Deski sedesowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Aby korzystanie z toalety było w pełni komfortowe konieczny jest zakup dobrej jakości deski sedesowej. Jeśli szukasz tego typu produktu, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas ranking. Opisane zostały w nim modele, które według konsumentów są solidnie wykonane, mają atrakcyjny design, a dodatkowo ich pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się deska sedesowa Roca Gap 1801472004. Produkt ma biały kolor, a na jego powierzchni nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Co istotne, kolor nie żółknie wraz z upływem czasu, więc możemy być pewni, że model przez długi czas będzie wyglądał, jak nowy. Deska ma system wolnego opadania, co oznacza, że nie generuje hałasu. Co więcej, ryzyko jej uszkodzenia podczas zamykania jest zminimalizowane. Koło Ego K10113000 to deska sedesowa z drugiego miejsca. Tym, co zachęca do zakupu tego produktu jest solidnie wykonanie, a także fakt, że model został odpowiednio wyprofilowany. W rezultacie korzystanie z toalety jest komfortowe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką deskę sedesową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Choć dla większości z nas deska sedesowa nie jest najistotniejszym elementem, jaki wybieramy przy urządzaniu łazienki, to odpowiada ona jednak za komfort codziennej toalety, a także wpływa na nasze zdrowie. Deska sedesowa przede wszystkim zabezpiecza nas przed przedostawaniem się bakterii poza toaletę, zwłaszcza przy spłukiwaniu wody. Badania laboratoryjne dowodzą, że w łazienkach, w których nie stosuje się deski lub się nie zamyka, ilość bakterii na ręcznikach, kosmetykach, umywalce, a nawet naszej szczoteczce do zębów jest znacznie większa. Deskę należy dobrać pod względem wymiarów sedesu oraz materiałów, z którego ma być ona wykonana.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas model nie okaże się trudny w konserwacji. Na rynku dostępnych jest wiele desek, począwszy od tych klasycznych, a kończąc na automatycznych, jakie stosuje się w Japonii. Większość modeli ma uniwersalny kształt, ale nie każdy spełni nasze oczekiwania co do wygody użytkowania. Taki produkt należy również dobrać pod względem wystroju łazienki, aby idealnie wpasował się w jej klimat. Aby ułatwić wybór tego elementu, przygotowaliśmy poradnik, na temat tego, jaką deskę sedesową wybrać.

Rodzaje desek do WC

Każdy z nas znajdzie coś dla swojej łazienki, bo deski sedesowe występują w kilku wariantach.  Wśród nich wyróżniamy deski:

Tradycyjne – to takie, które składają się z dwóch części oraz specjalnego mocowania. Takie modele są najczęściej kupowane ze względu na ich niską cenę oraz stosunkowo dobrą jakością wykonania. Mogę mieć różne kształty: okrągły, kwadratowy lub owalny. Takie deski są najczęściej wykonane z plastiku bądź drewna.

Wolnoopadające – modele tego typu zostały wyposażone w specjalny wspornik. Takie rozwiązanie chroni przed hałasem gwałtownego zamknięcia się deski. Co więcej, modele tego typu charakteryzują się dłuższą żywotnością, ponieważ powolne opadanie deski zapobiega powstawaniu ewentualnych urazów mechanicznych. Jest to więc wygodny produkty, który zapewni komfort w każdej łazience.

Z wbudowaną baterią bidetową – to najbardziej nowoczesne modele dostępne na rynku. Tego typu urządzenia są niezwykle wygodne, ponieważ umożliwiają korzystanie z opcji bidetu, dzięki czemu nie potrzebujemy instalacji kolejnego urządzenia w łazience. Co więcej, są wyposażone w funkcję autoczyszczenia, która ułatwia konserwację, oraz zaoszczędzi nasz czas.

