Zszywacze ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.18

 

Jaki zszywacz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Praca z dokumentami to bardzo mozolne zadanie, które wymaga dużego skupienia i odpowiedniej organizacji. Pliki papierów często tworzą dość ważną całość, a zagubienie któregokolwiek z elementów bywa poważne w konsekwencjach. Z tego względu, na każdym biurku powinien znajdować się porządny zszywacz. W zależności od charakteru pracy oraz ilości dokumentów, powinniśmy zaopatrzyć siebie, bądź swoich pracowników w dobrej jakości sprzęt. Ze względu na duży popyt, producenci wzbogacają rynek o coraz to nowsze modele, przez co ciężko jest określić, jaki zszywacz wybrać, aby spełnił swoje zadanie. Przyjrzyjmy się więc podstawowym czynnikom, które wpływają na jego funkcjonalność.

Rodzaj – jaki zszywać jest najlepszy?

W zależności od rodzaju wykonywanej działalności, powinniśmy kupić odpowiedni sprzęt, tak aby spełniał swoje zadanie ułatwiając nam codzienne czynności. Istnieje kilka rodzajów zszywaczy, które różnią się od siebie konstrukcją i możliwościami.

Najprostszym wariantem są zszywacze kieszonkowe. Ich rozmiary są bardzo małe, dzięki czemu zawsze możemy mieć je przy sobie. Często wybierane są przez osoby, które dużo podróżują lub wykonują codzienne obowiązki w różnych miejscach. Zobaczymy je m.in. u przedstawicieli handlowych, kierowców, studentów i uczniów. Ze względu na ostatnią grupę, zszywacze kieszonkowe produkowane są w rozmaitych kształtach i kolorach, dzięki czemu przypominają modny gadżet lub zabawkę. Nie są one przystosowane do zszywania dużej ilości kartek. Za ich pomocą połączymy maksymalnie 10 sztuk.

Kolejnym rodzajem są zszywacze biurowe. Przypominają z wyglądu kieszonkowe, jednak są nieco większe i bardziej masywne. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się je zazwyczaj w biurach, jednak często spotkamy je w szkołach, na uniwersytetach lub w bankach. W zależności od modelu mogą zszyć od 10 nawet do 250 kartek. Dzieje się tak, ponieważ posiadają specjalną konstrukcję, która wspomaga nasz nacisk, dzięki czemu z łatwością przebijają tak dużą ilość papieru. Najważniejszym elementem zszywacza biurowego jest dźwignia, która równomiernie rozkłada naszą siłę. Oczywiście, również tę kategorię możemy podzielić na mniejsze grupy. Niektóre modele są większe, inne wręcz kieszonkowe, lecz każdy z nich posiada ściśle określone cechy wskazujące na maksymalną ilość zszywanych kartek. Oprócz tego, wyposażamy je w różne zszywki o odpowiedniej długości. Czasami, tego typu akcesorium posiada podwójne kieszenie, dzięki czemu jednym urządzeniem możemy połączyć zarówno 5, jak i 100 kartek.

Jeśli zależy Ci na sprawnej pracy, a zszywanie to jeden z nieodłącznych elementów codziennych obowiązków możesz pomyśleć o zakupie zszywacza elektrycznego. Wyposażony jest w specjalne czujniki, które reagują na ruch. Tuż po wsunięciu papieru w szczelinę, urządzenie samoczynnie rozpoczyna pracę, co sprawia, że po sekundzie dokumenty są już połączone. Taki sprzęt może być zasilany baterią lub podłączony do energii elektrycznej.

Dość innowacyjnym produktem wśród zszywaczy jest gadżet typu staple free lub inaczej ekostapler. Fenomen tego urządzenia polega na tym, że do połączenia kilku kartek papieru nie potrzebuje zszywek, a zszywa je ze sobą wycinając niewielki otwór w każdym arkuszu. Tym sposobem poszczególne elementy zazębiają się ze sobą. Jest to tanie w utrzymaniu akcesorium, bezpieczne dla dzieci, które trwale połączy ok. 6 kartek papieru.

Najbardziej profesjonalnym sprzętem jest zszywacz tapicerski (pistoletowy). Jest to wysokiej jakości urządzenie, które przeznaczone zostało do przybijania kartek do ścian lub tablic. W  zależności od modelu, przystosowane są do wykonywania bardzo trudnych prac np. naprawiania tapicerki, montowania listew przypodłogowych lub mocowania paneli. Posiadają szerokie zastosowanie, dzięki czemu są niezastąpionym narzędziem w każdym większym zakładzie pracy. Zszywacze tapicerskie mogą być zarówno manualne, jak i elektryczne.

