Ranking 6 najlepszych baterii wannowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Baterię wannowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli czeka Cię zakup nowej baterii wannowej, a nie masz czasu na spędzanie wielu godzin w sklepie lub w sieci, by znaleźć produkt idealny, koniecznie zajrzyj na naszą stronę. Prezentujemy tu ranking najlepszych modeli wraz z ich dokładnym opisem. Na podstawie opinii wyrażanych przez konsumentów, którzy swojego wyboru już dokonali, udało nam się wyłonić dwie baterie cieszące się największą popularnością. Pierwszą jest Hansgrohe Logis 71400000, czyli model ścienny, jednouchwytowy. Jego cechą charakterystyczną jest estetyczny design, a także łatwość montażu. Dodatkowo ma on głowicę wykonaną z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu można mieć pewność, że ten produkt posłuży nam przez wiele lat. Jeżeli jednak jest on niedostępny lub z pewnych powodów nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem drugiej najlepszej baterii wannowej, a więc Grohe Grohtherm 800 34567000. To model ścienny dwuotworowy montowany natynkowo, który posiada specjalne zabezpieczenia uniemożliwiające przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej określonej wartości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kolor modelu jest uniwersalny, więc z pewnością będzie pasował do wystroju łazienki. Bateria może współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody. Produkt jest wyposażony w perlator – element napowietrzający strumień wody, umożliwiając ograniczenie jej zużycia. Silikonowe dysze łatwo utrzymać w czystości.

Wady

Plastikowy przełącznik prysznica nie jest trwałym elementem. Na płaskiej powierzchni baterii łatwo tworzy się osad z kamienia, który nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Podsumowanie

Bateria jest jednouchwytowym produktem ściennym. Jego długość to ok. 19,5 cm. Model montujemy za pomocą przyłącza S. Głowica wygląda estetycznie i jest odporna na uszkodzenia. Przepływ wody wynosi 22 litry na minutę.

Drugi wybór

Zalety

Blokada SafeStop zapobiega przypadkowemu zwiększeniu temperatury wody, więc bateria jest wyjątkowo bezpiecznym produktem, to ważne zwłaszcza, kiedy mają korzystać z niej dzieci. Uwagę przykuwa nowoczesny design produktu oraz jego solidne wykonanie. Przycisk EcoButton pozwala zmniejszyć zużycie wody o około 40%.

Wady

Dla osób, które cenią sobie tradycyjny wygląd wyposażenia łazienki, prezentowany model wygląda zbyt futurystycznie. Nie pasuje on do każdej łazienki.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do montażu natynkowego. Głowica ceramiczna jest bardzo solidna i nie ulega zniszczeniu nawet po kilku latach użytkowania. Bateria jest bardzo wygodna w czyszczeniu i użytkowaniu.

Rozważ też

Zalety

Prezentowany model wykonany z mosiądzu jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Ruchomą wylewkę można ukryć w trakcie brania prysznica, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania modelu, a także zwiększa przestrzeń. Producent dołącza do zestawu elastyczne wężyki przyłączeniowe.

Wady

Kształt baterii powoduje, że nie będzie ona pasowała do każdego typu wnętrza. Zdaniem niektórych z czasem mechanizm składania wylewki wymaga większego nacisku.

Podsumowanie

Ta dwuotworowa bateria jednouchwytowa jest przeznaczona do montażu na ścianie. Zasięg wylewki po rozłożeniu to blisko 25 cm. Produkt nie pracuje głośno, nawet przy ciśnieniu o wartości około 5 barów – poziom hałasu wynosi wówczas około 22 dB.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką baterię wannową kupić ?

 

W czasie wyboru idealnej baterii wannowej w głowie rodzi się nie tylko wiele pytań, ale również wątpliwości. Odpowiedni model powinien oczywiście być dopasowany do reszty wystroju łazienki, ale poza tym mieć dobrą jakość. Pod uwagę należy brać także wiele innych kwestii, jak np. sposób montażu. Dzięki poniższemu poradnikowi z pewnością zdecydujesz, jaką baterię wannową wybrać, aby był to produkt solidny, funkcjonalny i estetycznie wyglądający.

