Drzwi zewnętrzne ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Wikęd Wzór 26 to najlepsze drzwi zewnętrzne w 2020 roku. Taki wniosek nasunął nam się po przeanalizowaniu opinii konsumentów. Skrzydło zostało wykonane z ocynkowanej stali i wypełnione pianką poliuretanową. Pokryto je dodatkowo drewnopodobnym laminatem, który nie jest podatny na działanie promieni UV i zarysowania. Drzwi są wyposażone w 3 bolce antywłamaniowe. W zestawie jest ościeżnica minimalizująca utratę ciepła. Drugim najbardziej popularnym modelem drzwi zewnętrznych pod względem opinii konsumentów okazał się ten o nazwie Dre Galeria Natura 20. Rama produktu jest wykonana z drewna iglastego, a to zapewnia jej wytrzymałość. Drzwi zostały pokryte naturalną okleiną, zabezpieczono ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych przy pomocy lakieru UV. Co ciekawe, kupując ten model możemy sami zdecydować o rodzaju zamka, a także o wyglądzie przeszkleń.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie drzwi zewnętrzne kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Decyzja, co do wyboru drzwi zewnętrznych nie może zapaść zbyt pochopnie. Często to właśnie one są pierwszą, rzucającą się w oczy wizytówką naszego domu. Poza tym to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo wszystkich domowników i znajdującego się w środku wyposażenia. Dziś przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Znajdziesz tu wskazówki, na co w szczególności powinno się zwracać uwagę w czasie zakupów.

 

 

Klasa drzwi

W domach i mieszkaniach zastosowanie znajdują drzwi o klasie od 1 do 4. Zanim konkretny produkt trafi na rynek, musi on przejść szereg testów, na podstawie których uzyskuje określony certyfikat. W ten sposób sprawdza się również, czy dany model spełnia podstawową, europejską normę PN-EN 14351-1+A1:2010.

Klasa 1 to standardowe drzwi, które są w stanie wytrzymać napór włamywaczy używających wyłącznie siły fizycznej. Klasa 2 to modele o podwyższonej wytrzymałości. Stanowią one dobrą ochronę domu przed włamywaczami, którzy używają nie tylko siły fizycznej, ale także prostych narzędzi. Klasa 3 obejmuje produkty antywłamaniowe i zapewniają ochronę przed włamywaczami, którzy mają różnego rodzaju proste narzędzia, jak również łom. Najlepszą ochronę dla domu stanowią natomiast drzwi klasy 4. Będą one niezwykle trudną przeszkodą dla włamywaczy, nawet z bardzo dużym doświadczeniem. Uznaje się je za trudne do sforsowania nawet przy pomocy wiertarki, pilarki i innych urządzeń.

Istnieją również drzwi klasy 5 i 6, jednak stosuje się je przede wszystkim na komendzie policji, w banku oraz podobnych instytucjach.

 

Sposób otwierania

Chcąc wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne musimy się poważnie zastanowić, w jaki sposób będą się one otwierać. Pod tym względem do wyboru mamy modele otwierane do wewnątrz oraz na zewnątrz. W przypadku mieszkań w blokach lepszym wyborem częściej okazują się być drzwi, które otwierają się do wewnątrz. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na poziom bezpieczeństwa i utrudnienie osobom trzecim włamanie się do środka, ale także zapewnienie drożności drogi w przypadku ewakuacji.

W domach jednorodzinnych lepiej sprawdzają się natomiast drzwi otwierane na zewnątrz. Są one znacznie wygodniejsze. Poza tym nie zablokują one drogi ewakuacji w przypadku pożaru lub innych zdarzeń, tak jak może się to dziać w bloku.

 

Drzwi lewe lub prawe

Wbrew pozorom, podjęcie decyzji, czy kupić drzwi lewe, czy może jednak prawe, bywa niekiedy bardzo kłopotliwe i problematyczne. Dla wielu osób duże znaczenie ma fakt, po której stronie znajduje się klamka, ponieważ może to ułatwiać lub czasem utrudniać otwieranie drzwi.

W przypadku modeli lewych klamka będzie się znajdowała po stronie prawej (od strony widocznych zawiasów), a więc w tej sytuacji łatwiej będzie się nam je otwierało ręką lewą. W drzwiach prawych klamka umiejscowiona jest po stronie lewej (od strony widocznych zawiasów) i łatwiej się je otwiera prawą ręką. Wybór odpowiedniej strony otwierania może mieć wpływ m.in. na poziom utraty ciepła w zimie. Dlatego też nie możemy bagatelizować znaczenia tej cechy drzwi.

 

Materiał wykonania

Na rynku natkniemy się na drzwi wykonane z różnych materiałów. Jednym z popularniejszych nadal jest oczywiście drewno, ponieważ wyróżnia się ono dobrymi właściwościami izolacyjnymi i potrafi tłumić hałas z zewnątrz. Jest ono jednak dość podatne na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych. Dlatego też trzeba pamiętać o regularnej konserwacji tego materiału.

Ze względu na to, że drzwi drewniane są dość kosztowne, wielu producentów tworzy także modele zastępcze, wykonane z płyty MDF lub HDF. Imitują one drewno, są znacznie tańsze, a w dodatku nie wymagają konserwacji. Mogą one jednak wyglądać mniej estetycznie lub nie spełniać wszystkich oczekiwań.

