Drzwi przesuwne ranking  

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Po przeczytaniu wielu opublikowanych w Internecie opinii, jak również zapoznaniu się z opisami poszczególnych produktów, przygotowaliśmy ranking drzwi przesuwnych. Zrobiliśmy to po to, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, jaki model wybrać. W naszym zestawieniu znalazły się wyłącznie dobrej jakości produkty. Zdobyte przez nas informacje pozwoliły nam stwierdzić, że najlepsze drzwi przesuwne to Artens ETNA. Wspomniany model ma prosty design, stąd cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Produkt łatwo dopasować do wystroju mieszkania bez względu na to, w jakim stylu je urządziliśmy. Drzwi zostały zrobione z odpornej na zarysowania płyty MDF. Dołączony do zestawu uchwyt (do przesuwania) jest solidny i dobrze wyprofilowany. Jeśli jednak zaprezentowany model nie do końca spełnia Twoje oczekiwania, poznaj nasze pozostałe propozycje. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie. Na drugim miejscu w rankingu znalazły się drzwi przesuwne Classen Diva. Wiele osób potwierdza, że można łatwo utrzymać je w czystości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie drzwi przesuwne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem naszego dzisiejszego poradnika są drzwi przesuwne. Postaramy się doradzić naszym czytelnikom, jakie drzwi przesuwne wybrać i na jakie parametry zwracać uwagę przy ich zakupie.

 

 

Jakie są najlepsze drzwi przesuwne – rodzaje

Wśród drzwi przesuwnych mamy wiele rodzajów w zależności od sposobu montażu. Jednymi z nich są drzwi naścienne przesuwane. Używa się ich, gdy ściany już istnieją i trzeba do nich dołożyć drzwi. Wymagana przestrzeń przy takich drzwiach to wielość skrzydła w otworze drzwiowym, oraz taka sama przestrzeń do odsuwania drzwi w bok. Skrzydło takich drzwi porusza się na prowadnicy, którą umieszcza się na wózkach jezdnych, montowanych do ściany lub sufitu i podłogi, i przesuwa się w prawo i lewo. Szerokość skrzydła w takich drzwiach może wynosić od 60 cm do nawet 150 cm, wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Przy planowaniu wielkości skrzydła dobrze jest uwzględnić, że powinno ono być około 10 cm większe od zakrywanego otworu drzwiowego. Drzwi takie mogą być też jedno lub dwuskrzydłowe. Przy dwuskrzydłowych, każde ze skrzydeł otwiera się w inna stronę, aby dotrzeć do wnętrza, choć suwają się w obie strony. Gdy chcemy mieć drzwi dwuskrzydłowe, a miejsce na odsunięcie skrzydła mamy jedynie po jednej stronie ściany, możemy zrobić drzwi zasuwane teleskopowo – wtedy jedno skrzydło chowa się za drugim.

Najważniejszymi zaletami tego typu drzwi to łatwy montaż i stosunkowo tanie materiały do ich wykonania. Minusami będzie to, że na ścianie obok nie możemy ustawić żadnych mebli, drzwi są zawsze widoczne i mają stosunkowo słabą izolacyjność akustyczną.

Drzwi naścienne ukryte to drugi rodzaj drzwi przesuwnych. Montaż takich drzwi polega na tym, że chowamy je w ścianie, na przykład pod dodatkową ścianką z płyty gipsowo – kartonowej. W takim wypadku odsuwane skrzydło drzwi chowa się w ścianie i pozostaje niewidoczne. Do tego typu drzwi są dostępne specjalne systemy do drzwi chowanych w ścianie, zaletą wykorzystania takiego systemu jest to, że drzwi uzyskują większą dźwiękoszczelność. Zaletą będzie również to, że drzwi nie zajmują powierzchni ściany i można ją wykorzystać do ustawienia mebli. Jednak uzyskuje się to przez utratę powierzchni pomieszczenia. Koszt wykonania takiego rozwiązania jest też droższy niż w przypadku montażu drzwi naściennych umieszczonych na zewnątrz.

