Drzwi pokojowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Ważnym elementem wyposażenia każdego pokoju są dobrze dobrane drzwi. Zapewniają nam one prywatność oraz pozwalają zatrzymać ciepło we wnętrzu sypialni. Zaś w przypadku kuchni, skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się aromatów pojawiających się podczas gotowania. Analizując obecny rynek, nietrudno zauważyć, że najlepszym produktem jest Porta Styl 1. Jest to bardzo elegancki model, który ma szerokie zastosowanie, bowiem może stanowić wejście do sypialni lub łazienki. Produkt wykonano z wysokiej jakości drewna, co gwarantuje elegancki wygląd oraz długowieczność. Co więcej znajdujący się na środku element szklany, zapewnia ciekawy efekt świetlny. Dodatkowo model jest bardzo wytrzymały, zatem nie musisz obawiać się, że mocniejsze trzaśnięcie drzwiami doprowadzi do jakiegoś uszkodzenia. Alternatywą dla tego produktu jest Porta Wiedeń Pełne. Są to białe drzwi pokojowe, które odznaczają się ciekawym designem. Wysoka jakość materiałów oraz specjalna warstwa lakieru gwarantują, że wyrób przez długi czas będzie się dobrze prezentował. Użyta do malowania farba nie odpada, zatem nie musisz martwić się, że z czasem wartość estetyczna drzwi spadnie.

 

 

Jakie drzwi pokojowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zakup dobrej jakości produktu nie jest prostą czynnością. Musimy bowiem wybrać taki ich rodzaj, który będzie pasować do każdego z wnętrz, a równocześnie odpowiednio izolować dźwięki i zapachy. Najlepsze drzwi pokojowe to te wytrzymałe. Dzięki temu nie zostaną one zniszczone na skutek mocniejszego zamknięcia czy uderzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci. Bowiem czasem podczas zabawy może dojść do oblania framugi. Zatem warto zainwestować w produkt, który jest pokryty specjalną warstwą wodoodporną.

Istotne jest również to, by interesujący nas produkt dobrze się prezentował we wnętrzu. Elegancki model może pomóc nam nadać ciekawego charakteru pokojowi. Koniecznie dopilnuj również, by modele łazienkowe miały wycięcie wentylacyjne. Zapewni to właściwy przepływ powietrza. Innym powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest podcięcie drzwi do wysokości od 1 cm do 3 cm, co zapewnia dobrą wentylację. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka powstawania pleśni w pokojach bez okien, gdzie znajduje się duża wilgoć.

 

 

Skrzydła – jakie drzwi pokojowe wybrać?

Dokonując wyboru, musimy wiedzieć, że modele nazywane są lewymi lub prawymi. Wynika to z ulokowania klamki i tego, w jaką stronę otwiera się skrzydło. Dlatego jeśli za klamkę musisz złapać lewą ręką, gdyż zawiasy ulokowane są po lewej stronie (gdy stoisz na wprost drzwi) i drzwi otwierają się do Ciebie, nazywane są one lewymi. Analogicznie, gdy łapiemy za klamkę prawą dłonią i zawiasy są po prawej stronie, to nazywamy je prawymi. Element ten może się pozornie wydawać błahy, ale ma duży wpływ na nasz komfort.

 

Ościeżnica

Ważnym elementem jest rama, do której montuje się zawiasy oraz skrzydła. Jeśli konstrukcja tego elementu jest przylgowa oznacza to, że zawiasy będą widoczne. Bowiem lokuje się je na zewnątrz konstrukcji. Wiedz jednak, że taki model drzwi wymaga większej pracy w czasie utrzymywania w czystości. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup produktu bezprzylgowego, o prostszym przekroju. Zawias w takim produkcie przylega do ościeżnicy tylko od strony zewnętrznego obwodu. Takie rozwiązanie często możemy spotkać w nowoczesnych wnętrzach, bowiem skrzydło wraz z ramą tworzą jedną płaszczyznę.

Koniecznie zwróć również uwagę na materiał, z jakiego wykonano ościeżnicę. Najczęściej jest to MDF, czyli płyta meblowa. Bowiem cechuje się ona dużą wytrzymałością. Co więcej materiał ten jest bardzo trwały, zatem nie musisz obawiać się ewentualnych awarii.

 

Elementy przeszklone

Obecnie wielu z nas marzy o eleganckich drzwiach z przeszklonymi elementami. Gwarantują one odpowiedni poziom intymności, a jednocześnie zapewniają ciekawy efekt świetlny. Niestety, światło może przenikać na zewnątrz i przeszkadzać reszcie domowników. Z tego powodu warto zdecydować się na modele, gdzie szyba jest matowa. Uniemożliwia to innym podglądanie, co daje nam więcej prywatności.

