Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zdaniem wielu Internautów najlepszą baterią kuchenną z wyciągana wylewką jest Teka Ark 938 Chrom. Produkt wyróżnia się ładnym wyglądem, dlatego będzie się dobrze prezentował w minimalistycznie urządzonych kuchniach. Ustawienie temperatury jest bardzo łatwe, dzięki mieszakowi. Do wykonania sprzętu użyto wytrzymałych materiałów, które są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Wylewka obraca się o 180 st., co zwiększa jej funkcjonalność. Produkt ma innowacyjny system, który zmniejsza prawdopodobieństwo osadzania się kamienia. Kolejną baterią, chętnie wybieraną przez konsumentów, jest Franke Coxy Chrom 115.0185.417. Produkt ma jedną dźwignię. Ruchomą wylewkę w modelu można obracać o 360 st. Mycie naczyń jest bardzo wygodne i przyjemne, ze względu na łatwą regulację przepływu wody oraz temperatury. Model bardzo dobrze się prezentuje, więc przypadł do gustu wielu osobom. Ruchoma wylewka umożliwia dokładne umycie wszystkich naczyń, nawet tych o bardzo dużych gabarytach. Woda wypływa ze sprzętu na 2 sposoby: : zwykły i prysznicowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważne, ponieważ to od niego zależy, czy czas, który spędzamy w tym pomieszczeniu, będzie dla nas przyjemny. Znaczenie ma nie tylko odpowiedni dobór szafek, czy zlewu, ale również samej baterii. Jeśli nie mamy w domu innego zlewu, w którym można byłoby np. napełnić wiadro wodą, powinniśmy zdecydować się na model z ruchomą wylewką. Ułatwi nam ona choćby przygotowywanie posiłków i późniejsze zmywanie naczyń. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką wybrać, by zakup okazał się trafiony.

 

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – zalety

Osoby, które przygotowują się na montaż nowej baterii kuchennej zazwyczaj stoją przed poważną decyzją: wybrać wylewkę zwykłą, czy może jednak wyciąganą? Obie mają swoje wady i zalety, jednak dziś to właśnie drugie rozwiązanie zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ produkty z taką wylewką mają obecnie bardzo nowoczesny design, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do wystroju pomieszczenia.

Ponadto wyciągana wylewka jest dużym ułatwieniem, choćby podczas zmywania brudnych talerzy, szklanek i garnków. Dzięki niej nawet naczynie o niestandardowych i nieporęcznych rozmiarach można dokładnie opłukać i nie grozi to zalaniem podłogi, czy szafek dookoła zlewu. Należy też pamiętać, że bateria z wyciąganą wylewką może posiadać wiele ciekawych i pomocnych w kuchni opcji. Do nich zaliczyć możemy na przykład możliwość regulacji strumienia wody (w tym choćby prysznicowego) lub napowietrzania, dzięki któremu możemy ograniczyć poziom zużycia wody w naszym domu.

 

Materiał wykonania

Przy poszukiwaniu odpowiedniej baterii z wyciąganą wylewką musimy przede wszystkim sprawdzać, z czego została ona wykonana. Obecnie najpopularniejsze są modele z mosiądzu. W tym materiale dominuje miedź i zazwyczaj jej ilość stanowi 59% całości. Im mniej jej będzie w wybranym przez nas produkcie, tym bardziej będzie on narażony na uszkodzenia, ze względu na cieńsze ścianki. Mniejsza ilość tego pierwiastka sprawia też, że materiał jest mniej elastyczny i nie tak trwały, jak powinien.

Osobna kwestia to materiał pokrywający wybraną przez nas baterię. Na rynku znajdziemy modele pokryte chromem, antycznym chromem, satyną. Czasami możemy też napotkać produkty w kolorze złota, bieli lub czerni. Decyzja będzie więc zależeć od nas i własnych preferencji, ponieważ najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką powinna przede wszystkim dopasować się do reszty wyposażenia pomieszczenia.

