ᐅ Grzejniki drabinkowe. Opinie i recenzje

Grzejniki drabinkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

W zakupie efektywnie działającego grzejnika drabinkowego do łazienki lub innego pomieszczenia bez wątpienia pomoże Ci nasz artykuł. Znajdziesz tu zestawienie najbardziej popularnych obecnie modeli, które udało nam się wybrać po szczegółowej analizie opublikowanych przez konsumentów opinii. Pierwsze miejsce w rankingu należy do grzejnika Instal Projekt Nameless 93 cm x 50 cm, który jest funkcjonalny, a do tego pełni rolę dekoracyjną. Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne (czarną i białą), dlatego na pewno uda nam się dopasować produkt do pozostałych mebli i akcesoriów w danym pomieszczeniu. W przypadku tego modelu możesz samodzielnie zdecydować o położeniu kolektora, co jest jego dodatkową zaletą. Na drugim miejscu plasuje się efektownie wyglądający grzejnik Terma Zigzag 107 cm x 50 cm. Cechą wyróżniającą produkt są skośnie ułożone profile grzewcze. To model, który jest dostępny w wielu różnych kolorach, a jeśli wyrazisz taką chęć, zostanie dodatkowo pokryty antybakteryjną powłoką lub podkładem cynkowym, co skutecznie zapobiega rozwojowi korozji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik drabinkowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Grzejniki drabinkowe, z uwagi na budowę, najczęściej montowane są w łazience. Możemy na nich suszyć ręczniki kąpielowe lub wyprane ubrania i bieliznę. Osoby szukające funkcjonalnego i elegancko wyglądającego modelu powinny zapoznać się z tym poradnikiem zakupowym. Podpowiadamy, jaki grzejnik drabinkowy wybrać, aby szybko ogrzewał pomieszczenie, a jednocześnie nie był podatny na uszkodzenia.

Czym jest grzejnik drabinkowy?

Produkty drabinkowe zbudowane są z pionowych kolektorów, które połączone są poziomymi, cienkimi rurkami. Taka konstrukcja sprawia, że grzejnik nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ścianie, dlatego jest to świetny wybór do łazienki o niewielkim metrażu. Poza tym modele drabinkowe nie tylko podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale i umożliwiają szybkie wysuszenie wilgotnych ręczników. Wśród tego typu produktów znajdziemy grzejniki o prostym, jak również bardziej fantazyjnym designie, np. z ukośnie ułożonymi rurkami tworzącymi zygzak czy w nietypowym kolorze. Na pewno więc znajdziemy model, który będzie idealnie pasować do wystroju wnętrza.

 

Wymiary

Kupując grzejnik, należy sprawdzić kilka ważnych kwestii, a w szczególności wymiary produktu. Jeżeli o tym zapomnimy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy niewłaściwy model, który po montażu okaże się zbyt mały albo za duży, lub nie da rady ogrzać pomieszczenia. Długość grzejników drabinkowych standardowo mieści się w zakresie od 50 cm do ponad 110 cm, a szerokość – od 50 cm do 80 cm.

 

Moc

Wiele osób uważa, że moc to parametr decydujący o tym, jaki grzejnik drabinkowy jest najlepszy. To, który model wybierzemy, zależy w dużej mierze od metrażu pomieszczenia, a także sposobu wykorzystania. Jeżeli produkt ma służyć nie tylko jako źródło ciepła w łazience, ale i suszarka na ręczniki, powinniśmy wybrać grzejnik o mocy ponad 200 W. Weźmy także pod uwagę to, czy w łazience znajduje się okno i czy jest szczelne (jeśli nie jest, konieczny będzie zakup mocniejszego modelu).

Szacuje się, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba jest moc ok. 120 W. Gdy zależy nam wyłącznie na szybkim wysuszeniu ręczników i prania, z pewnością wystarczający będzie 100 W model.

 

Materiał wykonania

Pod względem materiału wykonania wyróżniamy dwa rodzaje grzejników drabinkowych – aluminiowe i stalowe. Te pierwsze nie podlegają korozji i uszkodzeniom mechanicznym, a dodatkowo nagrzewają się w krótkim czasie. Jednak użytkownicy modeli aluminiowych często narzekają, że takie produkty równie szybko tracą ciepło, w efekcie czego temperatura powietrza w pomieszczeniu spada niedługo po wyłączeniu się grzejnika.

Produkty wykonane ze stali również nie są podatne na uszkodzenia. Co więcej, tego typu modele są lekkie i szybko reagują na zmianę temperatury czynnika grzewczego. Należy jednak pamiętać, że odporne na korozję są głównie te grzejniki, które zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone, np. podkładem cynkowym.

