Najlepszy laminator Opus

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Jaki laminator Opus wybrać?

 

Przechowywanie dokumentów i fotografii nie zawsze jest proste, gdyż często powietrze, duża wilgoć lub przypadkowe rozlanie płynu mogą je zniszczyć. Dobrym sposobem na ochronę ważnych dla nas wydruków jest ich zalaminowanie. W tym celu polecamy zakup dobrej jakości maszyny, która przyda się nie tylko w biurze, ale również w domu. Jeśli nie wiesz, jak wybrać dobrej jakości maszynę, polecamy lekturę naszego poradnika. Zamieściliśmy w nim informacje o tym, jakie cechy powinny mieć najlepsze laminatory Opus oraz jak najprościej wybrać dobre urządzenie. Poza tym, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie z trzema modelami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

 

Opus jest polską marką zajmującą się produkcją sprzętów biurowych, takich jak urządzenia do laminowania i bindowania. Nie jest to jednak cała oferta firmy. W sklepach znajdziemy również niszczarki, gilotyny do papieru, dziurkacze, zszywacze, sejfy oraz oczyszczacze powietrza. Wszystkie sprzęty cechują się eleganckim designem oraz dużą wydajnością pracy.

Jeśli interesuje Cię najlepszy laminator Opus w 2020 roku to w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na jakość wykonania maszyny. Wiedz, że zakup zbyt taniego sprzętu może utrudnić Ci pracę, gdyż wykonany laminat nie będzie szczelny. Dlatego radzimy wybór modeli, które są ze sobą trwale połączone, a wewnętrzny mechanizm jest nieruchomy. Takie wykonanie zmniejsza ryzyko awarii i gwarantuje komfortową pracę.

Podejmując decyzję pamiętaj, aby zastanowić się, czy preferujesz urządzenia automatyczne, czy obsługiwane ręcznie. Drugi rodzaj sprzętów ma specjalną korbę, którą musisz kręcić, aby przeprowadzić dokument wraz z folią na drugą stronę. Jeśli masz do zalaminowania kilkanaście wydruków, taka praca może być męcząca. Dlatego w tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci maszynę automatyczną, która wymaga jedynie włożenia dokumentu z folią z jednej strony. Reszta pracy zostanie wykonana automatycznie przez laminator.

Ważne jest również, aby format, jaki oferuje urządzenie odpowiadał Twoim potrzebom. Na rynku mamy dwa rodzaje sprzętów. Pierwszy z nich cechuje się szerokością 23 cm, zatem odpowiada mu format A4. Drugi rodzaj produktów przystosowany jest do dokumentów o boku, który wynosi 33 cm (A5).

 

 

Laminatory Opus – Ranking

 

 

Opus cityLAM

 

Jeśli poszukujesz niewielkiego laminatora do użytku w domu lub niewielkim biurze, to polecamy Opus cityLAM. Jest to bardzo wydajne i eleganckie urządzenie, które pozwoli Ci nałożyć folię ochronną na dokumenty, wydruki, umowy, fotografie lub mapy. Dzięki temu nie ulegną one zniszczeniu na skutek działania powietrza, wilgoci lub przypadkowego zalania.

Największym atutem prezentowanego modelu jest jego proste i intuicyjne użytkowanie. Dzięki temu, nawet osoby w podeszłym wieku nie będą miały problemu z samodzielną obsługą maszyny. Spowodowane jest to czytelnym panelem sterowania. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnych sprzętów, prezentowany produkt cechuje się eleganckim designem, zatem będzie się dobrze prezentował we wnętrzu biura. Urządzenie wykonuje laminację zarówno na zimno, jak i na gorąco. Przed uruchomieniem, produkt potrzebuje około 6 min na nagrzanie się. Grubość folii nie powinna przekraczać  200 mic. W przypadku dokumentu, maksymalna szerokość boku to 33 cm, a grubość – 1 mm. Prędkość laminacji maszyny wynosi 42 cm/ min.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym produkcje są bardzo pochlebne. Liczne grupy ludzi zakupiły maszynę na użytek domowy lub do własnych biur. Duża wydajność pracy sprawia, że laminowanie odbywa się bardzo szybko.

 

 

 

 

OPUS uniLAM

 

Model uniLAM marki Opus to nowoczesny laminator, który powinien się znaleźć w każdym biurze. Maszyna przeznaczona jest do pracy zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dzięki temu bez problemu dopasujesz sposób pracy do posiadanego dokumentu. Sprzęt pomoże Ci ochronić ważne dokumenty, mapy, wizytówki czy fotografie.

Maszyna dedykowana jest do dokumentów, których szerokość odpowiada formatowi A4. Prędkość pracy modelu wynosi 30 cm/min, co pozwala na szybką i wydajną obróbkę niezbędnych wydruków. Wymiary sprzętu to: wysokość 6,6 cm, szerokość – 35,8 cm, głębokość – 14,8 cm, zaś waga wynosi 1.4 kg. Urządzenie, w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, odznacza się eleganckim designem. Co więcej prezentowany laminator Opus w dobrej cenie został wykonany z dobrej jakości materiałów. Dzięki czemu, maszyna odporna jest na niewielkie uderzenia czy otarcia. Moc pracy modelu to 300 W.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło mocną konstrukcję oraz dużą wydajność pracy. Z tego powodu maszyna jest odpowiednia do pracy w biurze, gdzie pomoże ochronić ważne dokumenty. Dzięki pokryciu folią, nie będziesz musiał się obawiać, że Twoje wydruki zniszczą się na skutek wilgoci, działania powietrza lub przypadkowego zalania.

 

 

 

 

Opus UniLSM Basic

 

Jeśli poszukujesz niewielkiego laminatora, polecamy model UniLSM Basic, marki Opus. Za sprawą małych gabarytów urządzenie może być używane w dowolnym miejscu. Pozwoli Ci to na szybkie pokrycie folią istotnych dokumentów, takich jak: umowy, wydruki, wizytówki, fotografie czy mapy. Dzięki temu powyższe papiery zostaną ochronione przed działaniem powietrza, wilgocią oraz przypadkowym wylaniem. Urządzenie jest szczególnie popularne wśród osób udających się na spływy kajakowe z mapą.

Maksymalna szerokość laminacji wynosi 32 cm, co jest równe formatowi A3. Grubość folii, jaką urządzenie jest w stanie obsłużyć to minimalnie 80 mic, a maksymalnie 125 mic. Zanim rozpoczniesz pracę sprzęt powinien się nagrzać przez 5 minut. Prędkość pracy prezentowanego produktu wynosi 30 cm/ min, dzięki temu w krótkim czasie uporasz się z dużą liczbą dokumentów. Wydajną i efektywną pracę zapewniają dwa wałki, które trwale łączą powierzchnie dokumentu z folią. Wymiary produktu to: wysokość – 6,7 cm, szerokość – 44 cm i głębokość 0 13,5, zaś waga wynosi 1,8 kg.

Niewielkie wymiary i łatwość przenoszenia modelu to główne cechy maszyny, które podali konsumenci. Wiele osób doceniło również dużą wydajność pracy oraz elegancki design.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status