 

Wykonanie desek sedesowych

Podczas zakupu deski sedesowej, warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego została wykonana. Wpływa ono na komfort używania toalety, oraz eksploatację urządzenia. Na rynku znajdziesz deski sedesowe wykonane z:

Plastiku – najbardziej powszechne rozwiązanie. Na rynku dostępnych jest najwięcej modeli właśnie wykonanych z plastików miękkich oraz polipropelynu. Takie deski mają zazwyczaj uniwersalne mocowania, dlatego sprawdzą się w każdej łazience. Występują w dwóch wariantach: gładkim oraz z nadrukami. Ponadto, ich cena jest bardzo niska, dlatego konsumenci często decydują się na zakup takiego produktu. Z drugiej strony, plastikowe deski podatne są na zarysowania oraz urazy mechaniczne. Natomiast mocowania mają tendencję do luzowania się, przez co deska przesuwa się po ramie muszli sedesowej.

żywicy poliestrowej – tego typu modele stają się coraz bardziej popularne. Materiał, z którego są wykonane, pozwala na wtopienie różnych przedmiotów, dzięki czemu nasza deska będzie miała efekt 3D. W przeciwieństwie do ozdobnych desek plastikowych, produkty z żywicy poliestrowej są bardziej wytrzymałe i nie są podatne na zarysowania. Najbardziej popularny jest motyw morski, z wtopionymi w deskę muszlami oraz kamykami. Cena za taki model jest nieco wyższa od tradycyjnego, plastikowego produktu.

Drewna – to deski, dzięki którym uzyskasz bardziej elegancki wystrój w swojej łazience. Na modelach drewnianych nie widać kurzu, a co więcej, są o wiele prostsze w konserwacji od produktów plastikowych. Występują najczęściej w uniwersalnym, owalnym kształcie, a ich mocowania pasują praktycznie do każdego sedesu. Tego typu deski są jednak trochę droższe. Wyróżnia się również modele z drewna prasowanego. Taki materiał umożliwia malowanie desek na dowolny kolor, przy zachowaniu trwałości.

Inoxu – są to deski wykonane ze stali nierdzewnej, niezwykle odporne na wszelkie zarysowania. Taki materiał pozwala również na łatwiejsze zachowanie higieny w łazience. Modele z inoxu są jednak bardzo drogie, najczęściej montuje się je w hotelach czy drogich restauracjach.

 

Kształt desek sedesowych

Choć deski sedesowe występują w różnych kształtach, to najbardziej popularne są owalne. W sklepach znajdziemy jednak duży przekrój kształtów, takich jak: kwadratowe, opływowe, okrągłe oraz zabawne w kształcie zwierząt, zaprojektowane z myślą o dzieciach.  

Japońskie toalety

Coraz popularniejszym rozwiązaniem się modele zaprojektowane na wzór tych stosowanych w Japonii. Taki typ ubikacji nosi nazwę WASHLET, z japońskiego – woshuretto, od swojego pierwowzoru wyprodukowanego przez firmę Toto Ltd. Głównymi funkcjami takiego urządzenia jest przede wszystkim automatyczne podnoszenie się i opuszczanie deski klozetowej, jak również suszenie. Do urządzenia dołączony jest pilot.

Za jego pomocą możemy nie tylko spłukać wodę, ale również wybrać strumień ciepłej lub zimnej wody do obmycia, jej temperaturę lub opcję wysuszenie – wybierając rodzaj podmuchu. Użytkownik może też ustawić muzykę, która zapewni nam prywatność i umili korzystanie z toalety.

Tego typu produkty są powszechne w Kraju Kwitnącej Wiśni i coraz częściej importowane do krajów zachodnich. Choć cena takich desek sedesowych jest wysoka, to coraz więcej Polaków decyduje się na ich zakup ze względu na wyjątkowy komfort użytkowania, ale także niezwykłą funkcjonalność. Tego typu modele dostępne są w różnych kształtach – owalnych, okrągłych i kwadratowych.

 

Jaka deska sedesowa jest najlepsza?

