Baterie kuchenne ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tak, jak zmienia się moda odzieżowa, tak samo mamy do czynienia z różnymi trendami w zakresie wyposażenia wnętrz. Dzięki temu, gdy wejdziesz do kuchni zaraz rozpoznasz, kiedy była wyposażana. W roku 2021 najbardziej popularną baterią kuchenną okazał się model Teka ARK 938. Stało się tak, dzięki atrakcyjnej cenie, ładnemu designowi, a także funkcjonalnym rozwiązaniom zastosowanym przez producenta. Bateria jest na tyle wysoka, że bez problemu wstawisz pod nią czajnik do napełnienia wodą, czy też umyjesz w zlewie wysoki garnek. Model ten posiada u podstawy jedną dźwignię z głowicą ceramiczną, za pomocą, której odbywa się regulacja siły strumienia wody oraz jej temperatury. Długa wylewka natomiast jest zaopatrzona w perlator z systemem anti-scale. Dzięki temu osadzanie się kamienia jest znacznie ograniczone. Do tej stojącej baterii producent w zestawie dodaje wszystkie potrzebne, elastyczne przyłącza niezbędne do instalacji jej na zlewie. Gdyby jednak ten model nie przypadł Ci do gustu, polecamy drugi w kolejności sprzęt określany, jako najlepszy, który zyskał równie wysokie noty klientów. Jest to Grohe Eurosmart Cosmopolitan DN15 32843. Być może ta właśnie bateria będzie dla Ciebie?

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ze względu na to, iż jest to model mieszakowy, pomaga zmniejszyć zużycie wody. Ma on jeden uchwyt, a więc dopasowanie temperatury wody staje się łatwiejsze. Produkt posiada także wyciąganą wylewkę i perlator.

Wady

Bateria ma niewiele wad, jednak uciążliwe może okazać się to, że nie ma możliwości zmiany na inny strumień wody. Przez to model ten nie jest tak funkcjonalny, choć zasadniczo dobrze pełni swoją rolę.

Podsumowanie

Bateria wygląda nowocześnie, a jednocześnie elegancko. Jest ona solidna i wytrzymała na uszkodzenia, a ze względu na wyciąganą wylewkę zapewnia komfort użytkowania. Materiał wykonania produktu nie wchodzi w reakcje z żadnymi detergentami podczas jego mycia.

Drugi wybór

Zalety

To model wyposażony w nowoczesne i innowacyjne technologie, za sprawą których bateria działa płynnie i bez zarzutu. Ma ona chromowaną powłokę nadającą jej elegancji oraz obrotową wylewkę umożliwiającą ustawienie produktu we właściwym miejscu.

Wady

Bateria kosztuje ponad 300 zł, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na tak dużą inwestycję. Nawet biorąc pod uwagę praktyczność i wygodę użytkowania produktu, jego cena wydaje się nieco wygórowana.

Podsumowanie

Ten jednouchwytowy model jest wytrzymały nie tylko na zarysowania, ale też osiadanie na nim kurzu czy brudu. To sprawia, że łatwiej można go utrzymać w czystości. Poza tym produkt zachęca do bardziej rozsądnego i oszczędniejszego korzystania z wody.

Rozważ też

Zalety

Bateria dostępna jest w kilku kolorach, co pozwala lepiej dopasować ją do reszty wyposażenia pomieszczenia. Pracuje ona bardzo cicho, a do tego została wyposażona w aerator. Ten element napowietrza wodę i pozwala zmniejszyć jej zużycie.

Wady

Model ma mało praktyczną, nieporęczną gałkę. Przez to dostosowanie intensywności strumienia wody staje się trudnym zadaniem. To z kolei może bardzo negatywnie wpłynąć na wygodę użytkowania produktu.

Podsumowanie

Mimo wszystko bateria jest godna polecenia, gdyż ułatwia oszczędzanie wody w domu. To dobrej jakości produkt, który może długo służyć użytkownikowi. Posiada on solidną i wytrzymałą głowicę wykonaną z ceramiki, która została objęta przez producenta bardzo długą gwarancją.

 

 

Jaką baterię kuchenną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oferta rynkowa baterii kuchennych jest niezwykle bogata. A wybór rodzaju baterii kuchennej jest o tyle ważny, że jest to jeden z elementów wyposażenia kuchni, który jest najczęściej używany. Dlatego dobór właściwej baterii, o wszystkich potrzebnych cechach i funkcjonalności jest kluczowy. Odpowiednio dobrany model zagwarantuje wygodę użytkowania. Jeśli zatem właśnie zadajesz sobie pytanie: jaka jest najlepsza bateria kuchenna, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawimy opis różnych baterii kuchennych i ich funkcjonalności. Taki mini przewodnik pomoże wszystkim urządzającym kuchnie w wyborze tego elementu.

Baterie jedno i dwu-uchwytowe

Jest to podstawowy parametr. Bateria jednouchwytowa, to taka, w której mamy jeden uchwyt do otwarcia strumienia wody i wyboru temperatury. W zależności od stopnia wychylenia uchwytu od poziomu 0 regulujemy siłę strumienia wody, a odchylając na boki wybieramy temperaturę wody poprzez mieszanie wody zimnej i ciepłej. Ustawienia te są regulowane za pomocą głowicy, plastikowej lub ceramicznej, schowanej wewnątrz baterii. Bateria dwu-uchwytowa ma dwa pokrętła służące do mieszania wody. Każdym z nich oddzielnie regulujemy intensywność strumienia wody.

