Baterie prysznicowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.11.20

 

Gdy właśnie jesteś w trakcie remontu łazienki i szukasz najlepszej dla siebie baterii prysznicowej to świetnie trafiłeś. Dla takich właśnie klientów zrobiliśmy badania rynku szukając baterii najbardziej satysfakcjonującej klientów. Model Grohe Grohterm 1000 34065000 zyskał najwyższe oceny swoich użytkowników i dlatego chcemy go zaprezentować, jako nasz numer 1. Jest to model do montażu na ścianie o bardzo interesującym, współczesnym designie. Prosta forma baterii nadaje jej elegancji. Jednocześnie model pozwala na oszczędność wody, ze względu na zamontowany perlator, który można jednym przyciskiem włączyć. Również na oszczędność wody wpłynie regulacja jej wypływu możliwa do sterowania przez użytkownika.  Bezpiecznym rozwiązaniem tego modelu jest blokada wypływu wody, gdy temperatura jej przekroczy 38 stopni Celsjusza. Pozwala to na bezpieczną kąpiel, bez obawy o poparzenia. Do naściennego urządzenia trzeba jednak dokupić słuchawkę prysznicową, którą następnie wkręca się od dołu. Drugim modelem wybranym przez klientów jest Deante Begonia BCB 04BT. Jest to model o podobnym kształcie, również z dokręcaną słuchawką od dołu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką baterię prysznicową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sama kabina prysznicowa to nie jedyny zakup do łazienki, który należy przemyśleć. Owszem, jej wielkość czy szczelność ma znaczenie, ale dla przyjemnego prysznica równie ważna jest bateria prysznicowa. Wybór armatury nie powinien być podyktowany wyłącznie kwestią estetyki, ale też tym, jakie mamy preferencje. Duże znaczenie ma także szczelność baterii oraz system montażu i samej obsługi, który wpływa na komfort użytkowania. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką baterię prysznicową wybrać.

Rodzaje baterii prysznicowych

Urządzenia tego typu można podzielić ze względu na sposób montażu. Wyróżniamy, więc modele natynkowe i podtynkowe. Pierwszy typ, nazywany inaczej naściennym, montuje się bezpośrednio do doprowadzonych do łazienki rur. Takie modele są tańsze, łatwe w montażu, ale niestety mniej nowoczesne niż baterie podtynkowe. Te, ostatnimi czasy są coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na bardziej atrakcyjny, nowoczesny wygląd, ale też ze względu na to, że nie wymagają umieszczania baterii bezpośrednio do rur.

Musisz jednak pamiętać, że montaż takiej baterii jest trudniejszy i trzeba go zaplanować z wyprzedzeniem. Poza tym takie urządzenie jest trudniejsze w ewentualnym serwisowaniu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że ze względu na atrakcyjny wygląd, to coraz popularniejszy wybór.

 

Alternatywa dla baterii prysznicowych

Bardzo ciekawym pomysłem może być zastosowanie panelu prysznicowego z dodatkowymi rozwiązaniami. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze to, że nie każdy potrzebuje różnych dyszy i głowic do hydromasażu. Warto wybrać takie, które są dla nas przydatne.

 

Głowica

Bardzo ważnym elementem baterii prysznicowych jest głowica, która wpływa na szczelność. To ona odpowiada za regulację oraz mieszanie wody ciepłej i zimnej. Dobrej jakości produkty mają specjalne tłumiki, które minimalizują słyszalność przepływającej wody. Ważnym aspektem jest wielkość tego elementu, która zwykle wynosi 40 mm, ale znajdziemy też większe i mniejsze modele. Tutaj trzeba podkreślić, że im większy jest otwór, tym szybciej wypływa woda. Jeśli chodzi o rodzaje głowic wyróżniamy trzy typy.

Ceramiczne, które umożliwiają precyzyjne ustawienie siły i temperatury wody. Suwakowe, najpopularniejsze w starych modelach, jednak nie tak precyzyjne. Coraz częściej wybierane są za to baterie termostatyczne, dzięki którym temperatura wody ciągle utrzymywana jest na tym samym poziomie.

 

Korpus – jaki materiał wybrać?