 

 

Sposób montażu

Sposób montażu baterii wannowej to pierwsza kwestia, którą powinniśmy rozważyć jeszcze przed udaniem się do sklepu. Wśród dostępnych na rynku modeli możemy wyróżnić ścienne i stojące. Produkty ścienne, jak sama nazwa wskazuje, montuje się na ścianie i cieszą się one obecnie największą popularnością. Jeżeli zdecydujemy się na ten typ baterii, musimy przede wszystkim sprawdzić długość wylewki. Powinna być ona dostosowana do budowy wanny, którą posiadamy. Tego typu produkty możemy dodatkowo podzielić na podtynkowe i natynkowe.

W przypadku modeli podtynkowych, ich konstrukcja jest ukryta pod tynkiem, a jedyne widoczne elementy to mechanizm sterujący i wylewka. Wyglądają one bardzo estetycznie i pozwalają ukryć części baterii, które mogą zepsuć wizualny efekt. Natomiast produkty natynkowe montuje się bezpośrednio do instalacji, a więc widoczna jest cała ich konstrukcja. Tego typu modele są dostępne w dwóch wersjach, czyli jedno- oraz dwuuchwytowych. W przypadku tych drugich swobodnie możemy regulować strumień wody zimnej i ciepłej (przy pomocy kurków). W wersji jednouchwytowej robimy to przy użyciu specjalnej dźwigni.

Baterie stojące należy zamontować w specjalnych otworach na brzegach wanny. Podłącza się je do instalacji wodnej poprzez specjalne wężyki, dlatego też muszą się one znaleźć blisko tej instalacji, a nie w dowolnym miejscu. W przypadku takich produktów należy wyróżnić też modele wolnostojące. Można je zamontować przy wannie, a nie w niej, co pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu. Takie rozwiązanie jest jednak bardziej kosztowne niż zwykła bateria stojąca, czy ścienna.

 

Materiał wykonania

Wiele osób przekonuje, że najlepsza bateria wannowa powinna być wykonana z materiału wytrzymałego i odpornego na korozję. Jest w tym wiele prawdy. Materiał wykonania takich produktów ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to on wpływa na łatwość utrzymania ich w czystości, a także wygląd po długim czasie użytkowania. Najbardziej popularne obecnie są modele wykonywane z mosiądzu. Jest on odporny nie tylko na szkodliwe działanie wody (m.in. powstawanie korozji), ale również mechaniczne uszkodzenia, czy rozwój grzybów. Najlepiej sięgać po baterie, w których składzie znajduje się duża ilość miedzi. To zagwarantuje wysoką jakość produktu i możliwość użytkowania go przez bardzo długi czas. Mniejsza ilość miedzi w stopie sprawia, że materiał jest cieńszy i mniej elastyczny, a więc także mniej trwały.

W sklepach możemy natknąć się też na modele wykonane np. z ceramiki, czy bardziej nowoczesne, z włókien poliwęglanowych. Jednak zwłaszcza w przypadku tych drugich, nie możemy mieć pewności, co do ich jakości. To dość nowe rozwiązanie i nie jest zbyt popularne, dlatego trudno jest znaleźć o nim opinie.

 

Głowica

Głowica baterii wannowej powinna być wykonana z ceramiki. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć przeciekania kranu i konieczności naprawy usterki. Pod uwagę należy brać także samą szerokość głowicy. Im większa ona będzie, tym większy będzie strumień wody. Dziś najpopularniejsze są modele o szerokości ok. 40 mm, choć możemy znaleźć także nieco węższe, np. 35 mm.