 

Sposób podłączenia

Większość modeli drabinkowych można bez przeszkód podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania w domu. Do niektórych produktów możemy też zamocować grzałkę elektryczną. Za sprawą takiego rozwiązania będziemy mogli ogrzać pomieszczenie również po sezonie grzewczym lub przed nim. Grzejnik, po montażu grzałki w stanie czuwania, pobiera zaledwie 0,1 W energii, co w przeliczeniu daje niecałe 0,5 zł rocznie.

 

Wyposażenie

Najlepszy grzejnik drabinkowy ma w zestawie wszystkie elementy niezbędne do zamontowania go na ścianie, m.in. kołki rozporowe. Dobrze, jeśli w komplecie otrzymamy też zawór odpowietrzający i korek zaślepiający, ponieważ nie będziemy musieli kupować ich osobno.

 

Powłoka antybakteryjna

Niektórzy producenci oferują grzejniki pokryte powłoką antybakteryjną. W ten sposób produkt jest zabezpieczony przed rozwojem grzybów i mikroorganizmów, dlatego możemy na nim bez przeszkód powiesić ręczniki lub wilgotne ubrania. O zakupie modelu z powłoką antybakteryjną powinni pomyśleć przede wszystkim alergicy, którzy są wrażliwi na działanie drobnoustrojów.

Budowa

Produkty drabinkowe zbudowane są z kilku lub kilkunastu poziomych rurek, rozmieszczonych w niedużej odległości od siebie. W ten sposób tworzy się drabinka. Czasami rurki wygięte są w kształt litery „C”, co powoduje, że grzejnik odstaje od ściany i nie mamy żadnych trudności z zawieszeniem ręczników.

 

Design

Wydawać by się mogło, że grzejnik jest montowany w pomieszczeniu głównie po to, aby w razie potrzeby podnieść temperaturę powietrza. Okazuje się jednak, że tego typu produkt może też pełnić funkcję dekoracyjną. Dobrze dobrany i dopasowany do reszty wyposażenia łazienki czy innego pomieszczenia model sprawia, że wnętrze wygląda nowocześnie, niekiedy też staje się optycznie większe. Obecnie możemy wybierać nie tylko wśród białych i czarnych grzejników, ale też bardziej fantazyjnych, np. zielonych lub czerwonych.

 

Grzejniki drabinkowe w dobrych cenach

Średnio grzejniki drabinkowe kosztują od 300 zł do 1000 zł. Wiele osób uważa, że na cenę w tym przypadku wpływa głównie marka, jednak warto mieć na uwadze, że większy i bardziej elegancki model często jest znacznie droższy niż ten mniejszy. Istotne znaczenie może mieć też materiał wykonania. Zazwyczaj grzejniki stalowe są nieco droższe niż te wykonane z aluminium.

 

Najlepsze grzejniki drabinkowe w 2019 roku

 

Jeżeli nie wiesz, na który dostępny na rynku produkt się zdecydować, ranking grzejników drabinkowych na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji. W tej części artykułu znajdziesz opisy godnych uwagi modeli, które efektownie się prezentują i są łatwe w montażu.

 

Nasze zalecenia

 

Instal Projekt Nameless 93 cm x 50 cm 

 

Przedstawiamy grzejnik łazienkowy Instal Projekt Nameless 93 cm x 50 cm, którego cechą wyróżniającą jest stylowy design. Płaskie profile poprzeczne powodują, że produkt wygląda elegancko i można go łatwo dopasować do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Model dostępny jest w dwóch kolorach – białym i czarnym.

Produkt działa efektywnie i bardzo szybko ogrzewa łazienkę do określonej temperatury. Dużym udogodnieniem jest to, że użytkownik może samodzielnie zdecydować o położeniu kolektora (po prawej lub lewej stronie). Istnieje też możliwość podłączenia do grzejnika grzałki elektrycznej (sugerowana moc to 300 W).

Konsumenci twierdzą, że model Instal Projekt Nameless 93 cm x 50 cm prezentuje się nowocześnie i jest funkcjonalny. Produkt jest na tyle duży (jego wymiary to: 10,3 cm x 93 cm x 50 cm), że każdy z domowników ma możliwość powieszenia na nim swojego ręcznika. To idealny wybór do pomieszczenia o dużym metrażu, urządzonego w stylu modernistycznym.

