Plotery drukujące ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jeżeli szukasz dobrego plotera, to warto zasięgnąć porady innych osób. Czytając i porównując komentarze, zauważyliśmy, że jedno z najlepszych urządzeń tego typu to HP Designjet T120. Największą zaletą, wielokrotnie podkreślaną przez konsumentów zaopatrzonych w ten produkt, jest jego wielkość. Jest to na tyle mały sprzęt, że można bez problemu postawić go w prawie każdym wybranym przez nas miejscu. Drukarka połączona z siecią Wi-Fi ma dostęp do mailowego wysyłania na nią wybranych przez nas wzorów i designów. Dlatego nałożenie ich na papier oraz odnalezienie nie zabiera zbyt dużo czasu. Warto również wspomnieć, że maszyna pracuje na różnych formatach kartek. Jeżeli szukasz sprzętu z większą ilością funkcji, to wybierz Brother ScanNCut CM900. Pomaga on w cięciu materiałów różnego typu, haftowaniu oraz nakładaniu wzorów oraz designów. Maszyna pozwala rozwijać swoją kreatywność, udostępniając aplikację, z pomocą której możemy tworzyć własne wzory. Jest to dobrze wykonane urządzenie, które pomoże w wielu wydrukach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ploter drukujący kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ploter to sprzęt, który działa podobnie jak drukarka. Z jego pomocą możemy przygotować wielkoformatowe wydruki, niektóre sprzęty mają ponadto funkcję grawerowania i wycinania wzorów. Chcesz dowiedzieć się, które z dostępnych na rynku urządzeń nadaje się do użytku w biurze czy w domu? W takim razie zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Pierwsza część to poradnik zakupowy.

 

 

Jaki ploter drukujący jest najlepszy?

Sprzęty drukujące dzielimy na laserowe i atramentowe. To, w jaki sposób działa ploter, może mieć wpływ na jakość wydruków. Model z głowicą laserową wyróżnia się przede wszystkim niższymi kosztami eksploatacji i możliwością drukowania na różnego rodzaju nośnikach – nie tylko na zwykłym papierze, ale i folii. Co więcej, wydruki z ploterów laserowych są bardziej odporne na promieniowanie UV (nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych) i nie rozmywają się, również po zalaniu kartki wodą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że urządzenia atramentowe są tańsze, sama wymiana kartridży nie jest zbyt trudna. Z pomocą takich ploterów można drukować schematy, plany, rysunki techniczne oraz arkusze danych. To sprzęty znajdujące zastosowanie m.in. w poligrafii i geodezji.

 

Format wydruków

Z uwagi na to, że plotery drukujące są wykorzystywane do tworzenia dużych plakatów, map itp., należy sprawdzić, jaki jest maksymalny format wydruku. Zazwyczaj tego typu urządzenie daje nam możliwość drukowania do rozmiaru A1 (59,4 cm x 84,1 cm), a nawet A0 (118,9 cm x 84,1 cm). Konieczne jest zastanowienie się, w jakim celu będzie użytkowany sprzęt, inaczej może nie spełnić naszych oczekiwań.

 

Rozdzielczość wydruków

Na to, czy wydruki będą wyraźne i czytelne, wpływa ich rozdzielczość. Za minimum w przypadku ploterów drukujących uznaje się 1200 dpi x 1200 dpi. Profesjonalne sprzęty drukują pliki w rozdzielczości 2400 dpi x 1200 dpi, a to zapewnia doskonałą widoczność wszystkich, nawet najmniejszych detali.

 

Kolorowy czy monochromatyczny?

Podobnie jak zwykłe drukarki, plotery drukujące mogą być kolorowe lub monochromatyczne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, drukują nie tylko czarno-białe, ale i kolorowe dokumenty, więc często okazują się bardziej praktyczne. Nie wszędzie jednak można wykorzystać wszystkie możliwości takich urządzeń. Niekiedy ploter monochromatyczny w zupełności wystarcza, aby ułatwić sobie pracę.

 

Szybkość drukowania

Jeżeli zależy nam na szybszym wykonywaniu powierzonych obowiązków, należy wybrać sprzęt gwarantujący dużą prędkość wydruku. Zwykle będzie to 1 lub 2 strony na minutę, zarówno dokumentów monochromatycznych, jak i kolorowych (choć dużo zależy od samego formatu wydruku oraz użytego rodzaju papieru).

 

Głośność pracy

Najlepszy ploter drukujący nie generuje podczas pracy zbyt dużego hałasu, co sprawia, że przebywające w tym samym pomieszczeniu osoby mogą skupić się na swoich zadaniach. Konsumenci uważają, że dobre urządzenie to takie, którego poziom głośności pracy nie przekracza 50 dB.