Deskę sedesową należy dobrać według możliwości łazienki, oraz jej wystroju. Najbardziej uniwersalne będą modele plastikowe, które świetnie sprawdzą się w każdym domu.

Tym, którym zależy na większym komforcie oraz eleganckim wykończeniu, radzimy zakup desek drewnianych. Modele z wbudowaną baterią bidetową to opcja dodatkowa dla osób, które mają większy budżet, a chcą uniknąć instalowania dodatkowych sprzętów sanitarnych. Dla osób, które oczekują jeszcze więcej, proponujemy zakup deski sedesowej zaprojektowanej na wzór japońskich washletów. Takie modele zapewniają nam najwyższy komfort użytkowania.

 

Deski sedesowe w dobrych cenach

Cena desek sedesowych zależy od materiałów, z których zostały wykonane. Najtańsze to z pewnością te plastikowe, za które możemy zapłacić nawet mniej niż 20 złotych. Deski drewniane są o wiele droższe, bo ich cena wynosi około 150 złotych. Więcej zapłacisz za modele wykonane ze stali nierdzewnej oraz z wbudowanym bidetem, za które będziemy musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że każda dodatkowa funkcja lub nietypowy kształt deski wpływa na jej ceną. Deski sedesowe typu washlet kosztują zdecydowanie najwięcej. Za takie modele będziemy musieli zapłacić minimum kilka tysięcy do nawet kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od posiadanych funkcji).

 

 

Najlepsze deski sedesowe w 2020 roku

 

Deska to niezbędny element każdego sedesu. Dobrze dobrana to taka, która jest wygodna, ale także łatwa w konserwacji. Warto pamiętać, że za długą eksploatację produktu odpowiada materiał, z którego został on wykonany. Dla osób, które cenią sobie wysoki komfort, dostępne są modele z wbudowaną, wolnoopadającą klapą oraz takie, które posiadają funkcję bidetu. Zaoszczędzi to nam nie tylko czas, ale i miejsce w łazience, ponieważ nie będziemy musieli instalować kolejnych urządzeń sanitarnych. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych desek sedesowych.

 

Nasze zalecenia

 

Roca Gap 1801472004

 

Na pierwszym miejscu w naszym ranking znalazła się deska sedesowa Roca Gap 1801272004. Jej wolnoopadająca klapa, która uchroni powierzchnię sedesu przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jest bardzo praktyczna.

Co więcej, mocowania w tym produkcie pasują do każdego typu sedesu, zarówno stojącego, jak i podwieszanego. Ponadto, łatwa instalacja bez użycia dodatkowych narzędzi, zapewnia proste i szybkie czyszczenie.

Deska firmy Roca Gap wykonana została z twardego plastiku, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania i drobne urazy mechaniczne. Produkt ten ma kwadratowy kształt o zaokrąglonych kątach. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne dla dzieci i dorosłych, ale również solidne.

Uniwersalny design tego modelu świetnie wpasuje się w wystrój każdej łazienki. Według opinii konsumentów jest to najlepsza deska sedesowa na rynku, cechująca się bardzo wysoką jakością wykonania i atrakcyjnym designem.

Roca Gap 1801472004 to deska sedesowa wykonana z duroplastu. Produkt ma biały kolor. Model został wyposażony w metalowe zawiasy.

Zalety
Jakość:

Prezentowana deska sedesowa została wykonana z trwałego materiału, jakim jest duroplast. Tworzywo to wykazuje odporność na uszkodzenia. Na jego powierzchni nie pojawiają się zarysowania i przebarwienia.

Wolno opada:

Konsumenci potwierdzają, że deska wolno opada, dzięki czemu nie generuje hałasu. Nawet jeśli zbyt gwałtownie opuścimy klapę, nie musimy się obawiać, że ją uszkodzimy.

Montaż:

Z racji tego, że montaż produktu na WC nie jest skomplikowany poradzi sobie z tym każdy. Internauci potwierdzają, że czynność ta zajmuje kilka minut i nie jest trudna.