Korpus baterii prysznicowej może być wykonany ze stali szlachetnej lub niklu. Jednak najbardziej popularny i najwyżej oceniany jest korpusy z mosiądzu.

 

Ilość uchwytów

Kolejna kwestia to ilość uchwytów do sterowania. Na rynku znajdziesz baterie jednouchwytowe – sterowanie przepływem wody możliwe jest przy użyciu dźwigni. Poza tym dostępne są baterie dwuuchwytowe, gdzie mamy dwa kurki – jeden do ciepłej, drugi do zimnej wody. Zdecydowana większość użytkowników jest zdania, że modele z dźwignią są wygodniejsze.

 

Wydajność przepływu

Na urządzeniach tego typu zawsze podawana jest informacja o wydajności przepływu. Stosuje się dwa typu oznaczeń – w litrach na minutę lub klasami, z czego kasa A jest najwyższa. Lepszym przepływem charakteryzują się baterie podtynkowe. Trzeba jednak uwzględnić pewne zmienne, jak chociażby ciśnienie wody.

 

Waga

Ważnym aspektem jest też waga. Pamiętaj, że baterie o większej wadze mają grubsze ściany, a więc są bardziej odporne na uszkodzenia, a także działanie temperatur. W efekcie wpływa to na ich mniejszą awaryjność.

 

Termostat

Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnych bateriach. Dzięki niemu ustawimy optymalną temperaturę wody i będzie ona utrzymywana przez cały czas brania prysznica. Co istotne, w bardziej zaawansowanych modelach stosuje się też system, który sprawia, że za każdym razem nie musimy od początku ustawiać temperatury. W efekcie od razu po uruchomieniu baterii możemy cieszyć się prysznicem w wodzie, która jest dla nas najprzyjemniejsza.

 

W zestawie czy osobno

Wielu producentów oferuje baterie prysznicowe w zestawie ze słuchawką. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, bo nie musimy martwić się o dobór odpowiednich elementów i utrudnienia w montażu. Jeśli chodzi o samą słuchawkę, coraz popularniejsze stają się deszczownice, a nie tradycyjne modele. Z drugiej zaś strony jeśli lubisz regulować intensywność natrysku i stosować go punktowo, słuchawka  tradycyjna na pewno będzie bardzo atrakcyjna.

 

Wygląd

Jest to z całą pewnością kwestia drugorzędna dla naszego komfortu czy też kwestii eksploatacji, bo wygląd nie ma wpływu na awaryjność. Trzeba jednak zauważyć, że dla efektu końcowego wyglądu łazienki jest to dość istotne. Warto dobierać podobną armaturę w całej łazience. Jeśli chodzi o kolorystykę i stylistykę, musi ona współgrać z całością. Na szczęście minęły te czasy, gdy producenci oferowali jeden lub dwa typy baterii. Obecnie w ofercie różnych firm znajdziemy bardzo ciekawe baterie prysznicowe w dobrych cenach. Zarówno nowoczesne, retro, na bogato czy bardzo minimalistycznie. To pozwoli Ci wybrać produkt najlepiej pasujący do Twoich wnętrz.

Elementy zestawu

Oprócz słuchawki prysznicowej w zestawie z baterią znajdziemy też inne elementy. Wśród nich powinny znaleźć się akcesoria do montażu, czyli wszelkie uszczelki i filtry. Wielu producentów oferuje ten sam produkt w wersji z akcesoriami i bez. Oczywiście można je kupić samodzielnie, ale polecamy zakup pełnego kompletu. Zaoszczędzisz w ten sposób czas na poszukiwanie odpowiednich części, a w trakcie instalacji nie pojawi się problem niepasujących śrubek, uszczelek i filtrów. Jeśli chodzi o dodatkowe elementy, coraz częściej w bardziej rozbudowanych zestawach znajdziemy perlator. Jest to element, dzięki któremu zmniejsza się zużycie wody. Niektóre modele są też wyposażone w dwustopniową dźwignię uchwytu. To rozwiązanie też wpływa na zmniejszenie zużycia wody i zapobiega przypadkowemu odkręceniu wody.