 

Bateria ścienna czy sztorcowa

W zasadzie baterie ścienne odchodzą do lamusa. Używa się ich jeszcze przy starych instalacjach, gdy podczas remontu kuchni nie modernizujemy starej instalacji wodnej. Bateria taka musi być zamontowana przed całkowitym wykończeniem ścian, czyli przed położeniem glazury. Bateria sztorcowa to taka, która jest umieszczona na obrzeżu zlewozmywaka lub w otworze zrobionym w blacie. Bateria sztorcowa jest łączona z instalacją wodną za pomocą giętkich rurek umieszczonych pod zlewem.

 

Wylewka

Następną kwestią, gdy zastanawiamy się, jaką baterię kuchenną wybrać, jest jej wylewka. Musi ona być dopasowana do kształtu i wielkości zlewozmywaka tak, aby strumień wody padał na środek jego komory. Aby tak było, musimy wziąć pod uwagę nie tylko zasięg wylewki, ale też jej kąt pochylenia. Wlewka o dużym kącie i długim ramieniu jest bardziej użyteczna od wylewki krótkiej, gdy chcemy pod nią podstawić garnek do napełnienia wodą. Ale też przy takim ułożeniu wylewki, woda z niej wypływająca będzie się mocniej rozchlapywać. Dlatego długość i kąt wylewki powinien być precyzyjnie przemyślany, aby znaleźć rozwiązanie optymalne do posiadanego zlewozmywaka.

Przy zlewie dwukomorowym należy się zastanowić nad zakupem baterii obrotowej, którą można używać tak samo wygodnie w każdej z komór. Taka bateria będzie nieco droższa od tej z wylewką nieruchomą, jednak tylko bateria obrotowa jest w stanie zapewnić prawdziwy komfort użytkowania dużego zlewozmywaka. Elastyczna wylewka umożliwia też skierowanie strumienia wody poza obrys zlewu – na przykład do stojącego obok naczynia. Jest to bardzo praktyczne i wygodne.

Innym rozwiązaniem może być wylewka wyciągana. Są to bardzo powszechne baterie kuchenne w dobrych cenach, użyteczne w przypadku potrzeby napełnienia wodą na przykład wiadra stojącego na podłodze. Nie wymaga to od użytkownika gimnastykowania się z pełnym wiadrem wody, przy wyciąganiu go ze zlewu.  Wylewka taka zwykle ma przewód chowany pod zlewem o długości od 100 do 150 cm. Zamontowany na wężu obciążnik ułatwia jego schowanie w baterii. Na rączce wylewki jest przycisk przełącznika strumienia wody ze zwykłego na prysznicowy. Niektóre baterie tego typu posiadają również przełącznik „eko”, który posiada blokadę strumienia wody. Woda w takiej baterii płynie oszczędnym strumieniem, a po naciśnięciu przycisku można uruchomić pełen strumień.

Oszczędności też przyniesie bateria wyposażona w perlator, lub inaczej aerator. Dzięki niemu woda wypływająca z baterii jest napowietrzona i tym samym zwiększa swoją objętość, przez co mniej się jej zużywa. Perlator może być wykonany z siateczki metalowej, silikonowej lub plastikowej. Silikonowe siateczki są znacznie łatwiejsze do oczyszczania osadu z kamienia od pozostałych.

 

Dodatkowe funkcje baterii kuchennych

Baterie termostatyczne zapewniają duży komfort, a także oszczędność. Utrzymują one stałą temperaturę wody bez względu na jej wahania w instalacji wodociągowej. Zarówno temperaturę, jak i natężenie strumienia wody ustawia się odpowiednimi do tego pokrętłami, a potem do uruchomienia wypływu wody używa się jednego przycisku. Przy czym bateria ma blokadę temperatury i nie da się ustawić wyższej niż 38 stopni Celsjusza, aby ochronić użytkownika przed poparzeniem.

Innym rozwiązaniem będzie bateria z podgrzewaczem. Bateria taka posiada podgrzewacz wody do zabudowania pod zlewozmywakiem. W samej baterii, po jednej stronie znajduje się mieszacz wody ciepłej i zimnej, a po drugiej zawór z gorącą wodą. Z takiej baterii możemy czerpać wodę zimną, ciepłą, a także wrzącą.

Coraz częściej też producenci wyposażają baterie w ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest bateria połączona z filtrem do wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz się cieszyć czystą i smaczną wodą prosto z kranu. Układ filtrów, na które składają się filtry węglowe i ceramiczne, jest kompaktowy i mieści się pod zlewem. Przy czym na rynku są również baterie z funkcją filtrowania. Wówczas, gdy chcemy skorzystać z filtrowanej wody, przełączamy na tryb filtrowania i uzyskujemy z kranu wodę zdatna do picia, wolną od jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Najnowocześniejsze baterie posiadają nie tylko filtry do wody, ale także wbudowane dozowniki na płyn do dezynfekcji, albo oświetlenie informujące barwą o temperaturze wody.

Powłoka zewnętrzna baterii

Istotna kwestią w baterii jest również materiał, z jakiego została wykonana. Najczęściej wybieramy powłoki wykonane z chromu lub stali nierdzewnej, obie są odporne na zarysowania i obie dają efekt pięknego połysku. Coraz częściej zdarzają się również powłoki granitowe, które są także odporne na zarysowania. Najdroższa z powłok stosowanych do budowy baterii kuchennych to ceramiczna. Jest ona najtrwalsza z wymienionych.