Zwróć również uwagę na to, z jakiego materiału wykonano szybkę. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci produkty, które powstały z wykorzystania szkła hartowanego. Materiał ten jest mniej narażony na tłuczenie. Dzięki temu w momencie mocnego trzaśnięcia na skutek przeciągu, nie musimy martwić się o rozbicie szkła, o które może zranić się nasza pociecha. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze dla naszych malców.

 

Wykończenie – jakie drzwi pokojowe są najlepsze

Bardzo często zewnętrzna część skrzydła drzwiowego wykonana jest z płyty MDF, na której łatwo umieścić tłoczone wzory. Wiele firm następnie je lakieruje lub maluje. Innym rozwiązaniem jest pokrycie sztuczną okleiną, która zapewnia ciekawy wygląd. Poza tym dobrze dobrany materiał może dodatkowo ochronić model przed uszkodzeniami. Warto zatem zainwestować w produkt, którego okleina jest odporna na zarysowania czy wodę, co pozwoli na jej prostszą konserwację.

 

 

Drzwi pokojowe w dobrych cenach

Dokonując zakupu drzwi pokojowych nie możemy zapomnieć o ich cenie. Dla wielu z nas jest to kluczowy czynnik, który warunkuje, czy kupimy dany model, czy nie. Koszty kupna zależą w dużej mierze od wyglądu oraz użytych materiałów. Jeśli planujemy inwestycję w zwykły produkt przesuwany, który składa się niczym harmonijka, to będziemy zmuszeni przeznaczyć na to od 60 zł do 80 zł. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie nie jest zbyt szczelne i nie izoluje światła oraz dźwięków. Jeśli drzwi zostaną zamontowane w pokoju dziecka, mogą nie spełnić swojej roli. Równocześnie, wielu rodziców decyduje się na ich zamontowanie, gdyż gwarantują prosty dostęp do wnętrza. W efekcie, w obliczu jakiegoś wypadku, będziemy mogli szybko wejść do środka. Malec bowiem nie ma możliwości ich zabarykadować.

Jeśli jednak interesuje Cię bardziej eleganckie rozwiązanie, to powinieneś się liczyć z większymi kosztami. Dobrej jakości przeszklone drzwi to wydatek zaczynający się od 200 zł, który może sięgać nawet 600 zł. Pamiętaj jednak, że takie produkty są znacznie bardziej wytrzymałe, zatem nie musisz obawiać się dziur w konstrukcji lub wgnieceń. Mocne drewno jest bardzo odporne na trzaśnięcia, czy przypadkowe uderzenia. Równocześnie, produkty, które posiadają dodatkowe warstwy wewnątrz, lepiej izolują dźwięki.

 

 

Najlepsze drzwi pokojowe w 2020 roku

 

Kluczowym elementem w każdym domu, który zapewnia nam niezbędną prywatność są drzwi. Jednak wbrew temu, co się wydaje, zakup odpowiedniego modelu nie jest prostym zadaniem. Bowiem, pod uwagę musimy wziąć nie tylko jego funkcjonalność, ale również design. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto ranking drzwi pokojowych, który powinien Ci pomóc w podjęciu decyzji, jaki produkt wybrać.

 

Nasze zalecenia

 

Porta Styl 1

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrej jakości drzwi pokojowych, polecamy Ci model Porta Styl 1. Ze względu na swój elegancki wygląd, produkt ten będzie pasować zarówno w sypialni, jak również łazience. Dobrej jakości drewno prezentuje się elegancko przez długi czas.

Największym atutem tego wariantu jest jego wzornictwo, które przekonało wiele osób do dokonania zakupu. Na środku drzwi zamieszono wycięcie, w którym znalazło się matowe szkło. Gwarantuje to utrzymanie intymnego nastroju w pokoju, a równocześnie zapewnia ciekawy efekt świetlny. Warto dodać, że produkt cechuje się dobrą izolacja akustyczną, więc wielu klientów zdecydowało się umieścić go w pokoju dzieci. Nie będziesz musiał się martwić, że hałas dobiegający z drugiego końca mieszkania, obudzi Twoje maleństwo. Kolejną zaletą drzwi jest ich prosty montaż, który nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Zdaniem użytkowników są to bardzo dobre drzwi pokojowe. Dzięki temu są bardzo popularne wśród konsumentów. Bowiem odznaczają się odpowiednią grubością, co zapewnia ich wytrzymałość na uderzenia, czy przypadkowe kopnięcia.

 

 

 

 

Porta Wiedeń Pełne 

 

Jeśli aktualnie planujesz wymianę drzwi w mieszkaniu, to polecamy zainteresowanie się drzwiami Porta Wiedeń Pełne. Jest to bardzo elegancki model, który będzie pasować do każdego pomieszczenia w domu. Spowodowane jest to eleganckim designem i wysokim standardem wykonania. Dzięki temu produkt będzie się dobrze prezentował przez wiele lat.