 

 

Wydajność przepływu – jaka jest najlepsza bateria wannowa

Wydajność przepływu to kwestia, do której także powinno się przywiązywać dużą wagę. Im mniej litrów wody na minutę będzie przepływać przez baterię, tym więcej zaoszczędzimy na rachunkach. Możemy również bardziej zatroszczyć się o środowisko i nie zużywać niepotrzebnie dużej ilości wody. Najbardziej ekologiczna jest klasa Z, która charakteryzuje się przepływem mniejszym niż 0,15 litrów na sekundę. Zazwyczaj tak oznaczone są jednak baterie jednouchwytowe ze specjalnymi funkcjami eko oraz te bezdotykowe.

Klasa A to druga z kolei klasa ekologiczna, którą charakteryzuje przepływ wody na poziomie do 0,25 litrów na sekundę. Te wartości lepiej sprawdzą się w przypadku baterii umywalkowych. Dla tych wannowych, w celu szybkiego napełnienia wanny, częściej zaleca się klasę C (do 0,5 l/s) lub D (do 0,63 l/s).

 

Grupa akustyczna

Grupa akustyczna określa siłę natężenia dźwięku, jaki wydobywa się z działającej baterii wannowej. Jeśli zależy nam na tym, by produkt działał bardzo cicho, powinniśmy sięgnąć po model należący do grupy I (wydaje on dźwięk do 20 dB). Na rynku znajdziemy też baterie zaliczane do grupy II (o sile natężenia dźwięku 20 dB < x ≤ 30 dB) lub do tzw. grupy nieklasyfikowanej (x > 30 dB).

 

Bateria z perlatorem

Perlator jest niewielkim elementem, który swoim wyglądem przypomina sitko. Montuje się go na końcu wylewki, a jego zadaniem jest napowietrzanie wody. Dzięki niemu możemy skutecznie ograniczyć jej zużycie. Perlator sprawia, że strumień wody staje się jednostajny i choć z kranu leci jej mniej, to my nie odczujemy żadnej różnicy.

 

Bateria z termostatem

Osoby chcące zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowania wannowej baterii powinny zastanowić się nad zakupem modelu z termostatem. Dzięki niemu nie zmienia się nie tylko temperatura, ale również strumień wody, niezależnie od zachodzących zmian w jej dopływie. Jest on bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wszystko regulujemy z pomocą dwóch pokręteł. Jedno służy do określania ciśnienia, a drugie do ustalenia odpowiedniej temperatury. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uniknąć bolesnego poparzenia się zbyt gorącą wodą w czasie kąpieli, czy prysznica.

 

 

Bateria z deszczownicą

Bateria z deszczownicą to idealna opcja dla osób, które swoją wannę wykorzystują także jako prysznic i nie lubią brać długich kąpieli. Deszczownicę montuje się na specjalnym wysięgniku i możemy swobodnie dopasować jej wysokość. Strumień wody w jej przypadku jest bardzo szeroki i przypomina padający z nieba deszcz (stąd właśnie pochodzi nazwa tego produktu). Dla wielu to znacznie lepsze rozwiązanie niż zwykła słuchawka prysznicowa, która daje słaby i wąski strumień wody, przez co branie prysznica może trwać znacznie dłużej.

 

Baterie wannowe w dobrych cenach

Najtańsze baterie wannowe kosztują średnio 50-100 zł. Najczęściej w tym przedziale cenowym napotkamy standardowe baterie ścienne, które montuje się nad tynkiem. Jeżeli wolimy produkt od renomowanego producenta, będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Modele nieco lepszej jakości kosztują przeważnie powyżej 200 zł i w tym przedziale znajdziemy nawet baterie z termostatem.

Na rynku dostępne są również produkty, których cena przekracza 1000 zł. Charakteryzuje je nie tylko wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, ale także wiele dodatkowych opcji, jak np. wodospadowy strumień wody.