Obok tradycyjnych materiałów i kolorów, na rynku są również dostępne coraz to ciekawsze wzory i kolory. Bez trudu możemy się zaopatrzyć w baterię w stylu wiktoriańskim, albo kran złocony czy platynowy. Również współczesne wzory można nabyć w atrakcyjnych, pastelowych kolorach. To, na jaką baterię Ty powinieneś się zdecydować powinny decydować Twoje upodobania, potrzeby funkcjonalności, a także wystrój kuchni.

 

Podsumowanie

Podsumowując zebrane wiadomości, aby wybrać właściwą dla siebie baterię kuchenna, najpierw musimy rozpoznać swoje potrzeby. Czy zlew będzie jedno, czy dwu-komorowy, jaki zasięg wylewki powinien być do naszej komory? Warto zastanowić się, czy wylewka nieruchoma wystarczy, czy lepiej posłużyć się ruchomą, czy wręcz wyciąganą? Przeanalizujmy, do jakich czynności zlew będzie używany, jakie duże naczynia posiadamy, oraz ile potrzebujemy minimum miejsca miedzy wylewką, a dnem zlewozmywaka, aby umieszczone tam naczynia bez trudu umyć?

Na pewno najtańszym rozwiązaniem będzie kran chromowany ze stała wylewką, ale może budżet nie jest najważniejszy przy podejmowaniu decyzji. Jeśli Cię on nie ogranicza poszukaj wersji kranu, który będzie pasował do wystroju Twojej kuchni, a jednocześnie będzie spełniał wszystkie założone wymagania funkcjonalne.

 

Najlepsze baterie kuchenne w 2021 roku

 

Szukasz dobrej i wytrzymałej baterii kuchennej? Wybór nie jest łatwy gdyż sklepy oferują szeroką ofertę tego rodzaju sprzętu. Przeczytaj nasz ranking baterii kuchennych, aby dowiedzieć się jakie produkty cieszą się najlepszymi opiniami konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Teka ARK 938

 

1.Teka ARK 938 (z wyciąganą wylewką)Na pierwszym miejscu w naszym rankingu umieściliśmy baterię kuchenną marki Teka. Ta niemiecka firma zyskała zaufanie klientów na trzech kontynentach. Specjalizuje się między innymi w produkcji produktów łazienkowych. ARK 938 jest to bateria mieszakowa. Ta jednouchwytowa bateria jest dobrą propozycją dla osób, którym zależy na oszczędności wody. W porównaniu do baterii z dwoma kurkami, bateria mieszakowa jest dużo bardzej oszczędna.

Po otwarciu zaworu wypływa do nas woda o pożądanej przez nas temperaturze. Przy baterii dwuchwytowej dostosowanie temperatury wody trwa nieco dłużej. Kolejnym atutem tej baterii jest wyciągana wylewka. Ponadto produkt został wyposażony w perlator z systemem anti scale, czyli siateczkę o drobnych oczkach, która napowietrza  wydostającą się z kranu wodę.

Tym samym jeszcze bardziej ograniczamy zużycie wody. Według wielu opinii jest to najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Produkt ten jest bardzo chwalony za jego nowoczesny i estetyczny wygląd. Nic nie pryska ani nie przecieka na boki. Podkreśla się, że jest to bardzo dobra bateria w rozsądnej cenie.

Jako pierwszy prezentujemy model Teka ARK 938 z wyciąganą wylewką. Jest to najlepsza bateria kuchenna w 2021 roku. Jest to bardzo praktyczny, solidnie wykonany sprzęt, który znacznie ułatwia mycie naczyń oraz warzyw i owoców. Poza tym umożliwia nam łatwe dopasowanie temperatury wody.

Zalety
Oszczędność wody:

Bateria mieszakowa jest bardziej oszczędna, gdyż szybciej dopasowujemy temperaturę i mniej wody tracimy.

Łatwe dopasowanie temperatury wody:

Dzięki temu, że mamy tutaj nie dwa, a jeden uchwyt, dostosowanie temperatury wody jest łatwiejsze i szybsze.

Wyciągana wylewka i perlator:

Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i wygodne. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie zużywamy jej mniej.

Design:

Jak zauważają konsumenci jest to nowoczesna i estetyczna bateria, która pięknie prezentuje się w każdej kuchni. Ma atrakcyjny kolor i łatwo można ją dopasować do innych elementów w kuchni.

Prosta pielęgnacja:

Produkt jest łatwy w pielęgnacji. Wszelkie zabrudzenia usuwa się z niego bardzo szybko. Poza tym nie wchodzi w reakcje z detergentami, a więc przez długi czas będzie nas zachwycać swoim wyglądem.

Wady

 

 

 

 

Grohe Eurosmart Cosmopolitan DN15 32843

 

2.Grohe Eurosmart Cosmopolitan DN15 32843Kolejna propozycja to produkt niemieckiej firmy Grohe, która obecna jest na rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Jest to niezwykle popularna marka charakteryzująca się wysoką jakością.