 

Wymiary i waga

Zakupiony przez nas produkt nie powinien ograniczać wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, dlatego nie można zapomnieć o sprawdzeniu wymiarów urządzenia. Mimo że plotery drukują dokumenty w dużych formatach, to są stosunkowo niewielkie, a ponadto niezbyt ciężkie. Przeważnie wysokość takich urządzeń nie przekracza 120 cm, szerokość – 130 cm, a głębokość – 90 cm. Modele drukujące ważą średnio ok. 50 kg, choć niektóre z nich są nieco cięższe.

 

Komunikacja

Zazwyczaj ploter możemy podłączyć do Internetu przy pomocy kabla, ponieważ większość sprzętów ma gniazdo Ethernet. Nowoczesne modele są wyposażone w moduł Wi-Fi, który zapewnia im bezprzewodową łączność z siecią i podłączonymi do niej komputerami. To może być lepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na stylowym wystroju wnętrza. Długi, leżący na podłodze przewód nie wygląda zbyt elegancko, ponadto możemy się o niego przypadkowo potknąć. Niemniej istotne jest to, jakie porty i wyjścia ma ploter. Podstawą jest gniazdo USB umożliwiające podłączenie pendrive’a lub innego nośnika danych.

 

Kompatybilność z komputerem

W komputerach instaluje się różne oprogramowanie, dlatego trzeba znaleźć taki ploter, który jest kompatybilny z danym systemem operacyjnym. Większość produktów można bez przeszkód podłączyć do urządzeń z oprogramowaniem Windows (7, 8, 8.1 i 10), a nawet Mac OS X i Linux.

 

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie powinna być dla nas zbyt trudna, zwłaszcza jeśli kupimy ploter wyposażony w wyświetlacz LCD i panel dotykowy. Taki model obsługuje się podobnie jak smartfon czy tablet. Z tego względu wybór odpowiednich opcji druku nie zajmie nam dużo czasu.

 

Certyfikaty

Energooszczędne urządzenia mają certyfikat EnergyStar, który świadczy o niskim poborze mocy (co ma wpływ na wysokość rachunków za prąd). Nie tylko to powinno decydować o tym, jaki ploter drukujący wybrać. Sprzęt powinien posiadać też inne certyfikaty, takie jak CE czy TÜV.

 

Plotery drukujące w dobrych cenach

Za ploter drukujący zapłacimy kilka, czasem kilkanaście tysięcy złotych. Nie są to zbyt tanie urządzenia, ale w niektórych miejscach są niezbędne. Na to, jak dużo wydamy na zakup sprzętu, wpływa zarówno producent, jak i zastosowane technologie, format i rozdzielczość wydruków, a nawet prędkość druku.

 

 

Najlepsze plotery drukujące w 2019 roku

 

Jeżeli szukasz najlepszych produktów, to wiedz, że nasz ranking ploterów drukujących je zawiera. Zostały one wybrane na podstawie opinii konsumentów, którzy już zaopatrzyli się w dane urządzenie i je przetestowali.

 

Nasze zalecenia

 

HP Designjet T120 

 

HP Designjet T120 to jeden z tych ploterów drukujących, do którego będziesz ciągle wracać. Jest to sprzęt z łącznością Wi-Fi. Dlatego nie musisz używać kabla, aby połączyć się z różnymi urządzeniami. Jakość druku plotera jest bardzo wysoka. Szybkie wykonanie podglądu wydruku pomoże zdecydować, czy jest on prawidłowy czy powinniśmy nałożyć poprawki.

Specjalny system HP Designjet ePrint & Share pozwala na przechowywanie kopii plików oraz wracanie do nich później. Możemy również wysyłać dokumenty oraz wzory do wydrukowania do systemu. Panel dotykowy ma przekątną 4,3 cala. Sprzęt ma szerokość 98,7 cm. Nie zabiera on dużo miejsca, więc możemy go umieścić tam, gdzie chcemy.

Wielu użytkowników uważa, że ploter jest bardzo wydajny i nie zużywa zbyt dużo tuszu. Warto także zauważyć, że kolory na wydrukach są zawsze ostre, a linie oraz wyrazy wyraźne. Dozwolony jest wydruk od szerokości 210 mm do 610 mm. Osoby, które zakupiły produkt, uważają, że szybko drukuje ważne dokumenty i wzory oraz rzadko ulega awarii.

 

 

 

 

Brother ScanNCut CM900 

 

Brother ScanNCut CM900 to ploter drukujący o wadze 3,9 kg. Oznacza to, że jego przenoszenie nie będzie trudne. Wyraźny ekran LCD sprawia, że wszystkie funkcje są dla nas czytelne, więc możemy wybrać tę prawidłową. Jest to urządzenie, dzięki któremu możemy pracować na dużym oraz małym skrawku materiału.