 

 

6 najlepszych baterii wannowych. Opinie w 2024 roku

 

Dostępnych na rynku baterii wannowych jest naprawdę wiele. Dlatego też wybór tej najlepszej, która będzie idealnie pasować do naszej łazienki, bywa naprawdę trudny i czasochłonny. Do wyboru mamy różne ich rodzaje, materiały wykonania, czy elementy dodatkowego wyposażenia. Przedstawiamy ranking baterii wannowych, który może pomóc Ci w dokonaniu decyzji. Prezentujemy w nim produkty godne uwagi w przystępnych cenach.

 

1. Hansgrohe Logis bateria wannowo-prysznicowa 71400000

 

Jeżeli najbardziej interesuje Cię dobra i tania bateria wannowa, może przekonać Cię model Hansgrohe Logis 71400000. To jednouchwytowy produkt ścienny o długości 194 mm. Jest on dostępny w kolorze chromu, dlatego też z łatwością można go dopasować do łazienki urządzonej w dowolnym stylu. Może on współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody.

Ta bateria służy do montażu przy pomocy przyłącza S. Elementem sterującym w tym przypadku jest głowica wykonana z ceramiki, która nie tylko estetycznie wygląda, ale również jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Produkt został wyposażony w perlator, a więc element, który zwiększa optycznie strumień wody i umożliwia ograniczenie jej zużycia.

Jak twierdzą konsumenci, warto kupić opisywany model baterii, ponieważ pozwala on na zmniejszenie rachunków za wodę. Odpowiada za to nie tylko obecność perlatora, ale również klasa ekologiczna. W tym przypadku przepływ wody wynosi 22 litry na minutę. Dla wielu plusem są też silikonowe dysze, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Hansgrohe Logis 71400000 to bardzo dobra bateria wannowa do 300 zł. Długość modelu wynosi 194 mm. Produkt jest przeznaczony do montażu natynkowego.

 

Zalety

Uniwersalność: Jak zapewnia producent, prezentowana bateria wannowa może z powodzeniem współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody. W związku z tym model jest uznawany za uniwersalny.

Perlator: Produkt wyposażono w perlator, inaczej zwany napowietrzaczem. Element ten zwiększa strumień wody, a jednocześnie pozwala na jej oszczędzanie. Jest więc bardzo przydatny.

Przełącznik: Konsumenci wskazują, że przełącznik wanna/prysznic działa sprawnie. Ustawienie, z którego miejsca ma lać się woda, nie zajmuje dużo czasu.

Głowica ceramiczna: Intensywność i temperaturę strumienia wody ustawiania się za pomocą miedzianej głowicy. Jest ona odpowiednio duża i płynnie działa. Użytkownik może w łatwy sposób dostosować model do swoich potrzeb.

Odporność na zarysowania: Nawet po wielu czyszczeniach na baterii wannowej nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania. Potwierdza to trwałość i wysoką jakość wykonania produktu.

 

Wady

Osadzający się kamień: Na powierzchni modelu bardzo łatwo osadza się kamień. Z tego też względu konieczna jest regularna i dokładna pielęgnacja produktu.

 

 

 

 

2. Grohe Grohtherm 800 bateria wannowo-prysznicowa 34567000

 

Grohe Grohtherm 800 34567000 jest baterią ścienną dwuotworową, przeznaczoną do montażu natynkowego. Ma ona wysokiej jakości ceramiczną głowicę oraz specjalną blokadę o nazwie SafeStop, dzięki której niemożliwe jest przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej wartości 38 st. C. W efekcie zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Ten produkt ma nie tylko wbudowany, bardzo czuły termostat, ale również wewnętrzne komponenty w niebieskim kolorze. Oznacza to, że został on wykonany z oryginalnych materiałów marki Grohe o bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu zakupiona bateria może nam służyć przez wiele lat.

Opinie o bateriach wannowych wspomnianego producenta są bardzo pozytywne. Według konsumentów to model godny uwagi przede wszystkim ze względu na nowoczesny i elegancki design oraz możliwość dużej oszczędności wody. Znajduje się tutaj specjalny przycisk o nazwie EcoButton, który pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 40%. To nie tylko szansa na zmniejszenie rachunków, ale i zadbanie o środowisko.