Drzwi przesuwające się w otworze drzwiowym, to kolejny sposób montażu drzwi przesuwnych. Zwykle są to drzwi dwuskrzydłowe i po prowadnicy przesuwają się oba skrzydła w taki sposób, że zachodzą na siebie, lub jedno skrzydło zachodzi na drugie nieruchome. Różnica polega na różnym sposobie montowania prowadnicy – jedno lub dwutorowej. Montując takie drzwi trzeba pamiętać, aby skrzydła były większe od otworu o około 10 cm, aby dobrze kryły otwór. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, bo drzwi pokrywają tylko otwór drzwiowy z niewielkim zapasem, a minus to fakt, że przejście będzie zawsze wyłącznie szerokości jednego skrzydła.

Kolejny rodzaj montażu drzwi naściennych to drzwi chowane w ścianie. Jednak do zastosowania takiego rodzaju drzwi trzeba decyzję o ich montażu podjąć w trakcie budowy, aby ściany przeznaczone do montażu takich drzwi odpowiednio skonstruować. Przy budowie ściany należy zostawić otwór drzwiowy o dwukrotnej szerokości planowanego skrzydła. Do montażu drzwi tego rodzaju są specjalne systemy, których głównym elementem jest prowadnica w wózkami, na których montuje się skrzydło drzwi. Oczywistą zaletą takiego rozwiązania jest to, ze drzwi całkowicie się chowają w ścianie.

 

Najlepsze drzwi przesuwne –systemy

Do montażu drzwi przesuwnych są dostępne na rynku specjalne systemy. System pojedynczy pozwala zamontować drzwi o szerokości od 60 do 100 cm. Skrzydło drzwiowe powinno mieć szerokość o 5 – 10 cm większą od otworu drzwiowego. System podwójny składa się z dwóch kaset, każda o szerokości jednego skrzydła. Są one połączone górną prowadnicą o szerokości równej czterokrotnej szerokości skrzydła. W takim wypadku można zastosować synchroniczne otwieranie drzwi.

Przy systemie zachodzącym używa się jednej kasety, w której chowają się skrzydła drzwiowe rozsuwające się na dwie strony. Prowadnica takich drzwi jest na ogół umieszczona w ścianie, a drzwi takie dzielą najczęściej dwa sąsiadujące pomieszczenia.

System teleskopowy pozwala na schowanie dwóch skrzydeł drzwiowych w jednej kasecie umieszczonej po jednej stronie otworu drzwiowego. System ten wymaga przestrzeni 17 – 18 cm do schowania w ścianie kasety.

Kolejne systemy służą do schowania drzwi łamanych i kaseta tu jest mniejsza niż skrzydło drzwi, bo chowa się w niej tylko część skrzydła. Pozostała, łamana część drzwi otwiera się jak drzwi standardowe.

Systemy łukowe obsługują skrzydła drzwiowe półokrągłe. Zwykle takie kasety są wykonywane na zamówienie i wymagają do przygotowania podania promienia koła i długości cięciwy. Systemy takie można zamówić w wersji pojedynczej lub podwójnej.

 

 

Drzwi przesuwne w dobrych cenach – niezbędne elementy

Obok oczywistego skrzydła drzwiowego, do montażu drzwi przesuwnych potrzeba szereg rozmaitych elementów, aby chodziło ono cicho i sprawnie. Skrzydło w zasadzie może być dowolne, pozbawione zawiasów bez przylgowe lub przylgowe. Rolki, to element umożliwiający przesuwanie skrzydła po szynie. Na ogół składają się one z dwóch lub czterech kół ze stali lub tworzywa. Gdy kółka są wyposażone w łożyska powoduje to, że się lepiej i ciszej przesuwane. Prowadnica, czyli szyna, po której drzwi się przesuwa powinna być wykonana z aluminium lub stali i może być jedno lub dwutorowa.

Montuje się ją do ściany bezpośrednio albo przez uchwyty kątowe. Rozmiary listwy maskującej prowadnicę zależą od długości i szerokości otworu, jaki chcemy maskować. Do drzwi jest konieczny również zakup ościeżnicy w kolorze drzwi, która wykańcza otwór drzwiowy w estetyczny sposób.