Na rynku dostępne są także drzwi wykonane z PVC lub włókna szklanego. Te pierwsze są nie tylko tanie, ale także łatwe do utrzymania w czystości oraz wytrzymałe. Ich dodatkową zaletą są też właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Często są one wykończone okleinami imitującymi drewno, dlatego nie wszystkim przypadną one do gustu.

Z kolei drzwi wykonane z włókna szklanego są bardzo stabilne, nie wgniatają się i wyglądają bardziej stylowo niż produkty z PVC. Mogą być one ozdabiane w różny sposób. Często producenci wzbogacają ich wygląd o ornamenty lub ciekawe wytłoczenia.

 

Rozmiar

Większość dostępnych w sklepach modeli drzwi wejściowych nie różni się za bardzo pod względem rozmiarów. Najczęściej ich wysokość oscyluje wokół wartości 200 cm. Jeżeli chcemy zadbać o komfort wchodzenia i wychodzenia z domu, nie powinniśmy wybierać drzwi o mniejszej wysokości. Z kolei ich szerokość będzie najczęściej wynosić od 80 cm do 90 cm i jest to wartość optymalna.

Jeśli mamy na to ochotę, możemy również zdecydować się na drzwi wykonywane na zamówienie. Będą one miały wskazane przez nas wymiary, dzięki czemu będą idealnie pasować do domu. Niemniej takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

 

Waga

Poza rozmiarem drzwi zewnętrznych, liczy się także ich waga. Jest ona uzależniona głównie od materiału wykonania. Najcięższe będą modele drewniane, a najlżejsze te wykonane z włókna szklanego i PCV. Pamiętajmy też, że na wagę wpływa klasa bezpieczeństwa. Im wyższa ona będzie, tym dany produkt staje się cięższy. Wynika z tego, że drzwi klasy 4 będą znacznie cięższe niż klasy 1, ponieważ mają one więcej antywłamaniowych zabezpieczeń.

 

 

Przeszklenia

Wpływ na to, jakie drzwi zewnętrzne są najlepsze, może mieć także obecność lub brak przeszkleń. Zazwyczaj modele służące do wchodzenia i wychodzenia z domu są przeszklone częściowo. Wbrew pozorom, takie produkty nie zawsze ułatwiają włamywaczom dostanie się do środka, ponieważ szyby w takim przypadku są nieco mocniejsze. Zastosowanie znajdują zarówno szyby przezroczyste, jak i matowe oraz półprzezroczyste.

Pamiętajmy jednak, że przeszklone drzwi nie zawsze będą pasować do elewacji domu. Ponadto jeśli rzeczywiście boimy się włamań i chcemy zabezpieczyć swój dobytek, lepiej wybierzmy produkt pozbawiony przeszkleń.

 

Design

Drzwi zewnętrzne powinny mieć nie tylko odpowiednią klasę bezpieczeństwa, ale i odpowiedni design. Szukając właściwego modelu zawsze starajmy się brać pod uwagę m.in. kolor elewacji. Dzięki temu uda nam się dobrać najwłaściwszy produkt, który nie będzie kontrastował z wyglądem ścian. Na szczęście mamy na rynku tak dużą różnorodność produktów w tym segmencie, że z pewnością znajdziemy idealne drzwi odpowiadające naszym potrzebom.

 

Drzwi zewnętrzne w dobrych cenach

Najtańsze dostępne w sklepach drzwi zewnętrzne kosztują ok. 700-1000 zł, w zależności od materiału wykonania oraz szeregu wykorzystanych zabezpieczeń. Zazwyczaj jednak na zakupy będziemy musieli przeznaczyć nieco więcej, zwłaszcza jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie oraz wyższym poziomie bezpieczeństwa. Średnio dobrej jakości drzwi od renomowanych producentów kosztują powyżej 2-3 tysięcy złotych.

 

Najlepsze drzwi zewnętrzne w 2020 roku

 

Decyzja, co do wyboru drzwi zewnętrznych nigdy nie powinna zapaść zbyt szybko i pochopnie. Powinniśmy przywiązywać dużą uwagę nie tylko do ich wyglądu, ale również jakości, ponieważ to od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo nasze i całego domu. Odpowiedni model zarówno dobrze się prezentuje, jak też stanowi skuteczną ochronę przed włamywaczami. Prezentowany przez nas ranking drzwi zewnętrznych uwzględnia produkty, które zasługują na zainteresowanie.

 

Nasze zalecenia

 

Wikęd Wzór 26

 

Drzwi antywłamaniowe Wikęd Wzór 26 zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wyposażono je w okucia wykonane ze stali nierdzewnej. Materiałem wykonania skrzydła jest dobra gatunkowo ocynkowana stal. Drzwi wypełniono pianką poliuretanową. Dostępne są w kilku różnych wersjach kolorystycznych, m.in. białej i antracytowej.

Skrzydło zostało pokryte drewnopodobnym laminatem. Wykazuje ono odporność na zarysowania, jak również negatywne działanie promieni UV. Do drzwi dodawana jest ościeżnica, która minimalizuje utratę ciepła z wnętrza domu (może być wykonana z aluminium lub stali). W komplecie znajdziemy klamkę, uszczelki, dwie wkładki oraz zamek.

Jak wynika z opinii konsumentów, drzwi są wyjątkowo solidne i wytrzymałe. Na długo zachowują estetyczny wygląd. Model ma zawiasy 3D, które można samodzielnie wyregulować, nie sprawia to żadnych trudności. Warto dodać, że skrzydło jest dostępne w trzech rozmiarach – o szerokości 80 cm, 90 cm oraz 100 cm. Jego grubość wynosi 5,4 cm.