 

Pielęgnacja

Z racji tego, że urządzenia tego typu narażone są na działanie wody o różnej temperaturze, musisz pamiętać, że będą wymagać specjalnej pielęgnacji. Szczególnie problematyczna będzie walka z kamieniem. Dlatego przy wyborze warto skonsultować się ze sprzedawcą i sprawdzić opinie innych konsumentów na temat tego, jak dana bateria prysznicowa zachowuje się pod wpływem działania chemikaliów.

 

Jaka bateria prysznicowa jest najlepsza?

Jak już wspomnieliśmy, baterię należy dobierać pod kątem własnych potrzeb oraz stylistyki pomieszczeń. Szczególną uwagę warto zwrócić na nieco droższe modele podtynkowe. Przy zakupie, zwłaszcza produktów w sklepach internetowych, warto upewnić się, jakie elementy faktycznie znajdują się w zestawie. Jeśli chodzi o ceny, wiele zależy od marki, materiału, a przede wszystkim stylistyki. Najwięcej kosztują modele bardzo nowoczesne w nietypowych kolorach, jak również te w stylu retro. Ma to przede wszystkim związek z modą na stosowanie takich rozwiązań. Ceny produktów tego typu zaczynają się już o ok. 40 zł i sięgają nawet kilku tysięcy. Bardzo dobre baterie prysznicowe znajdziesz na rynku już za około 200 zł.

 

 

Najlepsze baterie prysznicowe w 2020 ranking

 

Wygodna kabina prysznicowa to nie wszystko, ważny jest też dobór odpowiedniej baterii, która będzie nie tylko praktyczna, ale również elegancka, pasująca do całego wystroju wnętrza i samej kabiny. Oczywiście w sklepach znajdziemy wiele różnych modeli, ale zakup odpowiedniego bywa trudny. Aby ułatwić wybór wszystkim niezdecydowanym, przedstawiamy ranking baterii prysznicowych.

 

Nasze zalecenia

 

Grohe Grohterm 1000 34065000

 

1.Grohe Grohterm 1000 34065000Pierwszą pozycję zajmuje Grohe Grohterm 1000 34065. Jest to model z termostatem DN 15 Grohterm 1000 Cosmopolitan i głowicą termostatyczną GROHE TurboStat. Te nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniu sprawiają, że jest ono wysoce cenione przez specjalistów. Bateria przeznaczona jest do montażu ściennego.

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest pokrętło z regulacją strumienia przepływu, a także bardzo praktyczny przycisk oszczędzający wodę GROHE EcoButton. Minusem tej baterii jest niestety brak słuchawki prysznicowej, ale producent zadbał o przygotowanie wyjścia na dole urządzenia.

Ponieważ prysznic w zbyt gorącej wodzie może skończyć się podrażnieniem skóry, produkt jest wyposażony w blokadę GROHE SafeStop, która włącza się, gdy temperatura wody osiąga 38°C. Ponadto w urządzeniu znajdziemy zawory zwrotne oraz samozabezpieczenie przed przepływem zwrotnym, a także metalowe rozety i sito do zanieczyszczeń.

Bardzo atrakcyjny jest również sam design, który idealnie wpasuje się w nowocześnie urządzone wnętrza, ale również te bardziej klasyczne. Prosta budowa, nowoczesne rozwiązania, wysoka jakość materiału, to dlatego jest to najlepsza bateria prysznicowa w naszym rankingu, która cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników.

Grohe Grohterm 1000 34065 to piękna bateria prysznicowa z termostatem DN 15 Grohterm 1000 Cosmopolitan oraz głowicą termostatyczną GROHE TurboStat. Dzięki temu, że produkt wykonano z najwyższej jakości materiałów, zyskał uznanie wielu konsumentów. Produkt jest przeznaczony do montażu ściennego.

Zalety
Regulacja przepływu:

Grohe Grohterm 1000 34065 to pokrętło z regulacją strumienia wody. Oprócz tego produkt posiada funkcję oszczędzania wody, którą włączamy za pomocą zainstalowanego w urządzeniu przycisku.  