 

 

Najlepsze drzwi przesuwne w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy kilka modeli drzwi przesuwnych, które są dostępne obecnie na rynku

 

Nasze zalecenia

 

Artens ETNA

 

Artens ETNA to jedne z najczęściej polecanych drzwi przesuwnych. Dlatego też nie mogło zabraknąć ich w naszym zestawieniu. Według konsumentów jedną z najważniejszych zalet produktu jest solidne wykonanie. Do produkcji modelu wykorzystano płytę MDF. Jest ona solidna, dzięki czemu mamy pewność, że drzwi zbyt szybko się nie zniszczą.

Produkt ma następujące wymiary: wysokość – 203 cm i szerokość – 84,4 cm, a jego waga jest równa 24,5 kg. Jest to model lewostronny. W tej samej serii dostępne są także drzwi przesuwane od prawej strony. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta. Do kompletu dołączono praktyczny uchwyt do otwierania. Ma on szary kolor, więc ładnie komponuje się z białą powierzchnią drzwi.

Zdaniem Internautów model Artens ETNA ma estetyczny design. W związku z tym bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, które poszukują nie tylko praktycznych, ale też ładnie wyglądających drzwi przesuwnych.

Artens ETNA to lewostronne drzwi przesuwne o następujących wymiarach: wysokość – 203 cm i szerokość – 84,4 cm. Produkt waży 24,5 kg.

Zalety
Wykonanie:

Prezentowane drzwi przesuwne zostały zrobione z dobrej jakości płyty MDF. Jest to wytrzymały, a przy tym stosunkowo lekki materiał. Powierzchnia produktu wykazuje odporność na zarysowania.

Montaż:

Spore grono osób, które zdecydowało się na zakup modelu zapewnia, że drzwi są łatwe w montażu. Wszystko za sprawą dokładnie opracowanej instrukcji - zawiera ona wszystkie niezbędne informacje. Dzięki temu montaż przebiega sprawnie.

Dostępny model prawostronny:

Opisywany model jest lewostronny, jednak jeśli chcemy, możemy też zdecydować się na zakup tych samych drzwi, tyle że prawostronnych.

Uchwyt:

W zestawie otrzymujemy praktyczny uchwyt. Jest on dobrze wyprofilowany i ma odpowiedni kształt. To daje pewność, że otwieranie Artens ETNA będzie łatwe.

Design:

Ze względu na to, że produkt ma biały kolor pasuje do różnych wnętrz. Na jego zakup najczęściej decydują się osoby, których mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym stylu.

Wady
Słaba izolacja dźwięków:

Konsumenci wskazują, że model nie izoluje dobrze dźwięków, przez co nie mamy zapewnionej maksymalnej prywatności.

 

 

 

 

Classen Diva  

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrej jakości drzwi przesuwnych, model Classen Diva bez wątpienia Cię zainteresuje. Produkt nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym przez długi czas zachowuje swój początkowy wygląd. Nie ma więc obaw o to, że będziemy musieli często wymieniać drzwi, co jak wiadomo generowałoby spore koszty.

Model ma wymiary: wysokość – 213,5 cm i szerokość – 84,4 cm. Jego waga jest równa 36 kg. Produkt sprzedawany jest w zestawie z uchwytem. Do produkcji drzwi przesuwnych wykorzystano płytę MDF. Gładka struktura sprawia, że czyszczenie Classen Diva jest bardzo łatwe. Do pielęgnacji modelu zaleca się użycie delikatnej, lekko zwilżonej szmatki.

Wiele osób potwierdza, że warto zainwestować w zaprezentowane przez nas drzwi przesuwne. Ze względu na biały kolor model pasuje niemal do każdego wnętrza. Dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu i płynnie działa. Tym samym użytkowanie Classen Diva jest wygodne.

Drzwi przesuwne Classen Diva są lewostronne. Wymiary modelu są następujące: wysokość – 213,5 cm i szerokość – 84,4 cm. Model waży 36 kg.

Zalety
Odporność na zarysowania:

Wielu konsumentów potwierdza, że na powierzchni drzwi nawet po długim czasie użytkowania nie pojawiają się zarysowania. Jest to dowód na to, że model został zrobiony z dobrej jakości materiałów.

