Baterie umywalkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Jeżeli właśnie urządzasz swoją łazienkę, jesteś w dobrym miejscu – w tym artykule doradzamy, jak kupować baterie umywalkowe. Armatura jest niewielka, a jednak wpływa na wygląd pomieszczenia, dlatego uważamy, że jej wybór należy dobrze przemyśleć. Korzystając z bogatej oferty sklepów stworzyliśmy zestawienie najciekawszej armatury łazienkowej. Na pierwszym miejscu prezentujemy Grohe Eurosmart 33265002, produkt, który może być montowany zarówno przy umywalce, jak i wannie. Bateria prezentuje się schludnie. Wyposażona jest w pojedynczy uchwyt, którym reguluje się strumień wody. Wylewka ma stosunkowo niewielkie wymiary, dlatego wygląda zgrabnie. Sprzęt działa płynnie i nie trzeba długo czekać na wybraną temperaturę wody. Bateria cechuje się solidnym wykonaniem i jest odporna na zadrapania i uszkodzenia. W przypadku, gdy model ten nie odpowiada Twoim potrzebom, zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu KFA Symetric 342-315-00. Ta armatura łazienkowa wyróżnia się oryginalnym designem. Wylewka jest zakrzywiona i można ją obracać, a wodę kontroluje się z pomocą dwóch krzyżykowych uchwytów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką baterię umywalkową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Mówi się, że bateria umywalkowa musi być funkcjonalna, a do tego elegancka. To powoduje, że wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego modelu. Jak znaleźć produkt, który jest praktyczny, a do tego dobrze dopasowany do wystroju łazienki? Odpowiedź na to pytanie umieściliśmy w tym poradniku. Zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek o tym, jaką baterię umywalkową wybrać. Jesteśmy pewni, że nasze rady ułatwią Ci zakup.

 

 

Montaż

Baterie umywalkowe możemy zaklasyfikować do trzech grup uwzględniając sposób ich montażu. Pierwszą z nich stanowią modele sztorcowe, które przez wiele osób uważane są za najbardziej wygodne. Produkty z tej grupy mocuje się na umywalce, w efekcie czego stanowią z nią spójną całość. Tego typu rozwiązanie ma jednak swoje wady, a największą z nich jest trudność w utrzymaniu baterii sztorcowej w czystości.

Druga grupa to produkty ścienne. Można je zamontować na dwa sposoby – na tynku lub pod nim. Modele natynkowe mogą negatywnie wpływać na wystrój łazienki, ponieważ wszystkie elementy budowy są doskonale widoczne. Niemniej jednak dużo może zależeć od samego designu wybranej baterii. W przypadku produktów podtynkowych po montażu na ścianie widoczne są jedynie uchwyty oraz korpus.

Wśród baterii umywalkowych wyróżniamy też modele wolnostojące, które mogą być ciekawą ozdobą wnętrza. Mocuje się je w różnych miejscach, np. na blacie szafki łazienkowej. Produkty wolnostojące, podobnie jak ścienne, nie są połączone z umywalką, dlatego ich mycie może okazać się wyjątkowo łatwe (z uwagi na niczym nieutrudniony dostęp do wszystkich elementów budowy).

 

Liczba uchwytów

Baterie umywalkowe mogą być: jedno-, dwu- i bezuchwytowe. Modele z jednym uchwytem są wygodne w użytkowaniu i można je znaleźć w większości domów. Wynika to z łatwości ustawienia strumienia o odpowiedniej mocy i temperaturze. Produkty dwuuchwytowe są obecnie coraz rzadziej spotykane w sklepach, ponieważ nie są zbyt ekonomiczne. Wszystko przez to, że chcąc umyć dłonie w wodzie o właściwej temperaturze, zwykle musimy odkręcić zarówno pokrętło odpowiedzialne za wypuszczanie ciepłego, jak i zimnego strumienia.