Blokada temperatury:

Jak wiadomo, zbyt wysoka temperatura wody może w bardzo poważnym stopniu podrażnić lub uszkodzić naszą skórę. Dzięki inteligentnemu rozwiązaniu GROHE SafeStop, bateria zostanie zablokowana, gdy temperatura osiągnie 38 st. C.

Zawory zwrotne:

Bateria wyposażona została w specjalne elementy typu zawory i samozabezpieczenia, które chronią nas przed przepływem zwrotnym. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią metalowe rozety oraz sito do zanieczyszczeń.

Design:

Warto zwrócić uwagę na uniwersalny design. Kształt słuchawki został zaprojektowany w taki sposób, aby wpasował się zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i bardziej klasyczny wystrój łazienki.

Jakość:

Wybór produktu często dyktowany jest bardzo pozytywnymi opiniami osób już korzystających ze słuchawki. Wielu z nich uważa, że ten rodzaj urządzenia to bardzo dobra bateria prysznicowa.

Wady

 

 

 

 

Deante Begonia BCB 04BT

 

2.Deante Begonia BCB 04BTDruga propozycja to termostatyczna bateria prysznicowa Deante Begonia BCB 04BT. Dzięki zastosowaniu rozwiązania, jakim jest termostat, przy każdym prysznicu nie trzeba od nowa ustawiać pożądanej temperatury. Ponadto specjalna skala na pokrętle oraz jeden przycisk, zwany przeciwoparzeniowym, zabezpieczają użytkownika przed poparzeniami. Dzięki temu jest to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, które warto zainstalować w łazience.

Ta naprawdę dobra i tania bateria prysznicowa z termostatem w kolorze błyszczącego chromu świetne dopełni nowoczesne wnętrze łazienki. Model ten to typowa, dwuuchwytowa bateria ścienna wykonana z mosiądzu. Znajdziemy tutaj dwa pokrętła – pierwszy reguluje strumień wody, a drugi jej temperaturę.

Wadą tej baterii może być brak słuchawki prysznicowej, z drugiej zaś strony daje to dowolność przy wyborze tego elementu. Nie można też zapomnieć, że jest to polski produkt, a jego producent daje aż 7 lat gwarancji i dodatkowo zapewnia serwis dojazdowy.

Bardzo ważnym aspektem w każdej łazience jest też zachowanie czystości, dlatego ta bateria prysznicowa została wykonana z łatwego w utrzymaniu czystości materiału. Ponadto odporność na korozję sprawia, że produkt ten cieszy się dobrymi opiniami wsród użytkowników.

Termostatyczna bateria prysznicowa Deante Begonia BCB 04BT to produkt, który zyskał uznanie wielu osób. Urządzenie jest objęte aż 7 letnią gwarancją producenta. Możemy więc mieć pewność, że jest to bardzo solidny, wysoce bezawaryjny produkt.

Zalety
System przeciwpoparzeniowy:

Produkt wyposażony jest w specjalną skalę regulującą temperaturę oraz przycisk przeciwpoparzeniowy. Te udogodnienia sprawiają, że urządzenie jest bardzo wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.   

Design:

Klasyczne rozwiązanie, które przewiduje wykorzystanie mosiądzu i chromu w produkcji baterii sprawia, że urządzenie świetnie wpasuje się w klimat każdej nowoczesnej łazienki.  

Łatwa pielęgnacja:

Docenianym przez użytkowników aspektem użytkowania baterii jest jej odporność na zacieki. Gładka powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki czemu sprzątanie łazienki nie zajmie Ci tyle czasu, jak w przypadku zwykłych, plastikowych baterii.  

Łatwa obsługa:

Bateria Deante Begonia BCB 04BT to produkt przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa, dzięki czemu bez problemu dopasujesz idealną dla siebie temperaturę wody.

Wady
Plastikowe pokrętła:

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem pokrętła zaczną się psuć.

 

 

 

 

Hansgrohe Ecostat E Chrom 15708000

 

3.Hansgrohe Ecostat E Chrom 15708000Podtynkowa bateria Hansgrohe Ecostat E Chrom 15708000 to kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to wygodny model, niezwykle nowoczesny, prosty w użyciu i estetyczny. Urządzenie to ma wygodny termostat, jest owalne, a podtynkowy montaż sprawia, że całość wygląda bardzo elegancko.

Oczywiście jest to również zasługa koloru – piękny chrom doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach i pasuje do każdej kabiny prysznicowej. Ma ono również zawór odcinająco-przełączający. Ponadto model ma zabezpieczenie przed zbyt wysokimi temperaturami, które włącza się przy temperaturze 40°C. Wygodnym rozwiązaniem jest także regulowane ograniczenie temperatury.

Średni przepływ przy 3 barach wynosi 26 l/min. W zestawie oprócz baterii znajduje się uchwyt, rozeta, tuleja oraz zawór odcinająco-przełączający. Firma Hansgrohe zawsze dba o jakość produktów, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Trzeba jednak zauważyć, że wysoka jakość i atrakcyjny wygląd wiążą się z wyższą ceną. W naszym rankingu jest to najdroższa propozycja, średnia cena tego modelu to ok. 1000 zł. Warto jednak wspomnieć, że opinie o bateriach prysznicowych tej marki są bardzo pochlebne.

Ciekawą propozycję stanowi podtynkowa bateria Hansgrohe Ecostat E Chrom 15708000. Jest to estetyczny, owalny model z termostatem.

Zalety
Design:

Design baterii opiera się przede wszystkim na pokryciu produktu pięknym, błyszczącym chromem, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach i dobrze prezentuje się w większości kabin prysznicowych.

Zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami:

Model został wyposażony w specjalny mechanizm, za pomocą którego możesz regulować maksymalną temperaturę generowaną przez baterię.

Zawartość zestawu:

Oprócz samej baterii, zestaw zawiera również kilka dodatkowych elementów, takich jak uchwyt, rozeta, tuleja oraz zawór odcinająco-przełączający.

Jakość wykonania:

Firma Hansgrohe znana jest z bardzo wysokiej precyzji wykonania najdrobniejszych szczegółów swoich urządzeń. Bateria łazienkowa nie jest wyjątkiem.

Wady
Cena:

W parze z jakością idzie również cena. Za baterię Hansgrohe Ecostat E Chrom 15708000 będziesz musiał zapłacić ok. 1000 zł.

 

 

 

 

Ferro Smile BSM11

 

4.Ferro Smile BSM11Czwarte miejsce zajmuje tania i dobra bateria prysznicowa Ferro Smile BSM11. Jest to model jednouchwytowy z głowicą ceramiczną O 35. W sklepach z armaturą prysznicową znajdziemy wiele podobnych, bardzo klasycznych baterii prysznicowych. Model ten jest ceniony za prostotę oraz niską cenę. Dzięki czemu jest wysoko oceniany przez użytkowników.

W porównaniu z poprzednimi propozycjami w naszym rankingu, wadą tej baterii prysznicowej jest brak termostatu, czy zabezpieczenia przed wysoką temperaturą. W efekcie przy każdej kąpieli należy ustawiać odpowiednią temperaturę i uważać na gorącą wodę.

Dlatego też propozycja ta znajduje się dopiero na czwartym miejscu. Jak każda prosta bateria prysznicowa, Ferro Smile BSM11 posiada automatyczny przełącznik natrysku, oczywiście ze specjalną blokadą. Producent daje 5 lat gwarancji na szczelność korpus i bezawaryjność głowicy.

Plusem tej baterii prysznicowej jest dołączony do niej zestaw natryskowy. Poprzednie propozycje wymagały dokupienia dodatkowego natrysku, w tym przypadku całość dostajemy w jednym zestawie i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Głowica produktu jest ceramiczna, a materiał, z jakiego wykonano całą baterię prysznicową to klasyczny mosiądz.

Dobra bateria prysznicowa do 250 zł to Ferro Smile BSM11. Jest to model jednouchwytowy wyposażony w głowicą ceramiczną. Konsumenci potwierdzają, że jest to solidny sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zalety
Natrysk:

Z pewnością jedną z największych zalet modelu Ferro Smile BSM11 jest dołączony do zestawu natrysk. Inne urządzenia w naszym zestawieniu nie mają tego elementu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma skompletowała baterię i zestaw natrysków, dzięki czemu codzienna kąpiel służy nie tylko higienie ale również ukojeniu zmysłów i nerwów.