Łatwo utrzymać w czystości:

Z racji tego, że produkt ma jednolitą strukturę jego czyszczenie jest proste. Na drzwiach nie ma żadnych zagłębień, w których mógłby osiadać kurz. W efekcie wystarczy poświęcić dosłownie kilka minut, aby dokładnie przetrzeć powierzchnię Classen Diva i pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Szybki montaż:

Niewątpliwym atutem modelu jest łatwy montaż. Internauci wskazują, że z tą czynnością poradzi sobie także osoba bez doświadczenia.

Uchwyt:

W komplecie otrzymujemy uchwyt do przesuwania, więc nie musimy tracić pieniędzy na jego zakup.

Wady
Design:

Część osób uważa, że model ma zbyt prosty design. Jednolita struktura i brak jakichkolwiek zdobień sprawiają, że produkt przypomina wyglądem zwykłą płytę (sklejkę).

 

 

 

 

Artens DAVOS

 

Większość opublikowanych w Internecie opinii na temat Artens DAVOS jest pozytywna. To pozwala sądzić, że prezentowane drzwi przesuwane spełniają oczekiwania konsumentów. Produkt ma atrakcyjny kolor – producent określa go jako dąb silver. Z uwagi na ciekawy design model dodaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Drzwi przesuwne zostały zrobione z płyty MDF. Jest to materiał wysoce odporny na uszkodzenia. Waga produktu wynosi 26 kg, a jego dokładne wymiary to: wysokość – 203 cm i szerokość – 94,4 cm. Model ma 5 niewielkich szybek ustawionych w równych odstępach. Sprawiają one, że produkt wyróżnia się na tle innych, dostępnych w sklepach drzwi przesuwnych.

Artens DAVOS znajdzie zastosowanie do wnęk czy oddzielania niewielkich pomieszczeń. W rezultacie na jego zakup decydują się zarówno właściciele dużych, jak i małych mieszkań. Konsumenci wskazują, że produkt jest estetycznie wykonany, solidny, a dodatkowo ma ciekawy kolor. To wszystko sprawia, że drzwi przesuwne są nie tylko praktyczne, ale też sprawiają, że wnętrze ładniej wygląda.

Artens DAVOS to lewostronne drzwi przesuwne o wymiarach: wysokość – 203 cm i szerokość – 94,4 cm. Model waży 26 kg.  

Zalety
Ciekawa konstrukcja:

Większość oferowanych na rynku drzwi przesuwnych nie ma żadnych dodatków (np. malutkich okienek). Inaczej jest w przypadku Artens DAVOS. Ten model ma 5 małej wielkości okienek, które nadają mu oryginalny wygląd.

Kolor:

Producent określa kolor drzwi jako dąb silver. Zdaniem wielu konsumentów drzwi wyglądają ciekawe. Połączenie drewnianej struktury z nadającym charakteru szarym kolorem sprawia, że Artens DAVOS stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza.

Wysoka jakość materiałów:

Produkt zrobiono z dobrej gatunkowo płyty MDF. Choć materiał ten jest stosunkowo tani i mogłoby się wydawać, że tym samym nie do końca solidny, drzwi wykazują dużą odporność na uszkodzenia.

Wady
Czyszczenie:

Internauci wskazują, że trzeba poświęcić sporo czasu, aby dokładnie wyczyścić Artens DAVOS. Jest to spowodowane tym, że na powierzchni produktu są wgłębienia (tam osadza się trudny do usunięcia kurz).

 

 

 

 

Castorama Form Valla

 

Poszukujesz drzwi przesuwnych do zabudowy? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Model Castorama Form Valla pozwoli Ci w łatwy sposób oddzielić sypialnię od garderoby. Dzięki temu nie będziesz musiał zawsze mieć idealnego porządku w ubraniach, aby Twój pokój zachował schludny wygląd. Wystarczy, że przesuniesz drzwi zamontowane w garderobie.