Prezentowana bateria jest bardzo podobna do wyżej opisywanego modelu Teka. Jest to również jednouchwytowa bateria. Posiada głowicę ceramiczną 35 mm, która została wyposażona w technologię GROHE Silk Move. System ten zapewnia płynne działanie baterii. Co więcej – motywuje do gospodarowania wodą w sposób oszczędny i zrównoważony. Powierzchnia baterii została pokryta chromową powłoką Grohe StarLight. Jest ona bardzo wytrzymała na wszelkie zarysowania. Specjalna technologia sprawia, że brud osiada na niej  w znacznie mniejszym stopniu.

Kolejnym atutem tego modelu jest regulowany ogranicznik strumienia przepływu.   Warto także dodać, że wylewka jest obrotowa. Podobnie jak wyżej opisywany model, także Grohe został wyposażony w perlator. Opinie o bateriach kuchennych Grohe są bardzo pozytywne. Produkt chwalony jest za swój prosty design. Na plus oceniany jest fakt, że łatwo ją zachować w czystości.

Kolejny produkt warty uwagi to Grohe Eurosmart Cosmopolitan DN15 32843.

Zalety
Technologia GROHE Silk Move:

Dzięki niej bateria działa płynnie. Wpływa też na oszczędzanie wody. Ponadto, jest to bateria jednouchwytowa, a więc łatwiej ustawimy odpowiednią temperaturę wody. Jednocześnie nie będziemy jej marnować, jak w przypadku tradycyjnych baterii kurkowych, w których ustawianie temperatury bywa trudne.

Chromowana powłoka:

Powierzchnia prezentowanej baterii została pokryta chromową powłoką Grohe StarLight. Cechuje się ona wytrzymałością na zarysowania. Poza tym jest bardzo odporna na zabrudzenia. Dodatkowo jest ona bardzo łatwa w pielęgnacji.

Ogranicznik strumienia przepływu:

Urządzenie jest wyposażone w regulowany ogranicznik strumienia przepływu wody, a więc mamy kontrolę nad  przepływem wody i możemy ją oszczędzić.

Obrotowa wylewka:

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest obrotowa wylewka, która umożliwia nam ustawienie baterii w odpowiedni miejscu. Dzięki temu jest ona bardzo praktyczna.  Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie do zlewozmywaków dwukomorowych.

Design:

Produkt ten cechuje się bardzo atrakcyjnym designem. Stanowi bardzo ciekawą propozycję do każdej łazienki. Zarówno nowoczesnej, jak i takiej w stylu retro. Dlatego też jest to bardzo funkcjonalna, ponadczasowa propozycja.

Wady

 

 

 

 

Deante Milin U BEU W62M

 

3.Deante Milin U BEU W62MTrzecia bateria w naszym rankingu to produkt stworzony przez polską firmę Deante. Jest to marka, która od prawie trzydziestu lat zajmuje się m.in. wyposażeniem łazienkowym.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jakość i innowacja to jej znaki szczególnie. Bateria Deante Milin jest dwa razy tańsza od tych powyżej prezentowanych. Jednakże jej jakość wciąż stoi na bardzo wysokim poziomie. Prezentowany model ma wykończenie białe, jednakże bateria dostępna jest w wielu oryginalnych kolorach. Dzięki temu  możemy wzbogacić naszą kuchnię o ciekawy i kolorowy akcent. Producent daje nam gwarancję na 7 lat. Głowica jest ceramiczna i ma długość 35 mm. Jest to bateria stojąca i jednootworowa.

Jest to dość cicha bateria. Warto dodać,  że została wyposażona w aerator, który sprzyja oszczędnościom wody i pieniędzy. Produkt posiada bardzo dobre recenzje. Na duży plus ocenia się jej nowoczesny wygląd. Kolejnymi zaletami są solidne wykonanie oraz wytrzymałość. Użytkownicy są zadowoleni z stosunku jakości do ceny.

Jako trzecią prezentujemy baterię Deante Milin U BEU W62M.

Zalety
Bogata kolorystyka:

Prezentowany model dostępny jest w wielu oryginalnych kolorach. Każdy znajdzie produkt, który będzie idealnie pasował do jego kuchni. Jak podkreślają konsumenci, taka bateria może stać się ciekawym dodatkiem dekoracyjnym.

Solidna głowica:

Produkt ten ma solidną, ceramiczną głowicę o długości 35 mm. Jest ona objęta 7 letnią gwarancją producenta, a więc możemy mieć pewność, że inwestujemy w solidny produkt.

Cicha praca:

Bateria ta cechuje się cichym działaniem, co będzie dużym atutem w przypadku kuchni połączonej z salonem. Wpływa to na nasz komfort użytkowania baterii.

Aerator:

Zainstalowany w baterii aerator wpływa na oszczędzanie wody. Napowietrza wodę, a więc używając mniejszą ilość wody wyczyścimy większe ilości naczyń.

Wady
Niepraktyczna gałka:

Zastosowana w tym produkcie pionowa gałka jest według konsumentów niezbyt praktyczna. Dostosowanie intensywności strumienia wody jest trudniejsze niż w przypadku klasycznych modeli.

 

 

 

 

Teka IC 915

 

4.Teka IC 915Następna bateria, która zasługuje na obecność w tym rankingu to produkt marki Teka. Bateria prezentuje się niezwykle nowocześnie. Jej stalowe wykończenie dodaje jej uroku i elegancji.