Nawet jeśli chcesz popracować dłużej, nie będziesz przeszkadzać reszcie domowników, bo drzwi nie przepuszczają światła. Ponadto gruba warstwa drewna odpowiednio izoluje hałasy akustyczne. Jest to szczególnie mile widziane w przypadku dziecięcej sypialni. Te eleganckie białe drzwi z okleiny dobrze się prezentują i są bardzo wytrzymałe. Dzięki temu nie ulegną zniszczeniu na skutek mocniejszego zamknięcie, czy przypadkowego uderzenia. Wnętrze dwustronnie obłożono tłoczoną  płytą HDF.

Opinie o drzwiach pokojowych tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design oraz dobre wykonanie, które gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Co więcej, montaż produktu jest bardzo prosty, dzięki temu wykonasz go samodzielnie, bez pomocy fachowca.

 

 

 

 

Standom ST2 201 

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrej jakości drzwi pokojowych, to polecamy zapoznanie się z modelem Standom ST2 201. Jest to bardzo elegancki produkt harmonijkowy, którego otwieranie i zamykanie jest bardzo proste. Wielu rodziców decyduje się zamontować go w pokoju dziecięcym. Bowiem uniemożliwia malcowi zabarykadowanie wejścia. Zatem w obliczu wypadku, bez problemu dostaniemy się do wnętrza pokoju.

Te dobre i tanie drzwi pokojowe cechują się mocnym wykonaniem. Materiałem użytym do produkcji jest wysokiej jakości PCV. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się zatem obawiać, że przypadkowe kopnięcie, czy uderzenie spowoduje awarię całej konstrukcji. Kolor drzwi to jasny dąb, zatem będzie się on elegancko prezentował we wnętrzu. Wymiary modelu to: wysokość – 201,5 cm, szerokość – 83 cm. Przy zakupie otrzymujemy klamkę oraz prowadnicę górną.

Za sprawą prostego montażu wiele osób zdecydowało się na zakup tego rodzaju drzwi. Równocześnie, proste otwieranie i zamykanie sprawiło, że liczna grupa konsumentów umieściła produkt w pokojach swoich dzieci.

 

 

 

 

Pol-Skone Sempre W03

 

Wybór dobrej jakości drzwi to trudna czynność. Z tego powodu, warto zapoznać się z opiniami różnych konsumentów, by wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie. Takim produktem jest Pol-Skone Sempre W03. Są to wysokiej jakości drzwi drewniane, które zostały wzmocnione płytami HDF. Dzięki temu model jest odporny na ewentualne uszkodzenia. Co więcej, dobrze izoluje dźwięki.

Produkt został wykonany ze specjalnej powłoki, która jest odporna na wycieranie oraz działanie silnych środków chemicznych. Dzięki temu model długo pozostaje w nienagannym stanie. Ciemny kolor sprawia, że drzwi nadają się do mieszkania, ale również do biura. Posiadają specjalną ochronę przed wilgocią, która konserwuje drewno. Dodatkiem jest 5 przeszklonych pasów, które gwarantują intymny nastrój, a jednocześnie zapewniają ciekawy efekt świetlny.

Prezentowany model jest produktem z górnej półki cenowej. Jednak dzięki temu cechuje się on bardzo eleganckim designem i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Oznacza to, że drewno przez wiele lat będzie się dobrze prezentować.

 

 

 

 

Voster Vanilla 10 

 

Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne Voster Vanilla 10 to godny polecenia model, który będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu. Przy zakupie otrzymujesz skrzydło ramowe i ramiaki z płyty MDF o szerokości 14 cm.

Prezentowany produkt został wykończony przy pomocy specjalnej okleiny 3D, która cechuje się eleganckim wyglądem i dobrą prezencją. Dodatkowo na drzwiach znajdują się elementy przeszklone, w których umieszczono szybę hartowaną. Materiał ten odporny jest na wszelkie obicia i zarysowania, co gwarantuje nienaganny wygląd. Równocześnie nie musisz obawiać się, że mocniejsze zamknięcie skończy się rozbiciem szkła. Okucie zawiera zamek na klucz, wkładkę patentową i trzy zawiasy czopowe, które można wyregulować. Do wyboru użytkownika są wymiary skrzydeł, które wynoszą 70 cm /80 cm /90 cm.

Prosty montaż drzwi przekonał wielu konsumentów do zakupu tego modelu. Równocześnie, sprzęt ten cechuje się eleganckim designem, który dobrze wkomponuje się w każde wnętrze. Wielu klientów doceniło mocne wykonanie, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne, czy wycieranie. Dzięki temu drzwi będą Ci służyć przez kilka lat.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status