Model ma wymiary: wysokość – 247,5 cm i szerokość – 92,2 cm. Produkt ma biały kolor. Na powierzchni drzwi umieszczone sporej wielkości lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Tym samym model jest polecany szczególnie do małych pokojów. Drzwi zrobiono z dobrej jakości płyty MDF. Produkt jest objęty 15-letnią gwarancją producenta, co potwierdza solidne wykonanie. Możesz być pewny, że model będzie przez długi czas spełniał swoje zadanie.

Castorama Form Valla to drzwi przesuwne cieszące się sporą popularnością wśród konsumentów. Produkt jest uznawany za praktyczny – umieszczone na powierzchni lustra pozwalają szybko sprawdzić, jak wyglądamy w danej stylizacji.

Castorama Form Valla to dobre drzwi przesuwne do 350 zł. Produkt ma wymiary: wysokość – 247,5 cm i szerokość – 92,2 cm. Model zrobiono z laminowanej płyty wiórowej.

Zalety
Idealne do małych pomieszczeń:

Prezentowane drzwi przesuwne będą odpowiednie szczególnie do małych pomieszczeń. Na produkcie znajdują się lustra, które optycznie powiększają pokój.

Kilka kolorów do wyboru:

W ofercie producenta dostępne są modele w różnych kolorach: białym, dąb dziki, dąb szary i dąb jasny. W rezultacie możemy dopasować produkt do wystroju pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować.

Płynnie działają:

Po przeczytaniu opublikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że drzwi płynnie działają.

Wady
Czyszczenie luster:

Pewna grupa konsumentów wskazuje, że czyszczenie luster jest czasochłonne. Na ich powierzchni pojawiają się trudne do usunięcia smugi.

Instrukcja montażu:

Zdaniem użytkowników instrukcja obsługi mogłaby być lepiej opracowana.

 

 

 

 

Castorama Form Blizz

 

Prezentujemy Castorama Form Blizz, czyli drzwi przesuwne przeznaczone do zabudowy. W skład zestawu wchodzą 2 kółka, prowadnica górna i zestaw szyn. W rezultacie nie musimy tracić pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów i możemy przystąpić do montażu bezpośrednio po rozpakowaniu produktu.

Drzwi przesuwne mają następujące wymiary: wysokość – 250 cm i szerokość – 150 cm. Model został zrobiony z laminowanej płyty wiórowej. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia. Profil i szynę wykonano z dobrej jakości stali. Warto wspomnieć o tym, że powierzchnia drzwi jest lakierowana. Z uwagi na to, że produkt ma biały kolor pasuje do wielu wnętrz. To daje pewność, że drzwi będą pasować do pokoju, nawet jeśli zdecydujemy się na zakup innych mebli lub zmianę koloru ścian.

Opinie na temat Castorama Form Blizz są pozytywne. Większość osób jest zadowolonych z zakupu tego produktu. Ich zdaniem jest on dobrze wykonany – odpowiednio wyprofilowana szyna sprawia, że drzwi płynnie działają.

Wymiary drzwi przesuwnych Castorama Form Blizz to: wysokość – 250 cm i szerokość – 150 cm. Jest to model przeznaczony do zabudowy wnęk.

Zalety
Kompletny zestaw:

Jeśli zdecydujemy się na zakup Castorama Form Blizz, otrzymamy w zestawie nie tylko drzwi, ale także 2 kółka, prowadnicę górną i zestaw szyn. Możemy więc rozpocząć montaż zaraz po rozpakowaniu produktu.  

Stabilność:

Dobrej jakości szyna to gwarancja stabilności. Model płynnie działa i nie chwieje się w trakcie przesuwania.

Wady
Lakierowana powierzchnia:

Na lakierowanej powierzchni drzwi pojawiają się ślady po palcach. Trzeba więc często czyścić drzwi, jeśli chcemy, aby były one idealnie czyste.

Brak innych kolorów:

Prezentowany model jest dostępny tylko w jednym kolorze. Czasami więc trudno dopasować produkt do wystroju mieszkania.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Artens DAVOS LM013486

 

Artens DAVOS LM013486 to drzwi o doskonałych parametrach i przystępnej cenie. Ramiak jest tu wykonany z płyty MDF, podobnie jak wypełnienie części pełnych. Płyta MDF to materiał drewnopochodny powstały w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.