Przedstawiany przez nas model jest czarny, ale producent zadbał o dużą dostępność różnych kolorów. Dostaniemy ją nawet w kolorze zielonym lub czerwonym. Bateria może zatem pełnić także funkcje ozdobne. Jest to bateria mieszakowa, która została wyposażona w ruchomą wylewkę. Podobnie jak wyżej opisywane modele, także i ten został wyposażony w perlator. Napowietrzenie wody  powoduje, że używamy jej zdecydowanie mniej. Głowica została wyposażona w ceramiczny zawór. Oznacza to, że jest ona dużo trwalsza od tych standardowych.

Co więcej zapobiega ona nieszczelności.  Gwarantuje sprawną regulację strumienia wody. Stalowa powłoka baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu tego produktu. Podkreśla się, że strumień wody bardzo łatwo się reguluje. Kolejnym atutem jest łatwość czyszczenia.

Następną baterią, na którą warto zwrócić uwagę jest Teka IC 915.

Zalety
Design:

Produkt cechuje się bardzo atrakcyjnym designem. Może stanowić ozdobę kuchni, zwłaszcza, że dostępny jest w wielu pięknych kolorach, również tych mniej klasycznych, jak czerwień czy zieleń. Warto też zauważyć, że na powłoce baterii nie widać nieestetycznych odcisków palców.

Ruchoma wylewka:

Jest to bateria mieszakowa z ruchomą wylewką. W efekcie stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku zlewozmywaków dwukomorowych.

Napowietrzenie wody:

Dzięki temu, że w baterii zastosowano perlator, zużycie wody jest mniejsze.

Łatwe czyszczenie:

Jest o produkt łatwy w pielęgnacji. Dzięki specjalnej powłoce nie widać na nim zabrudzeń, a także odcisków palców. Całość bardzo dobrze się prezentuje i jest praktyczna.

Wady
Cena:

Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu. Koszt zakupu tej baterii to prawie 800 zł.

 

 

 

 

Franke Coxy 115.0185.417

 

5.Franke Coxy 115.0185.417Kolejna warta uwagi bateria, to ta wyprodukowana przez firmę Franke. Jest to model z wyciąganą wylewką. Ma ona zasięg 184 mm i potrafi obracać się w 360 stopniach.  Jest to jej duży atut, który może znacząco ułatwić prace kuchenne.

Bateria została wyposażona w jeden wygodny uchwyt, który służy do regulacji natężanie przepływu wody oraz jej temperatury. Mieszczacz został zamontowany z boku produktu, co gwarantuje łatwy do niego dostęp. Materiał z jakiego została wykonana bateria to mosiądz. Warto zaznaczyć, że do zestawu producent załączył podkładkę usztywniającą, która przeznaczona jest do montażu w zlewozmywakach wykonanych ze stali szlachetnej.

Dużą zaletą jest fakt, że bateria posiada także funkcję prysznica. Bateria cieszy się dobrymi opiniami. Użytkownicy podkreślają, że jest solidnie wykonana i ładnie prezentuje się w kuchni. Nie chlapie. Łatwo ją zachować w czystości. Na plus oceniany jest metalowy wąż oraz funkcja prysznica, która ułatwia czyszczenie komory zlewu.

Kolejna propozycja to Franke Coxy 115.0185.417.

Zalety
Uchwyt:

Bateria została wyposażona w wygodny uchwyt służący do regulacji natężenia przepływu wody. Pozwala też regulować jej temperaturę. Jest on bardzo praktyczny i dobrze usytuowany, co ułatwi nam codzienną pracę w kuchni.

Zasięg:

Bateria ta ma zasięg 184 mm i obraca się dookoła, 360 stopni.  To znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Materiał:

Produkt został wykonany z mosiądzu. Dzięki temu jest wysoce odporny na uszkodzenia oraz wszelkie zarysowania i jest też łatwy w pielęgnacji.

Design:

Mosiądz to piękny, bardzo szlachetny materiał, który świetnie prezentuje się w każdej kuchni. Ma też uniwersalną kolorystykę, a więc łatwo dopasujemy go do kuchni.

Wady
Plastikowa wlewka:

Chociaż bateria jest wykonana z mosiądzu, jej wlewka jest plastikowa. Niestety wpływa to na trwałość produktu. Jak zauważają konsumenci, szybko ulega awariom.

 

 

 

 

Deante Aster BCA 061M

 

6.Deante Aster BCA 061M (podokienna)Następne miejsce w naszym rankingu zajmuje podokienna bateria firmy Deante. To już drugi produkt tej polskiej firmy w naszym zestawieniu. Opisywana bateria jest baterią stojącą ze składaną wylewką.

Została wykończona w chromie więc świetnie dopasuje się do wystroju każdej kuchni. Podobnie jak wyżej opisywany model Milin, także i Aster posiada siedmioletnią gwarancję. Świadczy to o dobrej jakości baterii, a także wiarygodności producenta. Produkt posiada wysokiej jakości głowicę ceramiczną, która jest bardzo wytrzymała. Produkt ten bardzo łatwo zachować w czystości. Warto dodać,  że bateria została wyposażona w Aerator Neoperl, który gwarantuje dużo większą oszczędność wody w porównaniu do tradycyjnego aeratora. Jest on też wytrzymały i nieprędko osadza się na nim kamień.

Urządzenie cieszy się dobrymi recenzjami. Podkreśla się, że podczas mycia naczyń woda nie chlapie na boki. Na plus ocenia się także funkcję składanej wylewki. Dała ona możliwość otworzenia okien na oścież w wielu kuchniach, w których nie było to dotychczas możliwe.