Wikęd Wzór 26 to drzwi, które są dostępne w trzech rozmiarach – o szerokości 80 cm, 90 cm i 100 cm. Grubość skrzydła to 5,4 cm, a jego materiałem wykonania jest ocynkowana stal.

Zalety
Zapewniają bezpieczeństwo:

To drzwi antywłamaniowe wyposażone w 3 bolce. To oznacza, że zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Kilka wersji kolorystycznych:

Skrzydło jest pokryte laminatem. Samodzielnie możemy zdecydować, w jakim będzie kolorze. Do wyboru mamy kilka opcji, m.in.: antracyt, mahoń, biel oraz orzech.

Odporność na zarysowania:

Drzwi wykazują zwiększoną odporność na zarysowania, a także na negatywne działanie promieni UV.

Zawiasy 3D:

To model z zawiasami 3D, które możemy samodzielnie wyregulować. Nikomu nie powinno to sprawić problemu.

Niewielka utrata ciepła:

Do drzwi jest dołączona ościeżnica (aluminiowa lub stalowa, do wyboru), która minimalizuje utratę ciepła.

Wady
Nieatrakcyjny wygląd:

Według niektórych osób skrzydło nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Takie opinie pojawiają się zwłaszcza na temat modelu w wersji antracytowej.

 

 

 

 

Dre Galeria Natura 20

 

Model o nazwie  Dre Galeria Natura 20 to drzwi z ramą wykonaną z drewna sosnowego oraz skrzydłem oklejonym  naturalną okleiną zabezpieczoną dodatkowo lakierem UV. W efekcie produkt ten jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i dobrze się prezentuje przez długi czas. Wypełnieniem jest tu płyta wiórowa otworowa.

Opisywane drzwi są dodatkowo wyposażone w przeszklenia, a do wyboru są 3 rodzaje szyb, każda z nich ma grubość 4 mm. Do skrzydła dołączane są 2 lub 3 zawiasy w kolorze srebrnym, a także zamek. Do wyboru w tym przypadku jest zamek na klucz, oszczędnościowy  lub wkładka patentowa. Dostępne rozmiary produktu to: 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, a nawet 100 cm.

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, ten model wyróżnia się spośród innych przede wszystkim ciekawym designem. Ze względu na poziome przeszklenia zyskuje on bardzo nowoczesny wygląd. Dla wielu zaletą jest też wysoka jakość materiałów, która wpływa na wytrzymałość produktu.

Model Dre Galeria Natura 20 ma solidną ramę z drzewa iglastego. Drzwi zostały wypełnione otworową płytą wiórową.

Zalety
Wytrzymałość:

Skrzydło zostało oklejone naturalną okleiną, która została dodatkowo zabezpieczona specjalnym lakierem UV. Oznacza to, że model wykazuje odporność na działanie promieni słonecznych, a także na uszkodzenia mechaniczne.

Akcesoria w zestawie:

Razem z produktem otrzymujemy w komplecie potrzebne akcesoria, czyli dwa srebrne zawiasy i zamek (do wyboru mamy oszczędnościowy, zwykły na klucz, wkładkę patentową lub blokadę łazienkową).

Kilka wersji kolorystycznych:

Ponieważ możemy sami zdecydować o kolorze okleiny, z pewnością uda nam się dopasować drzwi do wystroju pomieszczenia.

Nowoczesny design:

Konsumenci uważają, że model prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Wszystko za sprawą poziomych, niewielkich wycięć dzielących skrzydło na kilka, równych części.

Wady
Brak przeszkleń:

Drzwi nie mają przeszkleń, dlatego po zamontowaniu ich w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu wnętrze może wydawać się znacznie ciemniejsze i optycznie mniejsze.

 

 

 

Hormann T30 Pełne 90

 

Jeśli interesują Cię dobre i tanie drzwi zewnętrzne, zachęcamy do zapoznania się z modelem Hormann T30 Pełne 90. Charakteryzuje go klasyczny, prosty wygląd. To produkt techniczny, certyfikowany i ognioodporny, który jest przeznaczony do obiektów, gdzie należy wydzielić strefę pożarową. Zastosowano w nim konstrukcję ze stali oraz wypełnienie z wełny mineralnej, co przekłada się na dobrą izolację cieplną i akustyczną.

Opisywane drzwi wyróżniają się 30-minutową wytrzymałością na działanie temperatury o wysokości 820 st. C. To model jednoskrzydłowy, który otwiera się na prawą stronę. Do zestawu dołączana jest nie tylko klamka i zamek, ale także elementy niezbędne do montażu, takie jak ościeżnica kątowa.

Konsumenci twierdzą, że produkt ten zasługuje na uwagę głównie ze względu na możliwość zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wskazany przez producenta czas, przez jaki jest on odporny na działanie bardzo wysokiej temperatury sprawia, że może on zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia w czasie ewakuacji.

Drzwi zewnętrzne Hormann T30 to model przeciwpożarowy. Produkt sprzedawany jest w zestawie z ościeżnicą kątową, uszczelką, klamką i zamkiem.

Zalety
Wypełnienie:

Drzwi zostały wypełnione wełną mineralną. Materiał ten wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne, jak również stanowi zabezpieczenie przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.

Wykończenie:

Model został pomalowany proszkowo. W związku z tym wykazuje dużą odporność na zarysowania, jak również działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych (wilgoć, promienie słoneczne).

Dodatkowe akcesoria:

Konsumenci doceniają to, że w zestawie znajdują się wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy, aby kupić potrzebne akcesoria.