 

 

 

 

Terma Zigzag 107 cm x 50 cm

 

Model Terma Zigzag 107 cm x 50 cm został wyposażony w grzałkę elektryczną. Materiał wykonania produktu to stal, dlatego nie trzeba się obawiać, że po dłuższym czasie użytkowania na powierzchni pojawią się ślady uszkodzeń mechanicznych. Grzejnik ma skośne profile grzewcze, w efekcie czego oryginalnie się prezentuje.

Opisywany model może mieć grzałkę zamontowaną z lewej lub prawej strony – sami decydujemy o jej położeniu. W komplecie otrzymujemy kołki rozporowe i konsole mocujące MKT, więc od razu po zakupie możemy zamontować grzejnik na ścianie. Produkt jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, w razie potrzeby może również zostać dodatkowo zabezpieczony podkładem cynkowym lub powłoką antybakteryjną.

Konsumentom przypadło do gustu to, że istnieje możliwość wyboru idealnego odcienia grzejnika, aby dopasować go do wystroju pomieszczenia. Produkt można z powodzeniem podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania. Poza tym model ten pełni funkcję dekoracyjną.

 

 

 

 

Purmo Santorini 113,4 cm x 50 cm 

 

Grzejnik łazienkowy Purmo Santorini 113,4 cm x 50 cm został wykonany z dobrego gatunkowo profilu stalowego, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia. Standardowo model jest dostępny w białym kolorze, jednak w razie konieczności możemy zdecydować się na inną barwę, aby lepiej dopasować produkt do wyposażenia pomieszczenia.

Model marki Purmo znajduje zastosowanie w domach z wodną instalacją centralnego ogrzewania. Ten dobry i tani grzejnik drabinkowy ma w zestawie kilka niezbędnych elementów, takich jak: ręczny odpowietrznik, korek zaślepiający (oba elementy mają średnicę 1/2 cala) oraz zawieszenie z możliwością regulacji odległości produktu od ściany.

Ponieważ grzejnik ma kompaktowe wymiary, można zamontować go również w łazience o niewielkim metrażu. Według konsumentów przedstawiony model jest niezwykle elegancki, a wpływają na to głównie niewidoczne połączenia kolektorów (drabinkę spawano od środka, bez użycia lutu). Co więcej, produkt jest funkcjonalny i na pewno pomieści ręczniki kąpielowe wszystkich domowników.

 

 

 

 

Enix Aster 60 cm x 77,6 cm

 

Enix Aster 60 cm x 77,6 cm to grzejnik o klasycznym designie, który zbudowany jest z rurek wygiętych na kształt litery „C”. Takie rozwiązanie sprawia, że drabinka znajduje się w znacznej odległości od ściany i możemy na niej swobodnie wieszać mokre ręczniki czy pranie.

Z uwagi na to, że produkt jest dostępny w białym kolorze, bez wątpienia uda nam się go dopasować do łazienki, bez względu na wystrój. Opisywany model ma moc 531 W, a jego dokładne wymiary to: 77,6 cm x 60 cm x 15,7 cm. W razie potrzeby możemy podłączyć do grzejnika grzałkę elektryczną.

Zaletą produktu jest to, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ścianie, a mimo to może pomieścić kilka dużych ręczników. Konsumenci chwalą model za bardzo łatwy montaż, a także za to, że szybko ogrzewa pomieszczenie.

 

 

 

 

Termal Erebusa GŁ-P1

 

Produkt Termal Erebusa GŁ-P1 jest odpowiednim wyborem nie tylko do łazienki, ale też innych pomieszczeń w domu, które wymagają szybkiego ogrzania. Model ten wyprodukowano ze stali, dlatego jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, np. zarysowania. Grzejnik można zamontować pod oknem, ponieważ ma boczne podłączenie.

Całkowite wymiary modelu to: 80 cm x 60 cm, co oznacza, że nie zajmuje dużo miejsca na ścianie. Produkt można podłączyć do sieci centralnego ogrzewania, a w razie konieczności zamontować na nim grzałkę elektryczną. Podwójna ilość profili grzewczych sprawia, że temperatura powietrza w pomieszczeniu szybko się podnosi, a wilgotne ręczniki czy bielizna schną szybciej.

Biorąc pod uwagę to, że opinie o grzejnikach drabinkowych Termal są pozytywne, model Erebusa GŁ-P1 z pewnością spełni nasze oczekiwania. Wielu konsumentów uważa, że to praktyczny produkt, który nie tylko elegancko wygląda, ale i efektownie działa. Poza tym jest to bardzo dobra propozycja do niewielkich pomieszczeń, gdzie ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status