 

Kształt

Wyciągane wylewki mogą mieć różne kształty, dzięki czemu łatwiej je dostosować do naszych potrzeb. Do wyboru mamy modele proste, w kształcie litery U lub F. Te pierwsze sprawdzą się przy zlewozmywakach, których głębokość komory przekracza 20 cm. Wylewka w kształcie litery U znajdzie zastosowanie w zlewozmywakach z komorą o głębokości powyżej 16 cm. Z kolei produkty w kształcie litery F przeznaczone są do zlewozmywaków z komorą płytką, gdzie głębokość nie przekracza 12-16 cm.

 

Aerator

Na końcu wylewki powinien znaleźć się aerator. To on odpowiada za napowietrzanie wypływającej wody, dzięki niemu strumień jest jednostajny i nie pryska na boki. Może być on wykonany z metalu lub plastiku, który jest mniej trwały. Aeratorów nie stosuje się w przypadku, gdy wylewki mają nieregularny kształt.

 

Długość węża

Na decyzję, jaka bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest najlepsza, wpływa również sama długość węża. Możemy znaleźć modele krótkie, których długość wynosi 40-50 cm, jak i znacznie dłuższe produkty, przekraczające 100 cm. Przed zakupem musimy się więc zastanowić, czy bateria z wylewką będzie nam służyć jedynie do mycia naczyń, czy z jej pomocą będziemy też napełniać wodą wiadra, butelki czy naczynia o nietypowych kształtach. Jeśli będzie ona używana na wiele różnych sposobów, lepiej wybrać dłuższy wąż. Dzięki temu będzie nam się swobodniej z niego korzystało.

 

Grupa akustyczna

Szukając odpowiedniej baterii kuchennej nie należy zapominać o sprawdzaniu grupy akustycznej. Określa ona siłę natężenia dźwięku, jaki się z niej wydobywa podczas działania. Za określenie grupy odpowiada wspomniany już aerator i element tłumiący znajdujący się w głowicy. Możemy wyróżnić trzy grupy akustyczne:

x ≤ 20 dB – grupa I

20 dB < x ≤ 30 dB – grupa II

x > 30 dB – nieklasyfikowana.

Grupa I zapewnia cichą pracę baterii nie będzie ona przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu domowników. Grupa II jest nieco głośniejsza, ale wydawane dźwięki nie są nieprzyjemne dla ucha.

Wyposażenie dodatkowe

Baterie kuchenne z wyjmowaną wylewką to najczęściej modele stojące. Dlatego też musimy sprawdzić sposób wykonania wężyków przyłączeniowych. Powinny mieć one certyfikat świadczący o dobrej jakości i nie mieć żadnych odstających elementów. Upewniajmy się też, że pozostałe elementy dodatkowego wyposażenia, takie jak uszczelki, czy pierścienie, także zostały solidnie wykonane.

 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką w dobrych cenach

Ceny baterii kuchennych z wyciąganą wylewką uzależnione są od marki, długości węża, czy materiału wykonania. Najtańsze modele z krótkim wężem kosztują ok. 60-250 zł. Jeśli interesuje nas jednak produkt lepszej jakości o nowoczesnym designie, musimy zapłacić znacznie więcej. Zazwyczaj w takim przypadku cena będzie wynosić 400-700 zł.

 

 

Najlepsze baterie kuchenne z wyciąganą wylewką w 2021 roku

 

Na rynku możemy dziś znaleźć wiele rodzajów baterii kuchennych. Nic więc dziwnego, że czasem nie wiemy, który model sprawdzi się najlepiej w naszej kuchni. Pod uwagę trzeba brać nie tylko sam design, czy liczbę uchwytów, ale i wylewkę. Powinna być ona przede wszystkim większa i bardziej funkcjonalna niż przy baterii w łazience, może być też ruchoma. Prezentowany przez nas ranking baterii kuchennych z wyciąganą wylewką może ułatwić Ci wybór.

