Najlepszy laminator na zimno

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki laminator na zimno wybrać?

 

Wydruki, które posiadamy w domu lub biurze narażone są na działanie czynników zewnętrznych, na przykład mogą zostać zalane wodą. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zalaminowanie ich, co pozwoli na pełną ochronę. Niestety, wielu z nas nie wie, jak zakupić dobrej jakości sprzęt, który w czasie pracy nie zniszczy naszych dokumentów lub fotografii. Dlatego, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze laminatory na zimno. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy również ranking z trzema modelami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Modele pracujące na zimno do pracy wykorzystują duży nacisk wałków w urządzeniu. Dzięki temu w prosty sposób można zabezpieczyć swoje wydruki. Ten system działania jest bardzo bezpieczny, gdyż nie zagraża naszym dokumentom czy fotografiom.

Podejmując decyzję warto zastanowić się, czy lepszy będzie dla nas sprzęt automatyczny czy manualny. W pierwszym typie urządzeń dokument wraz z folią należy umieścić w maszynie, która sama przeciągnie plik na drugą stronę. W czasie tej czynności laminat zostanie nałoży automatycznie. Sprzęty ręczne wymagają użycia siły dłoni, aby przeciągnąć wydruk wraz z folią na drugą stronę urządzenia.

Jeśli interesuje Cię najlepszy laminator na zimno w 2020 roku, powinieneś zwrócić uwagę na sposób wykonania modelu. Niestety zakup zbyt taniego sprzętu może wiązać się z licznymi problemami. Urządzenia tego typu są znacznie bardziej awaryjne, a w czasie pracy mogą niedokładnie laminować. Pamiętaj, że wielorazowe powtarzanie czynności, może mieć negatywny wpływ na stan wydruku. Zwróć również uwagę na to, że duża awaryjność sprzętu wiąże się z koniecznością dokupywania części, co naraża Cię na dodatkowe koszty. Ponadto chcielibyśmy doradzić zakup urządzenia, w którym wszystkie mechanizmy wewnętrzne są nieruchome, gdyż zagwarantuje to dokładną i komfortową pracę.

Koniecznie zwróć uwagę na format swoich dokumentów i do niego dostosuj interesujący Cię produkt. Pod względem gabarytów wydruków, wyróżniamy dwa rodzaje modeli. Pierwszy z nich to urządzenia, które są dostosowane do szerokości 23 cm, zatem formatu A4. Drugi rodzaj dedykowany jest dla dokumentów o boku wynoszącym 33 cm (A5). Jeśli jednak chcesz laminować dokumenty o formacie A2 lub A7, powinieneś wiedzieć, że dostępność takich produktów jest ograniczona i nie występują w powszechnej sprzedaży.

 

 

Laminatory na zimno – ranking

 

 

Argo Excelam hot II 355Q

 

Szukając dobrego laminatora na zimno warto zastanowić się nad zakupem Argo Excelam hot II 355Q. Jest to bardzo wydajna maszyna, które cechuje się prostą obsługą. Dzięki dużej wydajności nadaje się ona zarówno do użytku domowego, jak i w biurach. Prezentowany laminator rolowy w czasie pracy używa ciężaru wałków, aby połączyć folię z dokumentem. Dzięki temu Twoje wydruki nie są narażone na zniszczenie.

Maksymalna grubość dokumentu, jaki jest w stanie obsłużyć maszyna to 32 mic – 250 mic. Zaś prędkość laminacji wynosi 1,6 m/min. Co sprawia, że bez problemu zalaminujesz niezbędne dokumenty w biurze. Maszyna dedykowana jest do dokumentów, których bok ma szerokość 35 cm. W czasie pracy możesz regulować prędkość pracy oraz temperaturę. Pomoże Ci to dostosować parametry urządzenia do swoich potrzeb. Warto dodać, że wszystkie elementy konstrukcji są ze sobą mocno połączone, co więcej są odporne na działanie dużego ciepła.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło intuicyjną obsługę maszyny, dzięki czemu nawet osoby starsze nie będą miały problemu, aby korzystać z laminatora.

 

 

 

 

RecoSystems RL39S 

 

Jeśli poszukujesz innowacyjnego oraz wydajnego laminatora, który pozwoli Ci na pracę zarówno na ciepło, jak i na zimno, to model RecoSystems RL39S powinien Ci się spodobać. Do zalet urządzenia należy zaliczyć mocną i wytrzymałą konstrukcję. Dzięki czemu przyrząd jest odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz otarcia. Sprawia to, że zakupiony model wystarczy Ci na kilkanaście lat.

Maszyna dostosowana jest do dwustronnego oraz jednostronnego laminowania, co pozwala na większą ochronę wydruków. Maksymalna szerokość dokumentu, jaką urządzenie jest w stanie obsłużyć to 38 cm. Zaś grubość wydruków nie powinna przekraczać 25 mic – 250 mic. Maksymalna temperatura, z jaką ten laminator na zimno w dobrej cenie może pracować, to 150 st. C. Dużym udogodnieniem ze strony producenta jest aż 9 poziomów szybkości, które każdy użytkownik może sam wybrać. Z kolei prędkość laminowania wynosi 4,5 m/s. Po uruchomieniu produkt potrzebuje 10 minut, aby się nagrzać, dopiero wtedy może działać.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design maszyny oraz jej prostą obsługę. Stwierdzają że sprzęt pozwala na szybkie zalaminowanie niezbędnych dokumentów czy fotografii.

 

 

 

 

Royal RSC-1650HR

 

Poszukując profesjonalnego laminatora, który nada się do pracy w biurze, polecamy zastanowienie się nad Royal RSC-1650HR. Jest to produkt rolowy, którego wałek ma szerokość 165 cm. Maszyna dostosowana jest do pracy z folią, której grubość waha się między 25 mic a 250 mic. Podczas pracy na zimno sprzęt ten działa z prędkością 500 cm/min.

Wymiary zaprezentowanego produktu to: wysokość – 121 cm, szerokość – 196 cm i głębokość – 65 cm, zaś waga maszyny to 216 kg. Z tego powodu urządzenie przeznaczone jest do profesjonalnych zakładów i drukarni. W czasie pracy użytkownik ma możliwość regulowania prędkości laminowania. Do dyspozycji konsumenta jest również 9 zakresów temperatur, które można samodzielnie ustawić. Ciekawym udogodnieniem jest możliwość usunięcia dokumentu. Poza tym sprzęt posiada pomiar zużycia folii, co pozwala kontrolować jej zużycie w czasie pracy. Zaś nóż do obcinania poprzecznego i wzdłużnego gwarantuje precyzyjne cięcie, tuż przy linii dokumentu.

Opinie konsumentów o tej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą wydajność pracy, dzięki czemu produkt nadaje się do użytku profesjonalnego. Duża liczba drukarzy zdecydowała się na zakup urządzenia, gdyż oferuje szybką i precyzyjna pracę.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status