Baterie bezuchwytowe to nowoczesne produkty, które z pewnością przypadną do gustu osobom lubiącym innowacyjne rozwiązania. Do tej grupy zaliczamy modele bezdotykowe oraz samozamykające. Pierwszy wymieniany typ baterii jest wyposażony w specjalny czujnik, który po wykryciu ruchu dłoni przy wylewce automatycznie wypuszcza strumień wody. Z kolei modele samozamykające się mają przycisk, po wciśnięciu którego woda z kranu wypływa przez określony czas, np. 15 sekund.

 

Głowica

Głowica to jeden z najważniejszych elementów baterii umywalkowej, gdyż odpowiada za sterowanie przepływem wody. Z tego względu nie możemy pomijać tej kwestii robiąc zakupy. Panuje przekonanie, że najlepszym wyborem jest produkt z głowicą ceramiczną, gdyż wtedy zyskujemy możliwość wyjątkowo precyzyjnego ustawienia wielkości wypływającego strumienia wody. Ceramika to wytrzymały materiał, który jest odporny na odkształcanie oraz osadzanie się zanieczyszczeń, takich jak wapienny osad.

Do produkcji głowicy wykorzystuje się również mosiądz, niemniej jednak taka bateria nie pozwala na dokładne ustawienie temperatury wody, a to może zmniejszać zadowolenie z użytkowania zakupionego produktu. Jeżeli zależy nam na efektywności działania baterii, możemy zdecydować się na zakup modelu z głowicą termostatyczną. Wówczas będziemy mogli ustawić temperaturę strumienia wody z dokładnością nawet do 1 st. C. To powoduje, że ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum.

 

Wylewka

Większość baterii umywalkowych ma wylewkę z możliwością poruszania jej na boki. Czasem element ten można wyciągnąć, aby dokładniej opłukać ręce czy umywalkę po zastosowaniu detergentu do czyszczenia. Często konsumenci zastanawiają się, jak znaleźć wylewkę o odpowiedniej długości. Wiele w tej kwestii zależy od naszych preferencji oraz wymiarów łazienkowego zlewu.

 

Materiał wykonania – jaka bateria umywalkowa jest najlepsza?

Materiał wykonania baterii umywalkowej wpływa na jej wytrzymałość, a niekiedy również na cenę. Korpus zazwyczaj produkowany jest z mosiądzu, a im więcej miedzi zawiera stop, tym lepiej. Po czym poznać, czy dany produkt zawiera odpowiednią ilość wspomnianego pierwiastka, a tym samym jest solidny? Najlepiej wziąć do ręki dwa różne modele i sprawdzić, który z nich jest cięższy. Produkt ważący więcej ma grubsze ścianki, a co za tym idzie jest mniej narażony na uszkodzenia.

 

Wykończenie

Wykończenie ma istotny wpływ na wygląd baterii i to, czy będzie pasować do reszty wyposażenia łazienki. Najczęściej spotykane są srebrne produkty z chromowaną powłoką, które pięknie lśnią. Niemniej jednak możemy również znaleźć modele satynowe, np. w kolorze złotym, które świetnie pasują do łazienki urządzonej w stylu vintage.

 

Klasa przepływu

Klasa przepływu pozwala na określenie wielkości wypływu strumienia wody z baterii. Od tego zależy m.in. szybkość napełniania umywalki. Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych klas przepływu:

Z – przepływ równy lub mniejszy niż 0,15 l/s,

A – przepływ równy lub mniejszy niż 0,25 l/s,

S – przepływ równy lub mniejszy niż 0,33 l/s,

B – przepływ równy lub mniejszy niż 0,42 l/s,

C – przepływ równy lub mniejszy niż 0,50 l/s,

D – przepływ równy lub mniejszy niż 0,63 l/s.

Uważa się, że najlepsza bateria umywalkowa to model w klasie Z lub A, gdyż przepływ na tak niskim poziomie w zupełności wystarcza, aby szybko umyć ręce i nie marnować dużej ilości wody.