Materiał ten doskonale obrabia się mechanicznie, przez co chętnie jest wykorzystywany przez producentów mebli i stolarki budowlanej. Powierzchnia taka nadaje się świetnie do okleinowania naturalną okleiną. Drzwi Artens DAVOS LM013486 zostały oklejone okleiną 3D o strukturze drewna w kolorze dąb oregon. Skrzydło przesuwne DAVOS ma wymiary szerokość 74,4 cm i wysokość 203 cm i w zestawie ze skrzydłem klient otrzymuje pochwyt i uszczelkę. Natomiast ościeżnica regulowana, belka pozioma, oraz system przesuwny z karniszem, do zamontowania drzwi, należy zakupić oddzielnie.

Przestrzenie szklane w tym modelu zostały wypełnione szybą hartowaną w kolorze mlecznym. Producent daje na swój wyrób 1 rok gwarancji. Klienci, którzy zakupili ten model chwalą go za ładny wygląd i funkcjonalność. Oceniają go jako dobre i tanie drzwi przesuwne.

 

 

Castorama Form 265×70

 

Castorama Form 265×70 to drzwi przesuwne o wymiarach 265 x 70 cm, o wadze 17 kg i grubości 10 mm. Producent przeznaczenie tych drzwi określa jako drzwi przesuwne do garderoby i oferuje przycięcie ich na długość do wysokości wnęki garderobianej. Drzwi też doskonale sprawdzą się w małych wnętrzach, gdzie można za ich pomocą stworzyć w jednym pomieszczeniu dwie przestrzenie o odmiennym zastosowaniu.

Profil tego modelu jest wykonany ze stali lakierowanej na biało, a wypełnienie to płyta melaminowana biała z drewnianą strukturą. Design tego modelu doskonale zda egzamin w nowoczesnych pomieszczeniach. Drzwi są dostarczane wraz z układem jezdnym, na który producent udziela 5 letniej gwarancji. Działanie drzwi odbywa się płynnie, przesuwają się po prowadnicy bez hałasu i zacięć.

Bez problemu przesunie je nawet dziecko. Producent oferuje również model tych drzwi w innych odcieniach dostepnych na zamówienie. Dla klientów zaś dużą wartość stanowi możliwość przycięcia drzwi na żądaną długość, a także różna kolorystyka tego modelu.

 

 

Voster VIK 015422 

 

Niezwykle popularne, ze względu na bardzo elegancki wygląd drzwi przesuwne Voster VIK 015422 mają wymiary 84,4 cm szerokości i 203 cm wysokości. Model ten jest dostępny w kolorze wenge, który jest obecnie bardzo chętnie kupowany, bo stanowi doskonałe uzupełnienie eleganckiego wnętrza. Ponadto w tym samym kolorze i tej samej technologii wykonania można kupic drzwi najrozmaitszego wykorzystania i w efekcie wyposażyc w drzwi o takim samym wyglądzie całe mieszkanie.

Drzwi zostały wykonane z ramiaka MDF, materiału drewnopochodnego o doskonałych właściwościach. Wypełnienie ramiaka to również płyta MDF, a na zewnątrz są one wykonane okleiną z folii finish. Do montażu tych drzwi przesuwnych klient musi dokupić regulowaną ościeżnicą, belkę pionową i system przesuwny z karniszem. W zestawie natomiast znajdują się pochwyt i uszczelka.

Od producenta drzwi otrzymują gwarancję na 1 rok bezawaryjnego użytkowania. A klienci potwierdzają, że użytkowanie jest bezawaryjne, drzwi po prawidłowym umocowaniu naściennym suwają się lekko i bez hałasu, a dodatkowo są eleganckie o dodają szyku każdemu wnętrzu.

 

 

Castorama Form 265×70 dąb 

 

Nasz ranking drzwi przesuwnych nie może pominąć drzwi przesuwnych Castorama Form w kolorze dębu. Wymiary tych drzwi to 265 cm wysokości i 70 cm szerokości. Są one przeznaczone do zabudowy szafy wnękowej, lub garderoby. Pozwalają na uporządkowanie wnętrza i zabudowy miejsc przeznaczonych na szafę. Montaż tego modelu jest bardzo łatwy i niekłopotliwy i wystarczy do jego przeprowadzenia kilka podstawowych narzędzi.