 

Zszywki

Zszywki do zszywaczy zrobione są z metalu, który pomimo wysokiej trwałości jest dość giętki. W zależności od urządzenia charakteryzują się większą lub mniejszą twardością. Uzależnione jest to przede wszystkich od ich wielkości.

Każda grupa zszywaczy posiada określony rodzaj zszywek. Spinacze oznaczane są numerem złożonym z kilku liczb, z których pierwsza to znak zszywki, a druga – długość zaostrzonej części.

Najmniejszy spinacz, który często spotykamy jest w zszywaczach kieszonkowych, posiada numer 21, a długość nóżek wynosi 7 mm (21/7). Tradycyjne, biurowe urządzenie określa się liczbą 10, z 9 mm częścią spinającą (10/9). Największe kancelaryjne zszywacze to 24, a długość nóżek waha się u nich od 6 mm do 8 mm (24/6 – 24/8).

Sprzęt tapicerski wyposażony jest w nieco masywniejsze zszywki. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem jest 53, który posiada szerokość 11,4 mm, a długość 4 – 14 mm. Pasują one do większości urządzeń, a dobierane są w zależności od materiału, z jakim zamierzamy pracować.

Zszywacze w dobrych cenach

Ceny zszywaczy są bardzo zróżnicowane. Najprostszy zszywacz kieszonkowy jest dość tani i kosztuje ok. 2 – 3 zł. Jednak jeśli zależy Ci na nieco solidniejszym sprzęcie, który będzie służył Ci przez wiele lat zwróć uwagę na urządzenia, których wartość przekracza 20 zł.

Oczywiście, najlepszy zszywacz elektryczny lub tapicerski to znacznie większy wydatek, który sięga nawet 300 zł.

 

 

Najlepsze zszywacze w 2018 roku

 

Zszywacz to prosty sprzęt biurowy. W zasadzie każdy ma go w domu i w firmie. Zwykle jednak są to modele, które zszywają maksymalnie 5-6 kartek, ewentualnie 10, gdy dobrze przyciśniemy. Często w biurach potrzebne są większe sprzęty, a pliki do zszycia zdecydowanie bardziej obszerne. Dlatego przedstawiamy Państwu ranking zszywaczy, zawierający najlepsze i najbardziej wydajne modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Leitz 5551 

 

Nasza pierwsza propozycja to bardzo prosty w obsłudze zszywacz Leitz 5551. Jest on wyposażony w wymienne, jednorazowe kasetki zszywek, które są dostosowane do różnych wielkości plików kartek. Pozwala na jednorazowe zszycie 80 kartek (papier 80 gsm), jak również kartonu.

Zastosowano tutaj specjalny system kolorów, który podpowiada, jaką kasetkę należy użyć do zszywania danej objętości.  Głębokość wsuwania kartek wynosi 40 mm. Natomiast pojemność magazynka kasetki wynosi od K6 do K12. W komplecie znajdują się 4 kasetki zszywek.

Wymiary produktu to szerokość – 140 mm, wysokość – 75 mm i głębokość – 300 mm. Ten najlepszy zszywacz wykonany jest z metalu w kolorze srebrnym, co gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia, a także wytrzymałość nawet przy częstej eksploatacji i dużym nacisku.

Jest to szczególnie ważne, gdy regularnie chcemy zszywać duże pliki papieru. Produkt objęty jest 10 letnią gwarancją. Leitz 5551 uważany jest za solidny i bardzo wydajny. Konsumenci wysoko ocenili jego praktyczną budowę oraz funkcjonalny system kolorów ułatwiający pracę.

 

 

 

 

Leitz 5501 

 

Na drugim miejscu prezentujemy zszywacz Leitz 5501. Wykonany jest z plastiku, natomiast części mechaniczne z metalu. Ma antypoślizgową podstawkę, która nie rysuje mebli. Jednocześnie zszywa do 25 kartek. W urządzeniu zastosowano innowacyjną technologię precyzyjnego prowadzenia zszywki, która skutecznie zapobiega ich zacinaniu się.