Pielęgnacja:

Z uwagi na to, że powierzchnia jest gładka pielęgnacja produktu nie zajmuje dużo czasu. Aby dokładnie wyczyścić model wystarczy użyć miękkiej szmatki z niewielką ilością detergentu.

Design:

Deska sedesowa ma prosty, a jednocześnie atrakcyjny design. Konsumenci zapewniają, że model będzie się ładnie prezentować.

Wady
Zawiasy:

Część osób uważa, że na metalowych zawiasach stosunkowo szybko pojawia się korozja, co może świadczyć o tym, że nie są one wykonane z dobrych gatunkowo materiałów.  

 

 

 

 

Koło Ego Citterio Duroplast K10113000

 

Naszą kolejną propozycją jest deska sedesowa Koło Ego Citterio Duroplast K10113000. Jest to model z serii Ego, który stworzony został we współpracy z włoskim architektem i projektantem mebli – Antonio Citterio. Design tego produktu jest wyjątkowy, ponieważ jego kształt to coś pomiędzy owalem, a kwadratem.

W efekcie model ten jest bardzo uniwersalny i doskonale wpasuje się w wystrój każdej łazienki. Producent wyposażył swój produkt w bardzo wytrzymałe, chromowane, metalowe zawiasy, które utrzymają deskę w jednym miejscu przez długi czas.

Do produkcji tego modelu wykorzystano materiał Duroplast. Jest to utwardzane, polimerowe tworzywo, które ma bardzo dobre właściwości, takie jak: stabilność, sztywność oraz nietopliwość.

Oznacza to, że deska nie zacznie się wyginać pod wpływem ciężaru, a co więcej, plastik nie zacznie się topić, kiedy użyjemy chemicznych środków czyszczących. Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Doceniono jego wysoką jakość oraz oryginalny design.

Deska sedesowa Koło Ego K10113000 została wykonana z duroplastu. Produkt jest wyposażony w metalowe zawiasy. Waga modelu wynosi ok. 2 kg.

Zalety
Wygoda:

Wielu Internautów potwierdza, że deska sedesowa gwarantuje komfort. Jest ona odpowiednio wyprofilowana, więc wygodnie się na niej siedzi.

Zawiasy:

Z uwagi na to, że zawiasy wykonano z solidnych materiałów nie musimy się obawiać, że elementy te się uszkodzą. Metalowa powierzchnia wykazuje dużą odporność na powstawanie korozji.

Kolor:

Produkt ma biały kolor, który będzie pasował do każdej łazienki. Jest to czysta biel, dlatego też model ładnie prezentuje się w pomieszczeniu. Na powierzchni deski nie pojawiają się przebarwienia.

Pielęgnacja:

Kupując Koło Ego K10113000 możesz mieć pewność, że czyszczenie modelu nie będzie skomplikowane. Dowodem na to są pozytywne opinie użytkowników. Według Internautów czyszczenie modelu nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu można w łatwy sposób utrzymać odpowiedni poziom higieny.

Wady
Wytrzymałość:

W opiniach niektórych konsumentów można przeczytać, że prezentowana deska sedesowa stosunkowo szybko się niszczy. W efekcie użytkownik jest zmuszony do zakupu nowego modelu.

 

 

 

 

Cersanit Zenit/Merida K98-0031

 

Trzecią pozycję w naszym zestawieniu zajmuje dobra i tania deska sedesowa Cersanit Zenit / Merida K98 – 0031. Jest to model o plastikowym wykończeniu. Deska Cersanit została wykonana z Duroplastu, odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz termiczne.

Co więcej, model ten został wyposażony w uniwersalne, plastikowe zawiasy, które będą pasować do każdego sedesu – stacjonarnego i podwieszanego. Zabezpieczą one produkt przed ewentualnym przesuwaniem po muszli.

Deska występuje w kolorze białym, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w każdej łazience: w domu, restauracji czy biurze. Uniwersalny design modelu nie rzuca się w oczy, a owalny kształt zapewnia wyjątkowy komfort podczas codziennej toalety.

