnie na kabinę, bez względu na to, czy odnawiasz swoją starą łazienkę czy urządzasz pomieszczenie na nowo, musisz wiedzieć, że jest kilka podstawowych kryteriów, którymi warto kierować się podczas zakupu nowej kabiny prysznicowej. Opisujemy je w naszym artykule, skupiając się tym, czym wyróżnia się najlepsza kabina prysznicowa bez brodzika 90 x 90 cm w 2021 roku.

 

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy ustalić, jest miejsce, w jakim chcemy zamontować prysznic. To ono określa, jaki rodzaj kabiny będzie nam potrzebny. W sprzedaży spotkać możemy modele narożnikowe, wnękowe, przyścienne, wolnostojące czy wannowe. Pierwszy rodzaj dobrze sprawdza się w mniejszych łazienkach, gdyż kabina przylega do dwóch ścian, zajmując niewiele miejsca. Drugi typ wyposażony jest jedynie w drzwiczki, które są wmontowane we wnękę. Kabiny przyścienne przylegają tylko do jednej ściany, zajmują zatem nieco więcej miejsca, ale dają większą swobodę aranżacji. Wersje wolnostojące ogranicza jedynie brodzik lub odpływ wody. Z kolei kabiny wannowe, jak sama nazwa wskazuje, montowane są przy wannie.

Kabina prysznicowa może mieć różny kształt, dzięki czemu możemy wybrać model, który najlepiej pasuje do wystroju naszej łazienki. W sprzedaży dostępne są wersje kwadratowe, prostokątne, pięciokątne, półokrągłe, a nawet owalne. Warto mieć na uwadze także materiał, z jakiego powstał produkt. Jego ścianki mogą być wykonane ze szkła, które jest bardzo wytrzymałe, a także z tworzywa sztucznego, które jest z kolei tańsze. Niezależnie od wybranego materiału możemy wybrać również wykończenie ścianek – matowe, przezroczyste, gładkie lub z nadrukiem.

Bardzo istotny jest również montaż kabiny. Coraz większą popularnością cieszą się wersje bez brodzika. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne wizualnie i łatwo je utrzymać w czystości. Tutaj konieczne jest podjęcie decyzji o rodzaju odpływu, który może być punktowy lub łukowy. Ważny jest również wymiar podstawy kabiny – podczas zakupów musimy mieć pewność, że zmieści się ona w wybranym miejscu. Większość modeli w sklepach ma standardowe wymiary: 80 cm x 80 cm lub 90 cm x 90 cm.

Najlepsze kabiny prysznicowe bez brodzika 90 x 90 cm są wygodne w użytkowaniu, ze względu na sporą przestrzeń wewnątrz. W sprzedaży dostępne są wersje skrzydłowe, przesuwne, składane i walk-in. Pierwszy rodzaj wyposażony jest w drzwiczki, które otwierają się na zewnątrz kabiny. Typ przesuwny z kolei ma prowadnice, umożliwiające rozsuwanie się skrzydeł. Kabiny składane przypominają harmonijkę, z kolei wersje walk-in są całkowicie pozbawione drzwi, a ich konstrukcja sprawia, że woda się nie wylewa.

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika 90×90 – Ranking

 

Deante Funkia KYP 651K 

 

Jeśli szukasz estetycznej i łatwej w montażu kabiny prysznicowej, koniecznie zapoznaj się z modelem Deante Funkia KYP 651K. W produkcie zastosowano szereg systemów maskujących i uszczelniających, dzięki czemu korzysta się niego łatwo, a czyszczenie nie sprawia żadnego problemu.

Jest to model półokrągły o wymiarach 90 cm x 90 cm, przeznaczony do montażu w narożniku pomieszczenia. Całkowita wysokość tego modelu wynosi 185 cm. Ścianki kabiny wykonane są ze szronionego szkła hartowanego, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i ładnie się prezentują.

Ta kabina prysznicowa bez brodzika 90 x 90 cm w dobrej cenie wyposażona jest w przesuwne drzwi z systemem cichego zamykania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podwójnych rolek łożyskowych. Konsumenci doceniają model Deante Funkia KYP 651K za wygląd i wytrzymałość oraz bezproblemowy montaż.

 

 

Rea Easy Space TR Easy Clean

 

Marzy Ci się nowoczesna kabina prysznicowa, którą można zamontować bezpośrednio na podłodze, bez konieczności stosowania brodzika? Takie kryteria spełnia model Rea Easy Space TR Easy Clean. Jest to wersja narożnikowa w kształcie kwadratu, która zachwyca prostotą i elegancją.

Ścianki kabiny wykonane są z hartowanego szkła o grubości 6 mm. Drzwiczki pokryte są powłoką Easy Clean, dzięki czemu nie tworzą się zacieki z mydła, a czyszczenie nie sprawia problemów. Dodatkowo wyposażone są one w magnetyczne uszczelki, które domykają kabinę i zapewniają jej szczelność.

Produkt ma elegancki mosiężny uchwyt w kolorze chromu, który dodaje całości elegancji. Kabina jest wygodna w użytkowaniu dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu unoszącego drzwi podczas otwierania oraz możliwości otwierania od i do środka. Wymiary podstawy tego modelu to 90 cm x 90 cm. Kabina ma 190 cm wysokości. Zgodnie z oceną konsumentów jest to gustowny i wytrzymały produkt.

 

 

Radaway Classic 30001-04-01

 

Kabina prysznicowa Radaway Classic 30001-04-01 łączy w sobie klasyczny wygląd z wygodą użytkowania. Produkt elegancko prezentuje się zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej łazience.

Model ten wyposażony jest w chromowane uchwyty oraz profile, które możemy wyregulować tak, aby ukryć ewentualne krzywizny ścian łazienki. Kabina ma również magnetyczną listwę, która domyka drzwiczki oraz wysokiej klasy rolki, gwarantujące ciche przesuwanie skrzydeł.

Kabina wykonana jest z hartowanego szkła o grubości 5 mm, które zapewnia jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Całość pokryta jest specjalną powłoką Easy Clean, która chroni produkt przed korozją oraz ułatwia utrzymanie w czystości.

Jest to model narożnikowy o półokrągłym kształcie. Wymiary podstawy wynoszą 90 cm x 90 cm, z kolei wysokość to 170 cm. Konsumenci podkreślają, że kabina Radaway Classic 30001-04-01 jest wygodna w użyciu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status