Nie można zapomnieć o tym, że sprzęt ten posiada zintegrowany rozszywacz, a więc zawsze możesz rozczepić kartki, bez konieczności zakupienia specjalnego sprzętu lub użycia narzędzi, które nie są do tego odpowiednie. Warto też zauważyć, że mamy tutaj funkcję zszywania otwartego i zamkniętego. Wystarczy przekręcić metalową stopkę i można łatwo wykonać zszywanie tapicerskie.

Urządzenie ładowane jest od góry – otwiera się do 180 stopni. Posiada praktyczną blokadę zabezpieczającą przed zamknięciem zszywacza w czasie uzupełniania pojemnika na zszywki. Opinie o zszywaczach Leitz są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że marka ta oferuje solidny, wydajny i funkcjonalny sprzęt, idealny do każdego biura.

 

 

 

 

Letack HS-260 

 

Profesjonalny zszywacz archiwizacyjny Letack HS-260 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Model ten ma ergonomiczny kształt zapewniający komfortową pracę – jest to szczególnie ważne dla osób, które wielokrotnie zszywają dokumenty. Dlatego też stanowi doskonałą propozycję do punktów ksero lub biur. Dużą zaletą produktu jest solidna, metalowa konstrukcja, która wytrzyma nawet duży i częsty nacisk.

Zszywacz posiada także antypoślizgową podstawę oraz wyprofilowane ramię. Jest wyposażony w precyzyjny ogranicznik głębokości, a więc zawsze dobrze i równo zszyjesz kartki. Maksymalna głębokość wsuwania kartek: wynosi 60 mm. Zszywacz wyposażono w metalowy magazynek, który jest dostosowany do zszywek o różnych rozmiarach, co jest szczególnie ważne w biurach, gdzie zszywa się różne wielkości dokumentów.

Urządzenie jednocześnie zszywa aż do 260 kartek. Rozmiar obsługiwanych zszywek wynosi 8 mm – 24 mm. Konsumenci wysoko ocenili wykonanie zszywacza, ale przede wszystkim jego wydajność. To największy sprzęt, który zszywa jednocześnie bardzo dużą ilość kartek, a to, jak podkreślają użytkownicy, czyni go niezwykle funkcjonalnym.

 

 

 

 

Profioffice 30180 

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znajduje się dobry i tani zszywacz długoramienny niemieckiej marki ProfiOffice model 30180. Jednorazowo zszywa on do 20 arkuszy papieru. Maksymalna głębokość wsuwania papieru wynosi 317 mm.

Ma dwa rodzaje zapinania zszywek (zszywanie zamknięte i otwarte), a więc może też służyć do tapicerowania. Pojemność magazynka to aż 210 zszywek, co wystarcza na dłuższą pracę i jest bardzo istotne w biurach, czy punktach usługowych, gdzie często używa się zszywacza (ksero, drukarnia).

Możesz do niego wkładać dwa rodzaje zszywek: 24/6 oraz 26/6. Model ten posiada ogranicznik głębokości zszywania, a więc będziesz wiedzieć, kiedy plik do zszycia jest zbyt gruby i urządzenie nie poradzi sobie z zadaniem.

Ma trwałą, metalową konstrukcję, która jest odporna na uszkodzenia oraz na duży nacisk. Użytkownicy potwierdzają, że jest to solidna, funkcjonalna i łatwa w obsłudze maszyna.

 

 

 

 

Genie 10490 

 

Nasza ostatnia propozycja to praktyczne urządzenie 2w1 niemieckiej marki GENIE. Jest to zszywacz i dziurkacz w jednym, który ułatwia prace biurowe. Jednorazowo spina do 20 arkuszy przy wielkości klamer 26/6, 18 arkuszy przy wielkości klamer 24/6, a jako dziurkacz jednorazowo dziurkuje do 14 arkuszy.

W efekcie stanowi średnio-wydajny sprzęt do biur o mniejszych potrzebach, które szukają rozwiązań funkcjonalnych i łatwych w obsłudze. Urządzenie ma prowadnicę papieru. Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że jest ono zasilane sześcioma bateriami AA (1,5 V Mignon) lub sieciowo.

Dzięki temu nie musisz wkładać energii w dziurkowanie, czy zszywanie. Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym z czarną podstawą. Wymiary zszywacza to: 170 mm x 117 mm x 113 mm, a jego waga 640 g. Konsumenci wysoko ocenili jego wykonanie i funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...