Wytrzymałość:

Producent podaje, że drzwi wytrzymują ok. 30 minut w temperaturze do 820 st. C. W efekcie model zapewni nam bezpieczeństwo, jeśli w budynku wybuchnie pożar.

Wady
Kolor:

Z uwagi na to, że drzwi mają biały kolor widać na nich wszelkie zabrudzenia. Konsumenci wskazują, że aby utrzymać produkt w idealnej czystości trzeba go często myć.

 

 

 

 

Kr Center Bastion

 

Prezentujemy Ci model Kr Center Bastion, czyli zewnętrzne drzwi o eleganckim, klasycznym designie. Ich prostą formę wzbogacają dwa pionowe pasy w kolorze aluminium, które biegną wzdłuż całej długości produktu. Tak surowa forma z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym prosty, a jednocześnie bardzo gustowny styl.

Ten produkt jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dobranie odpowiedniej barwy choćby do elewacji. W wyposażeniu znajduje się wizjer, kolorystycznie dobrany próg wraz z uszczelką, dwa zamki, a także trzy antywyważeniowe bolce. Drzwi dostępne są w dwóch rozmiarach, czyli 80 cm i 90 cm.

Pojawiające się w internecie opinie o drzwiach zewnętrznych tego producenta zwykle są bardzo pozytywne. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go zwłaszcza za estetykę. Często wspomina się również o jego dobrej jakości i wytrzymałości. Skrzydło produktu z płyty MDF o grubości 6 mm zostało wzbogacone o płytę dźwiękochłonną do 32 dB.

Drzwi zewnętrzne KR-Center Bastion dostępne są w kilku kolorach. Do wyboru mamy modele o szerokości 80 cm i 90 cm.

Zalety
Wizjer:

Produkt został wyposażony w wizjer. Ten dodatek jest niezwykle praktyczny i konsumenci często z niego korzystają. Przed otworzeniem drzwi można łatwo sprawdzić, kto znajduje się po drugiej stronie (zwiększa to bezpieczeństwo).

Próg:

W zestawie otrzymujemy dopasowany pod kolor modelu próg. Wiele osób podkreśla, że próg został solidnie wykonany, więc zachowuje swój atrakcyjny wygląd przed długi czas.

Dopasowanie:

W ofercie producenta znajdują się drzwi w kilku kolorach do wyboru. W związku z tym użytkownik może w łatwy sposób dopasować model do swoich preferencji, jak również wyglądu domu czy mieszkania.

Wady
Zarysowania:

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że na powierzchni produktu stosunkowo szybko pojawiają się drobne zarysowania. Dlatego też należy pamiętać o tym, aby do czyszczenia modelu używać delikatnych produktów.

 

 

 

 

Capital Kraina Toronto Inox Duo

 

Produkt Capital Kraina Toronto Inox Duo wyróżnia się głównie tym, że jest to model dwuskrzydłowy. Został on wypełniony pianką poliuretanową, która gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną. Ponadto znajduje się tutaj regulowany zaczep zamka głównego, w efekcie łatwo można regulować domknięcie skrzydła.

Ten model wygląda efektownie za sprawą przeszkleń na obu skrzydłach. Do wyboru w tym przypadku są szyby reflex, lustro weneckie lub oryginalne szyby o nazwie Aurora i Clara. Jego producent oferuje także szeroką gamę kolorystyczną skrzydeł, dzięki czemu można znaleźć idealny model dopasowany do wystroju domu. Drzwi dostępne są w dwóch rozmiarach: 110 cm i 130 cm.

Konsumenci, którzy wybrali ten produkt doceniają w nim m.in. to, że zamknięcie drzwi w tym przypadku stanowią dwa wielopunktowe zamki wpuszczane razem z europrofilowymi wkładkami cylindrycznymi. Cały system ryglowania dopełniają też dołączane do zestawu bolce przeciwwyważeniowe, co przekłada się na bardzo duży poziom bezpieczeństwa całego domu.

Drzwi wejściowe Capital Toronto Inox Duo dostępne są w kilku kolorach. Produkt pokryty jest okleiną PCV o grubości 1,7 mm.

Zalety
Wypełnienie:

Drzwi zostały wypełnione spienionym polistyrenem. Dzięki temu przez produkt nie przenika chłodne powietrze ani wilgoć, co gwarantuje bardzo dobrą termoizolację.

Staranne wykonanie:

Do produkcji modelu wykorzystano m.in. dobrej jakości stal. Powierzchnia drzwi została zabezpieczona okleiną PCV. Dlatego też drzwi wyglądają, jak nowe przez długi czas - nie ma na nich przebarwień ani zarysowań.

Design:

Wiele osób uważa, że prezentowany produkt ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale też bardzo ładnie wygląda. W związku z tym model wpływa na wygląd domu i powoduje, że ten prezentuje się bardziej atrakcyjnie.

Wady
Czyszczenie:

Drzwi mają niewielkie okienka, które w opinii części Internautów są trudne w czyszczeniu. Na powierzchni szkła pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia.

 

 

 

 

Stalprodukt Antares

 

Drzwi zewnętrzne o nazwie Stalprodukt Antares to produkt, którego grubość skrzydła wynosi 46 mm. Charakteryzuje go dobra izolacja akustyczna do 27 dB. W tym przypadku dostępne są dwa rozmiary, czyli 80 cm i 90 cm. Jego przenikalność cieplna mieści się na poziomie 1,7 W/m2K. Oznacza to, że skutecznie zatrzymuje on ciepło wewnątrz domu.