 

 

Grupa akustyczna

Grupa akustyczna to inaczej siła natężenia dźwięku, który wydobywa się podczas pracy baterii. Najciszej pracują modele zaliczane do grupy I, gdyż generują hałas do ok. 20 dB. Produkty należące do II grupy akustycznej są głośniejsze, a siła natężenia dźwięku mieści się w przedziale od 20 dB do 30 dB. Istnieje także trzecia grupa, którą określa się mianem nieklasyfikowanej, a hałaśliwość przynależących do niej produktów często jest wyższa niż 30 dB.

 

Perlator

Osobom chcącym zmniejszyć zużycie wody w domu, proponujemy zakup baterii z perlatorem. To niewielka nakrętka umieszczona na końcu wylewki, której zadaniem jest napowietrzanie wypływającej wody. To powoduje, że strumień jest jednostajny i optycznie większy, dlatego nie musimy całkowicie odkręcać zaworu, aby umyć ręce czy twarz. Szacuje się, że perlator zmniejsza zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent. To nie tylko wpływa na wysokość rachunków, ale również pozwala lepiej zadbać o środowisko naturalne.

 

Baterie umywalkowe w dobrych cenach

Ceny za baterie umywalkowe są zróżnicowane. To, ile wydamy na zakup produktu uzależnione jest od takich czynników jak: marka, klasa przepływu, materiał wykonania i wykończenie, a często również sposób montażu. Najtańsze modele kosztują średnio 50 zł, jednak może się okazać, że nie są zbyt trwałe. Z tego względu czasem warto zwiększyć swój budżet i kupić lepszą jakościowo baterię. Produkty oferowane przez znanych producentów kosztują od 100 zł do ponad 1000 zł.

 

 

Najlepsze baterie umywalkowe w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking baterii umywalkowych, które są uniwersalne i trwałe. Każdy z egzemplarzy działa płynnie, co potwierdzają oceny konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Grohe Eurosmart 33265002 

 

Grohe Eurosmart 33265002 to bateria umywalkowa stosowana także do instalacji nad wanną. Model pracuje płynnie i się nie zacina. Ważną kwestią jest wygodny zestaw odpływowy wykorzystywany w tej armaturze, który otwiera się i zamyka łatwo i dyskretnie.

Ta dobra i tania bateria umywalkowa ma błyszczącą powierzchnię chromowaną, która charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia. Kran pozwala na maksymalny przepływ strumienia wody równy 0,095 l/s.

Produkt ma prosty system montażu, jest jednootworowy, dlatego każdy poradzi sobie z instalacją. Model ma wykończenie chromowe, więc jest odporny na działanie rdzy oraz uszkodzenia, a także ma atrakcyjny kolor, który pasuje do każdego wnętrza. Jednocześnie baterię można w łatwy sposób wyczyścić z pomocą szmatki, co spodobało się użytkownikom. Konsumenci zauważają także, że armatura ta wygląda elegancko i pasuje do różnych wnętrz.

 

 

 

 

KFA Symetric 342-315-00

 

Szukasz czegoś nowoczesnego? Jeśli tak, wybierz KFA Symetric 342-315-00. Ta bateria pasuje nie tylko do nowoczesnych łazienek, ale także tych urządzonych w stylu klasycznym. Model pozwala na oszczędzanie do nawet do 15% wody więcej, niż standardowe baterie, gdyż wyposażony jest w napowietrzacz.

Prezentowana armatura łazienkowa ma wbudowane 2 pokrętła w kształcie krzyżyków, wykonane z ceramiki, z których pomocą otwiera się strumień wody i reguluje jego temperaturę. Natomiast wylewka zrobiona jest z mosiądzu, który charakteryzuje się wytrzymałością. Montaż produktu jest bardzo prosty, gdyż jest to model jednootworowy.