Opinie o deskach Cersanit są bardzo pochlebne. Model Zenit / Merida K98 – 0031 jest ceniony za uniwersalny wygląd oraz niską cenę.

Cersanit Merida K98-0031 to bardzo dobra deska sedesowa do 100 zł. Waga modelu wynosi 2,1 kg. Produkt został wykonany z duroplastu.

Zalety
Powłoka:

Antybakteryjna powłoka gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli będziemy dobrze dbać o czystość deski sedesowej, nie musimy się martwić, że na jej powierzchni rozwiną się groźne dla zdrowia bakterie.

Montaż:

Jak wskazują konsumenci, montaż produktu nie jest skomplikowany. W związku z tym możesz mieć pewność, że poradzisz sobie z tą czynnością.

Zawiasy:

Wiele osób zwraca uwagę na to, że zawiasy są solidnie. Nie tylko wykazują dużą odporność na uszkodzenia, ale też nie zacinają się, co powoduje, że deska swobodnie opada.

Wady
Opakowanie:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że opakowanie nie jest solidnie wykonane. W rezultacie deska nie jest dobrze zabezpieczona, co zwiększa ryzyko, że produkt ulegnie zniszczeniu podczas transportu.

 

 

 

 

Villeroy&Boch Viclean Weiss Alpin V02EL401

 

Czwarty produkt w naszym rankingu to deska sedesowa Villeroy & Boch Viclean Weiss Alpin V02El401. Jest to ekskluzywny model z funkcją bidetu, dzięki której zaoszczędzimy miejsce w łazience, ponieważ nie będziemy musieli instalować kolejnego urządzenia sanitarnego.

Jest to produkt, którego specjalne mocowania mogą zostać zamontowane tylko na sedesie wiszącym. Ponadto, urządzenie to wyróżnia się wśród innych desek sedesowych swoim oryginalnym designem. Plastikowa klapa tej deski ma wybrzuszenie z tyłu, a z przodu jest opływowa.

To nada naszej łazience trochę nowoczesnego stylu. Co więcej, deska Villeroy & Boch wyposażona została w specjalny pilot, za pomocą którego możemy spłukiwać wodę oraz wybrać opcję bidetu czy autoczyszczenia.

Mimo że model ten jest najdroższy w naszym zestawieniu, to jest to dobra propozycja dla tych, którym zależy na wysokim komforcie w toalecie. Według opinii konsumentów, jest to dobra deska sedesowa o niezwykłej funkcjonalności i nietypowym, ale bardzo atrakcyjnym designie.

Automatyczna deska sedesowa Villeroy&Boch Viclean ma biały kolor. Do zestawu dołączone zostały elementy mocujące i pilot.

Zalety
Funkcja bidetu:

Prezentowana deska sedesowa ma funkcję bidetu. Oznacza to, że bezpośrednio po skorzystaniu z toalety możemy umyć ciało ciepłą wodą, co pozwoli zachować odpowiedni poziom higieny.

Jakość:

Produkt został zrobiony z odpornych na zarysowania materiałów. Na powierzchni deski nie widać żadnych uszkodzeń.

Komfort:

Model jest odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni komfortowe. Materiał wykonania jest przyjemny dla skóry, więc nie powoduje podrażnień.

Wady
Pilot:

Konsumenci uważają, że dołączony do kompletu pilot powinien być solidniej wykonany. Na jego powierzchni szybko pojawiają się zarysowania.

Montaż:

Internauci w swoich recenzjach zwracają uwagę na to, że montaż urządzenia zajmuje dużo czasu. Często też konieczne jest skorzystanie z pomocy fachowca.

 

 

 

 

Creavit Kid KC3041.0F

 

Ostatnią propozycją w naszym rankingu jest deska sedesowa Creavit Kid KC3041.OF. Jest to model zaprojektowany z myślą o dzieciach. Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości plastiku, odpornego na wszelkie urazy mechaniczne czy zarysowania. Powierzchnia klapy została pokryta wesołym nadrukiem w kolorowe balony i zwierzęta.