W zestawie do drzwi dołączane są 2 zamki trzybolcowe, 3 zawiasy czopowe, stalowa ościeżnica laminowana, jak również aluminiowy próg, bolce antywyważeniowe, wizjer, 2 wkładki patentowe i klamka 72 mm. Dzięki temu od razu po zakupie produktu można go zamontować we właściwym miejscu.

Konsumenci przekonują, że jedną z największych zalet opisywanych drzwi jest ich wytrzymałość, a także wyjątkowo estetyczny design. Mają one prostą, ale jednocześnie bardzo elegancką formę, dlatego dobrze dopasowują się do wnętrza pomieszczenia, jak i elewacji domu.

 

Stalprodukt Antares to drzwi zewnętrzne dostępne w 2 kolorach: orzech i dąb złoty. Konsument ma do wyboru model o szerokości 80 cm i 90 cm.

Zalety
Ościeżnica:

Do kompletu dołączono ościeżnicę, jak również inne, niezbędne podczas instalacji akcesoria. Kupując drzwi Stalprodukt Antares otrzymujemy więc wszystkie rzeczy potrzebne, aby zamontować produkt.

Izolacja termiczna:

Z prezentowanych w Internecie opinii wynika, że model gwarantuje dobrą izolację termiczną. Nie musimy się więc obawiać, że drzwi okażą się mało szczelne.

Czyszczenie:

Produkt jest łatwy w pielęgnacji. Aby wyczyścić drzwi wystarczy użyć niewielkiej ilości detergentu.

Wady
Aluminiowy próg:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że dołączony do zestawu, aluminiowy próg nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Wizjer:

Dla niektórych osób minusem jest to, że trzeba samodzielnie zrobić otwór na wizjer (jest to czasochłonne).  

 

 

 

 

Pol-Skone B-30.0

 

Drzwi o nazwie Pol-Skone B-30.0 posiadają skrzydło o grubości 56 mm. Wykonany z drewna ramiak został obłożony dwiema płytami HDF, które odpowiadają za solidność i wytrzymałość. Wypełnieniem jest tu z kolei specjalna konstrukcja Pol-Skone. Ponadto model ten jest dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie go do swojego domu.

Na konstrukcję tych drzwi składa się również ościeżnica (standardowo stała sosnowa, do wyboru jest też jednostronnie regulowana) oraz próg wykonany z drewna dębowego, którego wysokość wynosi 20 mm. W zestawie znajdują się m.in. 3 zawiasy czopowe oraz 5 bolców antywyważeniowych.

W przypadku tego modelu uwagę konsumentów przykuł przede wszystkim prosty, ale elegancki wygląd produktu, dobra jakość wykonania oraz solidność. Opisywane drzwi idealnie nadają się do zastosowania w wielomieszkaniowym budownictwie, mogą one zapewnić też odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Drzwi wejściowe Pol-Skone B-30 W0 są dostępne w kilku rozmiarach. Produkt można zamontować tak, aby otwierał się do wewnątrz lub na zewnątrz.

Zalety
Ościeżnica i próg:

W zestawie znajduje się ościeżnica i próg. W efekcie możemy rozpocząć montaż drzwi tuż po ich zakupie (bez konieczności wydawania pieniędzy na potrzebne do instalacji elementy).

Design:

Produkt ma gładką powierzchnię i prosty wygląd. Użytkownik ma do wyboru kilka kolorów m.in. orzech, kasztan czy jesion polski. W związku z tym prawdopodobnie każdy znajdzie model, który będzie pasował do jego mieszkania.

Wady
Tłumienie dźwięków:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że drzwi mogłyby lepiej tłumić dźwięk z zewnątrz.

Zarysowania:

Konsumenci twierdzą, że powierzchnia modelu powinna być lepiej zabezpieczona. Stosunkowo szybko na drzwiach zaczynają pojawiać się niewielkie zarysowania.

 

 

 

 

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

 

Montaż drzwi zewnętrznych nie jest trudny i możemy samodzielnie przymocować skrzydło. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie popełnić błędu. Zebraliśmy więc praktyczne informacje na temat samodzielnego montażu drzwi zewnętrznych. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

 

 

Montowanie drzwi a rodzaj ściany

W zależności od tego, czy ściana jest jedno-, dwu- bądź trójwarstwowa, montaż skrzydła drzwiowego będzie wyglądał nieco inaczej. Nie wystarczą nam więc informacje o tym, jakie drzwi zewnętrzne są polecane pod względem praktyczności i estetyki. Musimy też wiedzieć, jak zbudowany jest nasz dom.

W ścianie jednowarstwowej ościeżnica ma być osadzona w połowie grubości muru, a w dwuwarstwowej – jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (tak, aby utworzony z materiału izolacyjnego węgarek osłaniał mniej więcej 2/3 wysokości ościeżnicy). W ścianach trójwarstwowych drzwi powinny być zamontowane w warstwie izolacji termicznej. W tym przypadku nie możemy jednak użyć zwykłych kołków rozporowych czy kotew. Kiedy mamy gotowy otwór na skrzydło, musimy do ościeżnicy przyspawać płaskowniki, a dopiero później przymocować je do warstwy konstrukcyjnej muru przy użyciu kołków rozporowych.

 

Co będzie nam potrzebne do montażu?