Następne miejsce w naszym rankingu zajęła podokienna bateria Deante Aster.

Jest to bardzo dobra bateria kuchenna do 300 zł.

Zalety
Głowica:

Produkt posiada wysokiej jakości głowicę ceramiczną, która jest bardzo wytrzymała. Produkt ten bardzo łatwo zachować w czystości.  Poza tym bardzo dobrze się prezentuje.

Aerator:

Bateria została wyposażona w Aerator Neoperl, gwarantujący dużą oszczędność wody. Poza tym jest on wysoce odporny na uszkodzenia oraz osadzanie kamienia.

Składana wylewka:

Składana wylewka to praktyczne rozwiązanie w kuchniach, w których zlew znajduje się naprzeciwko okna. Można ją złożyć i bez problemu otworzyć okno, aby do wnętrza wpłynęło dużo świeżego powietrza.

Wady
Trudna regulacja:

W swoich opiniach konsumenci podkreślają, że model ten ma dość oporną głowicę, której regulacja bywa kłopotliwa. To wpływa na nasz komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

Kfa Standard 300-359-00

 

7.Kfa Standard 300-359-00 (ścienna)Przedostatni proponowany produkt to standardowa bateria ścienna. Wiele osób wciąż ceni sobie jej funkcjonalność. Ogromnym jej atutem jest niska cena. Jest to najtańszy produkt w tym zestawieniu.

Jeśli jesteście fanami tradycyjnych rozwiązań, to sugerujemy właśnie wybór tej baterii. Produkt pozwala na wybór rodzaju uchwytów, dzięki czemu dopasujemy ją do każdej kuchni. Bateria wyposażona jest w przyłącze do pralki lub zmywarki. Regulacja strumienia oraz temperatury wody odbywa się za pomocą dwóch uchwytów. Bateria zbiera dobre oceny. Podkreśla się, że jest ona solidnie wykonana. Jako duży atut wymienia się możliwość podłączenia jej do zmywarki.

Użytkownicy zaznaczają, że wysoko zamontowana wylewka nie rozpryskuje wody po zlewie i wokół niego. Jest to urządzenie, które charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny. To dobra i tania bateria kuchenna ścienna.

Na kolejnym miejscu znalazła się bateria ścienna Kfa Standard 300-359- 00.

Zalety
Przyłącze do pralki lub zmywarki:

Dzięki temu, że bateria wyposażona jest w przyłącze do pralki lub zmywarki, stanowi bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie do każdej kuchni.

Regulacja:

Model ten posiada bardzo praktyczną regulację strumienia oraz temperatury wody. Dwa uchwyty można dowolnie przekręcać, a więc zawsze dostosujemy pracę baterii do naszych potrzeb.

Cena:

Jest to najtańszy model w naszym zestawieniu. Kosztuje mniej niż 200 zł.

Wady
Brak wlewki:

Jest to model bez wlewki. W efekcie jest mniej praktyczny. Stanowi jednak dobre rozwiązanie do zlewu jednokomorowego.

Trudniejsze dostosowanie temperatury:

Ze względu na to, że bateria ma dwa pokrętła dostosowanie temperatury pracy jest trudniejsze i zajmuje trochę więcej czasu niż w przypadku modeli jednouchwytowych. Wpływa to również na większe zużycie wody.

 

 

 

 

Franke Prince 115.0030.732

 

8.Franke Prince 115.0030.732Ostatnia w naszym rankingu to niezwykle funkcjonalna bateria marki Frankie. Jest to urządzenie z wyciąganą wlewką. Po wyciągnięciu wlewki, zamienia się ona w rączkę natrysku.

Może ona w dużym stopniu ułatwić kuchenne prace. Warto zaznaczyć, że długość węża wynosi aż 120 cm. Funkcja ta jest bardzo praktyczna i na pewno zostanie doceniona w codziennych czynnościach przy zlewie. Obrót wylewki jest możliwy w 120 i w konsekwencji daje to całkiem duże pole manewru. Głowica baterii jest ceramiczna co czyni ją wytrzymałą. Bateria dostępna jest w dość przystępnej cenie. Została estetycznie wykonana i bardzo ładnie prezentuje się w kuchni. Kolor tego modelu jest beżowy . Jest to uniwersalna kolorystyka, która sprawdzi się w większości kuchni.

Producent zagwarantował jednak kilka wersji kolorystycznych . Atrakcyjny wygląd i funkcjonalność to jej główne cechy. Recenzje na jej temat są pochlebne. Podkreśla się, że została wykonana z dobrych jakościowo materiałów.  Na plus oceniana jest funkcja prysznica. Z łatwością wyczyścimy nim komorę zlewu.

Na ostatnim miejscu rankingu znalazł się model Franke Prince 115.0030.732.

Zalety
Wlewka i natrysk:

Jest to urządzenie z wyciąganą wlewką, która po wyciągnięciu zmienia się w natrysk. Jest to praktyczne rozwiązanie, które ułatwi pracę w kuchni. Długość węża to aż 120 cm, a więc daje nam spore pole manewru. Możemy na przykładać nalać wody do garnka ustawionego na blacie, a jeśli dobrze zaplanujemy instalację, nawet do tego ustawionego bezpośrednio na kuchence. Dzięki temu ułatwimy sobie gotowanie.