 

Nasze zalecenia

 

Teka Ark 938 Chrom

 

Jeśli interesuje Cię dobra i tania bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, produkt Teka Ark 938 Chrom może Cię zainteresować. Ten model ma bardzo nowoczesny wygląd, przez co świetnie dopasuje się do kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym lub nawet futurystycznym. Produkt wyposażony został w mieszak, który pozwala swobodnie i szybko dopasować temperaturę wody do indywidualnych potrzeb. W efekcie można uniknąć nieprzyjemnych poparzeń podczas zmywania naczyń.

Ta bateria mieszakowa ma nie tylko wyciąganą wylewkę obracaną o 180 stopni, ale również perlator wyposażony w system o nazwie anti-scale. Dzięki niemu można zapobiec osiadaniu kamienia na tej dość trudnej do czyszczenia części. Produkt ten ma wysięg o długości 221 mm i wysokość wynoszącą 289 mm.

Konsumenci doceniają ten model nie tylko za efektowny wygląd, ale również wysoką jakość wykonania. Bateria ta ma głowicę z ceramicznym zaworem. Posiada ona również elastyczne przyłącza w oplocie stalowym, co dla wielu jest dużym ułatwieniem i udogodnieniem podczas montażu.

Teka Ark 938 Chrom to bateria kuchenna z wyciąganą wylewką do 350 zł, która może obracać się o 180 st. Wielkość otworu na baterie to 35 mm, a wysięg – 221 mm. Głowica ma zawór ceramiczny. Całość ma chromowane wykonanie.

Zalety
Ustawienie temperatury:

Kupujący nie mają trudności z precyzyjnym ustawieniem temperatury. Zapewnia to komfort korzystania z baterii.

Wąż:

Dołączony do zestawu wąż ma 80 cm długości. Dzięki temu możesz umyć w zlewie nawet duże przedmioty. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów. Dzięki solidnej konstrukcji ten element baterii jest mało awaryjny.

Materiały:

Do wykonania prezentowanej baterii producent użył najlepszych materiałów. Głowica ma wytrzymały, ceramiczny zawór. Przyłącze ma stalowy oplot, dlatego jest odporne na uszkodzenia. Całość modelu zrobiono ze stali, a następnie pokryto go chromowaną powłoką, która dobrze się prezentuje i chroni produkt przed zarysowaniem.

Montaż:

Dołączona do produktu instrukcja obsługi została napisana w sposób jasny i czytelny. Dzięki temu konsument bez trudu zainstaluje baterię w swojej kuchni.

Wygląd:

Produkt wyróżnia się bardzo dobrym wykonaniem i estetycznym wyglądem. Producent zapewnia, że bateria będzie się dobrze prezentować w każdej kuchni. Wzornictwo w naturalnych kolorach i powierzchnia z dużym połyskiem spodobała się sporej grupie Internautów.

Wady
Wysoka wylewka:

Z powodu wysokiej wylewki odległość zlewozmywaka od perlatora jest spora. Powoduje to, że woda mocno się rozpryskuje podczas mycia. Wielu konsumentom przeszkadza to, gdyż podczas zmywania naczyń, ich ubrania zostają ochlapane woda.

 

 

 

 

Franke Coxy Chrom 115.0185.417

 

Produkt Franke Coxy Chrom 115.0185.417 to model, który może przypaść do gustu osobom poszukującym jednodźwigniowej baterii wysokociśnieniowej. Ma ona ruchomą wylewkę, która może obracać się nawet o 360 stopni. Ponadto wyposażona została ona także w jeden uchwyt, który służy do regulacji temperatury oraz przepływu wody. Dzięki temu mycie naczyń wcale nie musi być nieprzyjemne.