Zanim podejmiemy się montażu drzwi przygotujmy wszystkie potrzebne sprzęty, narzędzia i akcesoria. Są to przede wszystkim: młotek, drewniane kliny, poziomica, nóż, wiertarka, taśma malarska, kołki rozporowe oraz pianka montażowa. Upewnijmy się też, że wszystkie elementy zostały dołączone do skrzydła. Jeśli po rozpakowaniu drzwi zauważymy, że w zestawie brakuje pewnych elementów, należy zgłosić to do sklepu i wstrzymać się z montażem.

 

Jak osadzić ościeżnicę w ścianie?

Jednym z najbardziej solidnych sposobów na osadzanie ościeżnicy w ścianie jedno- i dwuwarstwowej jest wykorzystanie kotew, które są na stałe do niej przymocowane. Chcąc wykorzystać tę metodę musimy kupić drzwi już podczas budowy domu, ponieważ wspomniane kotwy należy wmurować w trakcie wznoszenia ściany.

W nowym, jak też remontowanym domu, gdy mamy gotowy otwór drzwiowy, możemy zdecydować się na montaż z użyciem kołków rozporowych. Jeśli natomiast wymieniamy tylko stare skrzydło na nowe, istnieje możliwość montażu nowej ościeżnicy na starej, pod warunkiem, że jest stabilnie osadzona w murze. Inaczej nasz dom nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem.

 

 

Montaż drzwi zewnętrznych krok po kroku

Kiedy już umieściliśmy ościeżnicę w otworze drzwiowym i wypoziomowaliśmy ją, możemy wywiercić w niej otwory. Kolejny krok to wbicie kołków i wkręcenie w nie śrub, po trzy w każdym pionowym elemencie ościeżnicy (są to tzw. stojaki). Całą konstrukcję powinniśmy usztywnić rozporami z desek. Na tym etapie możemy już sięgnąć po piankę montażową, która uszczelni szczeliny powstałe pomiędzy murem a ościeżnicą. Jeżeli nie chcemy zabrudzić żadnego ze stojaków, możemy zabezpieczyć je taśmą malarską. Musimy pamiętać, że po pewnym czasie pianka montażowa podwaja swoją objętość, dlatego szczeliny powinniśmy wypełnić tylko do połowy.

Po upływie 24 godzin należy odkleić taśmę i ewentualnie odciąć nadmiar pianki. Teraz możemy przymocować zawiasy do ościeżnicy i klamki do drzwi. Ostatnia czynność to zawieszenie skrzydła. Warto poprosić przy tym innego domownika o pomoc.

 

Jak podczas montażu nie zniszczyć drzwi?

Montowanie drzwi zewnętrznych nie jest bardzo trudne, ale trzeba zachować ostrożność, aby nie uszkodzić przypadkowo skrzydła. Należy dopilnować, aby ościeżnica była zamocowana w ścianie stabilnie, z zachowaniem wszystkich pionów i poziomów. Niemniej ważne jest sprawdzenie stanu otworu drzwiowego – powinien być dokładnie oczyszczony, poza tym nie może mieć dużych ubytków.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

O.K. Doors Nata

 

Osoby, które są zainteresowane zakupem solidnie wykonanych, a przy tym atrakcyjnie wyglądających drzwi zewnętrznych powinny zapoznać się z opisem modelu O.K. Doors Nata. Jest to produkt w kolorze złoty dąb, dlatego z pewnością będzie pasował do wielu mieszkań.

Prezentowane drzwi zrobiono ze stali. Dlatego też wykazują one dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia czy próby włamania. W związku z tym możemy być pewni, że mamy zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie przebywania w domu czy mieszkaniu. Model pokryto folią PCV. Stanowi ona skuteczną ochronę przed zarysowaniami. Produkt nie wymaga specjalistycznej konserwacji (tak, jak na przykład w przypadku drzwi drewnianych).

W publikowanych w Internecie opiniach można przeczytać wiele dobrych słów na temat drzwi wejściowych O.K. Doors Nata. Większość konsumentów przyznaje, że jest to model wykonany z dobrej jakości materiałów. Produkt jest szczelny i zapewnia dobrą termoizolację. Dodatkowo jego montaż nie sprawia kłopotów.

O.K. Doors Nata to bardzo dobre drzwi zewnętrzne do 500 zł. Jest to model w kolorze złotego dębu. Produkt wykonano m.in. ze stali.

Zalety
Dobra izolacja termiczna:

Drzwi zostały ocieplone wełną mineralną. W efekcie możemy być pewni, że produkt zagwarantuje nam skuteczną ochronę przed chłodem. Konsumenci zapewniają, że nawet w mroźne dni model nie przepuszcza zimnego powietrza.

Folia PCV:

Drzwi zostały pokryte wysokiej jakości folią PCV. Stanowi ona skuteczne zabezpieczenie przed zarysowaniami. Wspomniana folia chroni produkt także przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Akcesoria:

Do zestawu dołączono szyld górny, klamkę i wkładkę, czyli elementy niezbędne do prawidłowego zamontowania drzwi. W związku z tym nie musimy pamiętać o dokupieniu dodatkowych akcesoriów.

Łatwa konserwacja:

Produkt jest łatwy w konserwacji - nie trzeba pokrywać jego powierzchni specjalnymi środkami. Aby zadbać o model, wystarczy regularnie czyścić go przy użyciu delikatnych detergentów.

Wady
Zawiasy:

W niektórych opiniach można przeczytać, że po pewnym czasie zawiasy zaczynają skrzypieć. Trzeba więc pamiętać o ich systematycznym naoliwianiu.

 

 

Gerda WD

 

Gerda WD to drzwi zewnętrzne, które zaklasyfikowane zostały do 2 klasy odporności na włamanie. Oznacza to, iż stanowią one skuteczną barierę przed włamywaczami, którzy będą próbowali dostać się do środka przy użyciu siły oraz prostych narzędzi. Są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego z pewnością każdy znajdzie model dopasowany choćby do elewacji domu.

Do zestawu dołączane są 3 stałe bolce antywyważeniowe, 3 zawiasy trójdzielne i przylgowa uszczelka skrzydła. Dzięki temu po zakupie drzwi można je będzie od razu zamontować. Produkt ten dostępny jest w kilku różnych rozmiarach do wyboru: 80N, 80, 90N, 90E, a także 100E. Klamki są z kolei dostępne w dwóch wersjach, a więc błyszczącego chromu lub satynowego niklu.

Konsumenci uważają, że te drzwi są dobrym wyborem m.in. ze względu na doskonałą wytrzymałość i solidność, a także funkcjonalność. Według wielu to klasyczny model o bardzo estetycznym wyglądzie, który wyróżnia się dobrą izolacją akustyczną.

Gerda WD to drzwi zewnętrzne o szerokości: 80 cm, 90 cm lub 100 cm. Produkt występuje w kilku kolorach. W zestawie otrzymujemy: zamek główny (z wkładką) i zamek dodatkowy.

Zalety
Ochrona przed hałasem:

Prezentowane drzwi zostały pokryte specjalną powłoką, która dobrze tłumi dźwięk, dzięki czemu hałas z zewnątrz nie dociera do naszego domu. Dlatego też model Gerda WD jest szczególnie polecany do bloków mieszkalnych.

System przeciwwyważeniowy:

Produkt jest ryglowany w 6 punktach, a dodatkowo ma zamontowane 3 bolce antywyważeniowe znajdujące się blisko zawiasów. Drzwi mają więc skuteczne zabezpieczenia przed włamaniem.

Czyszczenie:

Model ma gładką powierzchnię. W rezultacie jego czyszczenie jest proste i nie zajmuje dużo czasu.

Design:

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat designu produktu - jest on prosty, co sprawia, że pasuje do większości wnętrz. Zaletą jest również możliwość wyboru koloru drzwi.

Zamek:

Wiele osób zapewnia, że dołączony do zestawu zamek jest solidnie wykonany i nie zacina się. W związku z tym nie ma problemu, aby szybko otworzyć lub zamknąć drzwi.

Wady
Próg:

Część Internautów zwraca uwagę na to, że próg stosunkowo szybko się niszczy.

 

 

 

Jakie drzwi drewniane 80 cm wybrać?

 

Należy zacząć od tego, że na rynku mamy dostępne do kupienia drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Różnią się one między sobą wytrzymałością i trwałością. Z założenia drzwi zewnętrzne muszę być lepiej dostosowane do warunków, jakie panują poza domem. Ten drugi typ natomiast może być bardziej urozmaicony. W tym artykule zajmiemy się przybliżeniem Państwu właściwości, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi wewnętrznych.

 

 

Klienci, którzy chcą zakupić taki produkt, przede wszystkim kierują się jego wyglądem. Oczywiście jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż drzwi wewnętrzne muszą być spójne ze stylem, jaki panuje wewnątrz domu. Warto jednak zwracać także uwagę na rodzaj i jakość materiału, z jakiego zostały one wykonane. Obecnie nie musisz się martwić o to, że nie znajdziesz idealnego dla siebie produktu. W końcu rynek jest pełen ofert i możliwości.

Najlepsze drzwi drewniane 80 cm w 2020 roku najczęściej wykonywane są  z buku, dębu, mahoniu, czy sosny. Ich drewno jest lite lub klejone warstwowo. Ta druga opcja sprawia, że produkt jest mniej narażony na wyginanie pod wpływem wilgoci. Często można zakupić drzwi w stanie surowym, co pozwala nam na samodzielne pokrycie ich lakierem, bejcą lub farbą. Jest to świetna opcja dla tych, którzy sami lubią zadbać o takie szczegóły. Pozwala to na dobranie konkretnego koloru farby do drzwi. Poza drewnianymi, dostępne są także na rynku drzwi wykonane z MDF, czy HDF, czyli materiałów drewnopochodnych lub ze szkła hartowanego.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni model drzwi. Następnie należy zmierzyć otwór, do którego powinno się dobrać ich wielkość. Jeżeli nie czujesz się na siłach lub nie jesteś pewny, że dasz radę zmierzyć wszystko dokładnie, to zawsze istnieje możliwość zrobienia tego przez przedstawiciela producenta drzwi. Ogólnie bezpieczną opcją jest zakupienie drzwi wraz z autoryzowanym montażem. Gwarantuje to odpowiednie dobranie produktu i jego zamontowanie. Taka opcja także zapewnia nam gwarancję, którą łatwo można utracić podczas nieumiejętnego wstawiania narażonego na zniszczenie produktu. Podczas poszukiwań idealnych drzwi warto sprawdzić czy będą nam potrzebne takie, które otwierają się w lewą, czy prawą stronę. Aby umiejętnie dobrać kolor do całości wnętrza, dobrze jest robić to z uwzględnieniem barwy ścian, podłogi lub stolarki okiennej.  

Poniżej przedstawiamy najlepsze drzwi drewniane 80 cm. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą Państwo coś dla siebie.