Powierzchnia drzwi, dzięki wykonaniu z płyty melaminowej jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.  Konstrukcja tego modelu pozwala na jego przycięcie do potrzebnej długości. Profil drzwi został wykonany ze stali polakierowanej na srebrny kolor, a płyta melaminowana, jak już wspomniano ma kolor Dąb Dziki, z drewnianą strukturą. Płyta melaminowana to produkt, który powstaje przez bezpośrednie naniesienie impregnowanego żywicami papieru dekoracyjnego na płytę i oklejona w ten sposób płyta jest gotowa do użycia.

Są one powszechnie stosowane do produkcji szafek, mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Castorama Form 265×70 dąb ważą 17 kg i mają grubość 10 mm, a producent udziela gwarancji pięcioletniej na układ jezdny produktu. Klienci, którzy zakupili ten produkt, przekazują, że jest on doskonałej jakości, a okleina dębowa do złudzenia przypomina lity kawałek deski dębowej.

 

 

Castorama Form 265×180

 

Zestaw drzwi przesuwnych Castorama Form o wymiarach 245 cm wysokości i 180 cm szerokości to podwójne drzwi do garderoby lub szafy, czy wnęki ściennej. Model ten jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, ze względu na wykorzystanie do jego budowy stali lakierowanej oraz płyty melaminowej. Oba te materiały charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Drzwi pomalowane na uniwersalny biały kolor pasują do każdego wnętrza podkreślając jego elegancki charakter. Mimo pomalowania powierzchni drzwi na biało zachowują one na całej powierzchni drewnianą strukturę. Grubość tego modelu wynosi 10 mm, a waga całego produktu to 41 kg. W przypadku potrzeby skrócenia drzwi na długość bez problemu da się to wykonać, gdyż producent oferuje taką usługę.

Producent udziela pięcioletniej gwarancji na układ jezdny drzwi i rzeczywiście układ ten działa bez zarzutu, jak informują nasi klienci. Ponadto opinie o drzwiach przesuwnych mówią, że są one trwałe i służą długie lata.

 

 

 

 

 

Jakie pokojowe drzwi przesuwne wybrać?

 

Drzwi przesuwne są dobrą alternatywą dla klasycznych skrzydeł. Sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr, jak i w dużych. Zanim dokonamy wyboru, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem, przedstawiającym cechy wyróżniające najlepsze pokojowe drzwi przesuwne w 2021 roku.

 

 

Skrzydła drzwi przesuwnych dostępne są w różnych wymiarach standardowych: najczęściej od 80 cm do 100 cm. Natomiast szerokość dwuskrzydłowych produktów nie może przekroczyć 240 cm. Istnieje również możliwość zamówienia skrzydeł o niestandardowych wymiarach.

Najlepsze pokojowe drzwi przesuwne poruszają się po szynie jezdnej, czyli tak zwanej prowadnicy i korzystają w ulokowanych w niej wózków z kółkami jezdnymi. Zwykle prowadnica znajduje się przy górnym otworze drzwiowym, a wózki jezdne mają dwie lub cztery rolki, które mocuje się najczęściej do górnej części drzwi. Jednak zdarza się, że zlokalizowane są na dole, wtedy jeżdżą, po szynie, która wpuszczona jest w posadzkę albo zamocowane są do niej. Takie rozwiązanie jest jednak rzadko stosowane, gdyż zakłóca ciągłość prowadnicy.