Głowica:

Bateria ta jest ceramiczna, a więc jest bardzo wytrzymała. Poza tym jest solidnie wykonana, dzięki czemu pięknie prezentuje się w kuchni.

Wady
Trwałość:

Plastikowe  elementy, które ma bateria  z czasem się łamią.

Słaby strumień wody:

Konsumenci zauważają, że baterię cechuje słaby strumień wody. Nawet przy dużym ciśnieniu, nalanie wody do 5 litrowego garnka zajmuje sporo czasu.

 

 

 

 

Jak zamontować baterię kuchenną?

 

Jeśli już wiesz, jaka bateria kuchenna jest polecana zarówno przez specjalistów, jak i innych konsumentów, chcemy podpowiedzieć Ci, w jaki sposób ją poprawnie zamontować. W tej części artykułu odpowiemy na najczęściej zadawane pytanie, czyli czy czynność tę można wykonać samodzielnie. Poza tym w szczegółowy sposób przedstawimy sposób instalowania kranu ściennego i stojącego.

Czy baterię kuchenną można wymienić samodzielnie?

Wiele osób podczas prac remontowych korzysta z pomocy fachowców w obawie przed zniszczeniem własnego mienia. Czy jest to jednak niezbędne? W przypadku baterii kuchennej, po wnikliwym przeczytaniu instrukcji obsługi, sami możemy wykonać tę czynność. Wymaga to jednak posiadania niezbędnych narzędzi. Zaznaczamy jednak, że jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałeś prac domowych, zdecydowanie bezpieczniej będzie skorzystać z pomocy fachowca.

 

Co zrobić przed przystąpieniem do instalacji?

Najważniejszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest sprawdzenie, jak dokładnie wygląda Twoja instalacja wodna. Od tego zależy, jaki sprzęt musisz zakupić. Niestety, jeśli wybierzesz niewłaściwy produktu, nie będziesz w stanie go zamontować w kuchni, a to narazi Cię na dodatkowe koszty. Jak rozpoznać, jaki model pasuje do konkretnej instalacji wodnej? Jeśli w czasie sprawdzania zauważysz, że rury służące do doprowadzania wody wychodzą prosto ze ściany na wysokości zlewu, to znaczy, że musisz kupić baterię ścienną. Alternatywą są rury wychodzące pod zlewozmywakiem, które wymagają instalowania kranu stojącego. Czy możliwa jest zmiana instalacji wodnej? Oczywiście, jednak jest to kosztowny remont, który wymaga profesjonalnej pomocy.

Montaż baterii ściennej

Przed przystąpieniem do instalacji musisz sprawdzić, jak wyglądają rury i otwory, przez które transportowana jest ciepła i zimna woda. Bardzo ważne jest, by rozmiary rur i baterii zgadzały się, dlatego pomiar wielkości musi być dokładny. W przypadku, gdy nie uda Ci się wybrać właściwego sprzętu, możesz go albo zwrócić i wymienić, albo przebudować instalację. Jeśli zakup przebiegł bez trudności, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, wybranie właściwej baterii było najtrudniejszym zadaniem. Kolejnym krokiem jest przymocowanie kranu do instalacji wodnej przy pomocy podkładek i mimośród. Wszystkie elementy muszą być dokładnie dokręcone do baterii, gdyż w przeciwnym razie woda może zalewać Twoją kuchnię. Instalacja baterii zajmuje do 10 min do 30 min.

Jednym utrudnieniem, jakie może pojawić się podczas montażu baterii ściennej, są zbyt wysoko zamontowane rury, którymi płynie ciepła i zimna woda. Musisz wtedy obniżyć instalację przy użyciu specjalnych kolanek. Wykonanie takiej czynności może przedłużyć montaż baterii nawet o 30 min.

 

Montaż baterii stojącej

Baterie stojące cieszą się obecnie dużą popularnością ze względu na elegancki wygląd. Dlatego wielu konsumentów montuje taki produkt w swojej nowocześnie urządzonej kuchni. Pierwszą czynnością, jaką musisz wykonać jest przykręcenie wkrętów mocujących do korpusu baterii. Kolejny krok polega na nałożeniu elastycznych przyłączy. Dzięki temu połączysz kran z instalacją wodną. Następnie musisz delikatnie wsunąć baterię do otworu w zlewozmywaku. Niezbędne jest uszczelnienie wylotu gumowymi lub metalowymi podkładkami, gdyż zapewni to szczelność całej konstrukcji. Czynność należy wykonać bardzo dokładnie, w przeciwnym razie może dojść do wycieku wody i zalania kuchni. Ostatnim krokiem jest przykręcenie baterii do całego zlewozmywaka. W tym celu użyj specjalnej nakrętki tulejkowej, która zagwarantuje stabilność całego montażu. Zanim zaczniesz korzystać z kranu, upewnij się, czy wszystkie czynności zostały wykonane dokładnie, a bateria jest stabilna.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką baterię kuchenną retro kupić?

 

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zlewu i baterii kuchennej. Tych elementów używamy nie tylko do czyszczenia brudnych naczyń, ale również mycia owoców i warzyw. Jeśli zależy Ci na eleganckim designie pomieszczenia, to oznacza, że przyda Ci się najlepsza retro bateria kuchenna w 2021 roku. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, którymi sugerujemy się kierować podczas zakupów.