Dwuuchwytowa bateria wannowa Grohe Grohtherm 800 34567000 ma długość równą 168 mm. Model jest przeznaczony do instalacji natynkowej.

 

Zalety

Oszczędność wody: Na produkcie znajduje się przycisk EcoButton. Jak wskazuje producent, pozwala on na zaoszczędzenie nawet do 40% wody. Korzystając z niego, możemy zmniejszyć swoje miesięczne rachunki i przyczynić się do ochrony środowiska.

Łatwe w regulacji pokrętła: Konsumenci zapewniają, że pokrętła są łatwe w regulacji. Można je swobodnie ustawić nawet wtedy, kiedy mamy mocno namydlone dłonie.

Bezpieczeństwo użytkowania: Model wyposażono w głowicę termostatyczną, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania Grohe Grohtherm 800 34567000. Element ten skutecznie redukuje ewentualne skoki temperatury, chroniąc tym samym przed poparzeniem ciała.

Ładny wygląd: Baterię pokryto gładką powłoką, która dobrze zabezpiecza przed zarysowaniem powierzchni. Gwarantuje ona także wysoki połysk, dzięki czemu produkt jest nie tylko funkcjonalny, ale też stanowi efektowny dodatek do łazienki.

 

Wady

Montaż: Dla niektórych osób samodzielny montaż Grohe Grohtherm 800 34567000 może wydawać się zbyt trudny.

 

 

 

 

3. Ravak Chrome bateria wannowo-prysznicowa X070042

 

Model Ravak X070042 służy do montażu na ścianie. Został on wykonany z mosiądzu, co świadczy o jego dobrej jakości, jak również odporności na korozję i zniszczenia mogące powstać w czasie użytkowania. To 2-otworowa bateria jednouchwytowa wyposażona w ceramiczną głowicę o średnicy 35 mm.

Produkt wyróżnia się ciekawą, innowacyjną konstrukcją. Zastosowano tu ruchomą wylewkę, którą można ukryć w czasie kąpieli. Zwiększa to komfort użytkowania oraz zapewnia więcej przestrzeni i swobody. Sam zasięg wylewki wynosi 247 mm. Do zestawu dołączane są elastyczne wężyki przyłączeniowe o długości 360 mm, w efekcie nie trzeba już osobno kupować tego elementu.

Konsumenci dobrze wyrażają się na temat tego produktu. Według nich jego podstawową zaletą jest maksymalny poziom hałasu. Przy ciśnieniu o wartości do 3 barów wynosi on od 17 dB do 18 dB. Z kolei przy ciśnieniu o wartości do 5 barów poziom hałasu podnosi się nieznacznie, do 22 dB. Oznacza to, że ta bateria nie pracuje zbyt głośno i nie przeszkadza innym domownikom.

Ravak X070042 to ścienna bateria wannowa. Jest to model jednouchwytowy. Zasięg wylewki wynosi 247 mm. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją.

 

Zalety

Możliwość podłączenia zestawu prysznicowego: Pod wylewką znajduje się wyjście z gwintem G 1/2. Umożliwia ono podłączenie zestawu prysznicowego ze słuchawką. W efekcie możemy zamontować tę baterię także w miejscu, gdzie planujemy mieć prysznic.

Łatwa regulacja temperatury i intensywności strumienia: Głowica modelu ma dobrze przemyślany kształt i płynnie działa, co sprawia, że ustawianie temperatury wody i intensywności strumienia jest wyjątkowo łatwe.

Design: Prezentowana bateria wannowa wyróżnia się ciekawym designem. Ma ona nieoczywisty kształt. Z pewnością model ozdobi niejedną łazienkę i bez wątpienia zwróci uwagę odwiedzających nas gości.

 

Wady

Smugi: Na powierzchni produktu pozostają nieestetycznie wyglądające smugi. Ciężko się ich pozbyć, nawet jeśli do czyszczenia modelu używamy dobrej jakości detergentów. Może być to uciążliwe dla osób, które bardzo dbają o czystość w swoim domu.