Drzwi przesuwne zwykle wykonywane są z płyty wiórowej, drewna lub PCV. Mogą być wyprodukowane z jednego materiału albo przeszklone. Produkuje się również modele bez ram usztywniających z tafli szkła hartowanego o grubości między 8 mm a 10 mm. Prowadnica, która też jest elementem wyposażenia, jest wykonana z materiałów stalowych lub aluminiowych. Tańszym rozwiązaniem, są drzwi z aluminiowymi prowadnicami, jednak przesuwają się po niej o wiele głośniej. Rozmiar takich typowych prowadnic to około 6 cm. Dostępne są również cieńsze oraz lżejsze prowadnice – 4 cm – przystosowane do modeli dwuskrzydłowych. Natomiast długość prowadnic jest uzależniona od otworu oraz ilości skrzydeł drzwi. Jeżeli są jednoskrzydłowe, to musi być dłuższa o kilkanaście centymetrów niż podwójna szerokość drzwi, tak by otwór mógł być w całości odsłonięty. Przy modelach dwuskrzydłowych nie jest krótsza niż długość czterech skrzydeł.

Oprócz walorów praktycznych drzwi przesuwne wyróżniają się też tymi estetycznymi. Dobrze wyglądają, zwłaszcza gdy są zrobione na całkowitą wysokość pomieszczenia, ponieważ po ich rozsunięciu powiększają powierzchnię.

 

 

Pokojowe drzwi przesuwne – Ranking

 

 

Artens DAVOS LM015163 

 

Szukasz drzwi, które nie będą zajmowały miejsca w i tak już małym pomieszczeniu lub może chcesz wymienić stare standardowe skrzydło na nowoczesne? W takim razie koniecznie sprawdź Artens DAVOS LM015163. Produkt pozwala optymalnie wykorzystać daną powierzchnię. Daje możliwość łączenia lub rozdzielania przestrzeni.

Model wykonany jest z płyty MDF. Zastosowany kolor to dąb silver. W ofercie producenta są zarówno skrzydła prawostronne, jak i lewostronne. Mamy też 3 wersje rozmiaru do wyboru: 70 cm x 203 cm, 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm, a całe skrzydło waży ok. 25 kg.

Te drzwi pokojowe przesuwne w dobrej cenie mają estetyczne, mleczne przeszklenia, co sprawia, że mają niepowtarzalny design. Dają więcej światła, jednak nie zabierają intymności i prywatności. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat tego produktu, ponieważ jest dokładnie wykonany, ładnie wygląda w pomieszczeniu, wpisując się w  aktualne trendy modowe.

 

 

 

 

Classen DIVA 2021708010 

 

Godnym polecenia produktem jest Classen DIVA 2021708010. Konstrukcja tych przesuwnych drzwi sprawia, że są one solidnie wykonane. Model dobrze się sprawdza, dzieląc lub łącząc pomieszczenia.

Produkt występuje w neutralnym białym kolorze, który będzie dobrze współgrał z każdym inny kolorem ścian. Konstrukcja drzwi wykonana jest w całości z płyty MDF. Produkt charakteryzuje się prostą formą bez wyżłobień. Wyróżniamy modele prawostronne i lewostronne. Drzwi przesuwne produkowane są w 2 wersjach szerokości: 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm. Natomiast całe skrzydło waży 36 kg.

Produkt Classen DIVA to chętnie wybierany model, ceniony za prosty design i dobre wykończenie. Co więcej, użytkownicy podkreślają, że skutecznie tłumią dźwięki z innych pomieszczeń.

 

 

 

 

Artens ETNA LM015158 

 

Artens ETNA LM015158 to produkt, który idealnie pasuje do małych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni. W zależności od potrzeb w łatwy i szybki sposób przedzielimy pokoje. Produkt ma stosunkowo cichą prowadnicę.

Są to drzwi jednoskrzydłowe w kolorze białym, który sprawia, że pasują do każdego wystroju i stylu. Typ surowca, z którego został wykonany produkt to MDF, czyli wykonana z włókien drzewnych płyta pilśniowa o średniej gęstości. Model produkowany jest w 3 wersjach: 70 cm x 203 cm, 80 cm x 203 cm i 90 cm x 203 cm. Poza tym Artens ETNA to pojedyncze skrzydła zarówno lewostronne, jak i prawostronne. Drzwi są lekkie – ważą tylko 24,5 kg.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że ten model pokojowych drzwi przesuwnych, to komfortowa propozycja, która zapewnia prywatność między pomieszczeniami w domu. Co więcej, konsumenci chętnie wybierają ten model ze względu na wyjątkowy design.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status