Takie rozwiązanie z pewnością zachęci malucha do korzystania z sedesu. Co więcej, specjalna, szeroka rama doskonale sprawdzi się w toaletach przedszkolnych.

Sam kształt deski Crevit Kid jest owalny, dzięki czemu zapewnia komfort użytkowania, oraz zapobiega ześlizgiwaniu się z jej powierzchni. Do zestawu dołączone są specjalne mocowania, które pasują do większości sedesów, zarówno stacjonarnych, jak i podwieszanych.

Według opinii konsumentów, jest to dobra propozycja dla dzieci, które dopiero uczą się korzystania z toalety, a wysoka jakość deski sprawia, że będzie nam ona służyć przez wiele lat.

Creavit Kid KC3041.0F to deska sedesowa dla dzieci. Na produkcie umieszczone zostały kolorowe nadruki. Do kompletu dołączono metalowe zawiasy.

Zalety
Czyszczenie:

Deska sedesowa ma gładką powierzchnię, dzięki czemu jej czyszczenie jest łatwe. Do pielęgnacji produktu wystarczy użyć niewielką ilość detergentu.

Montaż:

W zestawie otrzymujemy solidnie wykonane zawiasy. Dzięki temu zaraz po zakupie modelu możemy przystąpić do jego montażu. Jak twierdzą Internauci, czynność ta jest łatwa.

Wady
Jakość:

Konsumenci zauważyli, że kolorowe nadruki stosunkowo szybko się ścierają. Ważne jest więc to, aby podczas czyszczenia nie szorować produktu.

Dla dzieci:

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prezentowana deska sedesowa spodoba się jedynie dzieciom. Jeśli więc wszyscy domownicy korzystają z jednej toalety, wybór tego modelu może okazać się nietrafiony.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką deskę sedesową Cersanit wybrać?

 

Deska sedesowa to element codziennie eksploatowany w naszych toaletach. Chociaż nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do jej ogólnego designu, jest ona bardzo ważną częścią sedesu. Nasz poradnik zakupowy przedstawi Ci najlepsze deski sedesowe Cersanit, które są najchętniej wybierane przez kupujących. Wskażemy również, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tej istotnej części naszej toalety.

Cersanit to firma produkująca ceramikę oraz wyposażenie łazienki, łącznie z płytkami na ściany i podłogę. Przystępne ceny oraz wysoka jakość oferowanych produktów czyni z marki lidera na rynku producentów ceramiki sanitarnej w Polsce. Produkty Cersanit można znaleźć w większości marketów budowlanych oraz sklepach z wyposażeniem łazienek.

Wybierając deskę możemy zetknąć się z modelami o różnych kształtach i posiadającymi szereg praktycznych funkcji, np. powłokę antybakteryjną, która chroni najmłodszych członków rodziny przed szkodliwymi bakteriami. Kształt desek również obecnie może się różnić od spotykanych dawniej, owalnych modeli. Stosunkowo łatwo wybrać odpowiedni produkt pasujący do posiadanej przez nas miski sedesowej. Obecnie możemy wybierać spośród modeli tradycyjnych oraz wolnoopadających. Te pierwsze składają się z dwóch części i specjalnego mocowania. Są one najtańsze i wykonane z plastiku lub drewna.

Modele wolnoopadające wyposażone zostały w specjalny wspornik zapobiegający hałasowi generowanemu przy okazji gwałtownego zamknięcia deski. Mechanizm tego typu chroni również klapę przed uszkodzeniami mechanicznymi, tym samym znacznie przedłużając jej trwałość. Najnowocześniejsze modele to te wyposażone w baterię bidetową. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w łazience, dobrze sprawdzą się więc w niewielkich toaletach. Dzięki nim zaoszczędzimy również mnóstwo czasu, ponieważ deski tego typu posiadają również opcję autoczyszczenia.