 

 

 

 

4. Omnires Murray bateria wannowo-prysznicowa MU6132

 

Produkt o nazwie Omnires Murray MU6132 to 4-otworowa bateria stojąca. Zasięg wylewki wynosi 13 cm, z kolei jej wysokość to 11,5 cm. Całkowita wysokość produktu wynosi 15,5 cm. Do stworzenia konstrukcji wykorzystano stalowy i wytrzymały wężyk. Łączy się on ze specjalnym typem węża prysznicowego i w przypadku jego awarii nie trzeba odsuwać wanny, aby go wymienić na nowy.

Model ten nie jest wyposażony w termostat, jednak na końcu wylewki znajduje się perlator. Odpowiada on za napowietrzanie strumienia wody, a to pozwala na zmniejszenie zużycia wody nawet o kilkadziesiąt procent. Dodatkowo w zestawie znajduje się 1-funkcyjna rączka prysznicowa i wspominany już wąż prysznicowy. Ma on długość 150 cm i został wykonany z mosiądzu, a więc jest odporny na powstawanie korozji i zarysowań, czy innych śladów użytkowania.

Jak wynika z opinii konsumentów, bateria zasługuje na uwagę ze względu na solidność, dobrą jakość, jak również elegancki design. Wygląda ona bardzo nowocześnie i idealnie współgra z wnętrzem urządzonym także w minimalistycznym stylu.

Czterootworowa bateria wannowa Omnires Murray MU6132 ma wylewkę o zasięgu równym 13 cm. Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją producenta.

 

Zalety

Powłoka: Model został zabezpieczony trwałą powłoką, która znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo na pojawienie się na powierzchni baterii niedających się usunąć zarysowań.

Szczelność: Każdy z elementów zestawu jest szczelny. Woda nie przecieka przez głowicę, co gwarantuje komfort w trakcie kąpieli i pozwala zapobiec zbyt dużemu zużyciu wody.

Czyszczenie: Produkt jest łatwy w czyszczeniu. Pojawiające się na jego powierzchni zabrudzenia można usunąć przy pomocy delikatnych środków. Nie trzeba mocno pocierać baterii, aby zagwarantować jej wysoki połysk.

 

Wady

Słuchawka: Zdaniem części użytkowników wykonanie słuchawki nie jest najlepsze – jest ona zbyt lekka.

Montaż: Instalacja Omnires Murray MU6132 może zająć sporo czasu, szczególnie osobom niemającym doświadczenia w tego rodzaju pracach.

 

 

 

 

5. Kludi Bozz bateria wannowo-prysznicowa podtynkowa 386500576

 

Bateria Kludi Bozz 386500576 jest produktem 1-otworowym, który należy zamontować pod tynkiem. Posiada on automatyczny przełącznik natrysk/wanna oraz ceramiczną głowicę ze specjalnym ogranicznikiem wypływu gorącej wody. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa w czasie użytkowania baterii, szczególnie w przypadku najmłodszych domowników.

Ten model wyróżnia się klasą przepływu D i wykończeniem w kolorze chromu. W efekcie wygląda on bardzo estetycznie w każdej łazience, bez względu na styl, w jakim to pomieszczenie zostało urządzone. Na uwagę zasługuje też fakt, że to produkt sklasyfikowany do I klasy akustycznej. Podczas pracy wydaje on dźwięki o poziomie hałasu do 20 dB.

Konsumenci doceniają tę baterię nie tylko ze względu na dość niski poziom hałasu oraz ciekawy design, ale także podtynkowy montaż. Takie rozwiązanie pozwala na ukrycie niektórych elementów konstrukcji, dzięki czemu nie rzucają się one niepotrzebnie w oczy.

Kludi Bozz 386500576 to bateria wannowa przeznaczona do montażu podtynkowego. Model ma łatwą w regulacji, ceramiczną głowicę.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Użytkownik ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas kąpieli. Jest to możliwe dzięki skutecznie działającemu ogranicznikowi wypływu gorącej wody.