Wysokość tego produktu wynosi 460 mm, sam zasięg wylewki jest równy 184 mm. Został on wykonany z mosiądzu, w efekcie cechuje go wyjątkowa wytrzymałość. Do kompletu dołączana jest dodatkowo podkładka usztywniająca, którą powinno się zamontować w przypadku zlewozmywaka wykonanego ze stali szlachetnej.

Według konsumentów ta bateria nie tylko efektownie wygląda, ale jest też produktem o bardzo dobrej jakości. Jest ona doceniana przede wszystkim za wysoką wylewkę, która sprawia, że ten model jest niezwykle poręczny.

Bateria Franke Coxy Chrom 115.0185.417 to wysokociśnieniowy model złożony z jednej dźwigni. Sprzęt ma ruchomą wylewkę, która obraca się o 360 st. Wysokość baterii to 46 cm, a jej zasięg to 18,4 cm. Produkt został wykonany z mosiądzu.

Zalety
Montaż:

Internauci, z których opiniami się zapoznaliśmy, przyznali, że montaż produktu jest bardzo łatwy. Do sprzętu dołączono czytelną instrukcję. Podążając za jej wskazówkami uda Ci się szybko zamontować baterię w swojej kuchni.

Zasięg:

Dzięki ruchomej wylewce, zasięg baterii zwiększa się. Dlatego produkt bardzo dobrze sprawdzi się podczas mycia większych naczyń jak woki czy patelnie. Wyciągnięcie głowicy jest łatwe i nie sprawia trudności.

Regulacja strumienia:

W produkcie zastosowano jedną dźwignię do regulowania wielkości strumienia oraz zmiany temperatury. Konsument może wybrać również 2 rodzaje strumienia: zwykły i prysznic. Drugi z nich dobrze sprawdza się podczas czyszczenia komór zlewu. Regulacja temperatury jest płynna, co pozwala na dokładne dopasowanie jej do naszych preferencji.

Wygląd:

Mosiądzową baterię pokryto chromowaną powłoką, co zapewnia elegancki wygląd. Model został wykończony na wysoki połysk, co dodatkowo zwiększa wrażenia estetyczne. Poza tym chromowana powłoka chroni cały mechanizm przed uszkodzeniem, gdyż materiał jest wytrzymały i odporny na zarysowania.

Wady
Wylewka:

Element ten został wykonany z plastiku, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas używania baterii, gdyż łatwo go uszkodzić.

 

 

 

 

Hansgrohe Focus 31815000

 

Na uwagę zasługuje też model Hansgrohe Focus 31815000, czyli jednouchwytowa bateria z wyciąganą wylewką, która dodatkowo posiada przełącznik. Dzięki niemu z łatwością można zmienić strumień wody z normalnego na prysznicowy, co pomoże dokładniej umyć brudne naczynia. Może ona współpracować także z przepływowym podgrzewaczem wody.

Wylewka w tym modelu ma zakres obrotu wynoszący 150 stopni, a dodatkowo w jej końcówce znajduje się magnetyczny uchwyt. Ta jednouchwytowa bateria jest dostępna w kolorze chromu, a materiał jej wykończenia to stal. Jej wymiary wynoszą 80 mm x 310 mm x 560 mm.

Opinie o bateriach kuchennych z wyciąganą wylewką tego producenta są pozytywne. Podobnie jest również w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim możliwość szybkiego przełączania strumienia wody. To dla wielu wygodna opcja nie tylko podczas zmywania, ale i samego czyszczenia zlewu.

Hansgrohe Focus 31815000 to elegancki model stworzony przez znaną markę zajmującą się produkcją sprzętów sanitarnych. Bateria ma jeden uchwyt i wyciąganą wylewkę. Zakres obrotu głowicy to 150 st. Wymiary produktu to: 56 cm x 31 cm x 8 cm.

Zalety
System Quick Clean:

Wiele osób pochwaliło baterię za innowacyjny system Quick Clean. Dzięki niemu na powierzchni modelu nie osadza się kamień. Dlatego produkt przez cały czas dobrze się prezentuje.

Dopasowanie strumienia:

Produkt marki Hansgrohe ma możliwość łatwej zmiany strumienia ze zwykłego na prysznicowy. Dlatego przy pomocy baterii wyczyścisz nie tylko naczynia, ale również cały zlewozmywak.

Wygoda:

Bateria ma wydłużony kształt, a co więcej zakres jej obrotu to 150 st. Pozwala to na wygodne mycie dużych naczyń. Poza tym ze względu na duży zasięg, produkt może być używany również w dwukomorowych zlewozmywakach.

Wady
Montaż:

Sporo Internautów miało trudność z zamontowaniem prezentowanego modelu. Niestety, dołączona do sprzętu instrukcja obsługi jest mało czytelna.

 

 

 

 

Blanco Linus-S-F 514023

 

Produkt Blanco Linus-S-F 514023 to bateria podokienna z wyjmowaną wylewką. Można ją więc umieścić przy zlewie umieszczonym przy oknie. Ten model charakteryzuje minimalistyczne wzornictwo i wyjątkowa funkcjonalność. Został on wyposażony w ceramiczną głowicę i elastyczne przewody przyłączeniowe, które ułatwiają jego montaż.

Ze względu na to, że w tym modelu znajduje się wyciągana wylewka obracająca się o 160 stopni, umycie nawet bardzo wysokich garnków, czy naczyń nie będzie problemem. Bardzo łatwo się ją obsługuje. Wystarczy wyciągnąć baterię pionowo do góry i odłożyć na bok, po czym należy naszykować przedmioty do umycia. Produkt ten jest dostępny w kolorze chromu.

Jak twierdzą konsumenci, bateria ta elegancko się prezentuje i może zamienić przykry obowiązek zmywania w prawdziwą przyjemność. Jest ona także doceniana za kompaktowe wymiary. Całkowita wysokość korpusu baterii wynosi 284 mm, a zasięg samej wylewki to 219 mm.

Prezentujemy Blanco Linus-S-F 514023, czyli elegancką baterię podokienną z wyjmowaną wylewką. Model może obracać się o 160 st. Zasięg wylewki to 21,9 cm, a wysokość baterii to 28,4 cm.

Zalety
Obsługa:

Model cechuje się prostą obsługą, co spodobało się dużej ilości osób. Po pionowym wyciągnięciu baterii wystarczy odłożyć ją na bok, a po napełnieniu zlewu rozpocząć zmywanie. Ustawienie odpowiedniej wielkości strumienia i temperatury również nie sprawi problemu.

Wykonanie:

Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów – miedzi i stali. Następnie cały model został pokryty chromowaną powłoką. Dlatego bateria nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest odporna na zarysowania i zniszczenia. Poza tym produkt łatwo jest wyczyścić, nawet bez używania detergentów.

Wygląd:

Sporo Internautów zostało przekonanych do zakupu modelu zachęconych wyglądem. Produkt wyróżnia się minimalistycznym wzornictwem i ładnym chromowym kolorem o wysokim połysku. Cała bateria ma niewielkie wymiary, co sprawia, że dobrze się prezentuje w nowoczesnych wnętrzach.

Wady
Przyłącze:

Choć do wykonania całego produktu użyto dobrej jakości materiałów, konsumenci zauważyli, że przyłącza są dość awaryjne.

Montaż:

Mimo zapewnień producenta, montaż baterii nie jest prosty. Wiele osób miało trudności z poprawną instalacją modelu. Co więcej, czynność trwa dość długo.

 

 

 

 

KFA Symetric 343-110-00

 

Model KFA Symetric 343-110-00 to stojąca bateria kuchenna wyposażona w obrotowy wylot, dlatego musiała znaleźć się w naszym rankingu. Została ona wykonana z mosiądzu, posiada ceramiczną głowicę oraz napowietrzacz, który może ograniczać zużycie wody o kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt procent.

Produkt ten posiada w komplecie elastyczne przyłącza ułatwiające montaż, jak również wyciąganą wylewkę o długości 195 mm. Umożliwia on regulację strumienia wody. Bateria ta może współpracować z wodą o ciśnieniu do 1,0 MPa i maksymalnej temperaturze 90 stopni. Jest ona dostępna w kolorze chromu. Dodatkowo ten produkt został wyposażony w głowice ceramiczne, które są trwalsze niż uszczelkowe, a w przypadku awarii szybciej można je wymienić.

Konsumenci doceniają ten model za wytrzymałość, niezawodność i dobrą jakość wykonania. Na uwagę zasługuje także połączenie minimalizmu z wyjątkową elegancją, w efekcie dobrze dopasowuje się on do kuchni niemal w dowolnym wystroju. Dla wielu dużym plusem jest funkcjonalność, poręczność kurków i symetria formy, którą widać w szczególności w uchwytach.

Bateria KFA Symetric 343-110-00 to stojący model z obrotowym wylotem. Produkt został wykonany z wytrzymałego mosiądzu. Bateria dobrze współpracuje z wodą o ciśnieniu 1 MPa i temperaturze nieprzekraczającej 90 st.

Zalety
Materiały:

Do wykonania tego modelu użyte zostały najlepsze materiały, co zapewnia trwałość konstrukcji. Baterię wykonano z mosiądzu, a głowicę zrobiono z ceramiki. Oba tworzywa są bardzo trwałe.

Wygląd:

Jest to dość niewielka bateria o małych gabarytach. Cały model pokryto chromowaną powłoką o ładnym wyglądzie i dużym połysku.

Wady
Trwałość:

Niestety duża grupa kupujących zauważyła, że bateria szybko się psuje. Również wyciągana wylewka nie jest zbyt wytrzymała.

Rozproszony strumień:

Niestety, gdy zbyt mocno odkręcimy wodę, jej strumień sam zmienia się na rozproszony (inaczej: prysznicowy).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką Franke wybrać?

 

Coraz popularniejsze stają się baterie kuchenne z wyciąganą wylewką. Dlaczego? Po pozwalają łatwo na łatwiejsze mycie wielkich garnków czy wygodniejsze napełnianie czajników. Wyciągana wylewka jest bardzo poręczna w użyciu i wiele osób uważa, że już więcej nie wróci do tradycyjnej baterii. Również jesteś zainteresowany kupnem takiego sprzętu, lecz nigdy wcześniej nie miałeś okazji wybierania baterii z wyciąganą wylewką? Jeżeli nie jesteś pewien co wybrać, to na początku przeczytaj nasz poradnik, w którym znajduje się kilka cennych porad.

 

 

Franke to ceniona firma, zajmująca się produkowaniem elementów wyposażenia łazienek oraz kuchni. Zdobyła ona zaufanie klientów, produkując sprzęty, które nie ulegają awarii i służą kupującym przez długie lata. W swoim asortymencie Franke ma kabiny prysznicowe, półki łazienkowe, baterie oraz inne sprzęty. My postanowiliśmy umieścić w naszym poradniku kilka opisów produktów tej firmy.

Najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Franke w 2021 roku ma stosunkowo długi wąż. Wiele osób uważa, że optymalną długością jest około 100 cm. Taki wąż umożliwia nam napełnienie wiadra wodą, a także dokładne zalanie wszystkich naczyń w zlewozmywaku. Dzięki temu nie będziemy musieli używać do tego celu dodatkowego pojemnika. Wiele osób decyduje się także na węże nieco krótsze, na przykład 40 cm – 50 cm.

Najlepsze baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Franke mają wszystkie elementy z mosiądzu lub ze stali. Są to materiały, które głównie odpowiadają za trwałość całego produktu. Jeżeli bateria nie zawiera mosiądzu lub stali, to jest ona podatna na uszkodzenia.

Przypatrz się również kształtowi wylewki, ponieważ jest on dopasowany do różnych głębokości zlewozmywaka. Jeżeli nie jest on zbyt głęboki (około 15 cm), to najlepsza będzie wylewka w kształcie litery F. Jeżeli głębokość zlewu przekracza 20 cm, to najlepiej zainwestować w sprzęt w kształcie U.

 

 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką Franke – ranking

 

 

Franke Coxy 

 

Franke Coxy to bateria, która ma jeden uchwyt do regulacji intensywności wypływającej wody oraz jej temperatury. Operowania uchwytem można bardzo łatwo się nauczyć, a wyczucie jego siły znamy już po kilku minutach.

Jeżeli chodzi o wylewkę, to ma ona zasięg prawie 20 cm. Jest to wystarczające, aby można było swobodnie umyć naczynia. Wylewka obraca się o 360 st., więc operowanie wylewką nie jest zbyt trudne. Bateria jest wykonana ze stali i dzięki temu jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jej głowica jest wykonana z ceramiki. I klasa głośności oznacza, że bateria nie wydaje dźwięku głośniejszego niż 20 dB.

Całkowita wysokość baterii wynosi 46 cm. Z kolei otwór do montażu ma 3,5 cm średnicy. Warto również wspomnieć, że samodzielny montaż jest łatwy, co doceniło bardzo wielu użytkowników. Internauci wspominają również o estetycznym wyglądzie baterii.

 

 

 

 

Franke Sinus Side Pull-Out 

 

Chcielibyśmy zaprezentować baterię o nazwie Franke Sinus Side Pull-Out, którą steruje się z pomocą specjalnej dźwigni. Działa ona bardzo lekko, więc nie musimy się siłować, aby poleciał większy strumień wody lub aby zmienić temperaturę wody. Wyciągana wylewka ma wąż o długości 150 cm. Z jego pomocą możemy nie tylko umyć naczynia oraz napełnić wodą czajnik, lecz również napełnić wiadro, które stoi na podłodze. Warto dodać, że obrót wylewki wynosi 360 st.

Produkt jest przystosowany do zamontowania w zlewach stalowych. W zestawie znajdziemy specjalną podkładkę, która usztywnia baterię i umożliwia łatwy montaż. Głowica jest wykonana z mocnej ceramiki, a jej średnica wynosi 3,5 cm.

Całkowita wysokość produktu to 34 cm. Bateria jest częściowo chromowana, a jej część pomalowano na czarno, co wygląda bardzo elegancko. Jest to zaleta, o której najczęściej wspominają osoby już zaopatrzone w prezentowany produkt. Internauci uważają również, że bateria jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Franke Sirius TOP Pull-Out 

 

Franke Sirius TOP Pull-Out to bateria kuchenna, której głowica jest wykonana z ceramiki. Jest to mocny materiał, nie ulegający korozji. Średnica głowicy wynosi 4 cm. Jest to bateria jednouchwytowa, którą manewrujemy z pomocą specjalnego uchwytu.

Wylewkę wyciąga się bardzo łatwo, a długość wężyka wynosi 150 cm. Pozwala to na napełnienie wodą wiadra stojącego na ziemi lub miski stojącej na blacie obok zlewu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Sztorcowy montaż nie zabiera zbyt dużo czasu. Bateria jest chromowana i właśnie dlatego wygląda elegancko i łatwo się ją czyści.

Prezentowana bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Franke w dobrej cenie wygląda bardzo estetycznie i pasuje do każdej, nowoczesnej kuchni. Produkt jest solidnie wykonany i wielu użytkowników zauważyło, że jest to inwestycja na długie lata. Internauci wspominają również o montażu baterii, który nie zabiera zbyt dużo czasu i może być wykonany przez osobę, która jedynie majsterkuje.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status