Modele dostępne na rynku wykonane mogą być z tworzyw sztucznych, drewna, Inoxu oraz żywicy poliestrowej. Do najbardziej popularnych wciąż należą plastikowe – często jest to duroplast. Drewniane z kolei zapewniają elegancki wygląd. Deski wykonane z Inoxu, czyli stali nierdzewnej są polecane do toalet w miejscach publicznych ze względu na swoją solidność oraz odporność na urazy mechaniczne.

Najlepsza deska sedesowa Cersanit w 2020 roku pozwala na zachowanie higieny w łazience. Poza tym jest wygodna w użytkowaniu i łatwa w montażu. Dobrze, aby jej design był dopasowany do wnętrza. Nie bez znaczenia jest też łatwe czyszczenie tej części toalety.

 

Deski sedesowe Cersanit – ranking

 

Cersanit Iryda 

 

Cersanit Iryda to uniwersalny model, który idealnie wpasowuje się w wystrój każdej toalety. Deska jest rekomendowana do misek wc i kompaktów z serii Iryda. Model został pokryty powłoką antybakteryjną, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystających z niej domowników.

Ta deska sedesowa Cersanit w dobrej cenie zapewnia wygodę użytkowania oraz łatwość czyszczenia. Jest ona wykonana z duroplastu, który jest dość wytrzymałym materiałem. Wygląda bardzo estetycznie, jednak po kilku latach może zżółknąć, tak jak większość białych desek.

Kupujący wybierają ten produkt bardzo chętnie nie tylko ze względu na jego wygląd zewnętrzny, ale również mocowanie na metalowych zawiasach, co czyni całość bardzo masywną i odporną na wyłamania śrub z zawiasów. Deska jest produktem dobrym gatunkowo, którego jakość przewyższa cenę. Poza tym prosta konstrukcja modelu wpływa pozytywnie na czyszczenie całości. Produkt nie ma żadnych elementów z wyżłobieniami, w których mógłby gromadzić się brud.

 

 

 

Cersanit Delfi 

 

Klasyczna deska Cersanit Delfi z powłoką antybakteryjną to solidne rozwiązanie dla misek sedesowych Delfi. Produkt jest estetycznie wykonany oraz cechuje się łatwością w utrzymaniu w czystości.

Model ten wykonany został z duroplastu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Deska jest montowana na metalowych zawiasach, przez co jest bardzo stabilna i mało prawdopodobne jest, aby elementy zawiasów np. uległy złamaniu. Jest to model wolnoopadający, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych i małych dzieci, które nie lubią gwałtownych, nieprzyjemnych dźwięków, a takie powstają przy zamykaniu zwykłych desek.

Kupujący chętnie wybierają ten model, ponieważ jest klasyczny i z łatwością wpasowuje się w wystrój większości łazienek. Nie bez znaczenia jest również łatwość utrzymania w czystości modelu. Deskę można czyścić za pomocą wszystkich, dostępnych na rynku środków do toalet bez ryzyka uszkodzenia materiału.

 

 

 

Cersanit Olimpia

 

Deska sedesowa Cersanit Olimpia to model dedykowany do kompaktów i misek typu Olimpia. Oprócz tego, że jest to produkt antybakteryjny to również posiada on mechanizm wolnoopadający.

Biały kolor deski pozwala na zamontowanie jej w niemal każdym wnętrzu bez ryzyka, że nie będzie do niego pasowała. Produkt waży tylko 2,2 kg, sprawdzi się więc przy sedesach podwieszanych, bez zbędnego obciążania całości. Zawiasy mocujące zostały wykonane z tworzywa. Właściwości antybakteryjne modelu są spowodowane zastosowaniem jonów srebra, co czyni użytkowanie modelu bardziej bezpiecznym.

Deska jest polecana przez użytkowników ze względu na wygodę użytkowania. Mechanizm wolnoopadający niweluje hałas.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status