Zaprojektowane przez nas wzory możemy nanieść na papier, a także na wiele innych materiałów, na przykład filc, skórę lub folię. W pamięci urządzenia znajdziemy również wiele gotowych wzorów oraz czcionek, które możemy przełożyć na wybrany przez nas materiał. Ten dobry i tani ploter drukujący nadaje się również do hafciarstwa.

Do urządzenia możemy łatwo zamontować nóż, który pozwala na precyzyjne wykonanie nacięć na każdym materiale. Specjalna aplikacja ScanCutCanvas umożliwia tworzenie wzorów, które można przesyłać na różne urządzenia. Użytkownicy uważają, że prezentowana maszyna pozwala zaoszczędzić dużo czasu, a oprócz tego jest bardzo dobrze wykonana.

 

 

 

 

HP DesignJet T520 ePrinter 

 

HP DesignJet T520 ePrinter to ploter drukujący, który można podłączyć do wielu różnych urządzeń.  Tym samym drukowanie jest bardzo łatwe i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Oprócz drukowania map, projektów oraz różnych wzorów urządzenie daje również możliwość precyzyjnego docinania wszystkich dokumentów. Pozwala ono na przygotowanie idealnie wyglądających druków.

Kolory nałożone na papier są ostre oraz wyglądają bardzo estetycznie. Wiele osób uważa, że drukarka jest wydajna i pojemniki napełnione kolorami z pewnością starczą na długi czas, nawet podczas intensywnego drukowania w biurze projektowym. Z pomocą przedniej rolki możemy drukować projekty, których przekątna wynosi nawet 36 cali.

Dobrze zaprojektowany panel dotykowy wyświetla wyraźnie wszystkie funkcje oraz intuicyjnie pomaga wybrać tę odpowiednią. Opcja podglądu z detalami sprawia, że przed wydrukiem możemy dokładnie sprawdzić, czy jest on poprawny. Użytkownicy najczęściej chwalą dobrej jakości wydruki. Są oni także zadowoleni z łatwej obsługi urządzenia oraz jego gabarytów.

 

 

 

 

Canon ImagePROGRAF iPF670 

 

Jeżeli szukasz dobrej drukarki do plakatów, to Canon ImagePROGRAF iPF670 powinna spełnić wszystkie Twoje wymagania. Zbiornik z atramentem sprzętu ma pojemność 130 ml. Maksymalna wielkość wydruków wynosi 24 cale. Oprogramowanie Direct Print & Share umożliwia wydruk plakatu w ciągu kilku sekund.

Rozdzielczość wydruków, którą gwarantuje prezentowany sprzęt, wynosi 2400 x 1200 dpi. Oznacza to, że każdy plakat lub inny dokument będzie wysokiej jakości. Specjalny atrament amarantowy bardzo dobrze odwzorowuje kolory, dlatego plakaty są ostre i bogate w detale. Drukarka ma funkcję szybkiego drukowania stron, więc nie będziemy musieli zbyt długo czekać na większą ilość dokumentów.

Urządzenie jest odpowiednie dla osób, które nigdy nie miały styczności z ploterem, ponieważ jego obsługa nie jest skomplikowana. Każdy przycisk jest dokładnie opisany. Jest to kompaktowe urządzenie, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Użytkownikom szczególnie podoba się szybkość drukowania oraz małe gabaryty maszyny.

 

 

 

 

Epson SC-T5200 

 

Epson SC-T5200 to sprzęt, który pozwala na drukowanie dokumentów utworzonych w programie CAD oraz GIS. Jest to idealne urządzenie dla osób zajmujących się designem lub projektowaniem. Dzięki bardzo dużej pamięci RAM (1 GB) maszyna może przetwarzać i drukować skomplikowane obrazy o bardzo wysokiej jakości.

Wkłady do prezentowanej maszyny mają pojemność 110 ml, 350 ml lub 700 ml i możemy wybrać je, bazując na naszych potrzebach. Drukarka obsługuje różne formaty papierów, od bardzo małych wizytówek do ogromnych plakatów. Możliwe jest również drukowanie na kartonie, którego grubość nie przekracza 1,5 mm.

Urządzenie jest ciche, więc umieszczone w biurze nie przeszkadza w pracy. Ploter gwarantuje żywe i ostre kolory wydruków. Mocny procesor pozwala na drukowanie projektów technicznych, na których znajduje się wiele informacji. Co mówią opinie o ploterach drukujących tej marki? Użytkownikom podoba się możliwość wykorzystania wkładów o różnych pojemnościach. Chwalą oni także dobre wykonanie produktu oraz jego wysoką bezawaryjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...