 

Przedmiotem poradnika są produkty retro, które będą się dobrze komponować z kuchniami urządzonymi w stylu vintage. Pamiętaj jednak, że elegancki design to nie wszystko, a bateria powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Przed udaniem się do sklepu powinieneś zastanowić się, czy bardziej preferujesz modele z jednym czy dwoma kurkami. Pierwszy rodzaj posiada tylko jeden zawór, którym kontrolujesz zarówno temperaturę, jak i intensywność strumienia. W przypadku sprzętów z dwoma zaworami, każdy z nich dedykowany jest odpowiednio do ciepłej i zimnej wody. Dostępne są również modele, w których jednym kurkiem reguluje się temperaturę, a drugim ciśnienie wody.

Najlepsze retro baterie kuchenne powinny mieć dopasowaną wielkość do naszych potrzeb. Im większy zasięg ma sprzęt, tym będzie on funkcjonalniejszy. Zwróć też uwagę, że duże modele ułatwią mycie naczyń o sporych gabarytach. Do tego ułatwi Ci ich napełnienie wodą. Elementem, który decyduje o poręczności interesującej Cię baterii jest wylewka. W zależności od modelu może być ona ruchoma, jednouchwytowa, wysoka lub nieruchoma.

Bardzo ważny jest też sposób montażu, gdyż niektóre sprzęty wymagają montażu w ścianie, co jest dość skomplikowane. Jednak większość produktów retro jest stojąca, co oznacza, że umieszcza się je bezpośrednio w blacie. W nich, pod zlewozmywakiem znajduje się zawór ciepłej i zimnej wody, do którego podłączony jest model. Sprzęty naścienne przykręca się bezpośrednio do złącza, które ulokowane jest w ścianie.

 

Baterie kuchenne retro – ranking

 

KFA Retro 373-445-00 

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej baterii kuchennej, to polecamy Ci KFA Retro 373-445-00. Jest to produkt, który będzie się dobrze prezentował w kuchni w stylu vintage. Artystyczny wygląd to nie jedyna zaleta produktu, jest on również bardzo funkcjonalny.

Największą zaletą modelu jest proste i komfortowe użytkowanie. Bateria wyposażona jest w dwa zawory kurkowe, które służą kolejno do regulowania ciepłej i zimnej wody. Taki sposób działania daje użytkownikowi większą kontrolę nad wielkością strumienia i jego temperatury. Całą obudowę pokryto specjalną chromowaną warstwą, dzięki czemu produkt nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest odporny na działanie rdzy. Na wyposażeniu sprzętu znajduje się elastyczne przyłącze oraz ceramiczna głowica, która jest w stanie wykonać ¼ obrotu. Średnica głowicy liczy 15 mm, a zasięg wylewki w kształcie litery „U” to 18,5 cm.

Choć nie jest to najtańszy produkt na rynku, to jest bardzo popularny wśród konsumentów, a to ze względu na elegancki wygląd. Bateria została wykonana z dobrej jakości materiałów, a do tego posiada atest higieniczny HK/W/0009/02/2006.

 

Tres Retro Stal 1.24.334 

 

Urządzając kuchnię w stylu vintage, warto zaopatrzyć się w model Tres Retro Stal 1.24.334. Jest to wysokiej jakości bateria, która swoim wyglądem odpowiada stylistyce retro. Produkt został pokryty chromowaną warstwą o wysokim połysku. Dzięki temu obudowa się dobrze prezentuje, a do tego nie jest podatna na działanie korozji. Równocześnie użyte materiały (stal) są bardzo wytrzymałe, więc bateria jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Produkt posiada 1 dźwignię, która odpowiada za temperaturę wody oraz intensywność strumienia. Wysokość samej baterii wynosi 30,5 cm, a zasięg pochylanej wylewki to 23,5 cm. Produkt jest stojący, więc jego montaż w blacie jest bardzo prosty i nie powinien przysporzyć Ci trudności. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ciekawy design produktu, który swoim wyglądem nawiązuje do starych baterii.

Jest to jeden z droższych produktów na rynku, jednak wykonano go z mocnych materiałów, więc nie musisz się martwić o uszkodzenia mechaniczne. Wysokiej jakości stal wytrzyma stłuczenia oraz działania ekstremalnych temperatur.

 

Ferro Retro XR5

 

Wszystkim, którzy szukają eleganckich modeli polecamy Ferro Retro XR5. Prezentowany produkt to wysokiej jakości retro bateria kuchenna w dobrej cenie. Jest to sprzęt natynkowy, więc należy go zamontować na ścianie, tak, by bezpośrednio połączony był ze zbiornikiem wody. Wymiary produktu to: wysokość – 150 cm, szerokość – 18 cm i głębokość – 3 cm.

Model wyposażony jest w dwa kurki, osobno do ciepłej i zimnej wody. Poprzez ich odkręcenie możesz kontrolować wielkość i temperaturę strumienia wody. Suwakowa głowica jest gwarantem dużej funkcjonalności. Zaś obrotowa wylewka ma zasięg 18 cm, więc bez trudu wyczyścisz duże naczynia czy napełnisz czajnik. Obudowa została wykonana ze stali, którą następnie pokryto chromowaną warstwą. Materiały te zabezpieczają konstrukcję przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również korozją.

Konsumenci docenili atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania produktu. Bateria jest również bardzo estetyczna, dlatego tak wiele osób zdecydowało się na jej zakup. Za sprawą ciekawego designu, model dobrze się sprawdzi w każdej kuchni, którą urządzono w stylu retro.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir