Najlepszy laminator rolowy

Ostatnio aktualizowane: 27.01.20

 

Jaki laminator rolowy wybrać?

 

Jeśli pracujesz w domu, sprzętem, który na pewno Ci się przyda jest laminator. Pomoże Ci on pokryć dokumenty warstwą ochronną, dzięki czemu będą odporne na zalanie i zniszczenia. Ponieważ urządzenie takiego typu będzie miało bezpośredni kontakt z istotnymi materiałami, ważne jest, aby wybrać możliwie najlepszy sprzęt. Jeśli nie jesteś pewny, na jaki model się zdecydować, polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze laminatory rolowe. Ponadto, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji sporządziliśmy również ranking, w którym znalazły się trzy ciekawe modele. Wszystkie cechują się dużą wydajnością, zatem warto zastanowić się nad ich zakupem.

Sprzęty rolowe, nazywane też stałymi oferują pracę na gorąco lub zimno. Pierwszy typ modeli używany jest głównie do wydruków, które będą narażone na długoterminowe działanie światła i powietrza. Zaliczamy do nich plakaty, mapy czy fotografie. Elementy te są dość często używane, przez co należy je ochraniać. Laminowanie na zimno przeznaczone jest do wszystkich innych typów dokumentów i wydruków.

Decydując się na zakup takiego urządzenia powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość wykonania interesującego Cię modelu. Niestety, zbyt tanie produkty, wykonane ze złej jakości materiałów szybko się psują i wpływają na jakość laminacji. Może to doprowadzić do nieszczelnego zamykania lub niszczenia samych dokumentów. Co więcej, zakup poszczególnych elementów konstrukcji może okazać się dość drogi. Dlatego polecamy modele, w których wszystkie części obudowy są dobrze połączone, a wewnętrzne mechanizmy nieruchome. Zagwarantuje to Tobie dokładną pracę.

Jeśli interesuje Cię najlepszy laminator rolowy w 2020 roku, koniecznie zwróć uwagę na format, jaki ten sprzęt oferuje. Pierwszy rodzaj urządzeń dostosowany jest do szerokości 23 cm, zatem formatu A1. Drugi typ dedykowany jest dla dokumentów o boku liczącym 33 cm (A5). Warto dodać, że na rynku dostępne są również modele w formatach A2 i A7, jednak ich dostępność jest ograniczona.

 

 

Laminatory rolowe – ranking

 

 

RecoSystems RL39S

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości laminatora, polecamy RecoSystems RL39S. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który pozwoli Ci uchronić dokumenty i fotografie przed zniszczeniem lub wyblaknięciem. Dzięki temu cenne wydruki przetrwają długo w Twojej szufladzie.

Prezentowany produkt przeznaczony jest do pracy zarówno na gorąco, jak i na zimno. Dzięki temu będziesz mógł dostosować tryb pracy maszyny do rodzaju i wielkości dokumentu. Co więcej, urządzenie pozwala również na dwustronne oraz jednostronne laminowanie. Szczególnie przyda się to w przypadku umów i kontraktów, które chcesz, aby przetrwały działanie światła, czy wylanie się napoju. Ten bardzo wydajny laminator rolowy w dobrej cenie jest w stanie maksymalnie zgrzać kartkę o szerokości 38 cm. Przed użyciem model musi się nagrzać przez 10 minut. Temperatura pracy wynosi 150 st. C.

Prezentowany model został wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zostały ze sobą trwale połączone. Nie musisz się zatem obawiać awarii. Warto dodać, że wszystkie elementy są bardzo odporne na wysokie temperatury.

 

 

 

 

Opus Rollam 720

 

Model Opus Rollam 720 to wysokiej jakości maszyna służąca do laminowania dokumentów, map i fotografii o szerokości 72 cm.

Największą zaletą produktu jest to, że umożliwia on regulację temperatury. Dzięki temu bez problemu dostosujesz sposób pracy maszyny do rodzaju materiału. Użytkownik ma również możliwość ustawienia prędkości pracy w przypadku laminacji na zimno. Pozwala to nam na większą kontrolę. Prędkość pracy wynosi 400 cm/min. Maksymalna grubość folii, jaką maszyna jest w stanie obsłużyć wynosi 250 mikrometrów. Opcja reverse pozwala na poprawienie niedoskonałości. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość regulacji docisku wałków w czasie pracy. Wymiary maszyny to: wysokość – 34,5 cm, szerokość – 47 cm i głębokość – 98,3 cm, zaś waga to 60 kg. Dzięki temu produkt jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i przypadkowe otarcia.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą precyzję pracy maszyny oraz możliwość zapisania ustawień. Dzięki temu system będzie wiedział, jak obchodzić się z poszczególnymi typami wydruków.

 

 

 

 

Argo Excelam hot II 355Q 

 

Laminator rolowy Argo Excelam hot II 355Q pomoże Ci ochronić dokumenty przed działaniem słońca, powietrza lub przed zalaniem wodą. Maszyna jest w stanie obsłużyć wydruki, takie jak fotografie, mapy czy certyfikaty, których grubość mieści się w przedziale 32 a 250 mikrometrów i szerokości do 25 cm. Prędkość pracy modelu to 1,6 m/min, co pozwala na szybkie i wydajne laminowanie.

Atutem prezentowanego modelu jest możliwość regulacji prędkości pracy oraz temperatury. Dzięki temu bez problemu dostosujesz sposób działania urządzenia do własnych potrzeb i do rodzaju wydruku. Co więcej, laserowy czujnik pomiaru ciepła, pozwoli na nadzorowanie przebiegu laminowania. Zostaniesz poinformowany, gdy maszyna nagrzeje się, byś mógł wtedy zacząć pracę. Będziesz również w stanie samodzielnie ustawić siłę docisku wałka i naprężenie folii.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło to, że model oferuje pracę zarówno na gorąco i na zimno. Automatyczne wyłączenie całej aparatury po długim bezruchu również spotkało się z pozytywną reakcją ze strony klientów.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status