Przełącznik natrysku:

Bateria została wyposażona w specjalne przełączniki natrysku, które regulują siłę strumienia wody. Każda pozycja posiada blokadę, dzięki której ryzyko przypadkowej zmiany kanału jest wręcz niemożliwe.

Gwarancja:

Pięcioletnia gwarancja na szczelność korpusu i bezawaryjność głowicy stanowi dodatkowe potwierdzenie jakości produktu.

Wady
Brak termostatu:

Największą wadą baterii jest brak termostatu.

 

 

 

 

Omnires BIHC Darling DA5040

 

5.Omnires BIHC Darling DA5040Ranking zamyka czarna bateria Omnires BIHC Darling DA5040 bez zestawu prysznicowego. Urządzenie jest niezwykle atrakcyjne, doskonale pasuje do nowoczesnej łazienki w różnej kolorystyce. Chromowe wykończenie w czarnym macie jest bardzo proste i nowoczesne.

Dlatego też produkt ten cieszy się naprawdę dużą popularnością i dobrymi opiniami wśród użytkowników. Minusem może być stosunkowo wysoka cena samego produktu, który nie ma żadnych nowoczesnych funkcji. Nie znajdziemy tutaj termostatu, czy blokady, która włącza się, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Wciąż jednak jest to dobry produkt, łatwy w utrzymaniu czystości i klasycznie piękny.

Głowica urządzenia to ceramiczny Sedal 35 mm. Producent daje wieloletnią gwarancję na bezawaryjność produktu i dwa lata gwarancji na powłokę. Urządzenie to zostało zaprojektowane do montażu z korkiem typu klik-klak, a więc nie posiada otworu w korpusie pod korek automatyczny. Dlatego wybierając ten model należy dokładnie przeanalizować podłączenie

Jeśli szukasz czegoś nowoczesnego, utrzymanego w czarnej kolorystyce, powinna zainteresować Cię czarna bateria Omnires BIHC Darling DA5040. Produkt polecany jest do nowoczesnych łazienek.

Zalety
Design:

Produkt wyróżnia się przede wszystkim pod względem designu. Powierzchnia baterii pokryta czarnym matem sprawi, że nasza łazienka nabierze bardzo ciekawego i oryginalnego charakteru.

Solidne wykonanie:

Producent gwarantuje nam dwuletnią bezawaryjność powłoki oraz zapewnia, że produkt będzie służył nam przez wiele lat.

Wady
Brak termostatu:

Model Omnires BIHC Darling DA5040 nie został wyposażony w termostat, co może w negatywny sposób wpłynąć na komfort użytkowania baterii. W efekcie jesteśmy zmuszeni do każdorazowego ustawiania sprzętu.

Cena:

Z pewnością bateria łazienkowa należy do grupy urządzeń o bardzo prostej budowie. Z tego względu jej wartość wydaje się być trochę wygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę inne produkty z tej samej półki cenowej.

 

 

 

 

Na jakiej wysokości bateria prysznicowa?

 

Znalezienie odpowiedniej baterii prysznicowej jest bardzo ważne, gdyż dobrej jakości produkt będzie nam służył przez długi czas. Jednak nie mniej istotne jest jej poprawne zamontowanie w łazience. Poniżej znajdziesz kilka porad, na jakiej wysokości najlepiej zainstalować baterię prysznicową. Szczególną uwagę poświęcimy produktom podtynkowym, a także postaramy się odpowiedzieć na pytanie wielu rodziców: jak poprawnie zainstalować sprzęt sanitarny w łazience, gdy ma się dziecko.

Podstawowe informacje

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że wysokość, na jakiej powinno się zamontować baterię prysznicową, jest uzależniona od rodzaju produktu, jaki zakupiliśmy. Istotne jest też wykonanie rur, doprowadzających ciepłą i zimną wodą. Te, które umieszcza się w bruzdach ściennych, są sztywne i wytworzone z tworzywa lub też miedzi. Z kolei niektóre rury montuje się w podłodze. Są to elementy giętkie.

Doprowadzenie przewodów do wszystkich sprzętów sanitarnych, znajdujących się w Twojej łazience, to czynność, którą musisz wykonać przed położeniem płytek na ścianach. Specjaliści, dzięki którym wiemy już, jaka bateria prysznicowa jest polecana, sugerują stosować się do niniejszej zasady: w pionowych instalacjach rura z ciepłą wodą ma być ułożona po lewej stronie, a z zimną – po prawej. Z kolei w poziomych łączeniach: przewód z zimną wodą musi być nad tym, z ciepłą. Obie rury należy zamontować poniżej instalacji elektrycznej. Kierowanie się tymi zasadami zapewnia wygodne korzystanie z prysznica w domu.

 

Odpowiednia wysokość baterii prysznicowej

Specjaliści są zdania, że baterie natynkowe prysznicowe powinny być montowane nie niżej niż 100-110 cm, a jednocześnie nie wyżej niż 125-130 cm od podłogi. Jest to optymalna wysokość, która pozwala na swobodne korzystanie z armatury sanitarnej. Ważne jest też poprawne zainstalowanie główki prysznicowej. W tym poradniku polecamy zawiesić ją 170-180 cm nad podłogą. Pamiętaj, że wiele produktów ma możliwość regulacji wysokości główki, co znacznie ułatwia korzystanie z niej.

Na jakiej wysokości zainstalować podtynkową baterię prysznicową?

Montując baterię podtynkową, należy upewnić się, żeby została ona zainstalowana co najmniej 110 cm, a maksymalnie 130 cm nad podłogą. Z kolei główkę prysznicową powinniśmy zawiesić na wysokości około 175-185 cm nad podłogą. W tak wyznaczonym miejscu należy zamontować mechanizm podtynkowy, a obok niego – wylewkę i słuchawkę prysznicową. Należy jednak podkreślić, że baterie różnych producentów mogą wymagać innego montażu. Pamiętaj, żeby w czasie instalacji stosować się do zaleceń na opakowaniu produktu. Na rynku znajdziesz też modele, które trzeba zamontować nieco niżej – na wysokości 100 cm. Specjaliści zaznaczają, że wysokość 130 cm nad podłogą, to maksymalne położenie, które pozwala na wygodne korzystanie z baterii.

 

Łazienka, gdy masz dzieci– na jakiej wysokości zamontować baterię prysznicową?

Rodzice na pewno zastanawiają się, jak zaprojektować łazienkę, by była ona przyjazna maluchowi. Część osób chce obniżyć miejsce instalacji baterii o około 30-40 cm, czyli byłaby ona zamontowana na wysokości między 80 cm a 90 cm nad podłogą. Niestety, takie rozwiązanie sprawdzi się przez krótki czas, gdyż dzieci szybko rosną. Już po kilku latach będziesz zmuszony do remontu łazienki i zmiany instalacji sanitarnej. Dobrym rozwiązaniem jest dokupienie specjalnej podstawy dla maluszka, by ten mógł bez trudu dosięgnąć do baterii prysznicowej.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
bartek11
bartek11
2 years ago

hmm przydatne informacje, polecam Idealstandard. Mają bardzo dobrej jakości wyposażenie, baterie prysznicowe super śmigają, nie osadza się kamień, nic się nie zacina ani nie psuje 🙂

Marek
Marek
1 year ago

Witam, mnie w informacji o produkcie interesuje producent czy mamy do czynienia z prod. krajowym , chińskim czy czy może jeszcze innym. Równie informacja o firmie by się przydała jak wygląda w zestawieniu z innymi.

justynaoliwia
justynaoliwia
19 days ago

Ja polecam baterie KFA. Wybrałam je ze względu na design (urządzałam swoją łazienkę w czerniach i antracytach) i szczerze mówiąc przystępną cenę. Ponieważ cały remont pochłonął piekielne pieniądze, przy wyborze dodatków zależało mi na czymś przystępnym cenowo, ale nie ustępującym reszcie jakością. No i faktycznie – czarne baterie od KFA sprawują się bardzo dobrze i ładnie się trzymają. Polecam za doskonały stosunek ceny do jakości i estetyki wykonania

Sergiu Mihalache
Admin
17 days ago
Reply to  justynaoliwia

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status