 

 

Drzwi drewniane 80 cm – ranking

 

 

Radex Lugano 

 

Radex Lugano to drzwi drewniane o prostym, klasycznym wyglądzie. Produkt ten polecamy dla tych klientów, którzy cenią sobie piękno i prostotę. Takie drzwi zdecydowanie będą pasowały niemal że do każdego wnętrza. Zostały one wykonane z drewna sosnowego, dlatego najładniej będą się prezentowały w pomieszczeniach, które są jasne. Najlepiej współgrają z kolorem białym. Ponadto skrzydła nadają się także do lakierowania lub też malowania. Opcja naturalnej barwy drzwi proponowana jest dla klientów lubiących proste rozwiązania.

Drewno drzwi jest lite. Wypełnienia ram uzupełniają płyciny z sosny klejonej, sezonowej. Produkt został także wyposażony w wysokiej jakości zamki oraz zawiasy. Całość idealnie współgra z ościeżnicami metalowymi oraz drewnianymi. Bez względu na wybraną opcję ościeżnice powinny zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Dodatkowo skrzydła idealnie nadają się do ewentualnego przystosowania ich do systemu przesuwnego.

Opinie konsumentów, którzy zakupili model Lugano, są pozytywne. Klienci zgodnie twierdzą, iż są to drzwi drewniane 80 cm w dobrej cenie.

 

 

 

 

Porta Minimax 

 

Porta Minimax to piękne, proste drzwi drewniane. Produkt rekomendujemy dla użytkowników, którzy potrzebują drzwi w pięknym kolorze wiśni. Ich prosty design zdecydowanie pasuje do każdego pomieszczenia. Szerokość drzwi to 80 cm. Skrzydła otwierane są w prawą stronę. Produkt został wykonany z najwyższej jakości klejonki z drewna iglastego. Drzwi wypełnione zostały wkładem stabilizującym w formie plastra miodu. Jest to bardzo częsty typ wypełnienia wśród drzwi wewnętrznych.

Model ten wzorowany jest na naturze. Stąd nazwa plaster miodu odnosi się do konstrukcji, które ją przypominają w budowie i wyglądzie. Wkład stabilizujący wykonany został z tektury i posiada sześciokątną konstrukcję. W efekcie drzwi stają się lżejsze oraz usztywnione. Rama skrzydła wraz z jej wypełnieniem została oklejona po obu stronach płytą HDF, inaczej zwana pilśniową. Jest to płyta z włókien drzewnych, która charakteryzuje się dużą twardością. Ponadto powierzchnia drzwi została pokryta ekologicznym lakierem wodnym.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup drzwi Porta Minimax, docenili ich piękny wiśniowy kolor. Opinie także traktują o tym, iż drzwi są trwałe i solidne.

 

 

 

 

Porta Kmi Poland Londyn 

 

Porta Kmi Poland Londyn to drzwi drewniane o klasycznym wzornictwie, a także elegancji i wysokim standardzie wykończenia. Producent w kolekcji Londyn zainspirował się stylem europejskim. Zdecydowanie polecamy te drzwi do każdego pomieszczenia o prostym i eleganckim designie. Skrzydła są dostępne do kupienia w kolorze białym.

Taki styl idealnie sprawdzi się także jako drzwi do łazienki. W dodatku poradzą sobie one z wilgocią, gdyż zostały zaopatrzone w 5 tulei wentylacyjnych, które można zobaczyć na zdjęciach producenta. Szerokość drzwi to 80 cm. Produkt zaopatrzony w małe, stylowe okienko, którego szyba jest ze szkła chinchila. Drzwi otwierają się w lewą stronę. Rama skrzydła natomiast to konstrukcja z klejonki drewna iglastego. W jej środku znajduje się wypełnienie stabilizujące. Drzwi zostały oklejone tłoczoną płytą HDF po obu stronach.

Opinie użytkowników, którzy zakupili te drzwi, są pozytywne i dotyczą głównie ich eleganckiego stylu. Wiele klientów doceniło także otwory wentylacyjne, które pozwoliły na montaż Kmi Poland Londyn w łazience.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
11 months ago

W mojej rodzinie chyba od zawsze jednak wybierano gerdę. W domu kuzyna kiedyś było włamanie i nie zadziałał alarm. Gdyby nie to, że drzwi stawiały tak skutecznie opór to pewnie straciliby dużo cennych rzeczy. I jakoś od wtedy każdy zaczął wymieniać swoje stare na tego producenta.

Kowal
Kowal
9 months ago
Reply to  Jagoda

Gerda spoko, zdecydowanie godna polecenia. Właśnie czasem lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność że nie straci się całego majątku. Czasem ludzie nie decydują się na nie z powodu ceny, a potem płacz. Jak się prześledzi oferty to się okazuje, że ta różnica wcale nie jest jakaś bardzo duża.

Magdalena Wielgosz
Magdalena Wielgosz
4 months ago

Mnie podobały się od dawna drzwi z przeszkleniami po obu stronach. Jak budowaliśmy dom to wiedziałam, że otwór na drzwi ma być większy aby uwzględnić w projekcie przeszklenia. Moje marzenie się spełniło. Postawiliśmy na drzwi aluminiowe z ALUHAUS z przeszkleniami po bokach żeby takie mleko było, bez prześwitów. Drzwi antracytowe z jasnymi przeszkleniami prezentują się bardzo elegancko. Zwracajcie uwagę a producenta, na to z czego wykonane są drzwi oraz ile gwarancji dają. My jeszcze zdecydowaliśmy się zamiast klasycznego zamka mieć czytnik linii papilarnych. Podnosi to bezpieczeństwo.

DMCA.com Protection Status