Opinie o bateriach umywalkowych producenta KFA są bardzo pozytywne. Także ten model zyskał liczne, bardzo pochlebne komentarze. Konsumenci twierdzą, że wylewka jest bardzo wygodna (15 cm), gdyż można nią obracać, co ułatwia mycie rąk w umywalce.

 

 

 

 

Kludi Bozz 382440576 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Kludi Bozz 382440576. Bateria jest odpowiednia nie tylko do łazienki, ale też do kuchni. Uchwyt i wylewka mają ładny, chromowany kolor, który lekko się błyszczy.

Wylewka ma 18 cm i jest podłużna. Dołączone rozety mają średnicę 7 cm. Dzięki nim armatura atrakcyjnie się prezentuje. Model wyposażony jest w specjalny gwint — perlator s-pointer Eco M 24 x 1, który pozwala na regulację strumienia wody. Dzięki niemu bateria zaliczana jest do klasy przepływu Z, co oznacza, że maksymalny przepływ wody wynosi 0,15 l/s.

Produkt ma prosty w obsłudze uchwyt, który umożliwia szybkie ustawienie temperatury oraz siły strumienia wody. Model należy montować podtynkowo. Użytkownicy zwrócili szczególną uwagę na dużą wytrzymałość tej armatury. Potwierdzają, że jest ona solidnie wykonana, a przy tym atrakcyjna.

 

 

 

 

Hansgrohe Talis Select E 

 

Wiele osób ceni sobie baterię umywalkową Hansgrohe Talis Select E. Produkt ma jeden uchwyt, który pozwala na kontrolę strumienia wody, a także wybranie jej temperatury. Wylewka ma zasięg równy 11,2 cm.

W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne elementy do zamontowania baterii. W ten sposób nie trzeba dokupować do niej żadnych części, tylko w szybki sposób założyć. Wykończenie modelu jest chromowane, dlatego pasuje do prawie każdej łazienki. Jednocześnie należy wspomnieć, że powierzchnia baterii jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji – można z niej w łatwy sposób usunąć nawet uporczywy kamień.

Produkt dostosowany jest do przepływowych podgrzewaczy wody. Armatura wyposażona jest w mieszacz ceramiczny, który pozwala na szybkie wybranie odpowiedniej temperatury. Ponadto wykorzystany materiał sprawia, że bateria jest bardzo trwała. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjne wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Co więcej uważają, że bateria jest bardzo wytrzymała.

 

 

 

 

Ferro TA2

 

Ciekawym kształtem odznacza się model Ferro TA2. Produkt wykonany został w taki sposób, że uchwyt odpowiedzialny za ustawianie temperatury znajduje się po prawej stronie. Natomiast kurek odblokowujący strumień wody po lewej. Oba zawory mają niewielkie wymiary. Zostały one odpowiednio wyprofilowane, aby wygodnie się je odkręcało, nawet mokrymi rękami.

Temperaturę wody można regulować w przedziale od 1 st. C do 50 st. C. Jednocześnie istnieje możliwość zablokowania kurka na 38 st. C, co pozwala nam wyeliminować ryzyko poparzenia. Co istotne, wystarczy jedynie 10 s, aby uzyskać odpowiednio ciepłą wodę. Wykorzystany termostat przyczynia się do większej oszczędności wody niż w standardowych bateriach. Zapewnia on także bezpieczeństwo podczas użytkowania, gdyż chroni przed niespodziewanym wylewem strumienia bardzo zimnego lub gorącego, co jest szczególnie niebezpieczne w trakcie kąpania dzieci.

Ważną kwestią jest możliwość łatwego i szybkiego montażu armatury. Zasięg wylewki wynosi 12,5 cm. Użytkownicy zwrócili szczególną uwagę na atrakcyjne wykończenie tego modelu. Konsumenci twierdzą, że chromowane pokrycie baterii dobrze się prezentuje i nie przeciera.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status