Design: Model ma prosty design, dlatego jego dopasowanie do wyglądu łazienki nie powinno stanowić żadnego problemu. Produkt będzie odpowiedni do elegancko i nowocześnie urządzonych pomieszczeń.

 

Wady

Zarysowania: Trzeba uważać, aby podczas czyszczenia nie zarysować powierzchni produkt. Jest ona podatna na drobne uszkodzenia mechaniczne. Do pielęgnacji modelu warto używać miękkich gąbek.

Montaż: Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że montaż prezentowanej baterii wannowej może zająć nam sporo czasu. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym zakresie, lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

 

 

 

 

6. Novoterm Loge Luxor 4 bateria wannowa antyczny

 

Loge Luxor 4 jest wannową baterią ścienną z dwoma uchwytami. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo oryginalny wygląd. Jej wykończenie to mosiądz antyczny, a więc jest to produkt idealnie dopasowujący się do łazienki urządzonej w stylu klasycznym i retro.

Ten produkt ma stałą wylewkę i ceramiczną głowicę. Dołączane są do niego plastikowe perlatory bardziej odporne na osadzanie się kamienia, a także zestaw natryskowy. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba samodzielnie szukać pasującego prysznicowego węża.

Dla większości konsumentów jedną z większych zalet opisywanego produktu jest niebanalny design. Obecnie na rynku trudno jest znaleźć model baterii, który dobrze pasowałby do wnętrz w stylu vintage. Poza tym plusem jest też to, że materiały wykonania tego modelu są dobrej jakości, dzięki czemu może on służyć przez długi czas.

Loge Luxor 4  to bateria wannowa ścienna z zestawem natryskowym w kolorze: mosiądz antyczny. Model ma głowicę ceramiczną ½”. Jest to bateria dwuotworowa w stylu retro.

 

Zalety

Design: Jest to bardzo atrakcyjny model w stylu retro. Piękna kolorystyka idealnie pasuje do łazienek w stylu vintage/retro/klasycznym. Pokrętła są bardzo zdobne, więc pasują do całości. Model polecany jest przez wielu dekoratorów wnętrz.

Zestaw natryskowy: Komplet zawiera natrysk – słuchawkę. Dlatego całość jest bardzo praktyczna. Warto podkreślić, że montaż zestawu nie sprawia większych problemów.

 

Wady

Termostat: Prezentowana bateria nie ma termostatu, co oznacza, że nie możemy jej zablokować na temperaturze np. 38 st. C, aby chronić się przed poparzeniem.

Plastikowe elementy: Część użytkowników narzeka, że prezentowany model ma zbyt dużo plastikowych elementów, które bywają awaryjne.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Catido LANGE FG1

 

Pod nazwą Catido LANGE FG1 znajduje się jednouchwytowa, wannowa bateria stojąca. Może być ona ciekawą alternatywą dla zwykłego modelu ściennego i oryginalnym elementem ozdobnym pomieszczenia. Posiada ona przyłącza, które są odpowiednie nawet do ogrzewania gazowego.

Opisywana bateria została wykonana z wysokiej jakości mosiądzu. To sprawia, że z pewnością posłuży ona przez bardzo długi czas. Posiada ona głowicę wykonaną z ceramiki, a także perlator skutecznie ograniczający zużycie wody. Do zestawu dołączany jest wąż natryskowy i mosiężna, chromowana słuchawka ze specjalnym systemem anti-calc, który zapobiega osadzaniu się kamienia.

Opinie wyrażane przez konsumentów na temat tego produktu są bardzo dobre. Dla wielu jego największą zaletą jest niezwykle elegancki design, jak też przełącznik ciśnieniowy. Na uwagę zasługuje też fakt, że w zestawie znajduje się posadzkowy element montażowy, dzięki czemu produkt po zakupie można od razu podłączyć do wanny.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